Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

The Cycle - poradnik do gry

The Cycle - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Kontrakty w The Cycle The Cycle poradnik, tipy

Kontrakty w grze The Cycle to, prócz walki z innymi graczami i potworami, najważniejszy aspekt rozgrywki na planecie Fortuna III. Są to po prostu krótkie misje, rozsiane po powierzchni planety, za wykonanie których gracz (bądź drużyna) jest nagradzana. W niniejszym rozdziale dowiesz się, czym są kontrakty, jakie są dostępne w grze rodzaje, a także znajdziesz garść porad, które ułatwią ich wykonywanie.

Kontrakty - co daje ich wykonywanie?

Wykonywanie kontraktów to jedna z głównych cech rozgrywki - w tym wypadku zbieranie grzybów Brightcap. - Kontrakty w The Cycle - The Cycle - poradnik do gry
Wykonywanie kontraktów to jedna z głównych cech rozgrywki - w tym wypadku zbieranie grzybów Brightcap.

Kontrakty (Contracts) w grze The Cycle to nic innego jak proste misje zlecane graczom. Kontrakty różnią się celami, które wymagane są do ich osiągnięcia - jak wydobycie kryształów, uruchomienie laserowego wiertła czy ubicie określonej ilości potworów. W jednym są jednak wspólne - za wykonanie każdego z nich otrzymasz punkty, które na koniec rozgrywki są sumowane i na ich podstawie każdy gracz otrzymuje paczkę z materiałami rzemieślniczymi. Im więcej kontraktów zostało wykonanych, tym lepszej jakości będzie paczka.

Za wykonywanie kontraktów otrzymuje się także niewielki zastrzyk kredytów, jest to więc świetne źródło - w połączeniu z zabijaniem potworów i eksploracją - na szybką akumulację tej cennej waluty. Pamiętać należy jednak o tym, że z każdym kolejnym kontraktem danego typu, który został wykonany, rośnie ich ilość, którą trzeba będzie wykonać, zanim otrzyma się kolejne nagrody. Wszystko to widoczne jest przy lewej krawędzi ekranu.

Wykonaj odwierty w poszukiwaniu minerałów (Drill for Minerals)

Kontrakt polegający na wykonywaniu odwiertów w poszukiwaniu minerałów jest najprostszym z dostępnych w grze. Na mapie ulokowanych jest kilkadziesiąt różowych kryształów. Możesz wejść z nimi w interakcję, instalując na nich sprzęt do wykonywania odwiertów. Po krótkiej chwili będziesz w stanie zebrać pozyskane kryształy w celu ukończenia kontraktu.

Pamiętać należy jednak o tym, że rozpoczęcie odwiertu ściągnie na Ciebie uwagę potworów - będą one pojawiać się w niedalekiej odległości od miejsca odwiertu. Co więcej, każdy kryształ różni pod względem zasobności - im bogatsze złoże, tym proces odwiertu będzie trwał dłużej, w jego pobliżu pojawiać się będą liczniejsze i silniejsze grupy stworów, jednak także nagroda otrzymana za jego ukończenie będzie odpowiednio większa.

Uwaga - pamiętaj, by po ukończonym odwiercie zebrać pozyskane kryształy, inaczej nie zostanie to zaliczone!

Przechwyć łącze satelitarne (Capture Uplink)

Miejsca łącz satelitarnych oznaczone są na mapie żółtą ikonką. W ich centrum znajdziesz wspomniane łącze - gdy się do niego zbliżysz, rozpoczniesz proces przechwytywania go. Po krótkiej chwili łącze zostanie przez Ciebie (bądź członka drużyny) przejęte i będzie od tego momentu generować punkty niezbędne do ukończenia kontraktu. Punkty zdobywać będziesz co kilkanaście sekund, do momentu, aż łącze satelitarne nie zostanie przejęte przez innego gracza.

