Witam. Ułożyłem sobie PC'ta na morelach:
http://www.morele.net/inventory/info/Kfyg4K/
Jestem ograniczony budżetem do 2400 zł, ale chciałbym mieć maszynę która pociągnie każdą grę (nie zależy mi na full ultra, ale na 60 klatkach na średnich ustawieniach przy najnowszych grach).
Czy zestaw ten posiada wszystko co potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania kompa i czy sprzęt ten jest ze sobą w miarę kompatybilny?
Masz jeszcze do dyspozycji 65 zł - jak wpiszesz ten kod W3FHN58JFW to masz składanie za złotówkę.
Jeszcze napisz w tym wątku https://www.gry-online.pl/forum/skladamy-komputer-czesc-74/zdca4a2b?N=1 - szybciej odpowiedź dostaniesz.
Mogę polecić ten zestaw http://www.morele.net/inventory/info/2gf5Py/ W miarę tani... gram sobie właśnie w dark soulsy 2 na rozdziałce 1600 x 1200 chyba na najwyższych. Jestem zadowolony. Możesz też ogarnąć: https://www.gry-online.pl/hardware/zestawy-komputerowe-dla-graczy-maj-2014/z614dd9 :D
raQman - dajesz mu zestaw za 1400zł jak on chce wydac 2400...
O co się czepiasz? Ja jedynie poleciłem to co mam aktualnie u siebie i jestem zadowolony... sam autor wątku napisał że dysponuje budżetem do 2400... btw nie rób offtopu panie szeryfie internetu :)
Jeszcze przejrzyj te zestawy http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2014
[1]
Zasilacz wydaje mi się, że może pracować na granicach możliwości przy wysokim obciążeniu lub skokach.
Ja proponowałbym z większym zapasem mocy - 560W.
Jeśli chodzi o pamięci, proponowałbym coś z niższymi timingami, np. Geil 1333 MHz z CL9 oraz pracujące w Dual Channel - jak wystarczy Ci 4 GB, to brałbym 2x2 GB.
Chcesz mieć maszynę, która pociągnie wszystko.
Obawiam się, że z ograniczonym budżetem będzie to niemożliwe w tej cenie.
Pytałeś, czy sprzęt będzie ze sobą kompatybilny.
To tak naprawdę okazuje się dopiero po złożeniu jednostki i przetestowaniu jej (najlepiej przez jedną dobę).
Z kompatybilnością w obecnych czasach jest i tak dużo lepiej, niż jeszcze 5-10 lat temu.
Wtedy różne dziwne rzeczy się działy ze stacjami po złożeniu.
Oczywiście każdy może mieć inne zdanie na ten temat.
kamilex6, takie jednostki są przeważnie kupowane dla firm lub instytucji.
Jeśli chodzi o gry byłbym ostrożny z kilku powodów.
1. Obudowy stacji roboczych są specyficzne - często płyta główna jest osadzana "na lewą stronę" - czyli kurz osiada na elektronice, bo wszystko w obudowie jest do góry nogami. Dodatkowo duża część obudowy ma zajęte miejsce przez olbrzymie radiatory i wentylatory (dlatego głównie są takie ciche). Skutkuje to ograniczeniem miejsca w środku na ewentualne komponenty jak karta graficzna.
2. Zasilacze do tych jednostek również są specyficzne. Nie wiem jak model z linka, ale model HP dc7800/dc7900 posiada niestandardowych rozmiarów zasilacz. Podczas awarii trzeba kombinować z montażem standardowego zasilacza (wiercić otwory). Ponadto montowane są głównie zasilacze 350W, co do prac biurowych spokojnie wystarcza z zapasem, ale po zamontowaniu karty graficznej jak już upchniemy, może być problem. Dodatkowym problemem zasilaczy jest brak odpowiednich kabli do zasilania kart graficznych.
3. Cena. 30% ceny płacisz za logo HP, DELL...
Potwierdzam, że to stabilne oraz ciche maszyny.
Ale dobrze zbudowany składak może być i cichszy, i równie stabilny.
@kamilex6
Taaa, świetna opcja, średni procesor + integra za 2k. Za 2000 złożysz kilkukrotnie lepszy komputer.