Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

The Sims 3: Skok w Przyszłość Recenzja gry

Recenzja gry 6 listopada 2013, 13:44

autor: Sybi

Recenzja dodatku Skok w przyszłość do gry The Sims 3 - udane rozszerzenie na koniec

EA Games przygotowało ostatni, jedenasty dodatek do serii The Sims 3. Tym razem wraz z Simami możemy przenieść się w pełną niespodzianek przyszłość. Sprawdźmy, czy warto.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

PLUSY:
  • miasto z przyszłości;
  • plumboty i potomkowie;
  • nowe środki lokomocji – m.in. grawideski czy pociąg „Zefir”;
  • nowe kariery: astronom, trener botów i sprzedawca botów;
  • sny;
  • masa drobnych nowości.
MINUSY:
  • dystopijna wersja Oasis Landing nie robi zbyt wielkiego wrażenia.

Większość fanów cyklu The Sims oczekuje już z niecierpliwością czwartej jego odsłony. Na razie jednak mamy szansę nacieszyć się Skokiem w przyszłość – ostatnim dodatkiem do odchodzącej na emeryturę „trójki”. Wydawałoby się, że Elektronicy nie są w stanie niczym zaskoczyć miłośników serii – kolejne rozszerzenia do The Sims 3 zawsze w jakiś sposób nawiązywały do poprzednich, co się oczywiście sprawdzało, ale równocześnie eliminowało element prawdziwej niespodzianki. Tym razem jednak mamy do czynienia z czymś, czego jeszcze nie było.

Recenzja dodatku Skok w przyszłość do gry The Sims 3 - udane rozszerzenie na koniec - ilustracja #2

The Sims: Skok w przyszłość to już jedenaste z kolei, nie licząc akcesoriów, rozszerzenie (wcześniejsze: Rajska wyspa, Wymarzone podróże, Kariera, Po zmroku, Pokolenia, Zwierzaki, Zostań gwiazdą, Nie z tego świata, Cztery pory roku, Studenckie życie) do The Sims 3. Oprócz podstawowej wersji występuje także w edycji limitowanej, oferującej tzw. Pakiet Kwantowy, czyli komorę hibernacyjną oraz kombinezon pozwalający na teleportację.

Jak sama nazwa wskazuje, dodatek oferuje możliwość poznania przyszłości naszych podopiecznych, ale – rzecz jasna – nie poprzestaje tylko na tym. Akcenty science fiction da się zauważyć niemal w każdym aspekcie gry, począwszy od fryzur, intensywnie kolorowych makijaży oraz tatuaży i strojów, przez meble i rozmaite obiekty, po sposób odżywiania się czy komunikacji. Simowie nie muszą już gotować, mogą przygotowywać syntetyczną żywność, korzystać z holograficznej wersji komputera, latać przy pomocy rakietowego plecaka oraz mieć ogród na dachu, a także poznać swoich przyszłych krewnych. Jednakże nasi bohaterowie nie tylko przenoszą się w czasie, spotykają swoich potomków i korzystają z futurystycznych rozwiązań technologicznych, ale też wpływają na to, jak ta przyszłość będzie wyglądać. W zależności od zachowania Simów futurystyczne miasto – Oasis Landing – rozwinie się normalnie, zamieni w utopijne rajskie siedlisko lub w miejsce ponure i pełne śmieci. Dzięki odpowiednim działaniom w teraźniejszości możemy stać się sławni, a w hołdzie dla naszych dokonań w Oazie pojawi się efektownie prezentujący się posąg, który dodatkowo przyniesie nam pewne korzyści.

Recenzja dodatku Skok w przyszłość do gry The Sims 3 - udane rozszerzenie na koniec - ilustracja #3

Ponadto w przyszłości mamy okazję odwiedzić swoich potomków. To, jacy oni będą, zależy od tego, jak kształtuje się sytuacja rodziny Sima w teraźniejszości i jakie cechy wyróżniają jego i jego krewnych. Te są bowiem dziedziczone i zarówno prezencja bohaterów, jak i ich charakter mają wpływ na wygląd i osobowość przyszłych członków familii, a także na ich majątek. Jeśli komuś nie odpowiada status materialny lub zachowanie futurystycznych powinowatych, zawsze może wpłynąć na ich położenie poprzez różne działania w teraźniejszości – powiększenie rodziny, śmierć kogoś bliskiego, zmianę cechy, kariery itp. W efekcie niektórzy z potomków mogą nawet na zawsze zniknąć.

Recenzja gry Car Mechanic Simulator 2018 – panie, kto to panu tak schrzanił?
Recenzja gry Car Mechanic Simulator 2018 – panie, kto to panu tak schrzanił?

Recenzja gry

Wszyscy miłośnicy symulatorów czekali na grę Car Mechanic Simulator 2018 z wywieszonymi jęzorami. Miało być rewolucyjnie, a jest po prostu beznadziejnie. Tu nie pomoże nawet klucz francuski i znajomości na niemieckiej giełdzie.

Recenzja gry Train Mechanic Simulator 2017 – teraz kolej na kolej
Recenzja gry Train Mechanic Simulator 2017 – teraz kolej na kolej

Recenzja gry

Zabawa w wirtualnego mechanika to nie tylko naprawianie samochodów czy maszyn rolniczych – teraz czas na znacznie większe gabaryty. Do naszego warsztatu trafiają bowiem potężne lokomotywy!

