Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Kiedy podzielić się z kolegą ekranem?

22.10.2012 19:54
1
Kazioo
86
Senator

Nie lubię split-screenów do kanapowego coopa, wolę jak machanika gry jest tak skonstruowana, że obaj gracze korzystają z tego samego ekranu i nie trzeb go dzielić. Dlatego też najprzyjemniejszą grą do coopa okazał się dla mnie Dead Nation. Jest to najlepiej zbalansowany i najmiodniejszy top-down shooter w jaki grałem. Oldschool w zupełnie nowej jakości (nie tylko pod względem oprawy, ale przede wszystkim gameplayu), każda broń się liczy i cały czas trzeba myśleć nad optymalnym wykorzystaniem dostępnego arsenału, więc nie ma bezmyślnej młócki, jak to zwykle bywa w takich grach.
Poza tym sporo frajdy w coopie sprawiała Lara Croft and the Guardian of Light - samemu jest monotonnie, ale we dwóch to zupełnie inna bajka. No i asynchroniczne rozwiązywanie zagadek to prawdziwe cacko, które powinno dawać do myślenia branży.

22.10.2012 20:48
😊
2
odpowiedz
tobi199
11
Legionista

Hunted, Ao2 i RE5 ukończone z kumplem na kanapie, wyśmienita zabawa

22.10.2012 21:36
3
odpowiedz
Munchhausen
26
Centurion

Uwielbiam kanapowego coopa! Całkiem niedawno ogrywałem z kolegą drugą część Army of Two i - choć gra w wielu aspektach jest średnia - to tryb dla dwóch graczy zawsze oznacza +2 do oceny końcowej :) Szkoda tylko, że tak mało jest tam amunicji do snajperki, widać twórcy woleli wspierać bardziej bezpośrednie rozwiązania.

23.10.2012 10:34
PatriciusG.
4
odpowiedz
PatriciusG.
70
BASS

Kazioo -> Wygooglałem teraz Dead Nation i niestety platforma mnie zdyskwalifikowała, ale muszę przyznać, że faktycznie wygląda to na dobrą zabawę.

Za to widzę, że Lara Croft and the Guardian of Light więc dzięki za informacje - na pewno zainteresuje się tym :)

Munchhausen -> Ja jakieś 50% czasu biegałem z bronią maszynową z dokupioną lunetą, więc tak sobie "załatwiłem" problem ze snajperką :)
Zamiast snajperki nosiłem granatnik - bardzo skutecznie poprawiał nasze szanse w niektórych sytuacjach :) Chociaż trzeba przyznać - mało do niego było amunicji.

23.10.2012 11:13
5
odpowiedz
Tuminure
94
Senator

I to rozumiem.
W Fable 2 coop był na tyle debilny, że w Fable 3 nawet go nie włączyłem. A tu okazuje się, że przez taki artykuł mam kolejną grę do coopa ;). Dzięki.

23.10.2012 17:36
PatriciusG.
6
odpowiedz
PatriciusG.
70
BASS

Tuminure -> Ciesze się, że pomogłem :)

Ja osobiście nawet nie wiedziałem, że Fable II był tryb na podzielony ekran :P Chociaż jeśli się ma III to jest to zbędna informacja :) Tu można nawet ożenić się/wyjść za mąż za naszego kompana i mieć z nim dzieci a w II poza walką nie mogliśmy robić nic :)

30.10.2012 12:23
Bananowy Janek
7
odpowiedz
Bananowy Janek
2
Legionista

Mi najlepiej na splicie gralo sie w obie czesci Kane and Lynch oraz w Rainbow Six: Vegas. Znakomicie skonstruowane (zwlaszcza ta pierwsza seria) wlasnie do kanapowego co-opa. Ostatnio tez probuje w Awesomenauts, ale poki co gra mnie co najwyzej irytuje.

http://www.bananowyjanek.pl

30.10.2012 12:25
Bananowy Janek
8
odpowiedz
Bananowy Janek
2
Legionista

No i "Zombie" w Black Ops i World at War...

http://www.bananowyjanek.pl

gameplay.pl Kiedy podzielić się z kolegą ekranem?