Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Crusader Kings 3 - poradnik do gry

Crusader Kings 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Crusader Kings 3: Cel gry Crusader Kings 3 poradnik, najlepsze porady

Na tej stronie poradnika do Crusader Kings 3 znajdziesz opis podstawowych założeń i celów, jakie przyświecają rozgrywce tej gry.

Crusaders Kings 3 nie jest typową grą strategiczną, toteż ostateczny cel całej rozgrywki może być początkowo niejasny. Twoim podstawowym zadaniem jest tak naprawdę napisanie alternatywnej historii jednego z wielu średniowiecznych rodów. W tym celu zasadniczo wystarczy, że przetrwasz do końca rozgrywki, a więc do roku 1453. Gra ma jednak bardzo sandboxowy charakter i tak naprawdę nawet ten warunek nie jest do końca wiążący. W zależności bowiem od wybranego trybu rozgrywki (o tym w dalszej części tego rozdziału) możesz kontynuować zabawę nawet jeśli Twój ród wygaśnie przed upływem wspomnianej daty końcowej. Tak naprawdę więc, celem zabawy w Crusader Kings 3 jest zagłębianie się w historię generowaną przez grę.

Zaczynając grę dynastią Rurykowiczów obrałem za cel sojusz z Cesarstwem Bizantyjskim i rozbicie Chazarów, aby przygotować się do obrony przed inwazją Mongołów. Nie spodziewałem się jednak, że samo Bizancjum może stanowić w przyszłości zagrożenie. - Crusader Kings 3: Cel gry - Crusader Kings 3 - poradnik do gry
Zaczynając grę dynastią Rurykowiczów obrałem za cel sojusz z Cesarstwem Bizantyjskim i rozbicie Chazarów, aby przygotować się do obrony przed inwazją Mongołów. Nie spodziewałem się jednak, że samo Bizancjum może stanowić w przyszłości zagrożenie.

Mimo to Twórcy pozostawili kilka wskazówek, które pomogą Ci określić co w danym momencie chcesz osiągnąć. Pierwszą z nich jest system decyzji, które mogą mieć istotny wpływ na Twoje królestwo. Część z nich wymaga jednak spełnienia określonych warunków, co nie koniecznie będzie łatwym zadaniem. Innym rozwiązaniem które pomoże Ci wyznaczyć dalsze cele zabawy są specjalne tryby mapy. Za ich pomocą będziesz mógł sprawdzić które ziemie w Twojej okolicy możesz potencjalnie zjednoczyć, tworząc nowy organizm polityczny. Jeśli Twoją ambicją jest budowa średniowiecznego imperium to tą właśnie drogą będziesz podążać. O systemie decyzji przeczytasz więcej w rozdziale poświęconym zarządzaniu królestwem, natomiast tryby mapy omówione zostały w dalszej części tego rozdziału.

Nie są to jedyne elementy rozgrywki, które mogą posłużyć za inspirację w kwestii wyboru celu zabawy. Pamiętaj że Crusaders Kings 3 to tak naprawdę średniowieczny sandbox i tak jak w innych sandboxach, tylko od Ciebie zależy czym będziesz się zajmował.