The Elder Scrolls Online PC

ESO, TESO, The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

The Elder Scrolls Online to produkcja należąca do gatunku MMO, w której duży nacisk położono na ogromny, zróżnicowany i w pełni otwarty świat. Gra pozwala inaczej spojrzeć na krainy wykreowane między innymi w takich bestsellerach jak The Elder Scrolls Skyrim.

RPG, FPP, TPP, fantasy, PvP, PvE, MMORPG, The Elder Scrolls.

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - screen - 2016-10-13 - 332620The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - screen - 2016-10-13 - 332619The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - screen - 2016-10-13 - 332618The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - screen - 2016-10-13 - 332617The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - screen - 2016-10-13 - 332616The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - screen - 2016-10-13 - 332615The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - screen - 2016-10-07 - 332334The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - screen - 2016-10-07 - 332333The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited - screen - 2016-10-07 - 332332

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry The Elder Scrolls Online | PC

4kwietnia2014

4kwietnia2014

premiera PL

PC Windows
Okładka The Elder Scrolls Online (PC)
The Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited jest grą typu MMORPG, wydaną między innymi na platformie PC Windows. Edycja na komputery osobiste rozpoczynała swój żywot jako The Elder Scrolls Online i początkowo wymagała do zabawy opłacenia abonamentu. Z czasem jednak doczekała się konwersji na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Debiut na nowych platformach stanowił okazję do zmiany tytułu oraz do wprowadzenia nowego modelu dystrybucji, opartego na rozwiązaniu znanym między innymi z konkurencyjnego cyklu Guild Wars – od tej pory do zabawy wystarczy jednorazowy zakup gry, a za prawdziwe pieniądze można nabyć rozszerzenia i wirtualną walutę. Niemniej, chętni nadal mogą opłacać subskrypcję, która przyjęła formę opcjonalnej usługi ESO Plus, gwarantującej bonusy do zdobywanego doświadczenia i złota, pewną ilość wspomnianej wcześniej, wirtualnej gotówki oraz darmowy dostęp do rozszerzeń.

Fabuła

Akcja The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited rozgrywa się na tysiąc lat przed wydarzeniami opowiedzianymi w najpopularniejszej odsłonie cyklu The Elder Scrolls, czyli Skyrim. Jej zawiązanie następuje w chwili, kiedy ród Thern postanowił rozpocząć walkę o odzyskanie utraconej przez Cesarstwo Tamriel potęgi i podpisał traktat z potężnym nekromantą. Mannimarco, bo tak nazywał się ów mroczny mag, działał jednak na dwa fronty i jednocześnie knuł z Molag Balem – daedrycznym księciem, którego celem było zdobycie władzy nad światem. Niepożądanym efektem owego przymierza było otwarcie wrót do Otchłani w Cesarskim Mieście. W ten sposób do świata śmiertelników przedarły się hordy pomniejszych daedr – demonicznych istot siejących śmierć i zniszczenie.

W odpowiedzi na sprowadzony kataklizm, walkę o wpływy rozpoczęły trzy zwaśnione stronnictwa. Pierwszym z nich jest Pakt Ebonheart, zawiązany przez Nordów, Dunmerów i Argonian; kolejne to Dominium Aldmeru, zrzeszające Altmerów, Bosmerów i Khajiitów; trzecim i ostatnim jest Przymierze Daggerfall – w jego wskład wchodzą Orkowie, Bretoni i Redgardowie. Gracz może reprezentować jedno z nich, dążąc do ostatecznego celu, jakim jest pokonanie mrocznych sił i zdobycie stolicy kraju.

Mechanika

Zabawę z The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited rozpoczynamy od stworzenia postaci reprezentującej jedną z dziesięciu dostępnych ras oraz kilku odmiennych klas. Na liście tych ostatnich znalazł się wszechstronny Dragonknight, Nightblade (skoncentrowany na cichej eliminacji przeciwników), Sorcerer (czyli typowy mag) oraz Templar będący tutejszym odpowiednikiem Paladyna. Rozległy, otwarty świat gry obejmuje kilka prowincji Cesarstwa Tamriel. Oprócz Skyrim, czyli ojczyzny Nordów, w podstawowej wersji gry możemy odwiedzić skrawek krainy Morrowind, fragment Cyrodiil (gdzie mieści się stolica imperium), czy choćby Elsweyr, skąd wywodzi się rasa Khajiitów. Warto odnotować, że każda z dziewięciu udostępnionych krain charakteryzuje się odmienną topografią terenu, roślinnością oraz dominującą architekturą.

