Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Chris Hemsworth Naparzanie - recenzja filmu Tyler Rake Ocalenie

27.04.2020 11:34
NewGravedigger
1
NewGravedigger
162
spokooj grabarza

Nie jest tak dobry jak JW. Prychłem.

Nie rozumiem gloryfikacji tej serii. Nie ma w niej absolutnie nic ciekawego. O ile jeszcze pierwsza część stawiała na realizm i było to pokazane całkiem fajnie, tak kolejne są do bólu absurdalne. Przypominam, że na końcu typ spada z wieżowca i żyje.

TR ma dwie po prostu genialne sceny jednego ujęcia. Walka nie jest przesadzona, aczkolwiek można czasami się prychnąć na lecący przez cały pokój stół.

I najważniejsze. CHH nie jest takim drewnem jak KR. Można go oglądać bez skrzywienia się, bo gra aktorska uwielbianego kijanu jest jak drapanie paznokciem po blasze.

27.04.2020 12:22
eJay
2
odpowiedz
eJay
219
Quaritch

gameplay.pl

Ode mnie 6+/10 ;)

Sprawne dzieło, przywodzące na myśl... Commando z Arnoldem! Chris nie dość że przypakowany to GENIALNIE posługujący się bronią - wygląda na to, że Thor lubi sobie od czasu do czasu postrzelać w Australijskim buszu, bo widać u niego PRO nawyki miłośnika broni ;)

Co do 11-minutowej sekwencji - mi o wiele bardziej podobała się scena na moście. Zwarta, szybka, efektowna, a przy tym dość emocjonująca. Ten 11-minutowy rajd przez miasto to fajny kawał akcji, ale wygląda jak scenka z Call of Duty.

27.04.2020 12:39
Scott P.
3
odpowiedz
Scott P.
107
Generał

Extraction telewizja Puls była by dumna. Dzieła takiego pokroju jest tam na pęczki. Połowa pierwszej połowy jeszcze jest zjadliwa, ale potem mamy już z górki. Nonsens goni nonsens. Jak scena walnęli go samochodem, a on go walnął furgonetkom. Albo dlaczego nie zostawił dzieciaka gdy się wszystko posypało, bo ma serce ze złota. Albo dlaczego nie zabije tych bachorów, bo co on jest Leon zawodowiec (Leon się nie pchał w takie rzeczy to mógł sobie pozwolić na takie zasady). Bo by stracił w oczach przeciętnego widza. U mnie stracił, bo przez takie zachowanie pokazuje że jest idiotom

spoiler start

i zginął z rąk dziecka (o którym całkowicie zapomniałem, bo tak zajebiście jest poprowadzony plan wydarzeń). Żołnierz / najemnik powinien wiedzieć że dziecko z karabinem jest tak samo śmiercionośne jak dorosły.

spoiler stop

Podstawą filmu akcji jest to żeby zależało nam na bohaterze/ bohaterach. Tu mi nie zależy bo w ogóle ich nie znam. Jestem wstanie więcej powiedzieć o McClane-nie niż o tym pajacu, który marzy o śmierci. Nie zależy mi na dzieciaku, bo przed porwaniem widziałem go pięć minut. Nie zależy mi na jego ochroniarzu, bo widziałem go mniej niż dzieciaka. I złoczyńca też pożal się boże postać. Zamiast skupić się na tym dlaczego robi to co robi. To pokazali go ze dwa razy jak coś tam burknął pod nosem i tyle.
A w tym całym filmie akcji sceny akcji to niczym niewyróżniająca się sztampa. Takie popłuczyny po John-nie Wick-u. Idzie koleś przez tor strzelecki z karabinem z optycznym celownikiem przy oku i napierdziela do tarcz strzeleckich znaczy się przeciwników. Co oni wszyscy w tych Indiach zapomnieli co należy robić gdy do nich strzelają. A gdy dochodzi do walki w ręcz to znowu mamy do czynienia z Assassin's Creed jeden się bije a cała reszta patrzy. Jeszcze żeby ta chorografia się czymś wyróżniała albo praca kamery. To na to wszystko można by było przymknąć oko.
Gdyby ten film nie pochodził z Ameryki tylko z Indii czy Indonezji to by można było zrozumieć te wszystkie skróty. A tak to dla mnie jest to film beznadziejny, a dla ogółu to jak to pięknie ująłeś niezwykle nijaki. Dlatego też Extraction doskonale pasuje na tytuł tego filmu.

post wyedytowany przez Scott P. 2020-04-27 12:45:54
27.04.2020 15:13
4
odpowiedz
Wiarołomca
85
Senator
7.5

Mi się bardzo fajnie oglądało! Dobra i ciekawa akcja

28.04.2020 19:49
marcus alex fenix
5
1
odpowiedz
marcus alex fenix
83
Marcus

Szczerze, to po pierwszych recenzjach spodziewałem się odrobinę więcej, mimo że nie jestem jakiś wybredny jeśli chodzi o takie akcyjniaki. I to nie tak, że ten film jest słaby. Ot, taki do obejrzenia i zapomnienia. Trochę za bardzo przewidywalny, bo prawie każdy zwrot akcji był do przewidzenia. Niemniej z filmowych produkcji Netfliksa w ostatnim czasie Tyler Rake: Naparzanie się wyróżnia na plus :D

28.04.2020 19:52
6
odpowiedz
zanonimizowany1191507
24
Legend

Ta 10 minutowa scena bez cięć jest genialna. Bardzo mi się film podobał.

29.04.2020 23:59
7
odpowiedz
pisz
146
nihilista
5.5

Kapitan Ameryka Zimowy Żołnierz było świetnym kinem akcji - ten film również jest bardzo dobrze zrealizowany, ale tak kretyńską fabułę bracia Russo popełnili, że jestem mocno zdegustowany.

gameplay.pl Chris Hemsworth Naparzanie - recenzja filmu Tyler Rake Ocalenie