Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl W co gracie w weekend? #357 Umineko, FFXIII i Tales of Vesperia

19.05.2021 13:47
forestly
1
2
forestly
3
Legionista

Podziwiam Cię kolego, że masz siły walczyć w takim zacięciem z tytułami takimi jak XIII albo z wielokrotnym platynowaniem. Ja tam wolę zagrać w nową grę choćby była i z NESa. Pozdrawiam :)

19.05.2021 16:28
squaresofter
2
odpowiedz
squaresofter
43
W co gracie w weekend?

gameplay.pl

forestly
Dzięki. Ciężko mi odejść od tytułu, z którym spędziłem ponad 170 godzin, a mam w nim jeszcze parę spraw do załatwienia.
P.S. Na inne gry też znajduję czas. Nie o wszystkich piszę na Gameplayu. Co do gier z NESa, to wdzięczny temat. Może powinienem o którejś z nich napisać w jednym z kolejnych odcinków?

21.05.2021 00:49
Hydraulik333
3
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Hydraulik333
26
Chorąży

Ostatnio czytając o twych powrotach do różnych gier, sam postanowiłem wziąć się za nie dokończone rachunki z pewnymi grami.

Nie mam ostatnio szczęścia, z gospodarowaniem czasu. Mam taki głupi okres, który musze przejść. Niby mam coś włączone, ale ostatecznie włączam coś innego (albo zasypiam w trakcie). Tak o to na mojej liście gier ( w które aktualnie gram), znalazło się 18 gier. Obecnie najwięcej czasu zabrały mi sześć gier:

Pierwsza z nich miała kontynuować to, co rozpoczął klasyk na N64 ,,GoldenEye 64'':

Perfect Dark: Mimo 20 lat na karku, gra się fantastycznie. PD ma świetny początek, który zostaje zniszczony denna fabuła i dalszą częścią gry. Powoli zaczyna wszystko upadać. Muzyka, klimat, rozgrywka. Naprawdę szkoda, bo tytuł mógł być naprawdę ponad czasowy. Może nowa część, naprawi błędy poprzedniczki?

Następna jest gra Double fine, którego poznałem rok temu:

Full throttle Remastered: Każdy tytuł Double fine jest inny i ma swój klimat. Tu natomiast dostaliśmy dosyć podobny, do tego znanego z Brutal Legend. Gra jakoś nie powala mnie tak, jak zrobił to Brutal Legend oraz Grim Fandango. Dostaliśmy mocną historie, świetny dubbing (Jednym z aktorów głosowych jest Mark Hamill), ciekawy gameplay (który odbiega od tych znanych z innych gier point and click), czy ponownie fantastyczną ścieżkę dźwiękową (zawsze pasująca do danej gry. FT ostaje kopa w końcowym momencie, aby nagle dostać napisy końcowe. Gra jest strasznie krótka (można przejść około 1h). Musze pochwalić wersje remastered. Jest zrobiona praktycznie od nowa, lepiej niż było to wykonane w GF.

Kolejną grą będzie jedną z serii popularnego studia sony:

Jak 2 renegade: Jak and Daxter the precursor legacy, był dobrą grą, ale nie tak jak legendarny Crash Banidcoot. Zagrałem w kolejna odsłonę serii Jak i jestem w szoku. Twórcy absolutnie zmienili wszystko i poprawili błędy poprzedniczki, zostawiając to co najlepsze. Jedyne do czego mogę się przyczepić, do to stylu misji. Idziemy z jednego punktu do drugiego pokonujemy wrogów, skaczemy i to w sumie jak na razie na tyle. Najbardziej podoba mi się miasto Heaven City. Jest naprawdę świetnie wykonane. Pełne życia, tłumu. Coś na styl popularnej serii GTA.

Z tą gra miałem podobną historię jak z Dead Space. Jednak tu mam inne zdanie:

The Evil Within: Jak były pierwsze informacje, strasznie na grę czekałem. Miał to być klasyczny survival horror, który nawiązywał do królów gatunku: Resident evil i Silent hill. Ba! tytuł był nadzorowany przez samego reżysera RE. Wyszedł i automatycznie oglądałem początek gry na YT. Był wręcz fantastyczny i za każdym razem tak samo mi się podoba. Z czasem gra zaczęła mi się nudzić, tym samym ją porzucając. Pożyczałem wokół i wszyscy byli zachwyceni. Teraz po kilku latach spróbowałem swoich sił. I ostatecznie porwała mnie. Może gra nie jest żadnym arcydziełem, ale przechodzi się przyjemnie. Świetnie buduje klimat i zachęca do dalszego poznawania historii.

Zagrałem też w Dragon Age Origins. Na razie, próbuje wybrać klasę, która mi się spodoba. Nigdy nie miałem takiego dylematu. A początek każdej postaci jest inny, przy czym także mam problem, która ciekawi mnie najbardziej.

Powróciłem do Tales of Vesperia, ale to zostawię na następny raz.

21.05.2021 09:03
squaresofter
3.1
1
squaresofter
43
W co gracie w weekend?

gameplay.pl

Hydraulik333
Z Perfect Dark mam odwrotnie. Początek mi nie leży. Dopiero w drugiej części gra zaczęła mi się podobać.
P.S. PD Zero też lubię, a jest bardzo hejtowany przez fanów oryginału.

21.05.2021 09:32
grish_em_all
4
2
odpowiedz
grish_em_all
205
Grish

Mass Effect Legendary Edition
Po ok. 3000 godzin spędzonych w oryginalnej trylogii, nie było szans żebym nie kupił nowej edycji. ME1 raz już ukończone na 100%, teraz robię drugie przejście żeby dobić do 60lvl i zaimportować postać później do ME2. Można dyskutować czy LE to dobry remaster, czy cena jest adekwatna do tego co dostajemy, czy gra mogła wyglądać jeszcze lepiej, czy BioWare nie poszło na łatwiznę, czy to nie jest tylko stary Mass Effect z modami - ile ludzi tyle wersji. Jednak dla takiego psychofana jak ja nie miało to żadnego znaczenia, kupiłem w przedsprzedaży, bawię się świetnie, a o to przecież w grach komputerowych chodzi

gameplay.pl W co gracie w weekend? #357 Umineko, FFXIII i Tales of Vesperia