Szukanie igły w stogu siana, czy zalążek prawdy? Ja się nie wypowiadam, dla mnie to śmieszne, ale ciekawi co o tym myślą użytkownicy GOL-a
PS. Chciałem publicznie przeprosić ofiary moich screamerow, już nie będę, słowo ;_;
Szukanie igły w stogu siana i robienie sensacji tam, gdzie jej nie ma. Zresztą, ten portal lubuje się w wyszukiwaniu bzdur.
"Kilka lat temu udzielając wywiadu, Ukraińcy z tejże kapeli twierdzili, że Enej "romantycznie" walczył o wolną Ukrainę."
a tak walczył ten romantyk >
"Według wspomnień świadków Enej był znany z bezwzględności i okrucieństwa; m.in. własnoręcznie odrąbywał głowy swoim ofiarom" >>>h ttp://pl.wikipedia.org/wiki/Petro_Olijnyk_%28wojskowy%29
nie znam zespołu ale wygląda ze jednak jest coś na rzeczy
Nie, nie jest na rzeczy. Pierdoła i sensacja na miarę uśmiechu Radwańskiej. Zmień portal.
Jaki kretyński, debilny tytuł wątku w ogóle: "Antypolski Enej". No ja p***. Stanął Ci od tego?
Według autora artykułu Enej wziął nazwę na cześć głównego bohatera „Eneidy” autorstwa Iwana Kotlarewskiego.
Bohater jego książki nie mógł walczyć w UPA, ponieważ autor książki zmarł w 1838.
Hitler używał pseudonimu Wilk. Co zatem promuje zespół Wilki?
Hitler używał pseudonimu Wilk. Co zatem promuje zespół Wilki?
Albo Sapkowski swoim Białym Wilkiem Geraltem... Nie dość że Wilk, to jeszcze Biały, aryjski...
Teza artykułu idiotyczna,
ale JEŚLI faktycznie twierdzili że UPA romantycznie walczyła o Ukrainę to był to niezbyt rozsądne słowa w Polsce.
My na szczęście "mamy" patriotyczny Sabaton. A nie, chwila... Okazało się że oni też o Niemcach dobrze śpiewali...
Tylko który Enej? Ten z książki z XIX wieku czy ten z UPA, bo nigdzie nie widzę informacji o którym Eneju tak mówili.
Runnersan - aaaa, fakt, na tą subtelną różnicę uwagi nie zwróciłem.
Zresztą taki "cytat" z tego wywiadu bez źródła jest bezwartościowy.
Artykul na poziomie "Skandal!!! Radwanska nie usmiechnela sie przy podawaniu reki Lisicki!"
No mowie Ci
Chyba jednak muzykom chodziło o XIX Enej . sorry za zamieszanie ale późna pora mnie tłumaczy.
Autorowi artykułu nie dziwcie się , na Ukrainie nacjonalizm i zachwyt mordercami z UPA jest bardzo silny wśród młodzieży.
i tak przy okazji :
"Telewizja Polska, w związku z obchodami 70. rocznicy ludobójstwa ludności polskiej na Wołyniu przygotowała specjalne programy przypominające o wydarzeniach z lat 1943-1944.
O świcie 11 lipca 1943 r. oddziały UPA dokonały skoordynowanego ataku na 99 polskich miejscowości, głównie w powiatach horochowskim i włodzimierskim pod hasłem Śmierć Lachom. Rzeź rozpoczęła się około godz. 3 rano 11 lipca 1943 od polskiej wsi Gurów. W tym roku mija 70 lat od tej masakry.
Telewizja Polska 11 i 14 lipca będzie transmitowała uroczystości, zarówno z Polski jak i z Ukrainy. W przededniu rocznicy, 10 lipca br. Piotr Kraśko poprowadzi specjalną debatę w programie TVP1 „Na pierwszym planie” (godz. 22.00, powtórka w TVP Polonia godz.23.35 i 04.55). Wezmą w niej udział m.in. prof. Timothy Snyder, wybitny amerykański historyk i znawca historii Europy Środkowo- Wschodniej, autor głośnej książki „Skrwawione Ziemie” oraz polscy i ukraińscy eksperci. A po niej, o godz. 23.10 Jedynka wyemituje film dokumentalny w reż. Macieja Wojciechowskiego i Tadeusza Arciucha „Było sobie miasteczko”. Jest to opowieść o Kisielinie, miasteczku na Wołyniu, w którym do II wojny światowej żyło w zgodzie kilka narodowości: Polacy, Ukraińcy, Żydzi, Niemcy, Czesi. 11 lipca 1943 roku nacjonaliści ukraińscy w brutalnym mordzie w kościele zgładzili część polskich mieszkańców. Narratorami w filmie jest rodzina Dębskich: Krzesimir Dębski, jego mama, brat, syn, bratanica. Występują także Ukraińcy - obecni mieszkańcy Kisielina. W filmie dużą rolę odgrywa muzyka Krzesimira Dębskiego poświęcona Kresom, oraz fragment jego oratorium skomponowanego dla uczczenia mordów na Wołyniu. Film zostanie wyemitowany także w TVP Historia (11 lipca, godz. 20.00).
