Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sons of the Forest - poradnik do gry

Sons of the Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sons of the Forest: Lokalizacja bazy Sons of the Forest poradnik, porady

Przed założeniem bazy z prawdziwego zdarzenia, warto dokładnie przeanalizować, gdzie rozpocząć budowę kryjówki. Na poniższej stronie poradnika znajdziecie listę zagadnień, na jakie warto zwrócić uwagę wybierając odpowiednią lokalizację schronienia.

Ostatnia aktualizacja: 6 marca 2023

Wybór odpowiedniego miejsca pod budowę bazy może mieć bardzo duże znaczenie dla przetrwania w dziczy oraz obrony przed wrogami. Na poniższej stronie znajdziecie wskazówki, na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji o lokalizacji schronienia.

Dostęp do słodkiej wody

Pierwszym kryterium, jakie warto wziąć pod uwagę przy budowie bazy to bezpośrednie sąsiedztwo zbiornika ze słodką wodą - Sons of the Forest: Lokalizacja bazy - Sons of the Forest - poradnik do gry

Pierwszym kryterium, jakie warto wziąć pod uwagę przy budowie bazy to bezpośrednie sąsiedztwo zbiornika ze słodką wodą. Budując schronienie nad rzeką lub jeziorem, zyskacie błyskawiczny dostęp do ryb, które możecie potraktować jako podstawowe wyżywienie. Możliwość szybkiego zaspokojenia pragnienia i napełnienia piersiówki także jest nieocenioną zaletą.

Płaski teren w pobliżu lasu

Jeśli planujecie stworzyć rozbudowaną bazę, istotny jest wyboru miejsca z jak największym obszarem płaskiego terenu - Sons of the Forest: Lokalizacja bazy - Sons of the Forest - poradnik do gry

Jeśli planujecie stworzyć rozbudowaną bazę, istotny jest wyboru miejsca z jak największym obszarem płaskiego terenu. Budowa konstrukcji na skarpach i zbyt pochyłych wzniesieniach jest trudna i kłopotliwa.

Konstrukcje wymagające kłód będą wymagać od Was ścięcia wielu drzew. Warto zadbać, by w pobliżu bazy znajdował się gęsty las. Dzięki temu zaoszczędzicie czas na transporcie materiałów niezbędnych do budowy.

Bariery naturalne

Warto wykorzystać ukształtowanie terenu jako naturalną barierę przed atakiem wrogów - Sons of the Forest: Lokalizacja bazy - Sons of the Forest - poradnik do gry

Warto wykorzystać ukształtowanie terenu jako naturalną barierę przed atakiem wrogów. Przeciwnicy nie potrafią wspinać się po klifach oraz nie umieją pływać, dlatego baza w pobliżu głębokiego zbiornika wodnego umożliwia błyskawiczną ucieczkę w bezpieczne miejsce.

Bliskość zwierzyny łownej

Jeżeli chcecie wybudować bazę oddaloną od zbiorników wodnych, warto znaleźć miejsce, gdzie licznie występują króliki, sarny i łosie - Sons of the Forest: Lokalizacja bazy - Sons of the Forest - poradnik do gry

Jeżeli chcecie wybudować bazę oddaloną od zbiorników wodnych, warto znaleźć miejsce, gdzie licznie występują króliki, sarny i łosie. Zapewni Wam to stały dostęp do żywności. Najlepsze tereny łowieckie zaznaczyliśmy na naszej mapie w serwisie gamepressure.com na stronie Interaktywna mapa.

Wnętrza jaskiń

Dobrą ochronę przed wrogami zapewniają puste jaskinie w różnych częściach świata gry - Sons of the Forest: Lokalizacja bazy - Sons of the Forest - poradnik do gry

Dobrą ochronę przed wrogami zapewniają puste jaskinie w różnych częściach świata gry. Przeciwnicy nie mogą się przecisnąć przez wejście do pieczar, co zagwarantuje Wam bezpieczeństwo. Z drugiej strony, nie zbudujecie w tych miejscach elementów wymagających kłód i będziecie musieli włożyć nieco pracy w stworzenie oświetlenia.

Odległość od obozów kanibali

Przed wyborem miejsca lokalizacji bazy, warto rozejrzeć się po okolicy i sprawdzić, czy w pobliżu nie ma obozów kanibali - Sons of the Forest: Lokalizacja bazy - Sons of the Forest - poradnik do gry

Przed wyborem miejsca lokalizacji bazy, warto rozejrzeć się po okolicy i sprawdzić, czy w pobliżu nie ma obozów kanibali. Jeśli schronienie znajdzie się zbyt blisko siedziby wrogów, ich ataki będą częstsze i dotkliwsze w skutkach, zwłaszcza, jeśli kilka takich obozów znajduje się w niewielkiej odległości od siebie.