Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 8 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najsilniejsi wrogowie Son Goku w Dragon Ballu

Goku mierzył się z najsilniejszymi istotami w swojej okolicy, kraju, na Ziemi, w kosmosie, a potem i w innych wszechświatach. Wzrost mocy pomiędzy kolejnymi sagami był na tyle duży, że podrzędni rywale z Super bez trudu pokonaliby Goku w Dragon Ballu Z.

Piccolo

  1. Czy Goku udało się go pokonać? Tak.
  2. W której serii to było: Dragon Ball

To jeden z tych członków drużyny Z, który zaczynał jako złoczyńca, by po pełnej emocji walce z Goku stopniowo „mięknąć”. W Dragon Ballu Z prowadzi on surowy trening Gohana. Z czasem jednak zaczyna traktować go jak, cóż... przybranego syna, ratując go, szczególnie w „kinówkach”, w nieskończoność. Poświęca nawet w jego obronie własne życie w pamiętnej walce z Vegetą i Nappą. A w Dragon Ballu Super jest... wyjątkowo cierpliwą niańką małej Pan.

Nameczanin, znany fanom RTL-owskiej wersji jako Szatan Serduszko Junior, nie zawsze był jednak taki szlachetny. Poznajemy go (a raczej jego ojca i wcześniejszą inkarnację, w praktyce najprawdopodobniej po prostu tę samą osobę) w chwili, gdy chce zawładnąć Ziemią, zlecając morderstwa najsilniejszych mieszkańców planety. Potem zabija nawet Shenrona, czarodziejskiego smoka, uniemożliwiając użycie Kryształowych Kul, by wskrzesić uśmierconych przez siebie ludzi.

Ostatecznie po niezwykle zaciętej walce dzięki użyciu techniki Ryu-Ken (Pięści Smoka) Goku pokonuje demonicznego Nameczanina. Ten jednak w ostatniej chwili wypluwa jajo, z którego wykluwa się Piccolo Junior. Z nim mierzy się Goku na ostatnim pokazywanym w Dragon Ballu turnieju sztuk walki, po wyrównanym starciu ulegając sile głównego bohatera i rozpoczynając swoją wewnętrzną przemianę.