Wiadomość gry na świecie 6 grudnia 2014, 06:13

autor: Adrian Werner

Nadchodzi The Banner Saga 2

Podczas gali Game Awards studio Stoic Games ujawniło The Banner Saga 2, czyli kontynuację jednego z najlepszych RPG-ów tego roku.

The Banner Saga 2 trailer

The Banner Saga 2 trailer [0:40]

Dzisiejszej nocy odbyła się pierwsza edycja imprezy Game Awards, będącej spadkobiercą Spike Video Game Awards. Organizatorzy postanowili kontynuować tradycje poprzednika i poza ujawnieniem listy zwycięzców w różnorodnych kategoriach zaprezentowali także zwiastuny licznych nadchodzących gier, z których część pokazana została po raz pierwszy. Jedną z nowo ujawnionych produkcji okazało się The Banner Saga 2, czyli kontynuacja wyśmienitego turowego cRPG, wydanego na początku tego roku na pecetach, a po kilku miesiącach przeniesionego na urządzenia mobilne.

Gwoli przyzwoitości trzeba przyznać, że twórcy, czyli ludzie ze studia Stoic Games, od dłuższego czasu nie kryli, że pracują nad kolejną osłoną serii. Teraz po prostu zapowiedzieli ją oficjalnie. Niestety, poza krótkim zwiastunem nie udostępniono żadnych innych konkretów. Autorzy obiecali jednak, że te zostaną ujawnione już wkrótce i wtedy ponownie napiszemy o tym projekcie

Sądząc po pierwszym materiale video produkcja będzie naturalnym rozwinięciem rozwiązań swojego pierwowzoru. Ponownie przeniesiemy się więc do fantastycznej krainy zainspirowanej mitologią ludów skandynawskich, gdzie obejmiemy dowództwo nad karawaną ludzi i gigantów próbujących przetrwać koniec świata. Sercem rozgrywki pozostanie zapewne toczenie turowych bitew na pokrytych siatką kwadratów mapach i dokonywanie ciężkich decyzji w sekcjach fabularnych, które w istotny sposób wpłyną na dalszy przebieg opowieści. Spodziewamy się także, że The Banner Saga 2 trafi na te same platformy, co część pierwsza, czyli w pierwszej kolejności na pecety, aby potem doczekać się konwersji na inne platformy, w tym urządzenia mobilne oraz konsole nowej generacji.

  1. Stoic Games – oficjalna strona studia

Nadchodzi The Banner Saga 2 - ilustracja #1

The Banner Saga to debiutancki projekt Stoic Games, założonego przez trzech weteranów studia BioWare. Powstanie gry umożliwiła udana zbiórka pieniędzy na Kickstarterze, gdzie w trakcie trwającej miesiąc akcji zgromadzono ponad 723 tysiące dolarów.

Poza wydanymi już wersjami na PC i urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android twórcy pracują obecnie także nad edycją na konsolę PlayStation 4. Warto dodać, że w celu przetestowania systemu bitewnego i uzyskania dodatkowych środków Stoic Games wypuściło na pecety również The Banner Factions: Saga, czyli sieciową strategię korzystającą z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
06.12.2014 09:05
Sir Xan
70
Senator

[Jestem niesłyszący]

Świetna wiadomości! :) Choć pierwszy część był świetny, ale za to krótki i pozostawia po sobie niedosyt gracze. Mam nadzieję, że twórcy wciągnęli wnioski ze skargi gracze o pierwszej części, podnoszą poziom walki (więcej taktyki i trudności) oraz trochę więcej swobody.

06.12.2014 09:51
odpowiedz
Zdzichsiu
51
Ziemniak

Tak! Jak naprawią błędy jedynki, to szykuje się genialna produkcja. Jeszcze jakby znowu ktoś zainteresował się spolszczeniem i wydaniem w Polsce to będzie świetnie.

06.12.2014 10:10
odpowiedz
Sir Xan
70
Senator

@Zdzichsiu -> Jest już oficjalna spolszczenia do Banner Saga 1. :) Zajrzyj do linku GOG.com:
http://www.gog.com/game/the_banner_saga
Zobacz tam wersje językowe (languages) i jest tam słowo "polski". :) Nawet na STEAM też jest dostępna wersja polska.

06.12.2014 10:42
odpowiedz
Zdzichsiu
51
Ziemniak

@Sir Xan
Wiem, mam nawet polskie wydanie pudełkowe. Chodziło mi, że fajnie by było, jakby dwójkę także wydali ze spolszczeniem w pudełku.

06.12.2014 10:56
odpowiedz
A.l.e.X
100
Alekde

Jedna z lepszych gier z naprawdę ciekawa smutną opowieścią, czekam z niecierpliwością !

06.12.2014 11:57
odpowiedz
Sir Xan
70
Senator

@A.l.e.X -> Muszę przyznać, że to jedna z udanych projektów Kickstarter. :) Dobrze, że nie wszystkie projekty Kickstarter poszły w porażki.

06.12.2014 12:52
odpowiedz
Drendron
77
Konsul

Pewnie znowu 10 godzin gry. Z czego i tak 1/3 to gapienie się na animację marszu karawany.
Jakby tak Telltale poszło śladem Stoic i każdy epizod wydawało za osobną opłatą w takiej cenie to zaraz by były fale hejtu ;).

06.12.2014 14:54
odpowiedz
Rewo
76
Generał

Gra dobra, ze świetnym klimatem, ale dosyć niedopracowana i schematyczna, od pewnego momentu robi się nużąca, co przy tak krótkim czasie gry (jak na RPG ofc) nie było najlepsze. Natomiast pod względem fabuły pozostaje dosyć mocny niedosyt, czuć ewidentnie, że sequel był od razu w planach i jak na samodzielny produkt to było zdecydowanie za mało. Pokazali przynajmniej ile dobrego można zrobić z pomocą Kickstartera i dobrze, że gra okazała się sukcesem dla nich. Ciekawe tylko kiedy wyjdzie dwójka, bo w przypadku jedynki premiera w środku zimy była bardzo dobrym zabiegiem i potęgowała klimat gry.

06.12.2014 15:00
odpowiedz
Zdzichsiu
51
Ziemniak

@Drendron
Epizody gier od Telltale trwają po 2 godziny, więc w sumie wychodzi na to samo.

06.12.2014 17:34
odpowiedz
Felix - The One
50
Pretorianin

Jak dla mnie gra, która pochłonęła w całości. Usiadłem, chciałem zobaczyć, w dniu następnym gra skończona. Także jedna z niewielu, którą odpaliłem znowu - zaraz po skończeniu.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze