Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Serpent Rogue - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
The Serpent Rogue - poradnik do gry

The Serpent Rogue - poradnik do gry

Eliksiry i transmutacje w czasach zarazy The Serpent Rogue poradnik, solucja to najlepsze porady na start, dotyczące materiałów, dań i mikstur, broni i narzędzi. Opisujemy wszystkie mechaniki, przepisy, zasady walki, transformację, oswajanie zwierząt, World Tomes, wymagania sprzętowe.

Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2022

Poradnik do gry The Serpent Rogue ma za zadanie wyjaśnić graczom mechaniki rządzące światem i ogólne zasady rozgrywki. Dowiecie się tu o najważniejszych aspektach rozgrywki, jakimi są: pozyskiwanie i badanie materiałów oraz surowców, tworzenie nowych dań i mikstur używając składników w postaci roślin, kamieni lub innej materii organicznej. Na właściwych stronach, znajdziecie sposoby zdobywania schematów w świecie gry, ale i listę wszystkich schematów mikstur i przepisów kulinarnych. Nie zabrakło informacji o tworzeniu broni i narzędzi oraz ich ulepszeń.

Poznacie zasady walki i metody, jak poprawiać swoje szansę na wygraną, także przez nieczyste zagrania, które całkowicie odwracają balans sił w starciu. Dowiecie się także, jak leczyć i wskrzeszać sojuszników. Ponadto przeczytacie o oswajaniu zwierząt i pozyskiwaniu sojuszników. Dowiecie się również jak przebiega transformacja - w tym, jak grać szkieletem. Poradnik zawiera także kompletny bestiariusz z opisem i cechami zwierząt i potworów, jak i ich atakami specjalnymi. W tym miejscu także poznacie metody oswajania dzikich zwierząt.

Znajdziecie tu odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące zarabiania złota poprzez Kiosk oraz poznacie lokalizację sekretów - World Tomes. Jak zwykle, nie zabrakło listy osiągnięć / trofeów opatrzonych właściwym komentarzem.

The Serpent Rogue: Szybkie porady na start

Poniżej lista kilku przydatnych porad dla początkujących graczy:

 1. Gra nie posiada funkcji ręcznego zapisu - zapis następuje jednak często: przy zmianie lokacji, pobieraniu / kończeniu zadań, odpoczynku oraz innych czynnościach uznawanych przez grę za istotne.
 2. Postać nie podlega rozwojowi na zasadach gier RPG - nie znajdziecie tu klasycznych drzewek rozwoju i umiejętności. Wszystko, co możecie zrobić, zależy od tego, co odkryjecie i co wytworzycie. Możecie jednak odnaleźć przedmioty, które chociażby zwiększą Waszą maksymalną ilość zdrowia, czy zapewnią odporność na dane statusy.
 3. Wiedza to władza - możecie badać przeciwników i gromadzić informacje o nich w Bestiariuszu. Możecie także badać materiały i na tej podstawie odkrywać nowe przepisy i schematy oraz poznać skuteczne metody walki z wrogami. Wszelkie odkryte dane zostają zapisane w Waszym dzienniku.
 4. Nie zatrzymujcie się w miejscu - gra wymaga od Was nierzadko grindingu - skupienia się na powtarzalnych czynnościach, by pozyskać odpowiednie ilości surowców czy złota. Warto jednak stale starać się odkrywać nowe lokacje i stawiać czoło nowym wyzwaniom - nierzadko odkryjecie nowe sposoby, by przyspieszyć rozgrywkę i uczynić ją ciekawszą.
 5. Rośliny odrastają - w większości lokacji, jak choćby początkowe Abandoned House czy Camp, rośliny będą pojawiać się na nowo, w tych samych miejscach, gdy przejdziecie do innej lokacji i po niedługim czasie powrócicie. Nie dotyczy to jednak wszystkich przedmiotów, lecz podstawowe surowce podlegają tej zasadzie.
 6. Armia Ghouli - wykorzystajcie możliwość farmienia Ghouli i prostego badania ich skóry, by stworzyć mikstury przywołujące grupę stworzeń, które znacząco pomogą Wam w trudnych walkach.
 7. Na początku wykorzystajcie zabójstwa / kradzieże - aby nie spowalniać rozgrywki, w pierwszych etapach musicie zdobyć podstawowe narzędzia od innych NPC.

Więcej porad znajdziecie na stronie Porady na start.

The Serpent Rogue: Wszystkie zadania

Tu znajdziecie opisy zadań głównych i pobocznych w The Serpent Rogue, sposoby ich ukończenia oraz wskazówki.

 1. The Corrupted Land - pierwsza część gry, obejmująca Camp i Wasteland.
 2. Through The Swamp - drugi etap, w którym przemierzacie bagna.
 3. Mill - punkt, w którym stoczycie walkę z finałowym bossem
 4. Zadania poboczne - zestawienie zadań dodatkowych, które nie są wymagane do ukończenia gry.

The Serpent Rogue: Podstawy

Na tych stronach poradnika znajdziecie większość informacji, które wprowadzą Was w świat rozgrywki i wyjaśnią zasady i mechaniki rządzące światem. Tematy będące poważniejszymi zagadnieniami posiadają własne kategorie w dalszych częściach poradnika.

 1. Pasek głodu i żywność - w tym miejscu dowiecie się, jak działa głód w The Serpent Rogue, co wolno spożywać, jak go odnawiać, gdzie jest wykorzystywany.
 2. Leczenie i śmierć - przeczytacie, jak odnawiać zdrowie Wasze i Followersów, oraz co się dzieje po śmierci.
 3. Skradanie się i kradzież - jeśli chcecie sobie przywłaszczyć czyjeś rzeczy, dowiedzcie się, jakie macie opcje.
 4. Kiosk - czyli główne miejsce zarobku złota i pobierania zamówień na mikstury.
 5. Otwieranie zamków - za pomocą wytrychów otworzycie wiele zamków zamkniętych skrzyń skarbów w Wasteland.
 6. Corruption - Purrification - jest to istotna strona, która wyjaśni Wam, czym jest wszechogarniające świat Corruption i jak się go pozbywać poprzez Purrification.
 7. Moonchest - na tej stronie dowiecie się, czym jest tajemnicza skrzynia nad ogniskiem w Wasteland i Swamp oraz jak ją otworzyć z użyciem Moonstones.
 8. Soul-Eater - jest to specjalny przedmiot do łapania dusz. Dowiedz się, jak go używać, otrzymywać i jak pozyskać z niego Spectral Fuel.
 9. World Tomes - strony dziennika - World Tomes pełnią role sekretów w The Serpent Rogue. Odblokowują strony dziennika, w których znajduje opis fabuły i świata.
 10. Handlarz - w grze dostępny jest jeden handlarz, który sprzedaje za złoto różne przedmioty. Poznajcie jego lokalizację i ofertę.

The Serpent Rogue: Walka

Na tych stronach przeczytacie o skutecznych metodach walki w The Serpent Rogue. Poznacie podstawy - ataki, bloki, ataki dystansowe, skradanie - ale poruszymy też kwestię przemiany w szkielet oraz wyjaśnienie ikon, statusów i niewrażliwości potworów.

 1. Podstawy walki - opis podstawowych zasad i mechaniki walki.
 2. Przemiana w szkielet - tzw. tryb Restless, w którym Wasza postać nie męczy się, ale i nie odzyskuje zdrowia.
 3. Statusy, niewrażliwości, ikony - wyjaśnienie, co oznaczają wszelkie ikony widoczne w Bestiariuszu przy opisie zwierząt i statusów, które nadają niektóre bronie.
 4. Najlepsze metody walki - opis proponowanych przez nas sztuczek na zwiększenie skuteczności walki.

The Serpent Rogue: Sojusznicy i potwory

W tym miejscu dowiecie się wszystkiego o potworach: przeczytacie kompletny Bestiariusz (Bestiary), nauczycie się oswajać (Taming) zwierzęta oraz przywoływać i transmutować (morph) siebie, przeciwników i sojuszników.

 1. Bestiariusz - poznajcie dokładne informacje na temat wszystkich potworów występujących w grze.
 2. Oswajanie zwierząt - większość zwierząt jest nastawiona pokojowo i chętnie przyłączy się do ciebie, jeśli dostaną smakołyki.
 3. Transmutacja istot żywych - możecie dokonać stałej transmutacji siebie lub pomocników, a także niektórych wrogów.
 4. Przywoływanie potworów - możecie przywoływać istoty tworząc je z prostych składników jako tymczasową pomoc w walce lub noszeniu przedmiotów.
 5. Rekrutacja sojuszników - na tej stronie poznacie dwie metody rekrutacji: ludzi oraz potworów.
 6. Wskrzeszanie sojuszników - dowiecie się, jak przywrócić do życia cennych pomocników z pomocą Undertakera lub mikstury Vivify.

The Serpent Rogue: Mikstury

Na tych Stronach dowiecie się wszystkiego, na temat warzenia mikstur w The Serpent Rogue.

 1. Badania - na tej stronie dowiecie się, na czym polegają badania składników i jak je przeprowadzać.
 2. Tworzenie mikstur - tu przeczytacie o tym, jak tworzyć nowe mikstury i jakimi zasadami się kierować przy wymyślaniu nowych przepisów.
 3. Receptury mikstur - ta strona poradnika prezentuje kompletną listę przepisów na mikstury.
 4. Lista składników mikstur - na tej stronie przeczytacie o wszystkich dostępnych składnikach w grze: gdzie je pozyskiwać, jak ich używać.

The Serpent Rogue: Narzędzia

W tej sekcji poradnika odnajdziecie opis i schematy narzędzi i broni, a także pułapek i amuletów. Dowiecie się, jak działa ulepszanie i wytapianie.

 1. Wytapianie narzędzi - poznacie tu ogólne informacje na temat craftingu narzędzi poprzez wytamianie (Melting).
 2. Ulepszanie broni - dowiecie się, jak ulepszać bronie (Enhancing), by poprawić ich parametry.
 3. Lista materiałów do craftingu - przeczytacie, jak pozyskiwać określone materiały używane często przy tworzeniu przedmiotów i narzędzi.
 4. Schematy i opis narzędzi - w tym miejscu poznacie listę schematów oraz sposoby ich znalezienia w grze, dla narzędzi i broni.

The Serpent Rogue: Gotowanie

Na tych stronach przeczytacie o odnawianiu energii i głodu, wspomagając się kuchenką i gotując dania, posługując się przepisami dla ich uatrakcyjnienia. Ponadto dobrze skomponowane posiłki pomogą Wam oswajać zwierzęta.

 1. Składniki kulinarne - na tej stronie przeczytacie, jak pozyskiwać składniki - a więc owoce, warzywa i mięso - do przygotowywania pysznych dań.
 2. Przepisy kulinarne - na tej stronie poznacie listę przepisów, które możecie ugotować z dostępnych składników.

The Serpent Rogue: Trofea / Osiągnięcia

W The Serpent Rogue znajdziecie 42 osiągnięcia / trofea do odblokowania, które możecie odblokować podczas jednorazowej rozgrywki. Większość z nich wymaga małego grindingu, kilka powiązanych jest z zadaniami fabularnymi. Natomiast kilka nielicznych stanowią zagadki - a ich rozwiązanie znajdziecie na stronie niniejszego poradnika: Trofea / Osiągnięcia.

The Serpent Rogue: Minimalne wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: 64-bit Windows 10
 2. Procesor: Intel Core i5-3470 lub AMD FX-8350
 3. Pamięć: 6 GB RAM
 4. Karta graficzna: Nvidia Geforce GTX 770 lub AMD Radeon R9 280 (min. 2 GB VRAM) z obsługą DirectX 11.
 5. Miejsce na dysku: 4 GB

Więcej informacji o wymaganiach znajdziecie na stronie: Wymagania sprzętowe.

Informacje o The Serpent Rogue - poradnik do gry

Autor : Patrick "Yxu" Homa

Ostatnia aktualizacja : 20 kwietnia 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.