Sam schemat rozgrywki czerpie całymi garściami z dorobku serii – akcję możemy obserwować zarówno zza pleców bohatera (TPP), jak i z perspektywy pierwszej osoby (FPP), a w toku przygody zajmujemy się nie tylko eksploracją, lecz także wykonywaniem rozmaitych zadań fabularnych i misji pobocznych oraz walką z napotkanymi przeciwnikami. Misje mogą nam zlecać zarówno pojedyncze postacie niezależne, jak i reprezentanci rozmaitych gildii, zrzeszających wojowników, magów i złodziei. Co się zaś tyczy starć z adwersarzami – rozgrywane są w czasie rzeczywistym, a w zależności od indywidualnych preferencji możemy w nich robić użytek zarówno z broni białej i dystansowej, jak i z czarów ofensywnych i defensywnych.

Warto nadmienić, że jedna z aktualizacji udostępnionych jakiś czas po premierze wprowadziła skalowanie przeciwników, których potencjał bojowy na bieżąco dostosowuje się do poziomu kontrolowanej przez gracza postaci. Owa funkcjonalność nosi miano One Tamriel, a dzięki niej po ukończeniu krótkiego samouczka cały świat staje przed nami otworem – tyczy się to zarówno wszystkich lokacji z podstawowej wersji gry, jak i miejsc debiutujących w kolejnych dodatkach.

W porównaniu z głównym nurtem cyklu, rozmaitym modyfikacjom poddano system rozwoju postaci. Prowadzony przez nas heros wciąż doskonali najczęściej używane umiejętności, jednak do zabawy wprowadzono również punkty doświadczenia, otrzymywane w zamian za realizację kolejnych misji. Nie należy zapominać, że w produkcji funkcjonuje rozbudowany system craftingu, obejmujący wytwarzanie nowego uzbrojenia i odzienia (kowalstwo, krawiectwo, stolarstwo) i rozszerzanie jego funkcjonalności o rozmaite efekty magiczne (zaklinanie), a nawet warzenie mikstur (alchemia).

Tryby gry

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited oferuje zarówno warianty rozgrywki oparte na zasadach PvE, jak i tryby skoncentrowane na wieloosobowych kampaniach PvP, w których może brać udział nawet 200 graczy. Akcja tych drugich rozgrywa się na terenie prowincji Cyrodiil, a celem samym w sobie jest zdobycie cesarskiego tronu.

Kwestie techniczne

Pod względem jakości oprawy graficznej, The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited na platformie PC Windows nie może stawać w szranki z tuzami gatunku RPG. Poletko MMORPG-ów rządzi się jednak swoimi prawami, i trzeba przyznać, że biorąc pod uwagę jego specyfikę, produkcja naprawdę może się podobać. Bez wątpienia osobną wzmiankę zasługuje fakt, że wszystkie dialogi i wypowiedzi zostały udźwiękowione, a w postacie niezależne wcielili się profesjonalni aktorzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 6.585 / 10 na podstawie 2490 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.8 / 10 na podstawie 2278 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do The Elder Scrolls Online

Klasyfikacja PEGI The Elder Scrolls Online

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe The Elder Scrolls Online

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7/8), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 60 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG GL502VM

Procesor: Procesor Intel® Core™ i7 6700HQ | Procesor Intel® Core™ i5 6300HQ
Pamieć: 8 GB DDR4 2133MHz SDRAM, 1 x SO-DIMM umożliwiające rozszerzenie do 16 GB SDRAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1060 z GDDR5, 3GB/6GB VRAM
Wyświetlacz: 15.6"" (16:9) z podświetleniem LED UHD (3840x2160) 60Hz przeciwodblaskowa z 72% NTSC z G-Sync | 15.6"" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 60Hz przeciwodblaskowa z 72% NTSC z G-Sync z WideView Technology
Magazyn danych: SSD - 128GB/256GB/512GB SATA3 SSD | SSD - 256GB/512GB PCIE Gen3X4 SSD

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

The Elder Scrolls Online: zdobywamy zamki w PvP – MMO w 5 minut!

