Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 8 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najsilniejsi wrogowie Son Goku w Dragon Ballu

Goku mierzył się z najsilniejszymi istotami w swojej okolicy, kraju, na Ziemi, w kosmosie, a potem i w innych wszechświatach. Wzrost mocy pomiędzy kolejnymi sagami był na tyle duży, że podrzędni rywale z Super bez trudu pokonaliby Goku w Dragon Ballu Z.

Broly

  1. Czy Goku udało się go pokonać? Tak, wspólnie z Vegetą.
  2. W której serii to było: Dragon Ball Super: Broly

Broly to pierwszy kanoniczny przeciwnik, którego udało się pokonać Gogecie. Zanim tak się jednak stało, Goku i Vegeta musieli stoczyć niezwykle wyczerpującą walkę ze wściekłym Saiyaninem. Moc Legendarnego Super Saiyanina pozwoliła mu bowiem przewyższyć poziom Super Saiyanina Blue i nieomal pozbawić życia najważniejszych bohaterów serii.

Jak wielką potęgą dysponuje Broly, mogliśmy się przekonać, gdy próbował się mu przeciwstawić Freeza. Postrach całego wszechświata nie miał w starciu z zielonowłosym kolosem do powiedzenia absolutnie nic, zbierając cięgi i będąc w stanie jedynie z trudem... przeżyć. To jednak pozwoliło zyskać Goku i Vegecie bezcenny czas.

Broly nie wydawał się kompletnie przytłoczony siłą wroga nawet wówczas, gdy na polu walki zameldował się już Gogeta. Owszem, scalonym bohaterom udało się go pokonać, ale nie mogli oni pozwolić sobie na taką nonszalancję jak w innych walkach Dragon Balla. A Broly dzięki pomocy darzącej go uczuciem Cheelai przetrwał i najprawdopodobniej nauczył się przynajmniej częściowo panować nad swoim gniewem.