Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Najlepsze Gry 15-lecia

22.12.2020 18:27
1
1
zanonimizowany1247250
33
Centurion

Podoba mi się to zestawienie. Ja sam miałbym ogromny problem żeby wybrać grę 15-lecia. W rankingu na pewno umieściłbym Death Stranding, bo uważam że jest to genialna, innowacyjna gra. Chwyciła mnie za serducho już samym prowadzeniem narracji i ścieżką dźwiękową, a na dodatek posiada masę nowatorskich i przemyślanych rozwiązań stricte gamingowych.

Wiedźmin 3 też na pewno by był w takim rankingu. Może nie za fabułę, ale za ogół - oddanie słowiańskiego klimatu, dialogi, ciekawe postacie.

Sporo głośnych gier z Twojego rankingu jeszcze na mnie czeka! Przede wszystkim Gears of War, które kusi, ojjj kusi... :D Wyobraź sobie, że ze wszystkich gier od From Software, nie grałem ani w Demon's Souls ani w Sekiro, czego bardzo żałuję. PS3 jeszcze mam, a Demona ogarnąłbym teraz podejrzewam za grosze...

Okami kiedyś zacząłem na PS2, ale nie skończyłem, nie wiem dlaczego. Płytka gdzieś leży, save'y na memorce pewnie też mam.

Super Mario Galaxy ogrywałem swego czasu na emulatorze Wii - fantastyczna pozycja. Uwielbiam takie zręcznościówki, muszę kiedyś ogarnąć sobie drugą część, ale może do tego czasu kupię konsolę Nintendo :D

07.01.2021 12:01
squaresofter
2
odpowiedz
squaresofter
52
W co gracie w weekend?

gameplay.pl

solitary_sly
Właśnie dlatego, że wybór jest bardzo trudny to taka fajna zabawa.

P.S. Gearsy zawsze można ograć.

07.01.2021 16:43
SpecShadow
3
1
odpowiedz
1 odpowiedź
SpecShadow
102
Silence of the LAMs

Tyle lat minęło jak z bicza strzelił...

Od czego by tu zacząć...

Może Jeanne D'Arc na PSP? Jeden z najlepszych powodów by spróbować tej kieszonkowej maszynki do grania. Dość przystępny system, poziom trudności też niezawyżony jakiś. Do tego przerywniki filmowe (co na tym małym nośniku było czymś wyjątkowym)

Grimoire - Herald of Winged Exemplar - godny następca serii Wizardry.
Sztaroszkolny do bólu ale da się przeżyć. Na szczęście były poradniki które pomogły mi w sytuacjach gdzie utknąłem. Ale do ukończenia jeszcze daleka droga, mimo że sama gra waży 50 megabajtów (sic).

UnderRail + Expedition DLC
Był renesans RPGów izometrycznych i wciąż jakieś się pojawiają.
Ten podobał mi się szczególnie, połączenie Metro 2033 i klasycznych Falloutów.
Sam nie jestem fanem craftingu ale tutaj jest on naprawdę niezły.

Grim Dawn z dodatkami.
Za sam fakt, że nastawiony jest na singla. Dzisiaj za wielu devsów kopiuje Diabełka i skupia się na graniu po sieci. Grind niby jest ale w porównaniu do Path of Exile to kaszka z mleczkiem.
Do tego udogodnienia dla graczy (coś przed czym PoE się wzbrania) jak kamyki ulepszające postać do zmagań na trzecim poziomie trudności bez grindowania przez dwa wcześniejsze.

Fallout - New Vegas z dodatkami.
To dla tej gry założyłem konto na Steamie. Było warto.
Dialogi i wyraziste postacie, ciekawe zadania - tego mi brakowało w Falloutach od Bethesdy.

Seria S.T.A.L.K.E.R. - każda kolejna rozgrywka nie jest taka sama a to dzięki AI, mam nadzieję że ten aspekt powtórzą w sequelu.
Klimat w świecie, gdzie nie jesteśmy bohaterami ze stali, gdzie nawet piec może zrobić z nas przekąskę.

Dragon's Dogma - Dark Arisen
Prawdziwa niespodzianka i zaskoczenie - bardzo przyjemny i nieszablonowy tytuł w którym chce się testować każdy build. W takim przypadku wiesz że gra jest dobra... chyba tak wyglądałyby zmagania w świecie Dungeon&Dragons gdyby Wizards of the Coast rzucił groszem na grę akcji TPP.

08.01.2021 13:04
squaresofter
3.1
squaresofter
52
W co gracie w weekend?

gameplay.pl

Ech, Jeanne d'Arc, moja ulubiona gra na PSP, a za Dogmę to zabieram się już od wielu lat

gameplay.pl Najlepsze Gry 15-lecia