MOBA - Gry

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce MOBA ułożone według popularności.

PC
PC Windows66WWW4
PlayStation
Sony PlayStation 410Sony PlayStation 34
Sony PlayStation 2
PlayStation Portable
PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft XBOX ONE5Microsoft Xbox 3603
Microsoft Xbox
Mobile
Android17Apple iOS17Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Akcji26 Zręcznościowe2 Bijatyki1 RPG2 Strategiczne38
Przygodowe
Sportowe1
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO30
League of Legends
League of Legends

Akcji 6 października 2009

Ciesząca się olbrzymią popularnością gra typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), wyprodukowana przez studio Riot Games. Akcja League of Legends osadzona została w fantastycznym świecie Valoran, którym przez wieki targały krwawe wojny. Skonfliktowane nacje znalazły jednak inny sposób rozwiązywania sporów – pojedynki toczone przez ich przedstawicieli na arenach. Rozgrywka zaprojektowana została z myślą o zabawie multiplayer w trybie rywalizacji dwóch kilkuosobowych drużyn. Każdy z graczy kontroluje poczynania jednego bohatera. Kluczem do zwycięstwa są zazwyczaj współpraca w grupie oraz umiejętność wykorzystania indywidualnych atutów każdej z postaci. Gra dystrybuowana jest w modelu biznesowym free-to-play (za darmo) z opcją mikropłatności za niektóre przedmioty i udogodnienia.

PC

Clash Royale
Clash Royale

Strategiczne 2 marca 2016

Opracowana przez fińskie studio Supercell sieciowa gra bitewna z elementami MOBA, osadzona w uniwersum jednego z największych mobilnych bestsellerów - Clash of Clans. Podobnie jak tam, w grze wcielamy się we władcę, którego ambicje wykraczają dalece poza granice własnego królestwa. Zabawa w grze Clash Royale sprowadza się zaś do toczenia kolejnych sieciowych pojedynków z innymi graczami, których celem jest obalenie wrogiego króla. Potyczki zrealizowane zostały w maksymalnie uproszczonej formie i rozgrywają się na niewielkich arenach, mieszczących się w całości na ekranie smartfona lub tabletu. W toku bitwy wysyłamy wytyczonymi ścieżkami jednostki ofensywne, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo własnych włości poprzez rozmaite zaklęcia oraz jednostki i struktury obronne. Całość uzupełniona została elementami gier karcianych, a czas pomiędzy walkami spędzamy na kompletowaniu możliwie najsilniejszej talii kart, reprezentujących poszczególne jednostki czy akcje (np. rzucanie czarów).

ANDiOS

Heroes of the Storm
Heroes of the Storm

Akcji 2 czerwca 2015

Sieciowa gra strategiczna należąca do popularnego gatunku Multiplayer Online Battle Arena, przygotowana przez firmę Blizzard Entertainment – początkowo jako mod do kultowego RTS-a StarCraft II. Tytuł pozwala nam przenieść się do fantastycznego świata Nexus, gdzie spotykają się uniwersa bestsellerowych serii Blizzarda, takich jak Diablo, StarCraft czy WarCraft. Tam też bierzemy udział w sieciowych potyczkach kilkuosobowych drużyn, w których skład wchodzą postacie znane ze wspomnianych gier. Każda z nich będzie należeć do jednej z czterech klas – zabójcy, wojownika, specjalisty lub wsparcia – i cechować się własnym zestawem unikalnych umiejętności. Kluczem do zwycięstwa będzie więc współdziałanie w ramach drużyny. Celem toczonych na zróżnicowanych arenach, 20-minutowych pojedynków jest zajęcie bazy przeciwnika i nie dopuszczenie, by ta sama sztuka udała się właśnie jemu. Autorzy postawili na prostotę rozgrywki i sterowania, co czyni grę przystępną nawet dla niedoświadczonych graczy.

PC

Paragon
Paragon

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Osadzona w realiach science fiction sieciowa gra akcji, opracowana przez doświadczoną ekipę studia Epic Games – twórców tak słynnych serii, jak Unreal Tournament czy Gears of War. Mechanika zabawy w grze Paragon łączy cechy tradycyjnych sieciowych strzelanin z elementami strategii typu MOBA, a rozgrywka sprowadza się do rywalizacji dwóch pięcioosobowych zespołów, starających się zniszczyć bazę przeciwnika. Każdy uczestnik zabawy kontroluje jednego bohatera, wybranego ze sporej galerii postaci o unikalnych umiejętnościach, zaś podczas potyczek na mapach towarzyszą nam wieżyczki strażnicze oraz kierowane przez AI jednostki sojusznicze. Za zdobywane doświadczenie rozwijamy zdolności naszych postaci, korzystając z kilku zróżnicowanych drzewek umiejętności, a dokonane przez nas zmiany ulegają zresetowaniu po zakończeniu meczu. Za sukcesy nagradzani jesteśmy jednak specjalnymi kartami, z których tworzymy indywidualne talie, pozwalające na trwałe zwiększenie potencjału bojowego bohatera.

PCPS4

Dota 2
Dota 2

Akcji 9 lipca 2013

Utrzymana w konwencji fantasy gra typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), łącząca elementy strategii czasu rzeczywistego, action-RPG i zręcznościówki. Tytuł wyprodukowany został przez studio Valve Software jako rozwinięcie popularnego moda Defense of the Ancients do gry Warcraft III: Reign of Chaos. Podobnie jak w pierwowzorze, rozgrywka w Dota 2 opiera się na pojedynkach dwóch maksymalnie pięcioosobowych drużyn, przy czym każdy z graczy kontroluje poczynania jednego herosa. Kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie wykorzystanie umiejętności poszczególnych bohaterów oraz współdziałanie w grupie. Od strony technicznej gra bazuje na możliwościach popularnego silnika Source, który zapewnia udany kompromis pomiędzy atrakcyjnością oprawy audiowizualnej, a relatywnie niewielkimi wymaganiami sprzętowymi.

PC

Smite
Smite

Akcji 25 marca 2014

Gra typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) z elementami zręcznościowymi, stworzona przez studio Hi-Res znane z takich produkcji jak Global Agenda czy Tribes: Ascend. Smite pozwala graczom pokierować poczynaniami mitologicznych bóstw, toczących ze sobą drużynowe walki na zróżnicowanych tematycznie arenach. Rozgrywka nastawiona jest na dynamiczne pojedynki, w których liczą się nie tylko statystyki i umiejętności bohaterów, ale również refleks i celne oko graczy. W warstwie technicznej Smite bazuje na możliwościach silnika Unreal Engine 3.0, który zapewnia wysokiej jakości oprawę wizualną. Gra udostępniana jest na zasadzie free-to-play (za darmo) z opcją mikropłatności, co oznacza, że niektóre przedmioty i udogodnienia mogą wymagać uiszczenia niewielkiej opłaty.

PCPS4XONE

Total War: Arena
Total War: Arena

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Gra strategiczna, łącząca elementy RTS oraz MOBA. Tytuł stanowi spin-offową odsłonę bestsellerowego cyklu Total War i udostępniany jest w formule free-to-play (za darmo) z opcją mikropłatności za niektóre udogodnienia. Total War: Arena pozwala wziąć udział w widowiskowych bitwach z udziałem maksymalnie 20 graczy podzielonych na dwie rywalizujące ze sobą drużyny. Pod komendą każdego z uczestników znajdują się trzy jednostki, liczące nie więcej niż 500 ludzi. Deweloperzy ze studia Creative Assambly zrezygnowali przy tym z ograniczeń historycznych, co umożliwia toczenie pojedynków formacjami reprezentującymi całkowicie odmienne epoki i cywilizacje. Rozgrywka nastawiona jest na kooperację w grupie i umiejętność wykorzystania unikatowych umiejętności poszczególnych oddziałów.

