StarCraft II: Wings of Liberty [PC]

StarCraft II: Wings of Liberty to przygotowana przez deweloperów z firmy Blizzard Entertainment strategia czasu rzeczywistego. Otwiera ona podzieloną na epizody kosmiczną trylogię StarCraft II, stanowiącą kontynuację hitu wydanego w 2001 roku. W Wings of Liberty gracze mają okazję poznać dalszą historię zmagań pomiędzy trzema rasami, widzianą z perspektywy Jima Raynora i pozostałych Terran.

wersja językowa:
pełna polska wersja

StarCraft II: Wings of Liberty data premiery gry na PC:

27 lipca 2010 ( światowa data premiery )

27 lipca 2010 ( data wydania w Polsce )

27 lipca 2010 ( premiera w USA )

gry podobne do StarCraft II: Wings of Liberty:

Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm
Warhammer 40,000: Dawn of War II
Command & Conquer 3: Tiberium Wars

strategiczne, science-fiction, RTS, multiplayer

StarCraft II: Wings of Liberty to pierwszy epizod kontynuacji jednej z najbardziej znanych strategii czasu rzeczywistego w historii gier komputerowych. Pierwsza część serii została wydana w 1998 roku i doczekała się dodatku pod tytułem Brood War. Na drugą odsłonę składają się w sumie trzy epizody: Wings of Liberty, Heart of the Swarm oraz Legacy of the Void. Za wszystkie odpowiada firma Blizzard.

StarCraft II w wielu aspektach przypomina pierwowzór, gdyż nie zmieniło się sedno zabawy. Autorzy zdecydowali się jednak podzielić całą grę na trzy wspomniane części, a w każdym z epizodów wcielamy się w jedną z trzech frakcji. Dowodząc Terranami, Zergami i Protossami naszym zadaniem jest doprowadzić każdą z tych ras do zwycięstwa, rozbudowując bazę, zbierając surowce, rozwijając własne możliwości technologiczne oraz oczywiście pokonując wroga. Poszczególne części gry składają się z szeregu misji, w których poznajemy pełną zwrotów akcji historię danej strony konfliktu.

Wings of Liberty jest pierwszą i podstawową częścią StarCrafta II, rozpoczynającą trylogię. Gra oferuje pełny tryb rozgrywki sieciowej, rozbudowany edytor map oraz przede wszystkim sporych rozmiarów kampanię, opowiadającą o losach rasy Terran. Wcielamy się w niej w znanego z pierwowzoru Jima Raynora, który w świetle prawa Dominium Terran (na czele którego stoi podstępny Arcturus Mengsk) jest rebeliantem. W skórze dzielnego Raynora przychodzi nam walczyć z powracającą pod przewodnictwem Kerrigan rasą Zergów, która zainteresowana jest zdobyciem pewnego artefaktu. Na swej drodze napotykamy oczywiście też tajemniczych i potężnych Protossów. Kampania oferuje sporą swobodę, gdyż sami możemy wybierać misje oraz inwestować w konkretne technologie.

Sporą ciekawostką dla miłośników uniwersum StarCrafta jest fakt, że pomiędzy misjami da się zwiedzać statek kosmiczny lub inne miejsce, w którym aktualnie przebywa bohater. W poszczególnych pomieszczeniach umieszczono wiele interaktywnych obiektów: szafę grającą z kilkoma piosenkami do wyboru, ekrany emitujące kanał informacyjny, automat z grą czy też licznych bohaterów niezależnych. Niektórzy z nich, oprócz pogawędki, oferują także swoje usługi, jak np. możliwość wynajęcia najemników albo kupienia ulepszeń dla jednostek i budynków.

