Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS
Słownik gracza 20 czerwca 2011, 17:01

statsowanie

Na ogół monotonny i czasochłonny proces prowadzący do maksymalizacji współczynników rozwoju postaci w grze wideo. Statsowanie najczęściej polega na powtarzaniu szeregu tych samych czynności, które prowadzą do osiągnięcia najkorzystniejszych dla gracza rezultatów (np. zabijanie tych samych potworów, aktywowanie umiejętności, wielokrotne przechodzenie plansz).

Uzyskanie maksymalnego stadium rozwoju postaci w grze może być nieosiągalne (np. brak limitów poziomu) lub odpowiednio utrudnione przez twórców (zmniejszające się nagrody za wykonywanie tych samych czynności).

W grach MMORPG wielu statsiarzy korzysta ze specjalnego oprogramowania (nie zawsze dopuszczalnego przez twórców), pomagającego w realizacji celów.

Gra Progress Quest jest parodią statsowania – gracze nie uczestniczą w akcji, ale mogą śledzić powolny rozwój statystyk wykreowanego przez siebie bohatera. - 2012-12-17
Gra Progress Quest jest parodią statsowania – gracze nie uczestniczą w akcji, ale mogą śledzić powolny rozwój statystyk wykreowanego przez siebie bohatera.