PC

The Witcher Battle Arena
The Witcher Battle Arena

Strategiczne 22 stycznia 2015

Sieciowa gra bitewna stanowiąca próbę przeniesienia serii o Wiedźminie na grunt popularnego gatunku gier typu MOBA. Tytuł został opracowany przez studio Fuero Games we współpracy z ekipą CD Projekt RED. Rozgrywka koncentruje się na krótkich i dynamicznych potyczkach 3-osobowych drużyn, w skład których wchodzą bohaterowie znani z kart książek Andrzeja Sapkowskiego. Wśród nich nie zabrakło oczywiście Geralta z Rivii, elfa Iorwetha, krasnoluda Zoltana Chivaya czy czarodziejki Filippy Eilhart. Każda z postaci dysponuje zróżnicowanymi umiejętnościami i korzysta z unikalnych przedmiotów specjalnych. Podczas pojedynków bohaterowie rozwijają swoje talenty i nabywają coraz lepsze elementy ekwipunku, a w przerwach między starciami mogą wytwarzać rozmaite mikstury, talenty itp. Gra oferuje kilka trybów zabawy oraz trójwymiarową oprawę graficzną, z kamerą przedstawiającą akcję w rzucie izometrycznym. Całość dostępna jest w formule free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

ANDiOSWP

Battleborn
Battleborn

Akcji 3 maja 2016

Oryginalna próba połączenia mechaniki popularnego gatunku gier MOBA, pokroju Dota 2 czy League of Legends, z elementami klasycznych pierwszoosobowych strzelanin. Autorami gry są twórcy ze studia Gearbox Software, znanego głównie za sprawą serii Brothers in Arms oraz postapokaliptycznego Borderlands. Fabuła przenosi nas do świata, w którym reprezentujący pięć odmiennych frakcji bohaterowie toczą ze sobą w 5-osobowych drużynach zaciekłe walki o ostatnią gwiazdę we wszechświecie. Wart odnotowania jest bardzo zróżnicowany wachlarz dostępnych postaci, wśród których znajdziemy uzbrojoną w łuk elfkę, japońskiego samuraja, a także ciężko opancerzonego kosmicznego marine. W miarę postępów rozgrywki, bohaterowie osiągają kolejne poziomy doświadczenia, pozwalające na podnoszenie ich parametrów i umiejętności. Zabawa może toczyć się w tradycyjnym dla gier MOBA drużynowym wariancie PvP lub w dedykowanym dla 5 graczy trybie kooperacji, dla którego przewidziano rozbudowaną kampanię fabularną.

PCPS4XONE

Dropzone
Dropzone

Strategiczne 2018 (wczesny dostęp od 15 lutego 2017)

Utrzymana w konwencji science fiction sieciowa gra strategiczna autorstwa Sparkypants Studios, łącząca w sobie cechy klasycznego RTS-a z elementami nowoczesnych produkcji typu MOBA. Akcja Dropzone osadzona została w czasach, kiedy przyszłość ludzkości uzależniona jest od tajemniczego źródła energii, zwanego Rdzeniem, a jedynym miejscem, w którym można je pozyskać, jest księżyc Jowisza o nazwie Europa. Problem w tym, że miejsce to stało się także celem ataków obcej rasy Kavashów. Podczas zabawy zasiadamy za sterami potężnych mechów bojowych, a naszym zadaniem jest pokonanie kosmitów i zdobycie niezbędnych nam źródeł energii. Rozgrywka toczy się podobnie jak w klasycznych strategiach RTS, jednak twórcy zrezygnowali z elementu rozbudowy bazy, koncentrując się wyłącznie na taktycznych potyczkach dwóch trzyosobowych drużyn. Bitwy toczą się na niewielkich mapach i trwają po ok. 15 minut, a celem obu drużyn jest pokonanie rywala i przejęcie znajdującego się pośrodku mapy Rdzenia.

PC

Orcs Must Die! Unchained
Orcs Must Die! Unchained

Akcji 19 kwietnia 2017

Spin-offowa odsłona humorystycznego cyklu gier strategiczno-zręcznościowych, których tematem jest walka z tytułowymi Orkami. Tym razem twórcy ze studia Robot Entertainment zaserwowali graczom jeszcze większy miks gatunkowy, wprowadzając do rozgrywki elementy gier MOBA oraz karcianek. Zabawa koncentruje się więc na zmaganiach wieloosobowych i wykorzystuje darmowy model rozgrywki wsparty mikropłatnościami. W grze stają naprzeciw siebie frakcje Ludzkiego Zakonu, odbudowanego po wydarzeniach znanych z drugiej części, oraz zrzeszające różnej maści potwory stronnictwo Unchained. W zabawie udział biorą dwa 5-osobowe zespoły graczy, a rozgrywka sprowadza się do obrony bazy i oblężenia twierdzy przeciwnika. Każdy z bohaterów posiada własne unikalne zdolności, pozwalające m.in. na budowanie i ulepszanie rozmaitych pułapek oraz przeszkód, a także sabotowanie struktur wroga. Jednostki i ekwipunek wykorzystujemy, wykładając z talii karty zdobywane podczas kolejnych potyczek.

PCPS4

Battle Bay
Battle Bay

Akcji 4 maja 2017

Stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych sieciowa gra akcji z elementami MOBA, opracowana przez znane z serii Angry Birds studio Rovio. Battle Bay to produkcja nastawiona wyłącznie na tryb wieloosobowy, w którym walczą ze sobą dwie pięcioosobowe drużyny graczy. Każdy z uczestników kontroluje jedną łódź motorową, wybraną z zestawu różnorodnych modeli, pełniących w praktyce rolę klas. Otrzymujemy także możliwość dobrania pasującego do naszych preferencji uzbrojenia, obejmującego m.in. różne rodzaje działek, torped czy granatów. Battle Bay oferuje sporą swobodę w doborze metod walki, tak więc coś dla siebie znajdą tu zarówno zwolennicy frontalnych ataków, jak i osoby preferujące bardziej taktyczne podejście. Całość uzupełnia typowy dla gatunku system rozwoju, pozwalający na systematyczne ulepszanie naszych łodzi, a także rozbudowane opcje społecznościowe.

ANDiOS

Dead Island: Epidemic
Dead Island: Epidemic

Strategiczne prace wstrzymane

Spin-offowa odsłona cyklu Dead Island, zrealizowana w konwencji gry typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Dewelopingiem Dead Island: Epidemic zajęło się szwedzkie studio Stunlock, które wcześniej stworzyło Bloodline Champions. Rozgrywka zaprojektowana została z myślą o rywalizacji trzech 4-osobowych drużyn, które poza zmaganiami między sobą muszą również stawiać czoła hordom zombie. Starcia toczą się m.in. w tropikalnej dżungli i na słonecznej plaży. Warunkiem zwycięstwa jest opanowanie wskazanych punktów kontrolnych oraz wypełnienie dynamicznie zmieniających się celów. Ciekawy element rozgrywki stanowi system rzemiosła, pozwalający na tworzenie i ulepszanie broni z części pozostawianych przez zabitych wrogów. Gra dystrybuowana jest na zasadzie free-to-play z opcją mikropłatności za niektóre przedmioty i udogodnienia.

