Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sons of the Forest - poradnik do gry

Sons of the Forest - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sons of the Forest: Budowanie i planowanie Sons of the Forest poradnik, porady

Wznoszenie konstrukcji w Sons of the Forest jest kluczowe, aby przetrwać w nieprzyjaznym środowisku. Poszczególne obiekty ochronią Was przed wrogami oraz złymi warunkami pogodowymi. Na tej stronie poradnika dowiecie się, jak budować oraz jakie typy konstrukcji występują w grze.

Ostatnia aktualizacja: 24 lutego 2023

Poniższa strona poradnika zawiera ogólne informacje na temat budowania i rodzajów konstrukcji, jakie występują w Sons of the Forest. Wyjaśniamy również, jakie jest przeznaczenie poszczególnych kategorii obiektów.

Podstawowe konstrukcje

Podstawowe konstrukcje wymagają ręcznego umieszczenia poszczególnych elementów w konkretnych miejscach - Sons of the Forest: Budowanie i planowanie - Sons of the Forest - poradnik do gry

Podstawowe konstrukcje wymagają ręcznego umieszczenia poszczególnych elementów w konkretnych miejscach. Aby je wznieść, należy zastosować się do instrukcji podanej w książce, którą otworzycie naciskając skrót klawiaturowy B.

Podczas tworzenia, gra zasygnalizuje Wam za pomocą przerywanych linii, że w danym miejscu można umieścić element konstrukcji - Sons of the Forest: Budowanie i planowanie - Sons of the Forest - poradnik do gry

Podczas tworzenia, gra zasygnalizuje Wam za pomocą przerywanych linii, że w danym miejscu można umieścić element konstrukcji.

Obecnie w grze występuje 5 rodzajów podstawowych konstrukcji:

 1. Namiot (Tent) - pozwala na odpoczynek oraz zapisanie stanu gry. To zdecydowanie najprostsza konstrukcja umożliwiająca te dwie czynności, jednak nie zapewnia prawie żadnej ochrony.
 2. Ogniska (Fires) - dają ciepło, służą jako źródło światła oraz pozwalają na przyrządzenie podstawowych potraw.
 3. Konstrukcje z patyków (Stick Structures) - zaostrzone pale są podstawową formą ochrony przed wrogami.
 4. Ściany, drzwi, okna (Walls, Doors, Windows) - dzięki tym schematom wzmocnicie schronienie i sprawicie, że stanie się funkcjonalne.
 5. Schody, rampy, mosty (Stairs, Ramps, Bridges) - konstrukcje pozwalające na poruszanie się pomiędzy poziomami oraz utrudniające wrogom dostęp do Waszego schronienia.

Zaawansowane konstrukcje

Aby przejść do zakładek z zaawansowanymi konstrukcjami, po otwarciu książki (skrót klawiaturowy B) należy przytrzymać klawisz X - Sons of the Forest: Budowanie i planowanie - Sons of the Forest - poradnik do gry

Aby przejść do zakładek z zaawansowanymi konstrukcjami, po otwarciu książki (skrót klawiaturowy B) należy przytrzymać klawisz X. Następnie wybierzcie interesujący Was obiekt i kliknijcie na jego grafikę lewym przyciskiem myszy.

Wybierzcie miejsce, w którym chcecie wybudować obiekt i potwierdźcie akcję lewym przyciskiem myszy.

Nad zarysem konstrukcji zobaczycie rodzaje i liczbę materiałów niezbędnych do jej wzniesienia, a także kolejność, w jakiej powinniście je dodawać - Sons of the Forest: Budowanie i planowanie - Sons of the Forest - poradnik do gry

Nad zarysem konstrukcji zobaczycie rodzaje i liczbę materiałów niezbędnych do jej wzniesienia, a także kolejność, w jakiej powinniście je dodawać. Nie musicie umieszczać elementów w konkretnych miejscach - gra zrobi to automatycznie.

Możecie poprosić Kelvina, aby pomógł Wam w budowie - Sons of the Forest: Budowanie i planowanie - Sons of the Forest - poradnik do gry

Możecie poprosić Kelvina, aby pomógł Wam w budowie. Aby to zrobić, wejdźcie z nim w interakcję i z menu poleceń wybierzcie Buduj (Build), a następnie Dokończ Budowę (Finish Structure). Kelvin pozbiera dostępne w okolicy materiały i użyje ich do budowy. Pamiętajcie jednak, że towarzysz nie będzie w stanie wypełnić polecenia, jeśli w pobliżu nie znajdzie odpowiednich elementów.

W grze istnieje 7 rodzajów zaawansowanych konstrukcji:

 1. Schronienia (Shelters) - pozwalają na ukrycie się przed wrogami i złą pogodą na lądzie.
 2. Schronienia na drzewie (Tree Shelters) - budowle ochronne, które można wznieść na drzewach. Dzięki nim wrogowie będą mieli do Was utrudniony dostęp.
 3. Meble (Furniture) - elementy dekoracyjne i użytkowe pozwalające na odpoczynek czy też oświetlenie pomieszczeń.
 4. Składowanie (Storage) - konstrukcje służące do gromadzenia i przechowywania materiałów takich jak kamienie, kłody czy czaszki.
 5. Narzędzia (Utility) - tutaj zbudujecie drogi przydatne do wyznaczania ścieżek prowadzących do interesującego Was miejsca.
 6. Ogrodnictwo (Gardening) - obiekty, w jakich można wysiać nasiona, by po pewnym czasie zebrać rośliny.
 7. Pułapki (Traps) - wszelkie zasadzki, dzięki którym upolujecie zwierzęta oraz pomogą powstrzymać wrogów.