Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 lutego 2022, 10:40

Czarno-białe GTA 3 w 8 fps - takie atrakcje tylko na czytniku e-booków

Użytkownik Reddita udowodnił, że czytniki e-booków również nadają się do gier. Niestety doświadczenie znacznie odbiega od standardów wyznaczonych przez urządzenia dedykowane graniu.

Czy czytnik e-booków można wykorzystać do innych, bardziej zaawansowanych czynności niż lektura? Jak najbardziej. Użytkownikowi Reddita o pseudonimie achilleswing udało się włączyć GTA III na urządzeniu przeznaczonym głównie do czytania elektronicznych książek.

Oczywiście, jak można się domyślić, rozgrywka nie przebiegała zbyt płynnie. Na nagraniu widać, że liczba klatek oscylowała w przedziale 8-15. Takie wartości na pewno nie zadowolą graczy, którzy przyzwyczajeni są do lepszych doznań. Dużym utrudnieniem mógłby być również czarno-biały wyświetlacz, nieprzystosowany do wyświetlania gier.

Poza tym achilleswing uruchomił na czytniku Halo Infinite, co jest nie lada wyczynem. Oczywiście zaowocowało to bardzo niską płynnością rozgrywki, więc sensu w tym eksperymencie nie ma zbyt wiele. Jednak dla chcącego nic trudnego – przy odrobinie samozaparcia można zagrać w najnowsze tytuły również na czytniku e-booków.

Jak uruchomić GTA III i Halo Infinite na czytniku e-booków?

Najważniejszą kwestią jest posiadanie odpowiedniego czytnika. Achilleswing posiada sprzęt działający w oparciu o system operacyjny Android. Z postu na Redditcie wynika, że jest to czytnik Onyx Nova Pro, wyposażony w 7,8-calowy ekran dotykowy E-ink, czterordzeniowy procesor Cortex-A17 1,6 GHz oraz 2 GB pamięci RAM.

Najnowsze oferty na czytniki e-booków znajdziecie tutaj

Uruchomienie GTA III było możliwe po uprzednim pobraniu gry ze Sklepu Play, natomiast Halo: Infinite zostało odpalone poprzez mobilną aplikację subskrypcji Xbox Game Pass. Oczywiście nie obyło się bez zmian w ustawieniach czytnika, bowiem Sklep Play nie był domyślnie zainstalowany na urządzeniu.

Achilleswing przedstawił cały proces pod tym linkiem. Wynika z tego, że GTA III i Halo: Infinite nie są jedynymi grami, które udało mu się uruchomić na czytniku e-booków. Użytkownik twierdzi, że można również zagrać między innymi w Star Wars: KOTOR czy TES III: Morrowind.

Czarno-białe GTA 3 w 8 fps - takie atrakcje tylko na czytniku e-booków - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.