Recenzja gry 911 Operator –  Operator numeru alarmowego znad Wisły
Recenzja gry 911 Operator – Operator numeru alarmowego znad Wisły

Recenzja gry

Zawód dyspozytora służb ratunkowych to niezwykle odpowiedzialne zajęcie, co potwierdza produkcja rodzimego studia Jutsu Games. Operator numeru alarmowego zdecydowanie zasługuje na poświęceniu mu czasu, pomimo pewnych problemów.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
06.11.2013 14:02
Soplic
88
Generał

Jedenasty dodatek i ocena "9" znaczy musi być genialny, albo należy ocenę umieścić w oddzielnej kategorii i nie odnosić do innych gier ocenianych przez GOL.

06.11.2013 15:00
odpowiedz
wladek33
5
Legionista

Sponsor od lat EA na inna ocene nie pozwoli , pamietaj na GOL-u : GNIOT OD EA 7 , NIEZLA GRA EA 9 , innych nie robia , dla przypomnienie afera z DRAGON AGE 2 , przy BF4 tez sie nie popisali :>

06.11.2013 15:25
odpowiedz
Dragoniasek
41
Wiedźmin ze Szkoły Wilka

GOL już dawno zszedł na psy oceniając gry EA (w 7 większości same DLC). Założę się, że BF4 dostanie ocenę 9/10 co najmniej. Redakcja powinna się w końcu ogarnąć i zacząć patrzeć na gry z perspektywy gracza, a nie fanoboya chłamu od EA.

06.11.2013 18:00
odpowiedz
Seraf.
33
Pretorianin

A mnie nieustannie śmieszy porównywanie gier kompletnie innego kalibru, jakim są gry (nie ukrywajmy tego) dla dzieci z grami o kompletnie innej tematyce i gatunku. Porównujcie simsy do innych symulatorów życia (których.. nie ma?), a nie do czegoś kompletnie odmiennego! Jak dla mnie osoby nierozumiejące czegoś tak prostego, to zwykłe trolle i hejterzy. Nikt wam simsów kupować nie każe. Ja gier od EA od czasu "wspaniałego" SimCity nie tknę nawet kijem, ale jakoś nie widzę powodu, by od razu pluć jadem.

06.11.2013 19:54
odpowiedz
Adam1394
87
Stary Konfederata

Teraz tylko tworzyć 4-tą część, dodać kilka bajerów i robić hajs na dodatkach i przedmiotach ze Store.

06.11.2013 20:24
odpowiedz
Soplic
88
Generał

Seraf. ->

Hmm, sam też fiołkami nie plujesz, mnie tylko dziwi "9" dla n-tego dodatku, i co ma do tego gatunek gry, ocena to ocena.
Dla mnie kuriozalna, i tyle.

06.11.2013 21:21
odpowiedz
Hyde911
50
Pretorianin

Oceny gier na wszystkich portalach już dawno odkleiły się od rzeczywistości. Wystarczy, że gra nie ma błędów dostaje 8/10.
A fakty są takie, że na 9/10 to może jedna czy dwie gry na rok zasługują. O dzięsiątce nie wspominając.
Oceny powinny rozkładać się zgodnie z krzywą gaussa czyli oscylować wokół 5. No chyba, że takie wspaniałe czasy nastały, że co trzecia gra to arcydzieło.

06.11.2013 22:44
odpowiedz
qazplm632
54
Pretorianin

Akurat ten dodatek faktycznie jest udany. Ale nigdy więcej nie kupię żadnych simsów. Chyba, że wprowadzą politykę no-dlc. Ale to jest niemożliwe.

07.11.2013 14:11
odpowiedz
jarek1101
21
Pretorianin

pamietajcie ze ta gre ocenia dziewczyna ;d

07.11.2013 14:37
odpowiedz
wisienka1980
1
Junior

A mi się skok w przyszłość bardzo nie podoba, ze wszystkich Rajska wyspa okazała się najlepsza

07.11.2013 16:02
odpowiedz
Zdzichsiu
56
Ziemniak

Kolejny dodatek do Simsów oceniony na 9...

07.11.2013 17:52
odpowiedz
LordSettlers
71
Generał

To jedna z tych gier których kolejne odsłony nie powinny wychodzić zbyt często albo raczej dodatki winny być za darmo lub za niewielką opłatą.

07.11.2013 23:30
odpowiedz
davimaker
18
Legionista

Ten dodatek dostaje taką ocenę jak Heavy Rain , The Last Of Us, Metro Last Light i inne gry tego pokroju. Ciekawe ....

08.11.2013 18:11
odpowiedz
Jesper
34
Chorąży

@davimaker: To jak w takim razie oceniać np. rewelacyjny symulator szachów? Dawać mu 7/10, bo jest świetny, ale nie może przecież być tak dobry jak The Last of Us? Oceny trudno porównywać nawet w obrębie jednej serii (perspektywa czasu), a co dopiero kiedy mówimy o zupełnie innych gatunkach. Jeśli gra o skokach narciarskich dostaje 9/10, to nie można się burzyć, że to samo dostał, dajmy na to, Mass Effect, a jest przecież o wiele bardziej rozbudowany. Nie oczekujmy od dodatku do Simsów otwartego świata i wyborów moralnych, come on. :)

10.11.2013 21:18
odpowiedz
davimaker
18
Legionista

@Jesper dzięki , teraz inaczej na to spojrzałem :P

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze