Wiadomość gry na świecie 6 grudnia 2014, 09:49

autor: Adrian Werner

Before - pierwszy zwiastun survivalowego RTS-a studia Facepunch

Podczas gali Game Awards 2014 znane z Garry’s Mod i Rust studio Facepunch zaprezentowało pierwszy zwiastun Before, czyli survivalowego RTS-a, w którym pokierujemy plemieniem jaskiniowców.

Before trailer

Before trailer [2:57]

Before w skrócie:
  • Twórcy: Facepunch Studios
  • Gatunek: RTS
  • Platforma docelowa: PC
  • Planowana data premiery: 2015 r.

We wrześniu tego roku, znane z Garry’s Mod i Rust studio Facepunch poinformowało na swojej stronie, że pracuje nad kolejnym projektem zatytułowanym Before. Nie była to do końca nowa gra. Jej twórca, czyli Bill Lowe, dłubał przy niej od dłuższego czasu, ale ostatecznie doszedł do momentu, w którym zrozumiał, że produkcja jest zbyt duża i bez dodatkowej pomocy oraz sporych środków nigdy nie będzie w stanie zrealizować swojej wizji. Przed skasowaniem gry uratowało go właśnie studio Facepunch. Lowe dołączył do firmy i otrzymał możliwość zatrudnienia własnego zespół deweloperskiego, dzięki czemu prace mogły ruszyć pełną parą. Podczas gali Game Awards 2014 zaprezentowano pierwszy zwiastun.

Before będzie survivalowym RTS-em, którego akcja osadzona zostanie w świecie przypominającym ziemską epokę kamienia łupanego. Gracz wcieli się w wodza niewielkiego plemienia jaskiniowców i jego zadaniem ma być przede wszystkim zagwarantowanie przeżycia swojego ludu. Nie będzie to łatwe, gdyż opracowana przez autorów kraina ma być bardzo niegościnna i wręcz roić się będzie od różnorodnych zagrożeń.

Każdego dnia będziemy musieli zadbać o znalezienie pożywienia i bezpiecznego schronienia Kierowane przez nas plemię będzie musiało zajmować się polowaniami i zbieractwem, jak również bronić własnych dzieci. Wielkim zagrożeniem będą drapieżniki, inne plemiona oraz również siły natury. Gra posiadać ma dynamiczny system pogody i zmieniające się pory roku.

Zaczniemy raptem z garstką jaskiniowców, ale jeśli odpowiednio się nimi zaopiekujemy, to liczebność grupy będzie regularnie rosła. W pewnym momencie przestaną być oni luźną zbieraniną ludzi i zamiast tego zaczną tworzyć własną kulturę, w tym system wierzeń, a w ich społeczeństwie wytworzy się wyraźna hierarchia. Porzucą również tymczasowe schronienia i rozpoczną budowę prymitywnej wioski.

Before powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. W planach są wersja na systemy Windows, Linux i OSX. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

  1. Before – oficjalna strona gry
Before

Before

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
06.12.2014 12:11
Kyriet
34
Pretorianin

Autor newsa wstawił zły link do trailera. Można go sobie znaleźć na YouTube pod nazwą: "Before - Announcement Trailer"

06.12.2014 16:03
odpowiedz
iwo607
36
Centurion

Gra świetnie się zapowiada, na pewno w nią zagram po premierze :)