W kolejnych dniach TVP na bieżąco, w serwisach informacyjnych i programach publicystycznych będzie relacjonować i transmitować najważniejsze wydarzenia rocznicowe. Telewizja publiczna zaprezentuje także wiele reportaży oraz filmów dokumentalnych. "
zaproszenie :
"Szanowni Państwo!
Nasze uroczystości obywatelskie będą relacionowane m.in. w TVP S.A. Pierwszy raz będziemy mówić jednym głosem do całej Polski i Polonii. Nie może nas zabraknąć. Zaproście Państwo swoje rodziny i przypomnijcie dzieciom i wnukom ich korzenie.
ZAPROSZENIE
NA OBYWATELSKIE OBCHODY 70 ROCZNICY ZBRODNI WOŁYŃSKIEJ
11 LIPCA 2013 r. W WARSZAWIE
Szanowni Państwo!
12:00 Msza św. na Placu Trzech Krzyży w Warszawie.
Przwodniczący: ks. Tadeusz Pikus Biskup Pomocniczy Warszawski
Mszę św. koncelebrują: ks. Antoni Pacyfik Dydycz Ofm Cap. Biskup Drohiczyński, ks. Mieczysław Mokrzycki Arcybiskup Metropolita Lwowski Przewodniczący Rzymskokatolickiego Episkopatu Ukrainy, ks. prałat dr Tadeusz Balewski, proboszcz parafii pw. św. Aleksandra w Warszawie, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, proboszcz ormiańskokatolickiej parafii południowej.
Organy i śpiew: Marek Gierczak, organista i śpiewak operowy
13:30 Marsz Pamięci, trasa: Plac Trzech Krzyży, ul. Nowy Świat, ul. Krakowskie Przedmieście.
Uczestnicy w strojach stonowanych, transparenty z napisami miejscowości zaatakowanych i podaną liczbą ofiar, transparenty z napisami miejscowości rodzinnych pozostałych poza granicami. Kir na znak żałoby. Marsz w ciszy, będą odczytywane miejscowości i liczba ofiar (Wanda Pachla).
Marsz Pamięci będzie pierwszym po wojnie Marszem Jedności i Solidarności Kresów.
Głęboko wierzymy, że wszystkie kresowe organizacje i sympatycy ruchu kresowego wezmą udział w Marszu Pamięci, niezależnie od tego, z jaką prowincją zabraną są związane. Niech nie zabraknie obok Wołyniaków rodzin z dawnych województw: wileńskiego, nowogródzkiego, poleskiego, tarnopolskiego, lwowskiego i stanisławowskiego, z ziem I Rzeczypospolitej.
15:00 Uroczystości przy Domu Polonii ul. Krakowskie Przedmieście 64, gdzie na zewnątrz znajduje się tablica upamiętaniająca ludobójstwo dokonane na Polakach przez nacjonalistów ukraińskich. Złożenie kwiatów. Przejście na Plac Zamkowy w okolice sceny, przemówienie okolicznościowe w imieniu organizatorów wygłosi dr Lucyna Kulińska z Krakowa, nastąpi przedstawienie delegacji, zaproszenie na imprezy towarzyszące, komunikaty związane z bezpieczeństwem i organizacją powrotów oraz zaproszenie na
widowisko artystyczne.
16:00 Koncert Pamięci; pierwszy raz od okresu przedwojennego zostaną przypomniane polskie melodie z Wołynia i z Podola. To wkład młodych kompozytorów i wykonawców w uczczenie pamięci ofiar ludobójstwa dokonanego na Polakach przez nacjonalistów ukraińskich. Zapewne Kresowianie ze wzruszeniem wysłuchają piosenek z ojczystych stron. Zobaczymy Teatr Muzyczny Od Czapy, Marcina Styczenia, Piotra Bajusa, Lecha Makowieckiego, który wykona znaną balladę "Wołyń 1943". Na telebimach będzie
wizualizacja fotografii ofiarowanych przez rodziny pomordowanych. Prowadzenie Wojciech Reszczyński. "
list do pani Marszałek sejmu oraz stanowisko pana prezydenta daruje wystarczy ze mnie szlag trafia .