ocena redakcji
8.0
oceń grę
więcej
zobacz więcej

Zabawki wkraczają do gry - recenzja Skylanders: Spyro's Adventure

Activision postanowiło podbić serca najmłodszych graczy i portfele ich rodziców. Atak ten może się udać – Skylanders: Spyro’s Adventure w ciekawy sposób łączy świat zabawek z wirtualną rzeczywistością.

3 listopada 2011 8.0/10
• strony :123

Wśród graczy powszechna jest tendencja do narzekania na zmiany wprowadzane do ich ulubionych serii. Wynika to zapewne z naturalnej dla człowieka niechęci do nieznanego. Nie inaczej było w przypadku najnowszej produkcji Activision, w której pojawia się popularny Spyro – żalom fanów niezadowolonych z koncepcji nadchodzącego tytułu nie było końca. Skylanders: Spyro’s Adventure nie powinno się jednak postrzegać jako kontynuacji historii fioletowego smoka – to zupełnie nowy rodzaj rozgrywki adresowanej do najmłodszych, w pewien sposób odświeżający rynek gier wideo. Po raz pierwszy dokonano bowiem udanego połączenia wirtualnej rzeczywistości i zabawek. Co więcej, przygoda w baśniowym świecie Skylanderów naprawdę mnie wciągnęła i sprawiła niemałą przyjemność. Nie ma w tym nic dziwnego – firma, która podbiła serca i portfele milionów miłośników pierwszoosobowych strzelanin kolejnymi odsłonami Call of Duty, zna się na rzeczy.

Odbudowywany Rdzeń Światła w całej okazałości.

Fabuła gry skupia się wokół odwiecznej walki dobra i zła. Skyland to malownicza kraina składająca się z dziesiątków latających wysp, strzeżona przez tytułowych Skylanderów. Jej sympatyczni i pokojowo nastawieni mieszkańcy nie cieszyli się jednak sielanką zbyt długo. Ich dom został bowiem najechany przez siły ciemności dowodzone przez nikczemnego Kaosa, którego wzrost jest odwrotnie proporcjonalny do wielkości ego. Złoczyńcy udało się zniszczyć Rdzeń Światła, będący źródłem siły obrońców. Ci, pozbawieni mocy, kurczyli się coraz bardziej, aż w końcu pod postacią figurek trafili na Ziemię. Gracz wciela się w Mistrza Portalu, dzięki któremu strażnicy mogą powracać do swojego świata. By pokonać Kaosa i przywrócić pokój, należy zebrać osiem elementów odpowiadających określonym żywiołom, które pozwolą odbudować Rdzeń.

Jak na grę z elementami RPG przystało - są podziemia i szkielety.

Startowy zestaw Skylanders: Spyro’s Adventure zawiera nośnik z grą, trzy figurki bohaterów oraz specjalne urządzenie pełniące rolę magicznego portalu. Przypomina ono kamienny okrąg, który po podłączeniu przez port USB do komputera lub konsoli zaczyna emanować zmieniającym barwy światłem. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy umieścić na gadżecie wybraną miniaturkę Skylandera, który momentalnie pojawia się na ekranie. Zarówno portal, jak i zabawki zostały zrobione solidnie i z dbałością o szczegóły. Spody ich podstawek wykonano z przezroczystego plastiku, dzięki czemu prezentują się bardzo okazale, gdy roztacza się pod nimi światło bijące z urządzenia. Brawa należą się Tomowi Hesterowi (projektantowi bohaterów Shreka), którego zaproszono do prac nad projektami postaci – są one bardzo klimatyczne. Hester pokusił się o połączenie lekko japońskiej kreski z zachodnim stylem, co dało całkiem interesujący efekt. W rezultacie Skyland zamieszkują zarówno dalecy kuzyni Pokemonów, jak i stworzenie wyglądająca jak wyjęte żywcem z produkcji studia DreamWorks, a nawet rybo-ludzie przywodzący na myśl rasę Murlocków z World of WarCraft.

Tekst przygotowany na podstawie wersji PC.
inne
Recenzja gry Goat Simulator - dobry żart i beznadziejnie głupia gra

Recenzja gry Goat Simulator - dobry żart i beznadziejnie głupia gra

Najtrudniejsza recenzja w życiu każdego krytyka najczęściej odnosi się do dzieła, którego ten ni w ząb nie potrafi zrozumieć. Symulator kozy powstał dzięki żarcikowi i ma szansę nawet przez kilkadziesiąt minut spełniać swą rozrywkową funkcję.  recenzja gry

Recenzja gry How to Survive - jak przeżyć na wyspie pełnej zombie?