Rasa Terran, wokół której skupiona jest kampania w Wings of Liberty, nie zmieniła się bardzo od czasu pierwszego spotkania. Jedną z nowości jest możliwość ulepszenia centrum dowodzenia o moduł obronny lub wykorzystanie budynku w charakterze transportera pracowników ERK. Ponadto Terranie mogą teraz chować magazyny pod ziemię lub korzystać ze specjalnego radaru, ukazującego nawet wrogów poza zasięgiem widzenia. Oprócz tego, wprowadzono szereg innych pomniejszych poprawek dotyczących infrastruktury (i jej modyfikacji) oraz jednostek. Wiele z nich reprezentuje postęp technologiczny, jaki nastąpił w uniwersum StarCrafta od czasu pierwszej części.

Jedną z najbardziej widocznych cech nowej odsłony gry jest oczywiście zupełnie nowa szata graficzna. Tytuł wykorzystuje duże możliwości nowego silnika graficznego, potrafiącego wygenerować sporą ilość trójwymiarowych i bardzo szczegółowych jednostek na zróżnicowanych mapach. Warto również zwrócić uwagę na oprawę dźwiękową gry, głównie muzykę, która została zrealizowana z prawdziwym rozmachem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  
Ocena gry 9.0 / 10 na podstawie 4514 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 4 2.6 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 GT lub lepsza), 12 GB HDD, Windows XP/Vista/7

StarCraft II: Wings of Liberty - recenzja gry

StarCraft II: Wings of Liberty - recenzja gry (PC)

"Hyperion pełni w grze również inną rolę – na pokładzie statku można porozmawiać z bohaterami niezależnymi, obejrzeć w telewizji stronniczy do bólu magazyn informacyjny, zakupić ulepszenia jednostek i budynków, wynająć najemników, a nawet przeprowadzić badania naukowe w oparciu o zdobyte artefakty. Każdej z tych opcji warto poświęcić kilka chwil, zwłaszcza, że oferują one udogodnienia, które bezpośrednio pomogą nam na placu boju. Ta część gry stanowi świetne uzupełnienie klasycznych misji, a także przywołuje wspomnienia – jeśli ktoś z Was pamięta serię Wing Commander, bez trudu domyśli się dlaczego."  więcej

Starcraft Universe - czy to jeszcze ta gra?

Starcraft Universe - czy to jeszcze ta gra? [13:30]

Co można zrobić w edytorze do Starcrafta II Starcraft II ma bardzo rozbudowany edytor, o czym można było zapomnieć. Teraz jednak twórcy niezwykle ambitnego projektu Starcraft MMO wypuścili pokazową mapkę, w której możemy przetestować ich dokonania.

3:29

Video StarCraft II: Wings of Liberty

Zergi - wersja PL

2:53

Video StarCraft II: Wings of Liberty

Nowa Era - wersja PL

3:27

Video StarCraft II: Wings of Liberty

Terranie - wersja PL

komentarze czytelników (1230)


ontrelin  2014-09-30 - 22:10

We are here to awaken from the illusion of our separateness. --Thich Nhat Hanh

ontrelin  2014-10-03 - 12:17

SCII to jeden z najlepszych RTSów.

tebritc  2014-10-18 - 02:26

Sko­ro nie można się cofnąć, trze­ba zna­leźć najlepszy sposób, by pójść naprzód. - Paulo Coelho

tebritc  2014-10-18 - 02:39

W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. - Paulo Coelho

tebritc  2014-10-18 - 02:59

Dokład­nie tu i te­raz jes­teś szczęśli­wy, ale o tym nie wiesz, po­nieważ two­je fałszy­we za­pat­ry­wania, twój zniek­ształco­ny ob­raz rzeczy­wis­tości zam­knęły cię w pułap­ce lęków, niepo­kojów, przy­wiązań, kon­fliktów, poczu­cia wi­ny; wreszcie w całej ga­mie ról które od­gry­wasz, po­nieważ tak zos­tałeś zap­rogra­mowa­ny. Gdy­byś pot­ra­fił spoj­rzeć da­lej niż sięga to wszys­tko zro­zumiałbyś, że jes­teś szczęśli­wy, tyl­ko o tym nie wiesz. - Paulo Coelho

