Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 8 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najsilniejsi wrogowie Son Goku w Dragon Ballu

Goku mierzył się z najsilniejszymi istotami w swojej okolicy, kraju, na Ziemi, w kosmosie, a potem i w innych wszechświatach. Wzrost mocy pomiędzy kolejnymi sagami był na tyle duży, że podrzędni rywale z Super bez trudu pokonaliby Goku w Dragon Ballu Z.

Vegeta

  1. Czy Goku udało się go pokonać? Tak, ale z wydatną pomocą przyjaciół.
  2. W której serii to było: Dragon Ball Z

Vegeta to nie tylko jeden z najpotężniejszych złoczyńców, z którymi mierzył się Goku, ale też jeden z jego najlepszych przyjaciół i głównych bohaterów całego Dragon Balla. Zanim jednak u boku Kakarotto walczył w Turnieju Mocy, pojawił się na Ziemi z misją jej unicestwienia.

Młody Saiyanin nie miał żadnych skrupułów nie tylko wówczas, gdy próbował zabić mieszkańców obcej dla niego planety, ale również wtedy, gdy pozbawił życia Nappę. Jego pewność siebie zdawała się sugerować, że ukrywa jeszcze większą moc, niż można byłoby przypuszczać.

Goku jednak dzięki żmudnemu treningowi w zaświatach był w stanie nie tylko stanąć z nim w szranki, ale i poważnie go zranić. Vegetę uratowała przemiana w Ozaru (czyli wielką czerwonooką małpę znaną już fanom pierwszej serii). Kiedy Yajirobe odciął mu ogon, sytuacja księcia się skomplikowała. Szczególnie zważywszy na fakt, że tę samą formę osiągnął chwilę później Gohan, przygniatając Vegetę i właściwie kończąc walkę na etapie, gdy Goku nie był już w stanie się ruszyć, a buńczuczny Saiyan czołgał się poważnie ranny w kierunku swojej kapsuły.

Hit to zabójca z 6. wszechświata. Jego technika przeskoku w czasie pozwala uprzedzić atak niemal każdego przeciwnika. Goku długo nie mógł znaleźć na nią sposobu. A nawet, kiedy to uczynił, Hit wciąż wydawał się od niego po prostu skuteczniejszy.