Recenzja gry How to Survive - jak przeżyć na wyspie pełnej zombie?

Tak, to kolejna gra o zombie. Ale How to Survive stara się nauczyć przetrwania, każe spać, jeść i robić własną broń. Pytanie brzmi - czy da się w to grać?  recenzja gry

Olśniewająca platformówka - recenzja gry Trine 2

Olśniewająca platformówka - recenzja gry Trine 2

Następczyni sympatycznej, choć niepozbawionej błędów, zręcznościówki miała zostawić daleko w tyle swoją poprzedniczkę, oferując bardziej urozmaiconą rozgrywkę, jeszcze ładniejszą oprawę wizualną i dużo ciekawych pomysłów. Czy to się udało?  recenzja gry

A jaki jest Twój werdykt?

Oceń sam tę grę

komentarze czytelników


Tuminure  2011-11-03 - 13:47

Ciekawe na jak długo ta gra będzie bezpieczna przed piratami... o ile jeszcze jest.

Franusss  2011-11-03 - 13:54

Chyba żartujesz ..... zanim będzie ona w sklepie to połowa ludzi już ją przejdzie .....

yasiu  2011-11-03 - 13:55

jeszcze jest... a jak długo... zobaczymy :) ...

Franusss  2011-11-03 - 13:55

ps. dodam jeszcze - bardzo zachęcająca cena jedyna 250 zł buhahahahaha

Zieja  2011-11-03 - 15:08

@ Tumiture Nie zagrasz bez figurki i portalu wiec raczej jest bezpieczna .

qasaq  2011-11-03 - 18:46

zwykłe LECENIE na KASĘ. @Zieja nie podniecaj się bo już było wiele takich gier nie do spiracenia i zostały one i tak ZŁAMANE.

yasiu  2011-11-03 - 18:48

lecenie na kasę... pfff... po to właśnie duże firmy robią gry, żeby zarobić. to akurat jest całkiem ciekawy eksperyment, mogą nieźle na nim popłynąć, albo nieźle zarobić, zobaczymy. ciekawy jestem, jak w polsce będzie z dystrybucją figurek. ...

Muchovsky  2011-11-03 - 22:37

można położyć 2 figurki na jeden "portal" ?

Tuminure  2011-11-04 - 09:42

Nie zagrasz bez figurki i portalu wiec raczej jest bezpieczna . Równie dobrze (o starych grach) możesz napisać, że nie zagrasz bez płyty w napędzie.

yasiu  2011-11-04 - 09:56

Muchowsky - tak uruchamia sie granie w coopie ew. multi na jednej maszynie ...

Raistand  2011-11-04 - 10:03

Moim zdaniem to jest wyciąganie kasy z kieszeni rodziców. A co do złamania... Nie wydaje mi się. Jedna gra... Chyba, że ktoś się "zaweźmie" i zechce to dla sportu zrobić. To musiałoby mieć postać jakiegoś zmodyfikowanego pendrajwa. prościej już kupić grę. :)

Tuminure  2011-11-04 - 13:01

Wydaje mi się, że o ile konsolowe wersje są stosunkowo bezpieczne... o tyle na PC nie będzie aż takich problemów ze złamaniem tej gry.

gameboywik  2011-11-04 - 20:46

I że niby gry na konsole są drogie,hehe ;]

victripius  2011-11-06 - 08:18

Fajna gra dla najmłodszych, ale jak się okazuje nie tylko, graczy. Dobra ocena, oczywiście jest to prosty i skuteczny skok na kasę, ale to w końcu od rodziców zależy, czy będą kupować dziecku kolejne figurki. Jak dla mnie fajna interakcja pomiędzy grą a figurkami :)

Nolifer  2011-11-16 - 00:19

Fajna gra dla głupich dzieciaków , którzy będą wyciągać od rodziców kasę na figurki .

assior  2011-12-15 - 23:46

hejka ...

maciejkami  2012-02-08 - 10:25

to i tak nie ten spyro co z dzieciństwa z ps1.

Azorsky2  2012-06-03 - 21:32

Czy ta gra pójdzie pod Windows XP? I ten portal też zadziała?

Raistand  2012-06-03 - 21:43

Tak, tak.