Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 8 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najsilniejsi wrogowie Son Goku w Dragon Ballu

Goku mierzył się z najsilniejszymi istotami w swojej okolicy, kraju, na Ziemi, w kosmosie, a potem i w innych wszechświatach. Wzrost mocy pomiędzy kolejnymi sagami był na tyle duży, że podrzędni rywale z Super bez trudu pokonaliby Goku w Dragon Ballu Z.

Paikuhan

  1. Czy Goku udało się go pokonać? Nie, sędziowie ogłosili dyskwalifikację obu zawodników.
  2. W której serii to było: Dragon Ball Z

To bodaj najciekawsza postać fillerowa (czyli pojawiająca się w anime, ale niemająca swojego mangowego odpowiednika). Zaświatowy turniej, w którym wziął udział Paikuhan, wymyślono po to, by dać Toriyamie trochę więcej czasu na stworzenie papierowego pierwowzoru. Zawody owe nie trwały długo, ale emocji na nich nie zabrakło.

Paikuhan, nazywany też w niektórych tłumaczeniach Pikkonem, to pupil Zachodniego Kaio. Nie wiadomo, gdzie dokładnie się urodził i jak zginął, ale wygląd i technika walki wskazują, że może mieć jakiś związek z Nameczanami. To znajomość ich ataków pozwoliła zresztą Goku osiągnąć w tej walce przewagę.

Główny bohater Dragon Balla z trudem, ale pewnie by w tym starciu zwyciężył, gdyby nie fakt, że obu zawodników zdyskwalifikowano za dotknięcie sufitu, co sędzia potraktował jako opuszczenie terenu walki. Sam Pikkon nie pojawił się już potem, choć fani długo dopraszali się o jego comeback. Jeżeli wierzyć plotkom, ma szansę zameldować się w tym roku jako jedna z ostatnich grywalnych postaci w FighterZ.

Z Moro rzecz się ma dokładnie odwrotnie niż z Pikkonem. Ta przypominająca kozła postać pojawiła się bowiem w mandze Dragon Ball Super, ale nie w anime (przynajmniej póki co). Więziony przez długie lata przez Galaktyczny Patrol czarnoksiężnik jest w stanie pozbawić mocy Goku i Vegetę. I nawet kiedy udaje im się go przechytrzyć, okazuje się niezwykle wymagającym przeciwnikiem.