Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Język gry a immersja

20.01.2013 15:13
1
zanonimizowany579358
105
Senator

Ja tam nie mam jakichś specjalnych preferencji. W erpegi w klimatach fantasy jeśli mam możliwość to gram po polsku. Wiedźmin i Gothic, tych serii nie wyobrażam sobie bez polskiego dubbingu. Dobrze, że Skyrim został spolszczony myślę, że gra dzięki temu zyskuje. No i szkoda, że Two Worlds nie ma polskiego dubbingu, dzięki niemu gra mogłaby być bardziej "swojska", a ten angielski jakiś za dobry nie jest.
Jeśli jednak akcja gry ma miejsce w (miarę) prawdziwym świecie w danym państwie to w takich grach wolę lokalny język (GTA, L.A. Noire, Stalker, Mafia). Chociaż też są wyjątki, chociażby przygodówki, których spolszczenie jakoś nie wpływa negatywnie na klimat rozgrywki.

21.01.2013 11:58
create
2
odpowiedz
create
14
Chorąży

Język nie jest problemem. Problemem czasami bywa zrozumienie historii. Pokonanie czasami głupot w scenariuszu, gdzie musimy wykonać x misji aby coś dostać, zamiast po prostu to kupić, ukraść lub po prostu wybrać inne rozwiązanie. Tak samo jak w Heavy Rain zabijało mycie zębów, w innych pozycjach jest nieistotne. Ważne, żeby nie przesadzić z rozdrobnieniem czynności, które możemy wykonywać. Swoboda tak, ale nie upierdliwość. Niestety łatwiej w grach o to drugie...

gameplay.pl Język gry a immersja