Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

The Cycle - poradnik do gry

The Cycle - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Rozwój postaci i frakcje w The Cycle The Cycle poradnik, tipy

W grze The Cycle nie ma zaimplementowanego typowego rozwoju postaci, w którym zdobywamy punkty doświadczenia, by potem odblokować nowe zdolności specjalne czy zwiększyć parametry postaci. Tutaj dla odmiany wszystko opiera się o poziom relacji z frakcjami - od niego zależy to, z jakich zdolności specjalnych i broni gracz będzie w stanie korzystać podczas rozgrywki. W niniejszym rozdziale wyjaśniamy, jak działają frakcję i jak wpływa to na rozgrywkę.

Dostępne frakcje

Podgląd dostępnych w grze frakcji, wraz z ich poziomami zaufania do gracza. - Rozwój postaci i frakcje w The Cycle - The Cycle - poradnik do gry
Podgląd dostępnych w grze frakcji, wraz z ich poziomami zaufania do gracza.

W grze dostępne są następujące frakcje:

  1. ICA - frakcja stawiająca na balans pomiędzy mobilnością i siłą ognia. Ich uzbrojenie świetnie sprawdza się dla postaci, które mają być skuteczne na każdym dystansie.
  2. OSIRIS - frakcja, która nacisk kładzie na szybkość i mobilność, przez co ich uzbrojenie świetnie sprawdzi się dla graczy, którzy lubią być w centrum zamieszania i walczyć na bliskich dystansach.
  3. KOROLEV - frakcja, która kosztem mobilności i szybkości nacisk kładzie na ciężkie uzbrojenie. Bronie z tej grupy świetnie nadają się dla graczy, którzy po prostu chcą zadawać możliwie wysokie obrażenia, najlepiej z odpowiednio dużego dystansu.

Wybór i rozwój frakcji

Rozpoczynając dowolną rozgrywkę - prócz samouczka i strzelnicy - gracz opowiedzieć musi się za jedną z opisanych w poprzednim akapicie frakcji. Podczas samego starcia będzie niejako reprezentował interesy frakcji - wszystkie pozyskane w ramach kontraktów surowce są im po prostu przekazywane. Na koniec rozgrywki gracz otrzymuje punkty doświadczenia, które zapełniają pasek rozwoju relacji z daną frakcją - gdy ten zostanie zapełniony, poziom wzrasta, odblokowując nowe przedmioty, bronie i umiejętności.

Finalna ilość punktów doświadczenia otrzymanych za ukończenie rozgrywki zależy od tego, jak poradził sobie gracz - czy dotrwał on do końca rozgrywki, czy zdołał się ewakuować i ile kontraktów udało się ukończyć.

Uwaga - nie ma tutaj żadnego permanentnego opowiadania się za frakcją. Relacje z każdą można rozwijać naprzemiennie, odblokowując wszystkie dostępne w grze przedmioty.

Wpływ frakcji na rozgrywkę

Jak zostało w tym rozdziale wspomniane już kilkukrotnie, rozwój relacji w frakcjami i awansowanie na kolejne poziomy ma wpływ na to, z jakich narzędzi gracz będzie w stanie korzystać. Są to przede wszystkim nowe i lepsze modele broni, gadżetów i umiejętności. Na ten moment (wersja 4.22) nie ma jeszcze możliwości odblokowywania nowych wersji zestawów (Kit), jednak to z pewnością pojawi się wraz z kolejnymi aktualizacjami w grze.

Uwaga - by korzystać z broni czy innego przedmiotu danej frakcji, wystarczy odblokować wymagany do jej wytworzenia poziom, a następnie wyposażyć w nią postać. Co więcej, by z niej korzystać, nie trzeba podczas rozgrywki być opowiedzianym po stronie powiązanej z nią frakcji.

Porady

Na koniec garść porad związanych z rozwojem frakcji, mianowicie:

  1. Przejrzyj dostępne w zakładce Przeróbki (Crafting) bronie, gadżety i zdolności specjalne i zdecyduj, na których najbardziej Ci zależy. Następnie rozegraj kilka starć opowiadając się za frakcją, która powiązana jest ze wspomnianymi przedmiotami, odblokuj je i wyposaż w nie postać. Dzięki temu zyskasz dostęp do broni, z których dobrze będzie Ci się korzystało, ułatwiając dalszy rozwój.
  2. Warto wcześnie awansować wszystkie frakcje do 2-3 poziomu, by odblokować ich podstawowe elementy wyposażenia, głównie broń. Dzięki temu zyskasz dostęp do snajperki, granatnika, karabinu szturmowego czy pistoletu maszynowego - a to z pewnością ułatwi Ci wybór oręża, z którego będziesz korzystać.
  3. Pamiętaj, iż opowiadasz się tutaj za frakcją jedynie na czas trwania danego starcia - po jego ukończeniu możesz (i zdecydowanie warto to robić!) opowiedzieć się za inną, by rozwijać wszystkie trzy jednocześnie.