tebritc  2014-10-18 - 03:06

Dokład­nie tu i te­raz jes­teś szczęśli­wy, ale o tym nie wiesz, po­nieważ two­je fałszy­we za­pat­ry­wania, twój zniek­ształco­ny ob­raz rzeczy­wis­tości zam­knęły cię w pułap­ce lęków, niepo­kojów, przy­wiązań, kon­fliktów, poczu­cia wi­ny; wreszcie w całej ga­mie ról które od­gry­wasz, po­nieważ tak zos­tałeś zap­rogra­mowa­ny. Gdy­byś pot­ra­fił spoj­rzeć da­lej niż sięga to wszys­tko zro­zumiałbyś, że jes­teś szczęśli­wy, tyl­ko o tym nie wiesz. - Anthony de Mello

tebritc  2014-10-18 - 03:08

Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym. - Jan Paweł II

dominik12kow  2014-10-23 - 18:55

5/10 protos imba dużo cheesrów ligi są nie zbalansowane gra umiera

Sir Xan  2014-11-11 - 09:10

@tebritc -> Głupi użytkowniku, chyba pomyliłeś forum. To jest strona o grach, a nie o Jezusa i wiary. Ja szanuję Jezusa, ale lepiej napisz to na stronie Kościoła/Wiara (po to są takie strony w sieci), a nie GryOnline.pl. Poruszenie inna tematyka niezwiązanie z tej stronie (NA SIŁĘ) lub spamowanie to też grzech.

10

Sir Xan  2014-11-11 - 09:39

A teraz do rzeczy. Jeśli chodzi o kampanie dla pojedynczy gracz, to StarCraft II jest SUPER!!!! Moja ocena: 10/10. A jeśli chodzi o trybu wielu gracze, to spoko, ale nie jest doskonały. Ocena: 8/10.

RaQman  2014-11-29 - 19:41

ludzie nadal grają w to i dodatki czy już odpływają?

Gogorlos  2014-12-15 - 11:00

Czy warto grać w Starcraft II jeśli nie przeszedło się jedynki? Czy będę ogarniał fabułę?

AIDIDPl  2014-12-15 - 12:10

Warto. Ja tak zacząłem i dużych problemów nie miałem. Podczas instalacji masz pokaz slajdów a adiutant opowiada co się działo w poprzednich częściach, dodatkowo w instrukcji gry możesz sobie jeszcze poczytać. A fabuła jest naprawdę fajna bardzo + fajnie zrobione filmiki. polski dubbing też jeden z najlepszych jakie można usłyszeć...

panTicTac  2015-01-15 - 13:36

Gogorlos--> Bierz! Najlepiej od razu z Heart Of The Swarm. Kupa genialnej zabawy. A do tego Wings Of Liberty to najlepsza strategia ubiegłej generacji i jedna z tych gier na 10/10.

10

saito123  2015-02-04 - 19:00

Dobra gra strategiczna. Spędziłem nad nią wiele godzin. Polecam !

boy3  2015-02-04 - 20:16

Gogorlos jest streszczenie fabuły 1, ale POLECAM przejść kampanie 1 i brood wara, jest 3 razy lepsza od 2!

Lilsem  2015-02-20 - 11:16

Cześć. Pytanie powtarzalne, jak to by powiedział jakiś mądry polak: "morze gupie morze nie", mianowicie - opłaca się tą grę jeszcze kupować, żeby sobie pograć na multi, nie poświęcając na nią więcej niż kilka godzin co kilka dni? Pozdrawiam.

r_ADM  2015-02-20 - 11:19

Jezeli lubisz gry rts, w ktorych wygrana czy przegrana zalezy tylko od ciebie to tak.

boy3  2015-03-22 - 18:20

Ja tam radzę poczekać aż wyjdzie LOTV, bo nie będzie wymagać 1 i 2 części?

boy3  2015-03-22 - 18:21

Nie zwracajcie na znak zapytania, bo niechcący wstawiłem -,-