Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość Atari chce zmienić oficjalną stronę gry Neverwinter Nights 2 i czeka na Twoje uwagi

02.05.2007 15:08
1
zanonimizowany159220
15
Pretorianin

O NN2 powinni zapomnieć i skupić się np. nad ewentualnym NN3 jeśli mają takowy w ogóle w planach. NN2 to porażka na całej linii, od grafiki, po fabułę i na świecie skończywszy. FR to moje ulubione uniwersum i po NN2 liczyłem na długą i bardziej wymagającą rozgrywkę, dostałem w zamian przeciętnego cRPGa z marną opowieścią w tle i swobodą ograniczoną do minimum.

02.05.2007 16:33
bladyk
2
odpowiedz
bladyk
17
Generał

Sooul myślisz , że kotś cię słucha ? NWN2 ma tylu fanów , że nawet tego sobie nie próbuj wyobrażać...
Rozumiem możesz mieć własne zdanie , ale przedstawiłeś go w sposób w jaki to robią pijani menele.

02.05.2007 17:42
3
odpowiedz
zanonimizowany159220
15
Pretorianin

bladyk: mnie? nikt ;-P Wiem, że ma fanów. Co do pijanych meneli, długi weekend wciąż trwa, mam za dużo wolnego czasu i próbuje nie dopuścić do kaca ;-] (ot i skutki później w takim pisaniu).
Zresztą, co mi tam. Niech tworzą stronę, niech się rozwija może przynajmniej mody wyjdą ciekawe i w sieci się jeszcze pobłąka z jakąś ekipą, może również kiedyś wezmą pod uwagę opinie graczy zamieszczone na stronie przy tworzeniu kolejnej produkcji z NN w tytule ;-].
Skruszony i przywołany do porządku oddalam się więc zatłuc jakąś piekielną bestyję.

02.05.2007 18:01
wert
4
odpowiedz
wert
195
Kondotier

Bolączką NWN2 nie jest słaba fabuła, wymagania sprzętowe w porównaniu do grafiki, bug za bugiem etc. Problemem jest multiplayer. To dzieki niemu NWN1 był/jest tak bardzo popularny.

Zrobienie NWN3 obecnie przerasta możliwości Atari i byłoby głupotą. Lepiej dołożyć troochę wysiłku i pracy do NWN2 - taniej, szybciej i z większym efektem.

02.05.2007 21:51
😊
5
odpowiedz
zanonimizowany47980
118
Generał

"NN2 to porażka na całej linii, od grafiki, po fabułę i na świecie skończywszy."

Powiedz mi jaka gra ma dobrą fabułę, skoro ta w NWN2 jest klapą?? A jak grafika ci się nie podoba, to nadszedł czas aby sprzęt zmienić, bo u mnie całkiem ładnie wygląda :).

"liczyłem na długą i bardziej wymagającą rozgrywkę,"

Czasy się zmieniły. Teraz większość gier można skończyć w parę godzin, więc raczej nie powiedziałbym że NWN2 jest krótkie. A jak gra dla ciebie za łatwa to zwiększ sobie poziom trudności na max.

"Bolączką NWN2 nie jest słaba fabuła, wymagania sprzętowe w porównaniu do grafiki, bug za bugiem etc. Problemem jest multiplayer. To dzieki niemu NWN1 był/jest tak bardzo popularny. "

W 100% się z tym zgadzam. Jedynka znaczniej mniej mi się podoba (tam to dopiero fabuła była mierna...) ale przez neta można było grać w nieskończoność. Szkoda, że fani nieco odpuścili i do NWN2 nie powstaje tyle modów, co do części pierwszej.