PC

Games of Glory
Games of Glory

Strategiczne 25 kwietnia 2017

Osadzona w reliach science fiction sieciowa gra strategiczna z gatunku MOBA, będąca debiutem szwedzko-francuskiego studia Lightbulb Crew. Akcja Games of Glory toczy się w uniwersum, którego centrum stanowi miasto-państwo Arkashan, a wśród wielu ras i frakcji prym wiodą tzw. Kshanti, stanowiący efekt genetycznej i technologicznej ewolucji człowieka. Aby zapobiec eskalacji konfliktów między stronnictwami, stworzone zostają tytułowe Igrzyska Chwały, w których dwie pięcioosobowe drużyny toczą ze sobą boje na specjalnie przygotowanych arenach. Gracze przejmują kontrolę nad grupą klonów pięciu różnych klas, dysponujący odmiennymi zdolnościami i zestawami broni (palnej oraz białej). Rywalizacja może toczyć się w kilku trybach, które różnią się warunkami zwycięstwa oraz nagrodami. Games of Glory wprowadza do gatunku MOBA kilka świeżych rozwiązań, łącząc elementy strategii, strzelanin czy gier hack-and-slash. Całość zaprojektowana została zaś głównie pod kątem rozgrywek e-sportowych.

PCPS4

Mech Wars
Mech Wars

Akcji 2018

Mech Wars to gra MOBA tureckiego Han Studios, w której gracze podczas walk drużynowych przejmują kontrolę nad skonstruowanymi przez siebie mechami. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produkcji, Mech Wars oferuje pełnoprawną kampanię dla pojedynczego gracza, możliwą również do rozegrania w kooperacji.

PC

Strike of Kings
Strike of Kings

Akcji listopad 2017

Stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych sieciowa gra bitewna z gatunku MOBA, opracowana przez wewnętrzne studio deweloperskie firmy Tencent Games. Strike of Kings wzorowana jest na pecetowym przeboju League of Legends i pod względem mechaniki powiela wszystkie schematy gatunku. Zabawa obraca się tu więc wokół sieciowych pojedynków dwóch drużyn (w wariantach 1/1, 3/3 lub 5/5 graczy), w których każdy z grających kontroluje pojedynczego bohatera, wyróżniającego się unikalnymi cechami i zdolnościami specjalnymi. Warunkiem zwycięstwa jest zniszczenie znajdującej się na mapie bazy przeciwnika, co utrudniają nam m.in. wieżyczki strażnicze oraz kierowane przez SI jednostki sojusznicze. Całość kładzie oczywiście nacisk na grę zespołową, a do sukcesu w grze wymagana jest umiejętna współpraca i wykorzystanie zdolności bohaterów nie tylko do atakowania wrogów, ale także do wspierania sojuszników. Całość korzysta z typowego modelu darmowego z mikropłatnościami.

ANDiOS

Subsiege
Subsiege

Strategiczne 2018 (wczesny dostęp od 8 marca 2017)

Oryginalna hybryda strategii czasu rzeczywistego i produkcji typu MOBA, opracowana przez niemieckie studio Icebird. Akcja tego tytułu rozgrywa się w drugiej połowie XXI wieku, kiedy to niemal wszystkie zasoby naturalne zostały wyczerpane. Ich ostatnim źródłem są morskie głębiny, co szybko doprowadza do wybuchu podwodnej wojny na olbrzymią skalę. Przed rozpoczęciem zabawy w Subsiege wybieramy kilka statków z puli dostępnych egzemplarzy, które następnie możemy konstruować podczas właściwych potyczek zrealizowanych na modłę klasycznych RTS-ów. W ich trakcie musimy zatem budować struktury gromadzące surowce i dowodzić grupą jednostek bojowych w starciach z siłami wroga. Co ciekawe, poszczególne okręty dysponują ograniczoną ilością tlenu – kluczem do sukcesu jest wydobycie wymaganych surowców, nim naszym podopiecznym zacznie brakować powietrza. Zapas tego ostatniego można jednak zwiększyć, pozyskując zbiorniki ze zniszczonych statków przeciwnika. Oprócz fabularnej kampanii, tytuł oferuje tryb multiplayer oparty na współpracy oraz wieloosobowy wariant PvP. Należy odnotować, że uniwersum ma stały charakter i ulega nieustannym przeobrażeniom na skutek działań graczy.

PC

Heavy Metal Machines
Heavy Metal Machines

Akcji 2018

Sieciowa gra bitewna typu MOBA od twórców kosmicznego MMO Taikodom. W Heavy Metal Machines dwie drużyny graczy rywalizują ze sobą w bitwach samochodowych w postapokaliptycznych realiach. Wydarzenia obserwujemy z lotu ptaka, a każdy gracz kontroluje pojedyncze auto. Na przeciwstawnych krańcach mapy umieszczono bazy – wygrywa ta strona, której uda się dostarczyć bombę do centrum dowodzenia przeciwników. Ładunek wybuchowy jest tylko jeden, więc rozgrywka koncentruje się na walce o kontrolę nad nim, niczym nad piłką w futbolu. Heavy Metal Machines oferuje spory zestaw postaci o unikalnych pojazdach i umiejętnościach specjalnych. Gra kładzie nacisk na ścisłą współpracę z kolegami z drużyny. Gracze odgrywają trzy różne role: mogą skoncentrować się na transportowaniu bomby do bazy wroga, zająć się przechwytywaniem nieprzyjaciół, lub wspierać jednostki sojusznicze, co obejmuje m.in. ich naprawianie oraz przeszkadzanie rywalom. Funkcje te nie są sztywno przypisane do konkretnych postaci, ale cechy poszczególnych aut ułatwiają wypełnianie określonych zadań.

PC

Infinite Crisis
Infinite Crisis

Strategiczne 26 marca 2015

Infinite Crisis to gra z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) z bohaterami komiksowego uniwersum DC Multiverse w rolach głównych. Tytuł wyprodukowany został przez studio Turbine Entertainment, które w swoim dorobku ma m.in. The Lord of the Rings Online. Zgodnie z gatunkowym schematem, rozgrywka w Inifite Crisis opiera się na starciach dwóch, kilkuosobowych drużyn, a gracze mają okazję wcielić się w swoich ulubionych superbohaterów (Batmana, Flasha, Catwoman, Jokera, Poison Ivy, Wonder Woman i innych), z których każdy dysponuje zestawem unikalnych umiejętności. Zmagania urozmaicają dodatkowo losowe kataklizmy, które nie tylko zmieniają wygląd otoczenia, ale również wpływają na konieczność zmodyfikowania stosowanej w pojedynku taktyki.

PC

Warshift
Warshift

Strategiczne 13 października 2016

Opracowana w całości przez doświadczonego dewelopera Cyrila Megema oryginalna hybryda gatunkowa, łącząca cechy strategii RTS z elementami RPG oraz trzecioosobowej gry akcji. Akcja gry przenosi nas w niezbyt odległą przyszłość na kolonialną planetę Enigma, zaatakowaną przez agresywną rasę obcych, która stworzyła potężną armię droidów, zdolnych do działania w praktycznie każdych warunkach. Do walki z najeźdźcą wysłane zostają oddziały cyberstrażników, złożone z ciężkich maszyn bojowych oraz szybkich i zwinnych dronów, prowadzonych przez specjalnie przeszkolonych dowódców przy użyciu telepatii. Podstawę rozgrywki w Warshift stanowi klasyczna mechanika strategii RTS, wymagająca gromadzenia surowców, rozbudowy bazy, produkcji jednostek oraz wysyłania ich do walki z wrogiem. Innowację stanowi zaś fakt, że podczas zabawy możemy przejąć bezpośrednią kontrolę nad każdą z kierowanych jednostek, a rozgrywka zamienia się wtedy w klasyczną strzelaninę TPP z elementami RPG.

