The Elder Scrolls Online [PC]

The Elder Scrolls Online to produkcja należąca do gatunku MMO, w której duży nacisk położono na ogromny, zróżnicowany i w pełni otwarty świat. Gra pozwala inaczej spojrzeć na krainy wykreowane między innymi w takich bestsellerach jak The Elder Scrolls Skyrim. Alias: ESO, TESO, The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited.

wersja językowa:
angielska

The Elder Scrolls Online data premiery gry na PC:

04 kwietnia 2014 ( światowa data premiery )

04 kwietnia 2014 ( data wydania w Polsce )

04 kwietnia 2014 ( premiera w USA )

gry podobne do The Elder Scrolls Online:

Project Copernicus
EverQuest II
Warhammer Online: Age of Reckoning

gry MMO, FPP, TPP, fantasy, PvP, PvE, The Elder Scrolls

Uaktualnienie: Od 17 marca 2015 roku do gry w The Elder Scrolls Online nie jest wymagane opłacanie abonamentu. Wystarczy jednorazowy zakup gry, analogicznie jak w przypadku konkurencyjnego Guild Wars 2. Ponadto w sklepach pojawiło się specjalne wydanie zatytułowane The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited, wzbogacone o wszystkie wydane wcześniej dodatki i rozszerzenia.

The Elder Scrolls Online to gra z gatunku MMO, której akcja umiejscowiona została w świecie przedstawionym w grach z serii The Elder Scrolls. Nad jej produkcją pracował od 2007 roku 250-osobowy zespół ZeniMax Online Studios.

Akcja gry toczy się na milenium przed wydarzeniami przedstawionymi w The Elder Scrolls V: Skyrim. Fabuła kręci się wokół paktu, który został podpisany pomiędzy rodziną Thern a potężnym nekromantą Mannimarco. Umowa ta związana jest z próbą odzyskania przez Imperium utraconej potęgi oraz rozciągnięcia jego wpływów na dodatkowe terytoria. Przedstawiciele arystokracji kontynentu Tamriel nie wiedzą jednak, że Mannimarco zawarł sojusz z potężnym demonem Molag Balem, którego celem jest zdobycie władzy nad światem. Dzięki temu mrocznemu przymierzu polegli w walce bohaterowie mogą zostać przywróceni do życia i wrócić do toczenia kolejnych bitew. W założeniu twórców, jest to wstęp to o wiele bardziej skomplikowanej historii.

Gracze mogą wybrać, do której frakcji należeć będzie ich bohater. Do wyboru są trzy stronnictwa, z których każde walczy z Imperium i znajduje się w posiadaniu potężnej armii. Frakcje te to Pakt Ebonheart (zrzeszający rasy Nordów, Dunmerów i Argonian), Dominium Aldmeru (Altmerowie, Bosmerowie i Khajiitowie) oraz Przymierze Daggerfall (Orkowie, Bretoni, Redgardowie). Ostatecznym celem każdej z nich jest zdobycie stolicy kraju. Przywódca grupy, która tego dokona, zostaje mianowany cesarzem i korzysta ze specjalnych przywilejów. Oprócz tego protagonista może dołączyć do jednej z kilku organizacji zrzeszających postacie o odpowiednich umiejętnościach. Są to m.in. Gildia Magów, Złodziei czy Wojowników.

Świat gry, który gracz może bez skrępowania i pośpiechu zwiedzać, jest o wiele większy niż ten, po którym poruszaliśmy się w The Elder Scrolls V: Skyrim. Dzięki temu po raz pierwszy w historii cyklu można udać się na przykład do ojczyzny rasy Khajiitów – Elsweyr. Sama rozgrywka przypomina krzyżówkę podobnych tytułów MMO z dotychczasowym stylem The Elder Scrolls. Gracze wykonują fabularyzowane zadania i poznają dalsze wydarzenia składające się na wątek główny lub poboczne. Deweloper położył też duży nacisk na losowe zajścia, które mogą się bohaterowi przydarzyć w każdej chwili – jednym z przykładów jest niespodziewany atak bandytów.

Walka, niezwykle istotny element gier z serii The Elder Scrolls, jest oparta na systemie znanym z jednoosobowych części cyklu – lewy przycisk myszy odpowiada za atak, prawy za blok. Dzięki temu jest ona o wiele bardziej atrakcyjna i dynamiczna niż w przypadku tradycyjnych MMORPG-ów. Studio ZeniMax Online pokusiło się o system rozwoju bohaterów, czerpiący z dwóch źródeł: serii The Elder Scrolls i innych reprezentantów gatunku MMO. Postacie wciąż ćwiczą te umiejętności, których używają najczęściej, ale do zabawy wprowadzono też punkty doświadczenia. Warto wspomnieć także o trybie PvP, w ramach którego gracze mogą wziąć udział w zdobywaniu zamków i twierdz z wykorzystaniem maszyn oblężniczych, przejmowaniu kopalń, farm itp. W tego rodzaju bataliach może uczestniczyć aż do 200 graczy.

Oprawa graficzna tytułu prezentuje się znakomicie i na pierwszy rzut oka przypomina te znane z takich gier MMO jak Star Wars: The Old Republic, RIFT czy też Everquest II. Na uwagę zasługuje również fakt, że wszystkie dialogi i wypowiedzi w grze zostały nagrane w formacie audio.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  
Ocena gry 6.2 / 10 na podstawie 1655 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7/8), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 60 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8

Recenzja gry The Elder Scrolls Online - ani to Skyrim, ani świetne MMO

Recenzja gry The Elder Scrolls Online - ani to Skyrim, ani świetne MMO (PC)

"Tamriel wypełnione po brzegi innymi graczami, z którymi można przeżywać przygody, walczyć i po prostu wymieniać się przedmiotami? Prawda, że to brzmi świetnie? Sam podchodziłem do The Elder Scrolls Online nastawiony pozytywnie, bo mój główny zarzut wobec solowych odsłon tej serii dotyczył odczucia martwego świata – takiego, w którym tylko jedna osoba ma cokolwiek do gadania. Paradoks polega na tym, że sieciowa gra, przygotowana przez studio ZeniMax Online, cierpi na niemal identyczne bolączki co Morrowind. Oblivion, czy Skyrim. Przemierzając wycinki Tamriel, bo gra rozgrywa się tylko w wybranych miejscach, trudno nie odnieść wrażenia, że stąpamy po jeszcze bardziej zacementowanych gruntach niż w grach solowych. Ten świat i jego mieszkańcy stoją w miejscu, czekając na herosa. Niby to norma, a jednak dzisiaj oczekuje się więcej – gry, w której PvE nie będzie tylko statycznym odgrywaniem scenek, ale równie pasjonującym doznaniem jak chaotyczne w swojej naturze PvP. Tymczasem The Elder Scrolls Online jest w tym względzie absolutnie niemrawe – to świat, w którym nic tak naprawdę się nie dzieje."  więcej

The Elder Scrolls Online: zdobywamy zamki w PvP – MMO w 5 minut!

The Elder Scrolls Online: zdobywamy zamki w PvP – MMO w 5 minut! [5:00]

Błyskawiczne spojrzenie na tryb PvP w The Elder Scrolls Online. Jedną z atrakcji The Elder Scrolls Online jest tryb PvP, rozgrywany pomiędzy trzema frakcjami graczy. W nim walczymy o zamki i twierdze, by koronować własnego cesarza i zdobyć bonusy. Prezentujemy podstawowe założenia PvP w nowej serii programów: MMO w 5 minut. Szybciej się nie dało!

23:08

Video The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

The Three Fates

4:50

Video The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

rozwój postaci (PL)

2:56

Video The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

Live Another Life - trailer

komentarze czytelników (801)


9.5

saito123  2014-11-25 - 14:47

Dobrze że wyszedł online, może jeszcze będzie The Elder Scrolls VI (6) no nie wiadomo, no ale jak online z 2014 wyszło, to może wyjdzie VI ale Online robiło jakaś firma "ZeniMax Online Studios" jakaś inna hmmmmm ale napewno "Bethesda Softworks" też coś robiło przy The Elder Scrolls Online, bynajmniej tak mi się wydaje. Czekamy na The Elder Scrolls VI a jak narazie Moja ocena The Elder Scrolls Online "9.5/10" ;) Polecam.

Revs94  2014-11-27 - 10:35

Jeśli ktoś chce obiektywnej opinii i zobaczyć jak gra wygląda tu macie link do gameplaya: [link]

Revs94  2014-11-27 - 10:36

Jeśli ktoś chce obiektywnej opinii i zobaczyć jak gra wygląda tu macie link do gameplaya: youtube.com /watch?v=YdK3qOoVNic

8.5

Mad  2014-12-07 - 10:36

Grałem chwile w Betę i byłem, cóż tu dużo mówić, rozczarowany. Zbyt duże oczekiwania mnie zgubiły. Coś mnie jednak podkusiło, aby ostatnimi czasy zakupić pełną wersję gry i.. jestem bardzo zadowolony z tej decyzji. Im dłużej w nią gram, tym bardziej mi się podoba - to jak z dobrą muzyką. Oczywiście ma swoje mankamenty (np. animacje), ale klimat jest jedyny w swoim rodzaju. Do tego, Znimax cały czas ulepsza swój produkt. Niebawem będzie kolejna duża aktualizacja. Jeśli się ktoś zastanawia nad MMORPG na święta i lubi klimat Elder Scrolls, to polecam. Abonament skutecznie odstrasza gimbazę i idiotów.

Shadow Khajiit  2014-12-29 - 17:43

Czy przy aktywacji klucza trzeba podawać numer karty kredytowej czy coś :)?

Belert  2014-12-30 - 15:43

jak wyglada end game w tej grze? Czy pvp jest otwarte ?Czy tylko w jakis strefach?

wotasd  2015-01-03 - 23:36

Zakupiłem ostatnio grę i jak na razie staram się ogarnąć możliwości jakie oferuje gra. Na razie jestem bardzo zadowolony i nie żałuję wydanych pieniędzy. Chętnie zagrałbym też z kimś z kim można porozmawiać w normalnym języku :).

tunechi  2015-01-06 - 10:50

Najtańszy abonament do ESO polecam [link] [ link zabroniony przez regulamin forum ] /r/elderscrolls600

xkanex  2015-01-21 - 18:05

PRZYLĄCZAm się do pytaniaaaa jak wyglada end game w tej grze? Czy pvp jest otwarte ?Czy tylko w jakis strefach? GRAAA przechodzi na BUY2PLAY!!!!

Assassyn07  2015-01-22 - 13:17

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=89947 Abonamentu koniec.

icichacal  2015-01-22 - 16:32

Kupic ?

10

Sacrefice  2015-01-24 - 10:29

XENOTAVERN - frakcja; Ebonheart Pact WIELKA REEKRUTACJA ---. Przygotowania na Marzec B2P Xeno Tavern działa w ESO od premiery. Włożyliśmy dużo pracy w to, jaki dzisiaj kształt ma gildia dlatego będąc jej częścią akceptujesz jej wszystkie mocne oraz słabe strony, a każdą napotkaną przeszkodę starasz się rozwiązywać razem z nami. Xenotavern -----> www.xenotavern.com Co wam oferujemy: -TS3 - własny żyjący za dnia i nocy -Aktywnych członków gildi -Kadrę zajmującą się sekcją ESO -Wspólne wypady na Triale[AA,HR,Sanctum] Hard Mody -Wspólne wpady na Dragon Areny -Wspólne raidy PvP -Wspólne Dunge-owanie,Expienie -Pomoc przy budowaniu postaci,ubraniu jej [Doświadczeni ludzie o których o wszystko zapytasz] -Zabawy RoleRpg z nagrodami [Prowadzone przez oficera] -I oczywiście najważniejsze wspaniała zabawa i smiech. Czego Oczekujemy? -Dojrzałości emocjonalnej ;) -respektowania zasad [XT]XenoTavern oraz podstawowych praw wspólnego szanowania się -Minimalnego zaangażowania w życie gildi,staramy się tworzyć paczkę nie osobników izolujących się. Jeszcze raz zapraszamy:) Bez podań bez pitu pitu ;) Kontakt /w bądź mail w grze: @Hazune , @draghohmmar , @Ulan

Raptor42  2015-01-24 - 17:00

nie no.. nieźle.. zapłacić sporo kasy, a potem płacić co miesiąc za grę, która tak na prawdę nie jest lepsza, od tytułów takich jak SWTOR..

x68  2015-01-24 - 19:45

Gldia OUTLAWS (Daggerfall Covenant) rekrutuje! OUTLAWS to Gildia, której zasadniczym celem powstania jest skupienie graczy, którzy poprzez współpracę i wzajemną pomoc chcieli poznawać wspaniały świat gry Zapraszamy wszystkich graczy, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w zyciu gildii, systematycznie chodzić na Triale, robić zorganizowane PvP i znaleźć zgraną ekipę do zaliczania Dungeonów, Veteran Dungeonów oraz wszystkich innych wyzwań jakie oferuje nam gra. Zapraszamy zarówno doświadczonych jak i nowych graczy, którzy chcą się szkolić pod okiem naszych doświadczonych graczy. OUTLAWS gildia dla ludzi chcących tworzyć gildię, a nie tylko być w gildii! Oferujemy: - Serwer TeamSpeak 3, - Uczestnictwo w społeczności polskojęzycznej i (opcjonalnie)anglojęzycznej, - Własną stronę i forum, - Pomoc w zadaniach, - Dostęp do polskiej gildii handlowej, - Grupowe pve i pvp, Wymagania: - TeamSpeak, mikrofon, - Nastawienie na wspólna grę z innymi graczami, - Chęć podejmowania wszelkich wyzwań jakie będzie stawiać przed graczami gra, - Dojrzałość emocjonalna ;), - Zapał i chęci do wspólnego rozwijania naszej gildii. Kontakt: www.outlawseso.guildlaunch.com W spr ...

WrednySierściuch  2015-01-24 - 19:58

[787] jak wygląda end game w tej grze? Czy pvp jest otwarte ?Czy tylko w jakis strefach? End game -rajdy, cała strefa "rajdowa" Craglorn, Veteran dungeony, a tak naprawdę to głównie PvP PvP -tylko w centralnej, wielgaśnej krainie, przy czym teoretycznie będzie "później" dodane PvP na całej mapie w ramach "zwalczania przestępstw" :p [792] Kupic ? Za późno! Tzn mam nadzieję ze kupiłeś -bo ceny w ciągu 3 dni wzrosły trzykrotnie -z 30-40 zł na ~125 zł [794] nie no.. nieźle.. zapłacić sporo kasy, a potem płacić co miesiąc za grę, która tak na prawdę nie jest lepsza, od tytułów takich jak SWTOR.. Gra wymagać będzie tylko zakupu podstawki a potem (ewentualnie DLC), sub nie będzie -od marca wymagany Btw zapoznałem się z kilkoma faktami i jak znajdę czas (i ochotę) to napiszę tu paszkwil//rozprawkę na ESO :p Temat: TESO: gra bez przyszłości W skrócie: Gracze PC -testerami wersji konsolowej? Co do k. nędzy myśli sobie Zenimax? Nagroda dla wiernych fanów: kpina czy żart? Gdzie się podział mój Veteran Level? System Sprawiedliwości: Na raty DLC - przyszłość która nadejdzie (albo i nie) Sklepik: co się tam pojawi, czemu tak drogo, i czemu TYLKO tam? Z powyżs ...

x68  2015-01-25 - 07:45

To czy TESO jest gra bez przyszłości to wyłącznie kwestia gustu. Jedni wola cukierki miętowe, inni anyżowe a jeszcze inni jedzą ze słodyczy tylko czekoladę. Pewnie nie jest to doskonały produkt i raczej jak na standardy MMORPG jest to gra niszowa, ale naprawdę daje sporo frajdy i dobrej zabawy.

4.0

Gicu  2015-01-25 - 18:58

Testowałem od wczesnych wersji. Gra niedopracowana i droga. Ukierunkowana wyłącznie na zarabianie pieniędzy dla studia. Ogólnie nie polecam.

Shadow Khajiit  2015-01-25 - 20:34

ludzie przesadzaja jak zwykle fajnie ze będzie f2p mam dość porównywania każdej gry z Wow'em ta gra nigdy nei zamierzała i nie zamierza być jak WoW ciekawa historia może igra ma kilka minusów ale nie jest tak słaba żeby mieć ocene taką jak na tej stronie :)

xkanex  2015-01-25 - 22:09

no gra podrożałaaaa............ winaa temu kto poda sklep//* gdzie można grę kupić za 50-60zł ...

x68  2015-01-26 - 01:56

Ceny po zapowiedzi B2P niestety poszły w górę na keye była za 34 zł jest ( ale niedostępna ) za 54 zł http://www.keye.pl/games/product/id/18082/The-Elder-Scrolls-Online Na allegro za to od 68 zł za nowego box-a http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-4-ce-0113&department=wszystkie+dzia%C5%82y&order=p&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&string=elder+scrolls+online