Pamiętać należy tutaj o tym, iż inni gracze informowani są o tym, że łącze zostało przechwycone. Z pewnością ściągnie to kogoś do Twojej pozycji, warto przygotować się więc na ofensywę. Po przejęciu łącza nie będzie trzeba przy nim stać, by generowało punkty, warto jednak mieć na uwadze, iż inny gracz może je wtedy łatwo odbić.

Rafinuj Letium (Refine Letium)

Proces rafinowania Letium wygląda podobnie do odwiertów minerałów. Złoża Letium są oznaczone na mapie za pomocą ikonki o kolorze seledynowym. Na miejscu znajdziesz niewielką dziurę w ziemi, na której zainstalować można ekstraktor. Od tego momentu złoże będzie przez Ciebie (bądź członka drużyny) wydobywane, generując punkty potrzebne do ukończenia kontraktu.

Cały proces różni się jednak od pozyskiwania minerałów. Nie trzeba tutaj czekać, aż ekstraktor skończy pracę - Letium zbierane jest przez cały czas, do momentu przejęcia ekstraktora przez innego gracza. Co więcej, im dłużej ekstraktor zainstalowany jest na złożu, tym szybciej zbierał on będzie ten surowiec - jest to odpowiednio 0,2, 0,4 i 1 punkt Letium w każdej sekundzie. Ostatnią różnią wartą wskazania jest fakt, iż instalacja ekstraktora nie ściągnie do Twojej lokalizacji wrogich bestii - "jedynie" innych graczy.

Uruchom zasilanie w obiekcie (Power Up Facility)

Na mapie ulokowane będą opuszczone placówki badawcze - oznaczone są one niebieską ikonką błyskawicy. Na miejscu znajdziesz główny komputer, od którego rozchodzą się 3 linie łączące komputer z pobliskimi obiektami. Twoim celem jest odnalezienie tych obiektów, zniszczenie biomasy, która je zakrywa i ich aktywacja. Po aktywacji wszystkich 3 obiektów będzie można wejść w interakcję z głównym komputerem, by zakończyć zlecenie.

Cały proces nie jest jednak taki prosty. Po aktywacji dowolnego obiektu, na terenie placówki pojawią się wrogo nastawione roboty, które stanowią znacznie większe zagrożenie od wszędobylskich bestii. Warto jest więc aktywować jeden obiekt, niszczyć roboty i zabierać się za kolejne - aktywacja wszystkich trzech może ściągnąć na Ciebie (bądź Twoją drużynę) zbyt wielu wrogów na raz.

Utrzymaj ferwor (Hold the Zeal)

Kontrakt polegający na utrzymaniu ferworu jest najprawdopodobniej najtrudniejszym w całej grze. Na mapie ulokowany jest obiekt zwany ferworem - oznaczony jest on złotą ikonką. Gdy podniesiesz ten przedmiot (bądź zrobi to ktoś z Twojej drużyny), rozpocznie się zbieranie punktów. Co kilkanaście sekund otrzymywać będziesz punkty potrzebne do ukończenia kontraktu, a cały proces trwał będzie tak długo, jak będziesz przenosić wspomniany ferwor - przedmiot jednak wypadnie na ziemię, gdy ukończysz kontrakt na danym poziomie, po czym będzie można go na nowo podnieść.

Jak ze wszystkim w grze i tutaj jest jednak haczyk. W momencie podniesienia ferworu, wszyscy gracze na mapie będą znać Twoją lokalizację i najpewniej będą chcieli go od Ciebie odebrać. Nie warto więc podnosić tego przedmiotu w początkowej fazie rozgrywki, gdy nie będziesz w stanie skutecznie się bronić.

Polowanie na biomasę (Hunt for Biomass)

Polowanie na biomasę to specjalny kontrakt, w którym chodzi po prostu o to, by zabijać potwory. Po dotarciu do miejsca kontraktu (pomarańczowa ikonka na mapie), trafisz na bestie, których eliminacja sprawi, iż będą one upuszczać biomasę. Biomasę należy następnie zbierać, by ukończyć kontrakt na danym poziomie - im wyższy poziom, tym biomasy zebrać trzeba będzie więcej. Im trudniejszy do z zabicia wróg, tym więcej biomasy upuści.

