Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Devil's Third - seria gier

Devil's Third Online
Devil's Third Online

Akcji 8 czerwca 2016

Koncentrująca się na trybie wieloosobowym, pecetowa wersja trzecioosobowej gry akcji Devil’s Third, która ukazała się w 2015 roku na konsoli WiiU. Jej akcja osadzona została w świecie przyszłości, w którym ludzkość nie może już polegać na urządzeniach elektrycznych, co mocno ogranicza m.in. użyteczność tradycyjnych wojsk. W tej sytuacji kluczową rolę w prowadzeniu działań wojennych odgrywają specjalne oddziały piechoty, złożone z doskonale wyszkolonych wojowników. Osią rozgrywki w Devil’s Third Online jest walka pomiędzy kontrolowanymi przez graczy żołnierzami, którzy na polu bitwy wykorzystują nie tylko tradycyjną broń palną, ale także broń białą – co wprowadza do rozgrywki elementy klasycznego slashera. Jak na grę sieciową przystało, nieodłącznym elementem zabawy jest rozwijanie umiejętności swojej postaci wraz z postępami rozgrywki.

PC

Devil's Third
Devil's Third

Akcji 4 sierpnia 2015

Opracowana przez Tomonobu Itakagiego i ekipę Valhalla Game Studios trzecioosobowa gra akcji, kładąca równie duży nacisk na wymianę ognia, jak i walkę bronią białą. Akcja Devil’s Third toczy się w niedalekiej przyszłości na terenie USA, a fabuła obraca się wokół scenariusza, w którym urzeczywistnia się Syndrom Kesslera - nagromadzenie śmieci w przestrzeni kosmicznej staje się na tyle duże, że kolizja dwóch ciał wywołuje niemożliwy do zatrzymania efekt domina. W efekcie takiego właśnie wydarzenia na Ziemi pojawiają się zakłócenia w funkcjonowaniu urządzeń elektronicznych, a możliwości działania tradycyjnych armii zostają mocno ograniczone. Ich rolę przejmują zaś specjalne oddziały złożone z doskonale wyszkolonych wojowników, a w postać jednego z nich wciela się właśnie gracz. Rozgrywka przebiega w sposób przypominający tradycyjne strzelaniny TPP, jednak została ona wzbogacona o rozbudowany system walki wręcz, pozwalający na wykorzystywanie broni białej i wykonywanie efektownych akrobacji.

X360PS3WiiU