Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Poradnik Black Mesa [PC] - Black Mesa - poradnik do gry

20.09.2012 15:04
1
Ogarniacz
8
Generał

Jestem ciekaw czy w momencie wydania orginalnego HL wyszla jakakolwiek solucja :D

No ale jest popyt to trzeba zrobic solucje do FPS'a prawda ? :P

20.09.2012 15:07
2
odpowiedz
zanonimizowany577884
45
Konsul

Na pewno 0000,1% skorzysta.

20.09.2012 16:27
U.V. Impaler
3
odpowiedz
U.V. Impaler
189
Hurt me plenty

GRYOnline.plRedaktor naczelny

Bla bla bla... zawsze musi się znaleźć para smutnych typków, którzy będą prawić mądrości nad sensem robienia poradników do FPS-ów. Bo liniowy, bo zbyt prosty, bo coś tam. Zmieńcie płyty, bo wiecie chłopcy, robimy te poradniki od 10 lat i doskonale wiemy że ktoś z nich korzysta. OK? :D

20.09.2012 16:38
4
odpowiedz
Rick24
116
Generał

Ogarniacz ---> Akurat pierwsza część Half-Life'a (nie wiem czy w Black Mesie nie zrezygnowano/uproszczono tych zagadek, bo jeszcze za daleko w grze nie zaszedłem) nie była wcale taką prostą grą FPP jak się to wszystkim wydaje i daleko jej do czegoś pokroju Call of Duty. Było tam kilka miejsc, w których można się było całkiem nieźle zaciąć i myśleć kilka godzin jakby tu posunąć się do przodu.

20.09.2012 17:14
5
odpowiedz
wormss
27
Centurion

Rick24 -> Dokładnie, sam w kilku momentach w BM się zaciąłem porządnie i nie wiedziałem przez długi czas co zrobić. Tym bardziej, że w paru miejscach zmienili trochę zagadki w porównaniu do HL i nawet bym powiedział, że utrudnili.

20.09.2012 17:16
berial6
6
odpowiedz
berial6
119
Ashen One

Ale mnie wkurza, ze każdy poradnik teraz dajecie w porcjach
Nie możecie zrobić jednego poradnika dobrze, zamiast wrzucać co tydzień nowe linijki?

20.09.2012 17:19
U.V. Impaler
7
odpowiedz
U.V. Impaler
189
Hurt me plenty

GRYOnline.plRedaktor naczelny

Ależ my robimy poradniki tak samo dobrze, jak robiliśmy wcześniej - nic się w tej kwestii nie zmieniło. Różnica jest taka, że to co jest zrobione - jest od razu wrzucane na stronę.

20.09.2012 17:59
A.l.e.X
8
odpowiedz
A.l.e.X
131
Alekde

To nie jakość poradników się zmieniła, bo akurat GOL poradniki robi doskonale, tylko jakość gier, kiedyś gry wymagały wielkiego zaangażowania, a teraz przechodzą się wręcz same, nie mniej przy tym czym jest Black Mesa poradnik jest jak najbardziej wskazany.

20.09.2012 19:32
9
odpowiedz
DragonBlood
46
Pretorianin

ale jest nie skonczony poradnik co dalej bo sie zgubiłem.

20.09.2012 19:33
Goozys[DEA]
10
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

DragonBlood
W tej grze nie można się zgubić. Szukaj dobrze, a znajdziesz...

20.09.2012 19:37
😁
11
odpowiedz
abesnai
46
?

Impaler i ALEX, zrozumcie, w zasadzie nie jakość poradników bądź poziom skomplikowania gier się zmienia, tylko mentalność korzystających z nich graczy :D Oczywistą oczywistością jest zostawienie po swoim pobycie błyskotliwego komentarza o bezcelowości takiej pracy, nie uwzględniając pozostałego, zapewne w mniejszości hahaha, grona graczy. Z drugiej strony jak dasz palec - chcą urwać całą rękę aż po łokieć, tym zabawniej, że za darmo. Szkoda tylko, że tak ciężko proste słowo "dziękuję" tak rzadko i opornie przechodzi przez klawiaturę. Ale w sumie są to przypadki jednostkowe, bo z tego co obserwuję GoL posiada stałe grono użytkowników wykazujących chęć niesienia pomocy i współpracy przy tworzeniu takowych (chwała im za to) a nie nastawionych na bezproduktywną krytykę.
Ależ można Goozys[DEA], dla chcącego nic trudnego :D

20.09.2012 19:39
Arxel
😊
12
odpowiedz
Arxel
179
Kostka Rubika

Jest kilka momentów, w których można chwilę pobłądzić nim znajdzie się dalszą ścieżkę.. ;) Tym bardziej, że w grze nie ma ani mini-mapy ani punktów podpowiadających gdzie się udać..
Miała być aktualizacja jutro, lecz najprawdopodobniej faktycznie będzie w poniedziałek, ale już jako kompletny poradnik.. Opis osiągnięć i innych "pierdół".. :)

20.09.2012 20:35
😊
13
odpowiedz
abesnai
46
?

Kilka nasuwających się ogólnych spostrzeżeń i porad na dobry początek. W przypadku napotkania zombiaka i traktowania go z broni palnej warto celować w głowę. W przeciwnym przypadku headcrab potrafi po jego ostatecznym i nieodwołalnym zgonie oderwać się i zaatakować. Warto w początkowych etapach gry oszczędzać amunicję i korzystać z broni improwizowanej, czyli łomu. Rozczepianie czaszek z odskokiem dobrze trenuje refleks a płonące dzięki wyrzuconym flarom zombiaki efektownie się prezentują, także nie krępujcie się i korzystajcie póki możecie. Strażnik jak i całkiem pokaźna liczba przedmiotów w grze o logicznych gabarytach, typu skrzynia, da się za przeproszeniem przepchnąć, jak mu się gdzieś utknie. Panowie w niebieskich wdziankach potrafią nawet całkiem celnie strzelać, zwłaszcza do "nieruchawych" obiektów. Odsłonięci w starciu z wojskiem stanowią niestety typowe mięso armatnie. Jedną z podstaw zaskoczenia gapowiczów - gadułów ze special forces jest celny rzut granatem zza węgła, gdzie przy większym zgrupowaniu kilku nie zdąży uciec i gwałtownie zejdzie. Dochodzi jeszcze proste równianie - wróg plus bliska beczka z paliwem równa się fontanna pourywanych kończyn. Hołubiony przeze mnie rewolwer i "tryb snajperski". Dobra broń dystansowa waląca z siłą nosorożca i to zastraszająco celnie. Uważajcie tylko na poziom amunicji bo długo się przeładowuje. Jak dla mnie średnio wskazana podczas bardziej energicznych akcji, gdzie liczba przeciwników potencjalnie przekracza ilość pocisków w magazynku. Jest kilka sytuacji gdzie warto korzystać z drabiny zamiast wind w trakcie podróży koleją, ponieważ u góry może kryć się mała niespodzianka pod postacią wieżyczek bądź wojaków. Sprawę można załatwić rozmieszczając odpowiednio wcześniej na platformach ładunki C4 i odpalając z bezpiecznej odległości. Mimowolnie rozpisałem się ;) Kończąc - eksplorujcie, właźcie tam gdzie da się wleźć, chadzajcie na skróty - czasem tym sposobem ładnie da się zaskoczyć przeciwników częstując ich solidną dawką ołowiu bądź zdobyć dodatkową amunicję lub apteczkę.
Jeżeli coś zdublowałem z tworzonym poradnikiem Arxel - przepraszam, dostałem gwałtownego przypływu weny twórczej :P

20.09.2012 23:31
14
odpowiedz
zanonimizowany619836
71
Generał

To też zależy czy komuś chcę się dobrze szukać!