Jest to jeden z najlepszych - obok zbierania minerałów - kontrakt do wykonywania w początkowych minutach rozgrywki. Zabijając potwory zbierać będziesz biomasę, lecz także kredyty, które będą one wyrzucać - w ten sposób wykonywać będziesz kontrakt i zbierać gotówkę niezbędną do zakupu nowych broni czy wyposażenia.

Ratuj drony (Drone Salvage)

W niektórych miejscach na mapie znajdziesz rozbite drony, obok których znajduje się także większy dron. Celem tego kontraktu jest po prostu ochrona tych dronów przed atakami bestii, a następnie, gdy wszyscy wrogowie zostaną wybici, wejście z nimi w interakcję, by odesłać je do wspomnianego większego drona. Gdy wszystkie trzy zostaną odesłane, kontrakt zostanie wykonany. Ilość pozyskanych w ten sposób punktów (do awansowania na wyższy poziom kontraktu) zależy od tego, jak wiele obrażeń otrzymały drony - im były bardziej zniszczone, tym punktów oczywiście mniej.

Zbieranie grzybów Brightcap (Brightcap)

Celem tego kontraktu jest odnalezienie grzybów Brightcap, które na mapie oznaczone są ikonką grzyba właśnie. Po zebraniu ich, należy odstawić je w punkcie zbioru - ten oznaczony jest podobną ikonką do grzybów, ze strzałką skierowaną w dół u podstawy ikony. W miejscu zbioru ulokowany jest komputer - wystarczy zbliżyć się do niego, by rozpoczęła się ekstrakcja.

Tutaj również jest kilka utrudnień. Zbieranie grzybów sprawia, iż gracz (bądź drużyna) ściąga na siebie uwagę Kleszczy (Tick) - bestii, które podchodzą do gracza, by następnie eksplodować, zadając olbrzymie obrażenia. Im więcej przenosić będziesz grzybów, tym więcej Kleszczy (i ich wzmocnionych wariantów) pojawi się w Twoim pobliżu. Podczas samej ekstrakcji również ściągać będziesz na siebie uwagę Kleszczy.

Polowanie na innych graczy (Bounty)

Gracze, którzy chętnie polują na inne osoby znajdujące się jeszcze na mapie, muszą liczyć się z tym, iż zostaną oznaczeni do upolowania dla innych graczy. Gdy tak się stanie, lokalizacja poszukiwanego gracza będzie widoczna dla innych na mapie, a jego zabójca otrzyma punkty ukończonych kontraktów - ich ostateczna ilość zależeć będzie od tego, jak duża nagroda będzie wyznaczona za cel.

Pamiętaj też, iż Twoja postać też może zostać oznaczona do odstrzału dla innych graczy - z tego też powodu nie warto nadmiernie polować na innych graczy, bo bardzo szybko można na siebie ściągnąć uwagę wszystkich znajdujących się ludzi na mapie.

Ewakuacja (Evac)

Ewakuacja to niejako specjalny kontrakt, który pojawia się na 3 minuty przed końcem rozgrywki. Na mapie wyznaczony jest punkt do ewakuacji, do którego udać muszą się wszyscy gracze chcący ulotnić się z planety, zanim będzie za późno. Na miejscu ewakuacji roić będzie się jednak od potworów - by statek ewakuacyjny się tam pojawił, trzeba będzie oczyścić przynajmniej lądowisko. Po wszystkim wystarczy tylko dobiec do statku i wskoczyć na jego pokład, by zakończyć rozgrywkę.

Podczas ewakuacji należy cały czas monitorować swoje otoczenie. W miejscu ewakuacji znajdować będą się inni gracze, z których część będzie chciała zapolować na sam koniec, by za kończenie rozgrywki otrzymać lepsze nagrody. Nie zabraknie tutaj także bestii najwyższych rang, które kilkoma ciosami są w stanie powalić gracza.