Watch Dogs 2 XBOX ONE

Kontynuacja sandboksowej gry akcji, w której kluczowym elementem mechaniki stała się możliwość hakowania miejskiej infrastruktury oraz smartfonów i innych urządzeń komunikacyjnych. Akcja gry przeniesiona została do zupełnie nowego miasta, jakim jest San Francisco, a podczas zabawy wcielamy się w członka lokalnej grupy hakerskiej Dedsec, która stawia sobie za cel nie tylko walkę z systemem ctOS, ale przede wszystkim... dobrą zabawę!

Akcji, TPP, science fiction, sandbox, multiplayer, TPS, przygodowe gry akcji.

Watch Dogs 2 - screen - 2017-02-21 - 339243Watch Dogs 2 - screen - 2017-02-21 - 339242Watch Dogs 2 - screen - 2017-02-17 - 338979Watch Dogs 2 - screen - 2017-02-17 - 338978Watch Dogs 2 - screen - 2017-02-17 - 338977Watch Dogs 2 - screen - 2016-12-20 - 336284Watch Dogs 2 - screen - 2016-12-20 - 336283Watch Dogs 2 - screen - 2016-12-20 - 336282Watch Dogs 2 - screen - 2016-11-09 - 333787

Ubisoft | producent

Ubisoft | wydawca

Ubisoft GmbH | wydawca PL

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

wersja językowa:
polska i angielska

Data premiery gry Watch Dogs 2 | XONE

15listopada2016

15listopada2016

premiera PL

15listopada2016

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka Watch Dogs 2 (XONE)
Watch Dogs 2

Wydana w maju 2014 roku trzecioosobowa gra akcji Watch Dogs zapowiadana była przez jej twórców jako pogromca serii Grand Theft Auto. Mimo że tak się nie stało, a produkcja Ubisoftu spotkała się z krytyką części graczy, zyskała jednak na tyle duże grono zwolenników, że powstanie jej kontynuacji stało się jedynie kwestią czasu. 8 czerwca 2016 roku, a więc nieco ponad dwa lata po premierze pierwowzoru, oficjalnie zapowiedziano grę Watch Dogs 2, która ukazała się na konsolach ósmej generacji w dniu 15 listopada, a na pecetach dwa tygodnie później.

Zgodnie z ideą cyklu, elementem wyróżniającym produkcję spośród innych gier akcji z otwartym światem stały się ponownie umiejętności hakerskie głównego bohatera, dzięki którym może on kontrolować cały szereg urządzeń elektronicznych, na różne sposoby ułatwiając sobie realizację misji. Stworzenie opisywanej kontynuacji powierzono zaś po raz kolejny ekipie Ubisoft Montreal, mającej na swoim koncie takie marki, jak Far Cry, Assassin’s Creed, Prince of Persia, Tom Clancy’s Splinter Cell czy ostatnie odsłony cyklu Tom Clancy’s Rainbow Six.

Fabuła

W porównaniu do poważnej i dosyć ponurej fabuły pierwszego Watch Dogs, druga część cyklu podchodzi do tematu na większym luzie. Akcja gry przeniesiona została do zupełnie nowego miasta, jakim jest San Francisco, a podczas zabawy wcielamy się w niejakiego Marcusa Hollowaya, należącego do lokalnej grupy hakerskiej o nazwie Dedsec. Jej członkowie stawiają sobie za cel nie tylko walkę z Centralnym Systemem Operacyjnym (ctOS), ale przede wszystkim… dobrą zabawę. Dzięki temu rozgrywka w Watch Dogs 2 odznacza się znacznie lżejszym klimatem niż poprzedniczka, w której oglądaliśmy świat gry oczami ponurego mściciela.

Mechanika

Ogólne założenia rozgrywki w Watch Dogs 2 nie uległy zmianie. Otrzymujemy więc ponownie rozgrywającą się w otwartym świecie, trzecioosobową grę akcji, która pod względem mechaniki dość mocno przypomina wspomnianą serię Grand Theft Auto. Głównym elementem odróżniającym cykl Watch Dogs od konkurencji jest jednak możliwość hakowania otoczenia za pomocą całej masy gadżetów i ten aspekt rozgrywki został w kontynuacji dość wyraźnie rozwinięty. Podczas zabawy możemy bowiem manipulować zarówno pojazdami, jak i innymi elementami otoczenia na większą liczbę sposobów. Prócz tego w grze pojawia się możliwość tzw. masowego hakowania, pozwalającego przejąć kontrolę nad wieloma urządzeniami naraz (np. smartfonami wszystkich przechodniów).

W Watch Dogs 2 Marcus Holloway ma do swojej dyspozycji kilka całkiem nowych zabawek, takich jak quadkopter (latający dron) służący przede wszystkim do rekonesansu, oraz skoczek, czyli zdalnie sterowany pojazd umożliwiający hakowanie elementów wymagających fizycznej interakcji. Dodatkowo, broń w grze jest tworzona przy użyciu drukarki 3D znajdującej się w siedzibie Dedsec. Twórcy postarali się o jeszcze większą swobodę w zaliczaniu kolejnych zadań fabularnych – w zależności od preferencji graczy, przechodzić je można na kilka sposobów (np. skradając się lub angażując w otwartą walkę). Zmieniono też model jazdy samochodami oraz sposób poruszania się bohatera, któremu nieobca jest także efektowna sztuka parkour.

Tryby gry

Kluczowym elementem wydanego na platformie Xbox One Watch Dogs 2 jest oczywiście rozbudowana kampania single player, w której oprócz misji związanych z głównym wątkiem fabularnym, na graczy czeka także cała masa aktywności pobocznych. W grze nie zabrakło jednak również opcji rozgrywki multiplayer, zgodnie z najnowszymi trendami zintegrowanej z trybem dla jednego gracza. Dzięki temu nawet podczas przechodzenia kampanii możemy dołączyć do gry z przyjaciółmi i w każdej chwili wspólnie podejmować liczne aktywności dodatkowe, pozwalające na zabawę w trybie kooperacji lub rywalizacji.

Kwestie techniczne

W porównaniu do wydanej ponad dwa lata wcześniej poprzedniczki, Watch Dogs 2 tworzone było od początku z myślą o najnowszych pecetach oraz konsolach ósmej generacji, co pozwoliło twórcom na rozwinięcie skrzydeł w kwestii oprawy wizualnej. W efekcie grafika uległa znaczącej poprawie, a otwarty świat San Francisco wydaje się jeszcze żywszy. Ulepszono też sztuczną inteligencję postaci niezależnych, które w trakcie zabawy potrafią wchodzić ze sobą w bardziej złożone interakcje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8.8 / 10 na podstawie 162 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.1 / 10 na podstawie 179 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Watch Dogs 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.
Jak radzi sobie Watch Dogs 2 i czy to sandboksowy krok do przodu?

Jak radzi sobie Watch Dogs 2 i czy to sandboksowy krok do przodu? [7:59]

Gramy i oceniamy. Watch Dogs 2 stara się naprawić błędy poprzedniej części. Czy to się udało? Jak wypada otwarty świat i gameplay w porównaniu do jedynki? Co z postaciami i barwniejszą fabułą? Po kilkunastu godzinach spędzonych w San Francisco jesteśmy w stanie odpowiedzieć na te pytania.

2:13
DLC W ludzkich warunkach (PL)

PC | PS4 | XONE

2:1330 grudnia 1899

2:04
zawartość przepustki sezonowej

PC | PS4 | XONE

2:0430 grudnia 1899

2:25
zwiastun na premierę (PL)

PC | PS4 | XONE

2:2530 grudnia 1899

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
08.10.2016 16:06
xNiszczyciel92x
1
Legionista

Mogli zostawić poprzednią postać Watch Dogs, ale przecież Ubi jest poprawne do granic możliwości więc gracze pobiegają czarnoskórym chłopcem w rurkach, który będzie hackował biednych ludzi. Jestem tolerancyjne, ale gdzieś jest granica.

18.11.2016 10:04
odpowiedz
burzol5000
4
Chorąży

Można przecież ubrać szerokie spodnie ,czapkę ,okulary ,chustę i zakryć tego wąsiatego bambusa .