20.09.2012 23:47
Arxel
😊
15
odpowiedz
Arxel
179
Kostka Rubika

abesnai ---> Spokojnie, opis przeciwników również się znajdzie.. :) Nie wrzucałem, bo musiałbym umieścić tylko część, z uwagi na fakt, że po 7 misjach nie miałem jeszcze do czynienia ze wszystkimi potworkami.. :) Porady pewnie także zostaną jeszcze uzupełnione o jakieś nowe.. ;) W poradniku do HL brakowało opisu broni, myślę, że tutaj również umieszczę krótkie opisy co, jak i kiedy, a kiedy nie.. :)

21.09.2012 01:25
A.l.e.X
16
odpowiedz
A.l.e.X
131
Alekde

To co zrobili fani to bardzo duży ukłon w kierunku młodych graczy którzy nie mieli okazji zapoznać się z grami bardziej skomplikowanymi. Nie mówię, że Black Mesa jest trudnym tytułem, ale w stosunku do Call of Duty jest trudny. Tutaj trzeba się chwilę zastanowić, czasem znaleźć drogę, a czasem coś przełączyć. Znam przypadki, że ludzie odbili się od nowego DNF jak od ściany już na samym początku nie wiedząc gdzie iść i co zrobić, tutaj może być podobnie. Nadal uważam, że to nie poradniki na GOLu jakościowo spadły, bo niby czemu takie stwierdzenia, a po prostu gry są mniej wymagające. Poza tym te nowe gry są właśnie robione dla populacji 30+, a nie tych młodych graczy co nic nie umieją, po prostu rynek rośnie wiekowo z "graczami" którzy od 80 lat w chwili obecnej mają po trzydzieści kilka i nie mają już tyle czasu aby kombinować jak przejść dany etap, właśnie dla nich wbrew wszystkim stwierdzeniom gry się uprościły. Poza tym to właśnie ludzie w wieku 10-18 lat mają największe możliwości i czasowe ale i też wiekowe do odkrywania wszystkich sekretów. Poradnik do Black Mesa moim zdaniem to ruch w dobrą stronę. Czepianie się też procentowych poradników jest zupełnie nie uzasadnione, bo one są aktualizowane na bieżąco, a tak wszyscy czekali na finalny efekt, nie wiem czy ludzie nie mają wyobraźni, tego nie da się zrobić w 1 dzień, wrzucić na stronę podzielić, opisać i do tego przygotować wersję w pdf ? Teraz poradników właśnie na GOLu jest o wiele więcej na raz tworzonych niż kiedyś, co jest właśnie na plus, a nie na minus. Pozdrawiam

21.09.2012 11:32
17
odpowiedz
Dzassa
4
GRY-OnLine.pl

Nie wiem czy się śmiać czy płakać, jak grałem dawno temu w HL to zaciąłem się UWAGA na drzwiach. Żeby je otworzyć trzeba było przytrzymać "use", a ja głupi tylko nacisnąłem szybko raz "e" i tyle.......
Poradnik na pewno komuś się przyda

21.09.2012 11:37
demorion66
18
odpowiedz
demorion66
7
Legionista

Z tym narzekaniem na zasadność tworzenia poradników, to tak jakby narzekać że po co piekarz piecze bułki, skoro ja ich nie jadam. Kiedyś kupowałem wersje plytowe GOL (Wielka Encyklopedia Gier), tylko po to aby mieć szybki dostęp do poradników, bez konieczności ich ciągłego kupowania. Szkoda że dziś już nie wydają wersji płytowej, ale rozumiem iż teraż to nawet Blu-Ray byłby pewnie za mały żeby to wszystko pomieścić. A jeśli chodzi o Black Mesa to nawet w tej grze zdarzyło misię raz zaciąć i nie pomagało sięganie pamięcią w stecz by przypomnieć sobie jak to wyglądało w Half-Life, ponieważ tu wszystko wyglądało inaczej. Nie znam lepszych poradników.

21.09.2012 15:24
19
odpowiedz
abesnai
46
?

A.l.e.X tak sobie myślę, że w stosunku do coraz to nowszych odsłon CoD i jak pamięcią wstecz sięgam do lat dziewięćdziesiątych, to większość "odświeżonych" tytułów była by rzeczywiście bardziej wymagająca. Trzymając się przynajmniej gatunku. Ale nie ma co przesadzać i wrzucać całego młodszego pokolenie graczy do jednego wora. Tak na marginesie, to ja również "odbiłem się" od DNF'a, ale to już inna bajka. Miałem widocznie zbyt wygórowane oczekiwania a proza życia sprowadziła mnie zbyt brutalnie na ziemię ... Natomiast słuszność tworzenia poradnika (której absolutnie nie kwestionuję) BM w takiej czy innej "kompozycji" jak dla mnie nie podlega całkowicie dyskusji, z jednej zasadniczej przyczyny. Nie ja go tworzę i nie jestem osobą decyzyjną. Doceniam natomiast już sam fakt powstawania takiego, chociażby przez wzgląd na to, że jestem fanem HL. Także szkoda pióra, bo i narzekacze zawsze się znajdą. Ignorancja czasem to błogosławieństwo dla autorów ;) Również pozdrawiam, przyjemnej gry :)

22.09.2012 12:23
Harry M
20
odpowiedz
Harry M
146
Master czaszka

Heheh w misji Laserowy szoł uratowałem tego naukowca - najpierw sam wbiegłem na laser, a później zniszczyłem wieżyczkę i on przeżył ;)

23.09.2012 21:02
21
odpowiedz
andreak1
8
Legionista

W "Unforeseen Consequences - Windą w dół" mam po rurach dostać się do zakratowanego otworu, ale za cholerę gzieś tak od połowy nie mogę wskoczyć na następną, by iść dalej.

23.09.2012 23:13
22
odpowiedz
abesnai
46
?

andrake1, funkcjonuje jeszcze starsza wersja poradnika do HL pod https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=882&PART=80 autorstwa Impalera, z którym można się odrobinę zapoznać przed ukończeniem obecnego przez Arxela. Przed skokiem warto brać czasem rozbieg "shift" -> "spacja+ctrl". W opcjach gry można aktywować ponadto "bieg ciągły" ;)

24.09.2012 01:30
23
odpowiedz
Szuter
8
Legionista

Doszedł już ktoś do miejsca gdzie w wodzie pływają rekiny? Skasowałem je ale nie wiem co dalej. Kręce się po tych planszach i nigdzie nie ma przejścia do dalszej części gry. Proszę o wskazówkę.

24.09.2012 03:04
😉
24
odpowiedz
abesnai
46
?

Szuter, możesz przykładowo postarać się nakarmić rybki (trzy sztuki ?), to może poprowadzą Ciebie do jakieś dziury w akwenie ;D Tak poważniej, jak poskaczesz po tych popękanych ścieżkach/platformach wokół "basenu", to znajdziesz przejście - dziurę ze zwisającym nad nią kablem, niestety pod napięciem :P O ile oczywiście mowa o tej samej lokalizacji, poprzedni kontakt z rybką był w trakcie konsumpcji naukowca (pomieszczenie z wiszącą klatką na rekiny). Pomyśleć, że podstawowa broń - pistolet, strzela pod wodą, no no ... Nawet nie pamiętam czy miało to miejsce w pierwowzorze.

24.09.2012 07:51
Goozys[DEA]
25
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

Glock byl jedyna bronia konwencjonalna, ktora strzelala pod woda. No i kusza takze...

24.09.2012 11:26
26
odpowiedz
andreak1
8
Legionista

Dzięki, abesnai, ale z shiftem (bieg) czy bez, wskoczyć na rurę (śmiesznie to brzmi) nie mogę.

24.09.2012 11:33
Arxel
27
odpowiedz
Arxel
179
Kostka Rubika

andreak1 ---> Jak już wspomniano, trzeba użyć spacja+ctrl.. W sumie z tego co mi się wydaje to już na samym początku gry, gdy wracało się do recepcji trzeba było skorzystać z tego "tricku", o którym wspomniałem także w poradniku zaznaczając, żeby to zapamiętać, gdyż trzeba będzie z tego niejednokrotnie korzystać.. ;)
Nie musisz brać rozbiegu, musisz w odpowiednim momencie wcisnąć kucnięcie po wykonaniu skoku (nie wciskaj jednocześnie)

No i jak najbardziej do czasu publikacji całego poradnika warto korzystać z tego starszego.. Co prawda On a Rail musiałem praktycznie całkowicie od zera opisać, bo niemalże cała misja się zmieniła, ale zasadniczo można bezproblemowo wyłapać znajome fragmenty, w których przeważnie postępuje się identycznie ;)

24.09.2012 12:06
28
odpowiedz
andreak1
8
Legionista

Dzięki, ruszyło. Ale zmieniłem przypisany ctrl do kucania, bo można było połamać sobie palce.

24.09.2012 12:25
😉
29
odpowiedz
abesnai
46
?

Arxel, w sumie to istnieje skrypt do auto skakania/czołgania oraz możliwość wydłużenia skoku ;) Widzę, że andreak1 sobie poradził, także poddaję post z "gotowcem" ponownej edycji. Owocnej pracy z kolejnymi częściami poradnika życzę Arxel ;)

24.09.2012 12:51
30
odpowiedz
abesnai
46
?

Jako, że nie zdążyłem dopisać do powyższego, dodaję przy okazji. Uczciwie uprzedzam, korzystnie ze znalezionych podpowiedzi odnośnie edycji określonych plików może w bardzo znacznym stopniu popsuć samą zabawę. Naprawdę, wystarczy sama kombinacja klawiszy, bez żadnych wymuszonych uproszczeń. Całkowicie więc odradzam graczom, pomocne tylko dla co bardziej sfrustrowanych bądź zdeterminowanych.

24.09.2012 17:29
31
odpowiedz
Szuter
8
Legionista

Próbowałem pokonać to miejsce przy basenie gdzie jest zwarcie na kablach i odrzuca mnie śmiertelnie kiedy przeskakuje tę kratę. Możecie podać technikę klawiszową przejścia?

24.09.2012 17:37
Arxel
32
odpowiedz
Arxel
179
Kostka Rubika

Szuter ---> Wciąż mówisz o tym samym miejscu co w poście [23]? Próbujesz przeskoczyć przez dziurę po prawej czy po lewej, tam gdzie jest kabel? Bo po lewej nie dasz rady.. :)

24.09.2012 19:05
😊
33
odpowiedz
abesnai
46
?
Wideo

Ja tam skoczyłem z rozbiegu, pierdyknęło i ściągnęło do 70% hp, ale dałem radę. Elektryka prąd nie tyka a co dopiero fizyka teoretyka, znaczy się Gordona ;P Coś w tym stylu http://www.youtube.com/watch?v=24PLS-TMQO0&feature=related (12:30). Już się z autorem filmiku nie zgadzam co do skakania po tych tłokach, otóż można tam zbudować pewną konstrukcję ... ale, pomińmy ten szczegół póki co milczeniem ;) I to jest właśnie piękno HL - BM :)

25.09.2012 00:01
34
odpowiedz
Szuter
8
Legionista

Dzięki abesnai za link do filmiku. Pomógł.

25.09.2012 01:06
35
odpowiedz
Szuter
8
Legionista

Arxel--> Jeśli po lewej przez kabel się nie da to jak pokonałeś to przejście od rybek dalej?
abesnai--> A co jeśli masz 20% hp? Nie masz gdzie doładować życia i co dalej? Programiści gry to przewidzieli?

25.09.2012 10:32
Arxel
36
odpowiedz
Arxel
179
Kostka Rubika
Image

Szuter ---> Po prawej stronie tez jest dziura.. Mi się udało tę właśnie przeskoczyć --->
Wymaga to jak wspomniałem, użycia kombinacji skok + kucniecie, ale jest wykonalne i prawdopodobieństwo ubytku na zdrowie jest wtedy zerowe ;)

25.09.2012 11:42
37
odpowiedz
Ogarniacz
8
Generał

@Rick24 podczas przechodzenia HL bylem kilkanascie lat mlodszy i jakos nie mialem problemu z przejsciem tej gry :)

" Dokładnie, sam w kilku momentach w BM się zaciąłem porządnie i nie wiedziałem przez długi czas co zrobić."

pod czaszka masz takie urzadzenie, nazywa sie Mózg słyszałes o nim ? wiesz, że go czasem trzeba używać ? :D

nie mowie to zeby kogos obrazic, ale sorry te zagadki to chyba jednak jakis tam element gry, czy nie psujesz sobie zabawy/satysfakcji idac na totalna latwizne ? A jak za mocno dostajesz to wlaczasz kody i trainery ?

to co mowi Alex gry sie zmienily, teraz 95% fpsow wrecz wola gdzie masz isc :) Mlodsze pokolenie moze nie byc przyzwyczajone do "zlozonosci" HL - ale litosci nad tym trzeba bardziej plakac niz zachwalac :P bo to oznacza regres...

Zle odbieracie moja "krytyke" nie krytykuje czyjejs pracy pisanej bo skoro mu za to placa to niech to robi. Bardziej poruszam temat "zlozonosci gier FPS" :)

@UV tak jak napisalem jest popyt to sie znajda rece do pracy. doskonale rozumiem, ze dopoki za to ktos placi jest sens tego robienia :P

25.09.2012 21:10
38
odpowiedz
barti7b1
2
Junior

jak mam wyjść z kanału odkręćiłem zawór i zalewa wszystko wodą co dalej jak z tąd wyjść?

25.09.2012 21:25
Goozys[DEA]
39
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

barti7b1
Zanim odkręcisz zawór, poszukaj otwartej kratki ściekowej w jednym z tuneli. Zapamiętaj drogę od niej do zaworu i ta samą drogą przypłyń, gdy tunele zostaną zalane.

25.09.2012 21:28
40
odpowiedz
Szuter
8
Legionista

Wstyd się przyznać, ale nie zauważyłem dziury w metalowej kracie po prawej stronie:) Szkoda, że nie miałem pod ręką Ogarniacza z jego mózgiem:) i mądrościami. Wszystkim dzięki za okazaną pomoc. Pozdrowienia.

25.09.2012 23:30
41
odpowiedz
Ogarniacz
8
Generał

@Szuter mysle, ze twoj wlasny Ci wystarczy naprawde ;)

25.09.2012 23:38
42
odpowiedz
Rick24
116
Generał

Ja również na początku na nią nie zwróciłem uwagi. Kilka razy próbowałem przeskakiwać po lewej stronie, ale ten kabel za każdym razem mnie popieścił ;) Później próbowałem jeszcze nurkować i pod wodą znaleźć jakieś wyjście z tej lokacji, ale też bez efektu i dopiero w następnej kolejności zwróciłem uwagę na tą niewielką dziurę po prawej stronie.
Nawet nie pamiętam już jak ten fragment wyglądał w pierwotnej wersji Half-Life'a. W nią grałem jakoś w 2 lata po premierze (czyli jakieś 12 lat temu) i grając teraz w BM czuje się jakbym pierwszy raz w tą grę grał.

26.09.2012 20:03
43
odpowiedz
abesnai
46
?

Tak przy okazji ;) Zabójczynie ładnie "schodzą" po użyciu granatnika, jak wszystko zresztą ;D Również da się te Panie czasem podejść i rozwiązać ich dylematy życiowe przy pomocy kuszy. Wymaga to nieco cierpliwości i samozaparcia. Warto spróbować potraktować rewolwerem (podpowiem), tylko ciężko wycelować, kiedy zaczną już biegać jak po laxigenie.

26.09.2012 22:59
44
odpowiedz
Szuter
8
Legionista

Dalej z przyjemnością brnę przez tę grę i czasem mam zatrzymanie. Może jakaś podpowiedż jak pokonać siatkę pod napięciem? Rozwiązanie zapewne jest banalne i... chętnie je przeczytam:)

26.09.2012 23:12
Arxel
45
odpowiedz
Arxel
179
Kostka Rubika

ktora siatke? ktory rozdzial? pod jedna bankowo trzeba przejsc, jest wydrazona dziura

sorki za brak polskich znakow, pisze z telefonu

26.09.2012 23:18
46
odpowiedz
Szuter
8
Legionista

To rozdział po taśmach gdzie wchodzę po drabinie na górę, wychodzę włazem i stoją łóżka drewniane i jest siatka, która iskrzy.

27.09.2012 00:21
47
odpowiedz
Rick24
116
Generał

Szuter --->

spoiler start

Strzel z pistoletu w okolice przełącznika, który znajduje się za siatką, a napięcie zostanie wyłączone.

spoiler stop

27.09.2012 02:51
👍
48
odpowiedz
zanonimizowany84941
6
Legionista

Ja już jestem dość daleko, jestem w lokacji gdzie gonił mnie tunelami duży potwór który napiera takim ogniem jak z palnika, wybieglem na otwartą przestrzen a tam taki duzy zbiornik na który wychodzi sie drabiną lub można na niego wskoczyć trampoliną (sa dwie) na zbiorniku monitor jakby z naprowadzeniemi współrzędnymi gps, cos wstylu naprowadzenia dla myśliwców, obok jest radio ale i jedno i drugie nie działa jak klikam użyj... potwor napiera w ten zbiornik... na placu jest tez okragly basen z wodą... Co należy zrobić ???????

27.09.2012 08:18
g0tcha
49
odpowiedz
g0tcha
56
Stay Up Forever

@carno

spoiler start

Wbijasz się na ten zbiornik i za pomocą tego gpsa zaznaczasz miejsce w które ma trafić pocisk tak by trafił tego potwora i naciskasz fire na tym monitorze.

spoiler stop

@Szuter
Nie wiem czy dokładnie to ten moment

spoiler start

ale musisz strzelić w deskę blokująca przełącznik od prądu.

spoiler stop

27.09.2012 10:45
50
odpowiedz
Szuter
8
Legionista

Dzięki z pomoc. Deska odstrzelona i ruszyłem dalej:)

29.09.2012 13:33
51
odpowiedz
barti7b1
2
Junior

jak wskoczyć na drabinę w uszkodzonej windzie

03.10.2012 17:33
😒
52
odpowiedz
barti7b1
2
Junior

wrócilem na górę w silosie gdzie jest potwór znalazłem czerwony prrzycisk fire i nie mogę go włączyć żeby zniszczyć potwora co mam zrobić?

03.10.2012 17:39
Arxel
53
odpowiedz
Arxel
179
Kostka Rubika

barti7b1 ---> Musisz odwiedzić dwa piętra i uruchomić wiatrak oraz dostarczyć paliwa, czy jakoś tak to było.. ;)
https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1274&PART=350
Zapewne wykonałeś tylko jedną z tych dwóch rzeczy, dlatego też przycisk Ci nie działa..

03.10.2012 18:25
54
odpowiedz
barti7b1
2
Junior

dzięki za pomoc Arxel

Poradnik Black Mesa [PC] - Black Mesa - poradnik do gry