Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS
Słownik gracza 20 czerwca 2011, 17:01

import postaci

Procedura przenoszenia informacji o bohaterze głównym lub kontrolowanej przez gracza drużynie z jednej gry do drugiej. Najczęściej opcja zaimportowania postaci pojawia się w sequelach. Gracz może wówczas rozpocząć nową grę z herosem (bądź herosami), którego poczynaniami kierował we wcześniejszej odsłonie cyklu. W takim przypadku proces zwykle odbywa się w sposób zautomatyzowany.

Zdaniem deweloperów z firmy BioWare możliwość importu postaci w trylogii Mass Effect pozwala graczom zżyć się z głównym bohaterem. - 2012-12-10
Zdaniem deweloperów z firmy BioWare możliwość importu postaci w trylogii Mass Effect pozwala graczom zżyć się z głównym bohaterem.

Innym wariantem jest możliwość zaimportowania postaci pomiędzy dwiema rozgrywkami (np. do gry na innym komputerze). Wymaga to wcześniejszego eksportu informacji do pliku, zapisania go na nośnik pamięci masowej bądź umieszczenia na serwerze internetowym (np. w chmurze).

Uwaga: Import postaci nie zawsze oznacza dokładne przeniesienie wszystkich informacji na jej temat. W wielu grach twórcy decydują się wykorzystać jedynie niektóre cechy wyglądu, atrybuty, umiejętności czy przedmioty w ekwipunku. Takie podejście podyktowane jest troską o właściwy balans rozgrywki.