Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Kody i triki 4 maja 2008, 16:22

Kody do gry Turok PC

Kody do gry

W celu skorzystania z kodów w pierwszej kolejności będziesz musiał wyedytować jeden z plików konfiguracyjnych gry. Skieruj się do katalogu, w którym zainstalowana została gra, a konkretnie:

\Turok\TurokGame\Config\

Zlokalizuj plik o nazwie TurokInput.ini i otwórz go przy użyciu dowolnego edytora tekstu (np. Notatnika). Odszukaj teraz sekcję [Engine.Console], a następnie dokonaj zmiany wartości:

ConsoleKey=None

na:

ConsoleKey=Tab

Możesz już zapisać i zamknąć ten plik. Przystąp do gry. W dowolnym momencie rozgrywki wciśnij tabulator (TAB). Do nowego okna możesz wpisywać przedstawione poniżej kody:

allammo – maksymalna ilość amunicji do wszystkich broni

allweapons – wszystkie bronie

fly – tryb latania

god – nieśmiertelność

loaded – wszsystkie bronie, maksimum amunicji oraz 100 jednostek adrenaliny

walk – wyłączenie trybu latania

Niektóre parametry możesz też modyfikować w inny sposób, a mianowicie modyfikując pliki TurokPawnEasy.ini, TurokPawnMedium.ini oraz TurokPawnHard.ini, odpowiadające trzem różnym poziomom trudności. W każdym wypadku musiałbyś zlokalizować sekcję [TurokGame.TurokPawnPlayer] i dokonać zmian przy wartościach mDefaultHealth (zdrowie) oraz mBaseGroundSpeed (szybkość przemieszczania się).

Przykład:

mDefaultHealth=50000 (50000 punktów zdrowia; standardowo jest to wartość poniżej tysiąca)

mBaseGroundSpeed=900 (Turok trzykrotnie szybciej przemieszcza się po planszy)

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 4 maja 2008