PC

Awesomenauts
Awesomenauts

Akcji 2 maja 2012

Gra z gatunku Massive Online Battle Arena utrzymana w konwencji dwuwymiarowej platformówki . Kierując poczynaniami dziwacznych robotów, kosmicznych małp i innych zwariowanych bohaterów, gracze mają za zadanie pokonać przeciwników.

PCX360PS3

Transformers Universe
Transformers Universe

Strategiczne prace wstrzymane

Rozgrywająca się w uniwersum popularnej linii zabawek firmy Hasbro, przeglądarkowa gra bitewna zaliczana do popularnego gatunku MOBA. Za jej powstanie odpowiada studio Jagex, znane głównie za sprawą sieciowego RPG RuneScape. Fabuła gry nawiązuje głównie do serialu Transformers: Prime oraz książki Transformers: Exodus i nie łączy się z filmową sagą Michaela Baya. Zgodnie z zasadami gatunku, gracze kolekcjonują tytułowe roboty, aby dzięki udziałowi w kolejnych sieciowych potyczkach rozwijać ich umiejętności oraz uzbrojenie. Opowiadając się po stronie jednej z frakcji, Autobotów lub Deceptikonów, bierzemy udział w starciach kilkuosobowych drużyn, których celem jest eliminacja przeciwnika. Produkcja kładzie nacisk na ścisłą współpracę drużynową, zaś kluczem do zwycięstwa jest umiejętne wykorzystanie unikalnych zdolności poszczególnych robotów. W przeciwieństwie do większości gier MOBA, wraz z postępami rozgrywki poznajemy także kolejne elementy rozbudowanej warstwy fabularnej.

WWW

Star Wars: Force Arena
Star Wars: Force Arena

Strategiczne 12 stycznia 2017

Opracowana przez studio Netmarble z myślą o urządzeniach mobilnych sieciowa strategia bitewna, osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen. Star Wars: Force Arena pozbawiona jest spójnej warstwy fabularnej i koncentruje się przede wszystkim na wieloosobowych potyczkach PvP. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad dwójką bohaterów, znanych ze srebrnego ekranu oraz odsłon marki przeznaczonych na inne media. Pod względem mechaniki mamy zaś do czynienia z typową, mobilną strategią czasu rzeczywistego, doprawioną elementami gatunku MOBA. Cała zabawa może toczyć się w wariancie 1 na 1 lub drużynowym 2 na 2, a celem obu stron jest zniszczenie bazy przeciwnika, znajdującej się na drugim końcu mapy. Podczas potyczek nasi bohaterowie nie tylko walczą samodzielnie, ale mogą również przywoływać liczne jednostki sojusznicze. W miarę postępów zabawy stopniowo odblokowujemy kolejne postaci oraz ulepszamy ich umiejętności w ramach indywidualnych drzewek rozwoju.

ANDiOS

Magicka: Wizard Wars
Magicka: Wizard Wars

Akcji 28 kwietnia 2015

Sieciowa gra RPG należąca do popularnego gatunku Multiplayer Online Battle Arena. Tytuł stanowi poboczną produkcję w stosunku do popularnego cyklu gier fabularnych Magicka, a jego produkcją zajął się oddzielny zespół należący do wydawcy Paradox Interactive. Gra koncentruje się na rywalizacji PvP, toczonej przez dwie czteroosobowe grupy magów, których głównym orężem będą oczywiście zróżnicowane zaklęcia. Mechanika używania magii została zapożyczona z cyklu macierzystego i sprowadza się zarówno do używania pojedynczych czarów, jak i do łączenia ich w potężne magiczne kombinacje, które za jednym zamachem zapewnią nam i ochronę, i siłę ofensywną. Podczas starć musimy wykazać się szczególną ostrożnością, gdyż w ferworze walki bardzo łatwo jest uszkodzić naszych sojuszników. Zdobyte podczas meczów punkty doświadczenia wykorzystamy zaś do ulepszania zdolności naszych bohaterów.

PC