Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sons of the Forest - poradnik do gry

Sons of the Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sons of the Forest: Energia Sons of the Forest poradnik, porady

Dbanie o wysoki poziom energii w Sons of The Forest jest kluczowe dla wszystkich czynności. Na poniższej stronie dowiecie się, w jaki sposób regenerować energię oraz co wpływa na jej maksymalny poziom.

Ostatnia aktualizacja: 3 marca 2023

Energia w grze Sons of the Forest jest równie ważna jak pasek zdrowia. Posiadając niski poziom energii nie będziecie w stanie wykonywać zbyt wiele czynności, takich jak ścinanie drzew czy walka. Zmęczona postać będzie natomiast łatwym celem dla kanibali i mutantów.

Jak zużywa się energia?

Bieganie, walka i ścinanie drzew - Sons of the Forest: Energia - Sons of the Forest - poradnik do gry

Bieganie, walka i ścinanie drzew. Wykonując różne czynności zużywamy pasek energii. Wraz z upływem czasu i wykonywanymi czynnościami maksymalny poziom obniża się. Powoduje to częstsze przerwy, wolniejsze ruchy i głębszy oddech bohatera. Jest kilka sposobów na przywrócenie limitu poziomu wypoczynku.

Jak zregenerować energię?

Najlepszym sposobem na szybką regenerację jest wypicie napoju energetycznego (Energy Drink). Napój uzupełnia cały pasek energii oraz odnawia dużą część wypoczynku bohatera (ikonka księżyca). Warto jednak pamiętać, że napoje są na wyspie limitowanym zasobem dostępnym tylko w kilku lokalizacjach. Korzystanie z napoju powinno być Waszą ostatecznością.

Jednym ze sposobów wypoczynku jest sen - Sons of the Forest: Energia - Sons of the Forest - poradnik do gry

Jednym ze sposobów wypoczynku jest sen. Ten pozwala na zregenerowanie paska energii oraz uzupełnienie wypoczynku do pełna. Spać możecie w:

  1. skonstruowanych przez Was schronieniach,
  2. znalezionych na mapie namiotach,
  3. za pomocą łóżka.

W czasie snu spadają Wam poziomy głodu i pragnienia. Czynność nie będzie dostępna, jeżeli w pobliżu znajdą się kanibale. W Takim wypadku najlepiej skorzystać z innego sposobu uzupełnienia wytrzymałości lub jeżeli nie macie wyboru zostaje Wam eliminacja wszystkich przeciwników w pobliżu schronienia.

Kolejnym ze sposobów jest tworzenie miksów energetycznych (Energy Mix). Do stworzenia miksu potrzebujecie:

  1. 1x Chicory
  2. 1x Arrowleaf

Używając Energy Mix otrzymujecie takie same bonusy jak przy napiciu się napoju tylko w mniejszej ilości.

Dobrym sposobem na uzupełnienie energii jest również picie wody z rzeki lub wydrukowanej piersiówki. Kilkukrotne gaszenie pragnienia pozwoli wam na odnowienie całego paska Waszej wytrzymałości. Ponadto na czas wczesnego dostępu nie wiąże się to z negatywnymi skutkami.