Black Desert [PC]

Black Desert to gra MMORPG stworzona przez koreańskie studio Pearl Abyss. Całość osadzona jest w mrocznym świecie fantasy i koncentruje się na dostarczeniu dużego wirtualnego świata, pozbawionego instancjonowania. Sercem tej produkcji jest mocno zręcznościowy system walki, pozwalający również na potyczki konne oraz przeprowadzanie oblężeń.

wersja językowa:
inny język

Black Desert data premiery gry na PC:

2015 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

2015 ( premiera w USA )

gry podobne do Black Desert:

Darkfall Unholy Wars
Kingz Online
TERA

gry MMO, fantasy

Black Desert to gra MMORPG osadzona w klimatach fantasy. Jest to debiutancki projekt koreańskiego zespołu Pearl Abyss. Studio, choć nowe, zatrudnia jednak samych weteranów branży. Przede wszystkim, głównym projektantem gry jest Dae-Il Kim, który pełnił te samą rolę przy produkcji RYL Online oraz Continent of Ninth.

Akcja toczy się w ponurym świecie fantasy, targanym nieustającymi konfliktami. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia własnego bohatera, wybierając pomiędzy kilkoma różnorodnymi rasami i klasami. Sercem jest rozbudowany system starć. Mechanizmy walki są mocno zręcznościowe i więcej zależy tutaj od refleksu graczy, niż statystyk ich postaci. Sami musimy wycelować każdy cios oraz strzałę i wykonać każdy unik. W walce wykorzystujemy m.in. miecze, włócznie, topory, łuki, kusze i zaklęcia bojowe. Obecny jest także system walki na wierzchowcach oraz innych zwierzętach. Co więcej, ataki możemy łączyć w combosy, które dodatkowo zwiększają zadawane obrażenia.

Black Desert oferuje na każdym serwerze jeden wielki wirtualny świat, pozbawiony instancjonowania. Istotną rolę odgrywają tutaj rozgrywki PvP. Zwłaszcza ciekawie prezentują się oblężenia twierdz, podczas których wykorzystywane są m.in. ruchome wieże, drabiny, armaty oraz katapulty. Autorzy zadbali również o rozbudowaną wirtualną ekonomię. Gracze mogą m.in. gromadzić surowce, prowadzić handel, uprawiać pola, budować fabryki, najmować postacie niezależne, wytwarzać przedmioty i kupować oraz zarządzać nieruchomościami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują okazję do urozmaicenia sobie zabawy, odpoczynku od walk i napełnienia własnych sakiewek złotem.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  
Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 251 głosów czytelników.  

Black Desert trailer #3

Black Desert trailer #3 [1:26]

Kolejny zwiastun gry Black Desert, MMORPG stworzonej przez koreańskie studio Pearl Abyss. Sercem tej produkcji jest mocno zręcznościowy system walki, pozwalający również na potyczki konne oraz przeprowadzanie oblężeń.

2:56

Video Black Desert

gameplay - życie codzienne

4:23

Video Black Desert

trailer #1

3:45

Video Black Desert

kreator postaci

komentarze czytelników


Nitro2050  2012-12-15 - 13:38

Bardzo ładnie grafika jak prawdziwe świat i czy one będzie fajnie gra lub nie.

DeadSpace12  2012-12-16 - 18:19

pozostaje tylko czekać

Wirowmaker  2013-04-19 - 23:01

Bardzo ciekawie się przedstawia oby koreańce zrobili wreszcie jakiś majstersztyk ;] ciarki od muzyki mega!

Nitro2050  2013-07-24 - 20:21

Dopiero :/ Premiera między 2014 a 2015 rokiem. Myślałem niedługo i tuż tuż.

h1To  2013-08-30 - 22:35

Od jakiegoś czasu nie gram w MMO ale na tą grę czekam, sam do końca nie wiem czemu :)

MA1L0  2013-08-31 - 17:16

To chyba jest zbyt piękne by taka gra wyszła w EU :x Non-target, grafika, mounty(da się z nich atakować!), walki o zamek, możliwość kupna domu, rozstawiane namiotów, otwarty świat, różne atrakcje pomiędzy grindem np. przewóz towarów lub polowanie na kaczki, zmienna pogoda i cykl dnia i nocy. WOW! Daję 10. Oby tej gry nie zniszczył Item Shop lub cholerni chciwi gracze na botach i sprzedający później itemy w grze na allegro :/

czopor  2013-10-20 - 20:09

wut? bardziej niemożliwe żeby to wyszło w korei, gdzie niezbyt dobrze ponoć idzie z ArcheAge. Azja to grind, grind, grind. Ich nie obchodzą jakieś oblężenia, handle czy sandboxy.

MisiekS  2013-10-28 - 23:02

To będzie ZDECYDOWANIE NAJLEPSZA GRA WSZECHCZASÓW!!! =D Po wszystkich filmikach co widziałem to nie tylko zabawa w nabijanie lvli, wielki sandbox, pvp ale także tworzenie własnego gospodarstwa do którego dobierasz nawet ludzi, firanki w domu, przenosisz kupioną właśnie miotłę i bułki ze sklepu aby mieli co jeść do tego rozbudowane tworzenie postaci i wspaniała grafika doganiająca FROSTBITE III w którym charakterystyczne są np. AI ptaków, bujające się na wietrze drzewa! Daję tej grze 10/10 jak nie zbankrutują przed premierą =D A jak nie zbankrutują to będzie The Best ^^

chris17939  2013-11-30 - 12:25

@MisiekS Tak, to będzie gra wszech czasów tak jak Conan następnie TERA, Guild Wars 2 i Rift. Po około 6 miesiącach do roku czasu każda z tych gier wszech czasów leży i kwiczy. Nie ma się czym podniecać bo zostanie to stworzone przez największych producentów jednorazówek na świecie (czytaj Koreańczyków). Każda gra stworzona przez nich wygląda super i gra się świetnie do około roku tyle że jak wszystkie gry przez nich tworzone już później nie mają solidnego zaplecza w postaci rozwojowych paczy co ciągnie za sobą szybki zgon gry. Kolejna pozycja do marnowania czasu bez celu. Gra jest reklamowana jako Fantazy a ja tu widzę średniowiecze z mizernymi elementami fantazy i to już ją dyskwalifikuje pomimo że brak śmiesznych instancji może pozytywnie wpłynąć na PvP.

czopor  2013-12-04 - 20:54

Zarówno GW2 jak i Rift mają się bardzo dobrze.

Jab7kO  2014-04-15 - 19:03

chris17939 Silkroad, Cabal, Aion. Głowy nie daję, ale te 3 tytuły własnie chyba przez Koreańców były robione. Mają się całkiem dobrze, zważywszy na to, kiedy każda z nich powstała. Także Twoje słowa kompletnie nie mają przełożenia na fakty.

Imrahil8888  2014-04-18 - 07:14

chris17939 Guild Wars 2 pół roku kwiczy, bo nie ma zaplecza w postaci jak to ująłeś "paczy? Śmieszny się nie rób. Typowy polaczek, który nie wie, ale się wypowie. Black Deserts niesie za sobą zainteresowanie chyba tylko ze względu na Siege PVP. I mam nadzieje, że świetnie to wykonają.