02.05.2007 23:55
6
odpowiedz
zanonimizowany159220
15
Pretorianin

Fabuła w NN2 była ciekawa tak do 1/3 licząc od początku, do momentu w którym wiadomo już kto za wszystkim stoi. Liczyłem bardziej na jakieś zawiłości, nawet na końcu miałem nadzieję, że okaże się, że jednak ktoś inny tą całą rozrubą kieruje. Do tego jeszcze liniowość, wiem, że dobra i wciągająca historia niejako skazana jest na liniowość ale ta w NN2 nie była ani dobra, ani wciągająca.

Sprzętu nie mam zamiaru zmienić w najblizszym czasie, jest wystarczający dobry, świetnie się spisuje w o wiele bardziej wymagających grach (od strony technicznej) i jeszcze niejedną obsłuży ;-]

No właśnie, czasy, a może chodzi o ludzi. Wszędzie tworzy się "jednorazowe potworki" z gwarancją na rok, nie po to by służyły ale po to żebyś za rok kupił nowy. Gier to również dotyczy, dlatego pełno jest podobnych lub wręcz identycznych gier, dających rozgrywkę "na chwilę", owszem powstają perełki (np. STALKER, mimo swoich niedociągnięć i niedotrzymanych przez twórców wszystkich obietnic - świetny klimat) ale jest ich tak niewiele i czasami giną w natłoku masowości. Właśnie z cRPG zawsze wiązałem długość grania, ciekawe tematy, niebanalnych bohaterów i równie interesujące światy i rozwiązania zawarte w nich przez twórców.
Co zmieni podniesienie trudności skoro będzie miało ono odzwierciedlenie jedynie w walkach, reszta pozostanie taka sama.

Zgadzam się co do "niedorobienia" tej gry i strasznego zabugowania, sam, mimo mocnego sprzętu miałem kilka razy okazję się o tym przekonać.

"Szkoda, że fani nieco odpuścili i do NWN2 nie powstaje tyle modów, co do części pierwszej." Być może jak ja zwyczajnie się rozczarowali i dali sobie spokój z tą grą. Faktem jest, że ratunkiem dla NN2 jest jedynie rozgrywka w multi, dzięki lepszemu podejściu do tematu RPG dobra alternatywa dla tych wszystkich MMORPG, którym bliżej do h&s.

03.05.2007 00:58
pijarsc
7
odpowiedz
pijarsc
17
Legionista

powiem tak.. nn2 dopiero teraz przechodzę, bo z racji na pracę, obowiązki domowe, a przede wszystkim gothica 3 o elder scrolls 4 :), teraz mam dopiero na nią czas.
ale do rzeczy - fabularnie to nie jest planescape, ale przypomnijmy sobie hack'n'slashową fabułę pierwszej części, czy nawet icewind dale...
na długość rozgrywki nie narzekam - "współczesny" człowiek, nie-maniakalny gracz nie ma czasu siedzieć po 50-60 godzin (albo i więcej), jak w 2. części wrót baldura...
grafika - przy elder scrolls 5 się nie umywa, przy gothicu 3 również, ale... no właśnie - druga z tych gier jest jeszcze bardziej zabugowana niż nn2. a jeśli chodzi o es4 - to wolę klimaty d&d (ale to już mój gust)
swoją drogą - na b. dobrym kompie zarówno nn2 nie żąbkuje, jak i g3. choć wiem, że mają one kiepsko napisane kody.
na koniec powiem tak - w tym roku nieważne co wyjdzie z crpg. dla mnie liczył będzie się tylko wiedźmin. i choćby nie wiem, jak na niego narzekali - i tak z racji swych książkowych źródeł będzie dla mnie nr 1.

03.05.2007 01:00
pijarsc
8
odpowiedz
pijarsc
17
Legionista

ale ale na temat ;-) - strona nn2 jest rzeczywiście do... hmmm... panowie z atari - popatrzcie na blizzardowską stronę wow i zróbcie choć w częsci coś tak fajnego (nie mówię, że to ideał, ale atarynki mogą się wzorować)

Wiadomość Atari chce zmienić oficjalną stronę gry Neverwinter Nights 2 i czeka na Twoje uwagi