Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS
Słownik gracza 20 czerwca 2011, 17:01

wersja gry

Kompilacja plików niezbędnych do uruchomienia i prawidłowego działania gry. Wersja gry oznaczana jest numerem (wyświetlanym najczęściej w menu głównym), który pozwala zorientować się, jakie łatki aktualizacyjne zostały zainstalowane.

Większość gier wydawana jest w dniu premiery w wersji 1.0. Oznacza to, że nabywca ma do czynienia z gotowym, w pełni funkcjonalnym produktem. Odkrywane w późniejszym terminie błędy z najczęściej usuwane są patchami udostępnianymi przez producenta. Ich instalacja nie tylko usuwa problemy, ale także zmienia numer kompilacji plików z grą (np. 1.0.1, 1.1, 1.1a itp).

Oznaczenie wersji gry najczęściej znaleźć można w menu głównym, czego przykładem jest Command & Conquer: Tiberium Crystal War (2012). - 2012-12-17
Oznaczenie wersji gry najczęściej znaleźć można w menu głównym, czego przykładem jest Command & Conquer: Tiberium Crystal War (2012).