The Elder Scrolls Online: zdobywamy zamki w PvP – MMO w 5 minut! [5:00]

Błyskawiczne spojrzenie na tryb PvP w The Elder Scrolls Online. Jedną z atrakcji The Elder Scrolls Online jest tryb PvP, rozgrywany pomiędzy trzema frakcjami graczy. W nim walczymy o zamki i twierdze, by koronować własnego cesarza i zdobyć bonusy. Prezentujemy podstawowe założenia PvP w nowej serii programów: MMO w 5 minut. Szybciej się nie dało!

4:50
rozwój postaci (PL)

PC | PS4 | XONE

4:5030 grudnia 1899

2:15
One Tamriel

PC | PS4 | XONE

2:1530 grudnia 1899

1:37
E3 2016 - looking back at The Elder Scrolls Online

PC | PS4 | XONE

1:3730 grudnia 1899

Recenzja gry The Elder Scrolls Online - ani to Skyrim, ani świetne MMO

Recenzja 5 maja 2014, 13:29

Tamriel wypełnione po brzegi innymi graczami, z którymi można przeżywać przygody, walczyć i po prostu wymieniać się przedmiotami? Prawda, że to brzmi świetnie? Sam podchodziłem do The Elder Scrolls Online nastawiony pozytywnie, bo mój główny zarzut wobec solowych odsłon tej serii dotyczył odczucia martwego świata – takiego, w którym tylko jedna osoba ma cokolwiek do gadania. Paradoks polega na tym, że sieciowa gra, przygotowana przez studio ZeniMax Online, cierpi na niemal identyczne bolączki co Morrowind. Oblivion, czy Skyrim. Przemierzając wycinki Tamriel, bo gra rozgrywa się tylko w wybranych miejscach, trudno nie odnieść wrażenia, że stąpamy po jeszcze bardziej zacementowanych gruntach niż w grach solowych. Ten świat i jego mieszkańcy stoją w miejscu, czekając na herosa. Niby to norma, a jednak dzisiaj oczekuje się więcej – gry, w której PvE nie będzie tylko statycznym odgrywaniem scenek, ale równie pasjonującym doznaniem jak chaotyczne w swojej naturze PvP. Tymczasem The Elder Scrolls Online jest w tym względzie absolutnie niemrawe – to świat, w którym nic tak naprawdę się nie dzieje.

Komentarze Czytelników (1001)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
30.12.2016 00:05
odpowiedz
1 odpowiedź
Krychas567
6
Junior

Opłaca się kupować Gold Edition ze wszystkimi dlc ? Dużo one dają? Wersję Tamriel Edition można kupić za 40zł, a Gold 100zł.

09.01.2017 23:44
1
odpowiedz
Waking
12
Legionista
9.0

Mam Gold Edition ze wszystkimi 4 DLC, oprócz nich dostałem jeszcze darmowego mounta na wszystkie postacie, oraz 500 waluty premium. Szczególną frajdę sprawiła mi Glidia Złodzieji. Według mnie za tą cenę opłaca się, zwłaszcza że oddzielne kupienie tego wyszło by o wiele drożej.
Kupować i sprzedawać można NPC-ą, jak jesteś w Gidli jej członkom.

Co do samej gry jest bardzo dobra, gra się w nią przyjemnie a questy są różnorodne, bez wątpienia najlepsze MMORPG w jakie grałem. Wszystkie sceny mają niesamowitą oprawę głosową, oraz efektowne animacje. Cała główna historia, nawet dla laika nie mającego wcześniejszego kontaktu z serią jest interesująca. Miłą odmianą jest minimalna ilość questów typu idź, zabij co w innych dennych MMORPG jest podstawą. Grafika jest dojrzała, a nie cukierkowa, brak typowo wschodnich motywów małych dziewczynek, szczuroludzi i małych chłopców z rozczochranymi włosami i innych "słodkich" elementów. Klasy nie są zablokowane dla poszczególnych ras, dodatkowo będąc magiem można używać miecza czy jakiejkolwiek innej broni, swoboda w zmianie umiejętności jest ogromna. Grałem krótko w WoW, a później dłużej w Terę, ale żadna z tych gier ze swoim archaicznym systemem questów i zdobywania doświadczenia, storylinem i grafiką nie najwyższych lotów mnie nie przekonała.

post wyedytowany przez Waking 2017-01-09 23:46:43
10.01.2017 12:46
odpowiedz
Psychosocial
64
SlipknoT

Z tego co widziałem na filmikach masa lagów, opóznień, zajebiście kulejąca kamera FPS itp.

19.01.2017 13:34
odpowiedz
Dymion_N_S
177
Bezimienny

Mam banalne pytanie, czy zaczynając grę niezależnie od klasy postaci, zawsze pierwszą bronią jaką znajdujemy (wychodząc z celi) jest miecz dwuręczny, nie można np. mieć łuku ?

21.01.2017 09:09
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
Fifty_90_PL
6
Legionista
0.0

The Elder Scrolls Online to DNO i 5 metrów mułu. Całkowity brak wsparcia technicznego, znikające bez przyczyny z konta postacie, których możecie nigdy nie odzyskać, ciągły error przy niemal każdym nowym patchu uniemożliwiający normalnie włączenie gry, a wielu granie w ogóle. Wejdźcie na oficjalne forum Elder Scrolls Online i poczytajcie sobie opinie "zadowolonych" graczy w związku z "Manifest Error 210", samozmieniającym się kontem z EU na USA i innymi błędami notorycznie towarzyszącymi tej grze. Zakup tego szrotu to pieniądze wyrzucone w błoto. Tej gry nikt nie łata, bo Zenimax praktycznie nie istnieje. Pozwalniali niemal wszystkich ludzi. Nie liczcie również na jakąkolwiek pomoc ze strony supportu. Ta gra jest dnem i jawną kpiną z graczy, a nawet już nie sama gra tylko podejście do klienta, ludzi którzy ZAPŁACILI za ten tytuł. Za to wszystko droga Bethesdo i Zenimaxie ode mnie i moich znajomych macie środkowy palec i dożywotnią obietnicę, że nie zarobicie na mnie nigdy ani jednego złamanego grosza. Bethesda podwójnie - dodatkowo za łapówkarstwo w związku z tytułem gry roku dla Fallout 4. Aż trudno uwierzyć, że ci sami ludzie są odpowiedzialni za Skyrim.

Nie mam nawet serca żeby komukolwiek odsprzedać swoje konto.

post wyedytowany przez Fifty_90_PL 2017-01-21 09:12:40
29.01.2017 15:32
odpowiedz
1 odpowiedź
Lupo1987
6
Junior
8.0

Witam wszystkich.

Będę wdzięczny za podanie rozwiązania dotyczącego mojego problemu z grą, otóż:

Postanowiłem ponownie wrócić do gry i po ponad rocznej przerwie zalogowałem się na stronę i następnie pobrałem Install_ESO. Po uruchomieniu pliku ładuje mi okno Install Anywhere, po wczytaniu 100% znika okno i nic się nie dzieje...

Mam zainstalowany system Windows 8.1, a komputer z łatwością poradzi sobie z tą grą.

Stąd moje pytanie.

Pozdrawiam
lupo2gra

03.02.2017 21:16
odpowiedz
Bodokan
158
Starszy od węgla

Mastyl, wert ----> gracie jeszcze? Bo mój syn zaczął grać i bardzo go wciągnęło. Chcąc mu zrobić niespodziankę, dzisiaj zakupiłem gierkę i w tajemnicy chcę zrobić jakąś postać, żeby dołączyć do niego w grze za jakiś tydzień albo dwa :-) Nie chodzi mi o wskazówki szybkiego rozwoju, ale takie bardziej ogólnie pomocne. No i może, spotkamy się w grze, jak kiedyś w UO ;-)

post wyedytowany przez Bodokan 2017-02-03 21:17:41
03.02.2017 21:27
odpowiedz
1 odpowiedź
lowell
105
Generał

Oo. To może i ja dołączę. :)

04.02.2017 09:25
odpowiedz
lowell
105
Generał

Masz jeszcze stare GG? Prześlę jakiś kontakt to może pogadamy w wolnej chwili :)

04.02.2017 16:33
odpowiedz
Bodokan
158
Starszy od węgla

Od lat nie korzystałem, ale zainstalowałem i o dziwo działa :-) Coś tam napisałem :-)

06.02.2017 14:38
odpowiedz
4 odpowiedzi
FanBoyRPG
7
Chorąży
9.5

Boska Gra Polecam :)

Ładna Grafika oraz Dobra Szczegółowość aż chcę się patrzyć dużo lepsza niz skyrim na modach (Gra wygląda lepiej niż w filmikach na Youtube)
Ładne dialogi i czcionka wygląda kozacko niby małe coś a cieszy .
Dobry System walki trochę slasherowy lepszy niż w Skyrimie
Mapa jest ogromna i można robić co się chcę i kiedy chcę ^^ (Jeśli ktoś cię wyzywa w innych grach , że grasz żle lub słabo w tej grze tego nie uświadczych , bo robisz i grasz jak chcesz)
Gra Podstawka jest bardzo tania na allegro okolice max 45 zł kupujesz i grasz ile chcesz :)
Dobry Rozwój Postaci trochę zalatuje Diablo 2 :)
Dobry Kreator Postaci
+ Gra jest cały czas rozwijana i staję się grą coraz to lepszą ^^

post wyedytowany przez FanBoyRPG 2017-02-06 14:39:34
06.02.2017 15:47
odpowiedz
wert
171
Kondotier

ja ostatnio mam przerwę - ale gra jest zainstalowana i jak coś to nie ma problemu - mogę pograć :)
GG- jeju muszę poszukać może znajdę i zainstaluję :)

06.02.2017 22:13
odpowiedz
Drackula
166
Bloody Rider

hausing dzis dodali? trzeba oblookac :)

07.02.2017 11:00
1
odpowiedz
Dede0601
22
Poplecznik Szyszkłaka

Mógłby mnie ktoś "ugryźć" i przekazać wampiryzm albo likantropię? Byłbym naprawdę wdzięczny.

08.02.2017 16:30
odpowiedz
2 odpowiedzi
Szwed0
3
Junior

Czy ktoś z obecnych graczy może powiedzieć czy opłaca się do Tesa wejść? I jeśli tak to jaką edycję kupić bo widziałem jedną za około 60zł i drugą za ponad 100. Czym one się różnią i czy są to różnice spore? I jak z bazą graczy w tej produkcji?

09.02.2017 16:20
odpowiedz
Legion 13
80
The Black Swordsman

Jako że mam możliwość bardzo taniego zakupu gry to zapytam się tutaj, może ktoś szybko odpowie.
1. W Gold Edition dostajemy tylko 4 DLC, resztę trzeba dokupić albo zapłacić abonament tak?
2. Jak wygląda endgame? Jakieś dungeony ktoś gra? Może PVP?
3. Budowanie domów to darmowy patch? Nie trzeba robić zakupów w item shopie żeby się tym pobawić?
4. Czy istnieje możliwość zmiany wyglądu ekwipunku (coś podobnego do transmogów w WoW albo systemu z "Fashion Wars 2")?

10.02.2017 21:00
odpowiedz
Kvakk
1
Junior

@Legion 13

1. Tak, dostajesz 4 dlc, czyli wszystkie poza Shadow of the Hist, czyli dlc posiadającym w sobie 2 dungeony (nawiasem mówiąc naprawdę fajne, ale i bardzo wymagające, to te z kategorii albo masz dobre party, albo stalowe nerwy i kupę czasu :D)
Dostęp do tego można uzyskać przez np. ESO+, które naprawdę daje dużo takich pomniejszych rzeczy, jak craft bag (wszystkie surowce craftingowe są tam przechowywane i są dostępne z każdej postaci) czy malowanie kostiumów (jeśli kogoś to interesuje :D) i z tego co wiem to zwiększa ilość mebli możliwych do postawienia w domu. No i 1500 koron za każdy miesiąc wykupiony to też nie byle co :)

2. Właśnie na endgame zaczyna się zabawa na całego, ludzie z mojej gildii oddali się właśnie przyjemności z PvP (pomimo tego, że Cyrodiil dalej jest słabo zoptymalizowane, chociaż Homestead poprawił bardzo dużo błędów, jak np. FPS drop, czy stabilność serverów). Są również triale, to jest naprawdę fajna zabawa, dołączyć do puga i w 12 osób klepać coś naprawdę trudnego. Niektórzy, jak ja, oddają się craftingowi, który w tej grze jest naprawdę fajny! (taka rada, jak ktoś rozwija crafting, to najlepiej jak najwcześniej robić research na traitach, bo trait 9 (ostatni, mistrzowski) odkrywa się w 30 dni :D). Ogólnie mnóstwo tego się robi, a wszystko zależy od tego, czy wolisz grać PvP, czy PvE, bo contentu nie zabraknie w żadnym z tych trybów. Zwłaszcza, jak dojdzie Morrowind :P

3. Tak, Homestead jest darmowym patchem. Ja to nawet jestem zdziwiony, że rozwiązali to w taki sposób, a mianowicie domy można kupić zarówno za gold w grze, jak i za korony. Meble tak samo. I ceny są naprawdę wyrównane i dostosowane do rynku, jak chcesz mały dom to płacisz niewiele i odwrotnie :D

4. Co do zmiany wyglądu, to obecnie można malować pancerze tak jak się chce, albo założyć kostium.
Nie da się zmieniać stylu stworzonego pancerza, chyba że w edycji imperialnej (odblokowuje ona przemianę na styl imperialny), i teraz w kolekcjonerce do Morrowind ma dojść kolejna taka rzecz, tylko ze stylem Morag Tong.

Mam nadzieję, że pomogłem, a ktoś, kto to przeczyta da tej grze szansę, bo dużo się w niej zmieniło, a ZeniMax stara się jak może, by uczynić z tej gry najlepsze MMO na obecnym rynku.

post wyedytowany przez Kvakk 2017-02-10 21:02:59
11.02.2017 08:13
odpowiedz
majks1989
5
Legionista
6.5

Wrocilem do tej gry po ponad roku przerwy aby ogarnac co sie zmienilo i musze powiedziec ze gra sie jeszcze bardziej kompromituje jak w pozytywne wzgledzie rozwija nawet kupilem specjalnie zlota edycje ze wszystkimi wczesniejszymi dodatkami. Po ostatnim dodatku wprowadzili "World Scaling" najgorszy syf jaki moze zawitac w MMO dzieki czemu w ogole nie czujesz progresu postaci i tego ze stajesz sie silniejszy przy pechu 3 przeciwnikow powali ci na ryj nie zaleznie czy nosisz epiki czy nie w koncu Scaling. Zamiast veteran rang dodali jakies durne Champion Points, gdzie ludzie na endgame wyrzucaja ludzi z party bo nie masz 200 CP jestes noobkiem leave itp, hate na maxa, community stalo sie mega pazerne zamiast pomagac to jeszcze cie wybluzgaja (no chyba ze masz gildie z ktora stale grasz). Dalej katastrofa jest sam dungeon finder ktory do dzisiaj od premiery nie dziala poprawnie zamiast sie nim porzadnie zajac to dodaja dungeony I i II i jakies inne syfy ktorych nikt nie potrzebuje. W dodatku te II wersje dungow sa nie dopracowane scaling system na dungach to tez kpina ktora nie dziala poprawnie juz sam fakt ze laczy ludzi zaczynajacych gre na 10 poziomie z ludzmi na max poziomie z CP 300 ten wspanialy Scaling tak scaluje ci dunga ze nie robisz DPSa padacie co chwile na kazdym Bossie, tylko w TESO znajdziecie cos takiego jest to mega przykre i psuje zabawe a administracja zamiast to naprawic znalesc jakies rozwiazanie jeszcze bardziej poglebia graczy w rozpacz. Wielu pisze ze ta gra ma tkz Klimat seri, nie zgodze sie z tym, moze na poczatku sie to odczuwa ale im dalej idziesz tym stwierdzasz ze to jednak MMO. Ja nie mowie ze gra zla ma tez duzo plusow ale to glownie w kwesti single player, czyli Historia, Questy Muzyka i Duzy Swiat. W kwesti MMO jest mizernie nie dopracowana i to jest przykre.

