Wiadomość pogłoski 14 listopada 2016, 11:00

autor: Adrian Werner

Strażnicy Galaktyki wystapią w nowej grze Telltale Games?

Dzięki strajkowi aktorów podkładających głosy w grach dowiedzieliśmy się, że studio Telltale Games prawdopodobnie pracuje nad grą opowiadającą o przygodach Strażników Galaktyki, czyli grupie bohaterów, których mogliśmy obejrzeć dwa lata temu w filmie Guardians of the Galaxy.

W kwietniu studio Telltale Games poinformowało, że nawiązało współpracę z firmą Marvel, której owocem będą gry osadzone w komiksowym uniwersum tego wydawnictwa. Od tego czasu twórcy nabrali wody w usta, ale teraz wyciekły informacje sugerujące, że nieujawniony jeszcze projekt opowie o przygodach Strażników Galaktyki, czyli grupy, którą mogliśmy obejrzeć m.in. w filmie z 2014 roku.

Grupa stała się sławna dzięki filmowi. - Strażnicy Galaktyki wystapią w nowej grze Telltale Games? - wiadomość - 2016-11-14
Grupa stała się sławna dzięki filmowi.

Informacje te wypłynęły na światło dzienne za sprawą trwającego obecnie strajku aktorów podkładających głosy w grach. Zrzeszający ich związek zawodowy SAG-AFTRA wypuścił listę projektów, co do których nie wypracowano jeszcze porozumień. Wśród nich znalazła się pozycja zatytułowana Guardians Of The Galaxy: The Video Game, funkcjonująca także pod nazwą kodową Blue Harvest.

Na liście jako firmę odpowiedzialną za projekt podaje się O'Farrel Enterprises, ale ten sam podmiot wymieniony jest przy trzecim sezonie epizodycznej przygodówki The Walking Dead, która jak wiemy powstaje w Telltale Games. Prawdopodobnie O'Farrel Enterprises to twór założony po to, aby zajmować się sprawami związanymi z nagrywaniem kwestii audio w grach studia.

Źródło: Comicbook.com i SAG-AFTRA - Strażnicy Galaktyki wystapią w nowej grze Telltale Games? - wiadomość - 2016-11-14
Źródło: Comicbook.com i SAG-AFTRA

Te doniesienia wydają się wiarygodne, ale oczywiście pewność uzyskamy dopiero przy oficjalnej zapowiedzi gry. Nie powinniśmy na to długo czekać, gdyż wspólny projekt studia Telltale Games i firmy Marvel ma się ukazać w przyszłym roku.

Strażnicy Galaktyki wystapią w nowej grze Telltale Games? - ilustracja #3

Strażnicy Galaktyki (ang. Guardians of the Galaxy) to grupa bohaterów, która zadebiutowała w 1969 roku. W 2008 roku Marvel zaprezentował drugie wcielenie tej ekipy, składające się w całości z nowych postaci. Ten skład, z małymi zmianami, funkcjonuje do dzisiaj i to on pojawił się w filmowej adaptacji.

Warto dodać, że nawiązanie współpracy ze studiem Telltale Games to kolejny krok na drodze ku odzyskaniu przez firmę Marvel dawnej pozycji na rynku gier. W ostatnich latach korporacja całkowicie skoncentrowała się na casualowych produkcjach mobilnych, zostawiając bardziej ambitne projekty swojej głównej konkurencji, czyli wydawnictwu DC Comics.

Teraz ma to ulec zmianie. Poza projektem Telltale Games zapowiedziano również wysokobudżetową przygodową grę akcji Spider-Man, nad którą pracuje znane z serii Ratcher & Clank oraz Resistance studio Insomniac Games.

  1. Marvel – strona oficjalna
  2. Telltale Games – strona oficjalna
Strażnicy Galaktyki wystapią w nowej grze Telltale Games? - ilustracja #4

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
14.11.2016 11:53
Ksanth
88
Lord Sith

Pewnie beda sie chcieli wstrzelic kolo premiery filmu w przyszlym roku.

14.11.2016 13:00
1
odpowiedz
Sir Xan
70
Senator

Prawdę mówiąc, ja wolę tradycyjne filmy albo PRAWDZIWE gry, a nie kolejne "filmowe" gry, gdzie nasze wybory mają znikome wpływy na fabuły gry i "rozgrywki". :P

post wyedytowany przez Sir Xan 2016-11-14 13:01:34
14.11.2016 15:20
odpowiedz
Dracorian
8
Legionista

Hm, ten Project Atlas aka Saints Row, kojarzy ktoś może o co chodzi?

14.11.2016 22:47
3
odpowiedz
berial6
79
Donut Hole

Mogliby zrobić drugi sezon The Wolf Among Us- raz, że nie wykorzystali maaasy postaci, wątków czy miejsc, to ta seria pozwala na umieszczenie w jej klimacie właściwie dowolnej historii (już komiks to udowodnił). Dwa- może to przyspieszyłoby prace (jeśli jeszcze jakieś są) nad filmem/serialem.

16.11.2016 14:57
odpowiedz
giermuś1972
68
Ultra_Violence

I oczywiście znów będzie to pozbawiony gameplayu i pełny pozornych niby-wyborów pseudo film. Jak to zwykle (zawsze) bywa w przypadku Taletalle.

16.11.2016 18:20
odpowiedz
1 odpowiedź
EtCaetera
3
Junior

A ja nadal czekam na 2 sezon Wilka. Co prawda małe szanse, że kiedykolwiek powstanie, ale połudzić się można :p Co zaś do newsu - jeśli to prawda i Strażnicy są kolejnym projektem TTG, to nie mam nic przeciwko, ale i jakoś specjalnie się nie cieszę.

post wyedytowany przez EtCaetera 2016-11-16 18:21:19
19.11.2016 17:18
gtf0!.
23
Chorąży

Smutne jest to, że zamiast skupić się na kolejnych sezonach to lecą z nowymi tytułami ( za wyjątkiem TWD oczywiście ).

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze