Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Kody i triki 27 września 2011, 16:26

F1 2011 (zarządzanie oponami; przewijanie czasu) PC, X360, PS3

Triki do gry

ZARZĄDZANIE OPONAMI

Sprawdzaj przed każdym wyjazdem na tor ile pozostało Ci jeszcze kompletów nieużywanych lub jedynie lekko zużytych opon. Niezwykle istotne jest to, że zawsze otrzymuje się ich ustaloną pulę na cały weekend wyścigowy, czyli na treningi, kwalifikacje oraz wyścig. Zostawiaj sobie co najmniej kilka świeżych kompletów na później, tak by w trakcie kwalfikacji czy niedzielnego wyścigu nie zostać zmuszonym do wybrania mocno podniszczonego ogumienia.

PRZEWIJANIE CZASU

Analogicznie do edycji 2010, z opcji przewijania czasu dobrze jest korzystać w sytuacji wypadnięcia poza tor czy zderzenia się z innym kierowcą i tym samym uszkodzenia prowadzonego bolidu. Nie zapomnij o tym by w trakcie ustalania punktu wznowienia wyścigu wybrać taki moment, w którym nie wykonujesz bolidem trudnych manewrów (np. pokonywanie ostrego zakrętu). Najlepiej wybrać kawałek prostej przed dotarciem do następnego punktu hamowania. Dobrze jest także zostawić sobie co najmniej jedną możliwość przewinięcia na końcową część wyścigu. Zapobiegnie to konieczności jego ponownego rozpoczęcia w sytuacji otrzymania kary (np. za ścięcie szykany) czy padnięcia ofiarą losowego zdarzenia (np. przebicia opony).

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 27 września 2011