19.02.2017 15:14
odpowiedz
1 odpowiedź
MrMedrus
1
Junior

Witam. Myślę nad kupnem tej gry i tu pytanie czy:
1. Kupić zwykłą edycje czy gold? Czy dużo tracę gdy kupie zwykłą?
2. Czy gra dużo polaków?
Dziękuję z góry za odpowiedzi :)

15.03.2017 19:56
odpowiedz
1 odpowiedź
gothiclady
1
Junior

Witam. Mam poważny problem z grą. Otóż po aktualizacji nie mogę grać. Non stop jak naciskam play wyskakuję komunikat: "Błąd: brakuje pliku api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll".
Zaaktualizowałam sterowniki do karty graficznej, zrobiłam aktualizację Windowsa, próbowałam na kilka sposobów coś z tym zrobić, nawet korzystałam z pomocy technicznej jednak nadal nic. Naprawa gry też nic nie daję. Przed aktualizacją nie było tego problemu. Może ktoś mi doradzi.

15.03.2017 20:10
odpowiedz
1 odpowiedź
gothiclady
1
Junior

Już to robiłam ale nie pomaga.

16.03.2017 16:45
odpowiedz
3 odpowiedzi
Szwed0
3
Junior

Jeżeli chciałbym zaatakować grę to jakie wydanie kupić aby cieszyć się wszystkimi dostępnymi dodatkami i całą zawartością? Nie wiem czy w grze występuje jakiś abonament opcjonalny czy wystarczy zakupić grę. Mógłby mi to ktoś pokrótce wytłumaczyć?

17.04.2017 10:29
odpowiedz
leaven
58
Pretorianin

Po co są prywatne domy w tej grze jeżeli poza przestawianiem mebli nic w nich nie można zrobić? Nawet przespać się nie można lol.

17.04.2017 22:00
odpowiedz
Mastyl
158
Za godzinę pod Jubilatem

Trochę jednak można, bo np. stanowiska do craftingu mieć... ale też uważam, że na razie jest za mało opcji w nich.

Spanie co prawda w tej grze nic nie daje, ale odwiedzenie domu i posiedzenie w fotelu powinno dawać jakieś bonusy.

Fajnie byłoby też zrobić listę osób, które mogą wejść do naszego domku.

20.04.2017 11:07
odpowiedz
9 odpowiedzi
dax1225
11
Legionista

Warto ją zakupić? Korci mnie od pewnego czasu, ale wciąż się waham.

22.04.2017 15:32
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
Bodokan
158
Starszy od węgla

dax1225 ---> posłuchaj Drackuli, a nie znudzonych życiem gości :-) Po ostatnich zmianach, uważam, że warto. Szczególnie z DLC gildii morderców i złodzieji. Zadania są różne, a trudność wykonania wielu wymaga współpracy - ale zawsze zbiera się grupa chętnych :-) Tak samo z chętnymi do współpracy - często jestem zaczepiany przez innych graczy. Więc moja rada jest taka - kupuj, ale wersję z DLC.
Granie assassinem to sama przyjemność ;-)

22.04.2017 20:22
odpowiedz
Mastyl
158
Za godzinę pod Jubilatem

Co do grafiki, przyznaje - można marudzić. Ale na pewno nie gorsza niż w żadnym tam Runes of Magic, czy innym darmowym crapie. Wg oczekiwań pana 5 postów powyżej, ładną grafikę to ma chyba tylko kilka MMO, np. Black Desert, które jednak bywa nieczytelne.

post wyedytowany przez Mastyl 2017-04-22 20:23:06
22.04.2017 21:10
odpowiedz
Bodokan
158
Starszy od węgla

Mam grafikę na full ( 1070 ), i7 i 16 Gb i jest dobrze, tzn w grze nie przeszkadza ;-) Ale jak chodzi o grę jest ok, emocje są - już parę razy syna musiałem o pomoc prosić w jakiś zadaniach ( ma mistrzowski poziom ) :-) Powiem tak - ta gra wciąga :-)

22.04.2017 21:29
odpowiedz
Doniczkapl
2
Legionista

Mam taki problem, gry sciagnac nie moge:
htt ps:/ /postimg.cc/image/nvfnijytj/aa417186/
ani kupić:
htt p :// postimg.org/image/3pc5jo35z/
Ktoś wie o co chodzi?
(Na steamie tez jej nie mam)

post wyedytowany przez Doniczkapl 2017-04-22 21:31:43
28.04.2017 21:56
odpowiedz
1 odpowiedź
DanteHaHaHa
6
Centurion

Chciałbym te grę kupić - jaka edycja jest najlepsza?, bo już się pogubiłem...

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze