Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dreams - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Dreams - poradnik do gry

Dreams - poradnik do gry

Człowiek jest geniuszem, kiedy śni. Poradnik do Dreams stanowi kompendium wiedzy na temat tej unikatowej gry typu sandbox. Z naszego poradnika dowiecie się, jakie są możliwości generowania snów, jak zmienić wygląd swojego Impa, i jak wygląda kwestia wykorzystania praw autorskich.

Ostatnia aktualizacja: 10 stycznia 2020

Poniższy poradnik do gry Dreams na konsolę PS4 stanowi omówienie najważniejszych aspektów gry i przygotowanie graczy do przygody w świecie gry. Dreams pozwala nam tworzyć niesamowite projekty, udostępniając szereg opcji i potężny kreator świata gry. Jeśli jednak nie chcesz bawić się w kreatora - w grze znajdziesz tysiące map, projektów i przeróżnych dzieł stworzonych przez twórców jak i społeczność Dreams.

W naszym poradniku przeczytasz porady, opis sterowania i najważniejsza zagadnienia związane z grą. Udzieliliśmy również wyjaśnień, jak najlepiej rozpocząć przygodę z tworzeniem map i omówiliśmy niuanse sterowania. Choć niemożliwe jest przygotowanie solucji do wszystkich poziomów, to dzięki naszym wskazówkom i radom powinieneś poradzić sobie z każdym wytworem wyobraźni twórców map do gry.

W naszym poradniku zawarliśmy informacje o pre-orderze gry na ps4, omówienie aspektu vr w Dreams, czy przedstawienie interesujących kreacji i projektów społeczności gry. W naszym tekście dowiesz się, jak działa kooperacja w grze, restrykcje względem praw autorskich i wykorzystanych motywów z innych dzieł, czy przeczytasz o innych nowinkach związanych z grą Dreams.

Akcja Dreams firmy Media Molecule toczy się w realiach snów, które generowane są przez samych graczy. Jest to trójwymiarowa gra, w której występuje m.in. walka, rozwiązywanie zagadek, eksploracja, a nawet wyzwania wyścigowe. Tylko od graczy zależy, jakie wyzwania zaoferują w swoich kreacjach. Wszystkie utworzone sny stają się częścią wielkiego sieciowego uniwersum, otwartego do zwiedzania dla całej społeczności.

Możliwości oferowane przez Dreams są ogromne. Użytkownicy mogą tworzyć "gry" należące do wielu różnych gatunków i osadzone w niemalże każdym możliwym rodzaju uniwersum. Cierpliwi gracze są w stanie wręcz wykreować całkiem wierne kopie istniejących produkcji.

Dreams i early access

Dreams zadebiutowało we wczesnym dostępie 16 kwietnia - Dreams - poradnik do gry

Dreams zadebiutowało we wczesnym dostępie 16 kwietnia. Tytuł wystartował z większością opcji i z pełni działającym kreatorem snów. Ta wersja gry nie posiada jeszcze w pełni grywalnej kampanii i działającego trybu wieloosobowego. Nie można również kreować domu (przestrzeń w grze, coś na kształt lobby i naszej siedziby) i w żaden sposób go nie modyfikować.

W pełni działa natomiast kreator snów, który jest bardzo rozbudowany i pozwoli tworzyć identyczne projekty, jak to będzie miało miejsce w pełnej wersji gry. Możliwe jest również ogrywanie stworzonych snów, więc zawartości nawet we wczesnym dostępie jest bardzo dużo.

Data premiery i pre-order

Jeśli chodzi o pełną wersję, data jej premiery jest jeszcze nieznana. Być może tytuł ukaże się jeszcze w roku 2019, choć przy chęci dodania dużej ilości zawartości, możliwe, że premiera odbędzie się w 2020 roku.

Grę można zakupić w formie pre-orderu i uzyskać dostęp do wczesnej wersji Dreams. Zakup gry możliwy jest m.in. na stronie PlaystationStore w cenie 29.99 euro.

Vr w Dreams

Niestety, choć twórcy przewidują pojawienie się VR w Dreams, to jednak tryb ten jest dość odległy. We wczesnej wersji vr się nie pojawia i nie możemy się bezpośrednio przenieść w świat snów. Media Molecule jednak zaznaczyło, że wsparcie VR pojawi się na późniejszym etapie produkcji.

Demo i dostęp do Early Access

Media Molecule w dość niejasny wypowiedzieli się o wczesnym dostępie gry. Otóż, ilość kopii wczesnego dostępu jest według twórców ograniczona (choć mówią o dużej puli egzemplarzy) i po pewnym czasie może zostać zamknięta dla nowych nabywców. Early Access jest głównie przeznaczony dla kreatorów, gdyż można już w pełni korzystać z bogatego kreatora poziomów/światów i stworzyć własne projekty oraz gry.

NDA i Streamowanie

Twórcy zaznaczyli, że twórcy chcący wrzucać filmy z gry mogą śmiało udostępniać swoje materiały na kanałach. Na wczesny dostęp nie obowiązuje NDA, więc śmiało można tworzyć content i pokazywać całemu światu nasze kreacje w grze, lub po prostu ogrywać wymyślne sny innych graczy.

Podstawy

Przygotowaliśmy dla was kilka rozdziałów teoretycznych, które pomogą wam odnaleźć się w świecie Dreams. Przeczytasz tu o informacjach ogólnych, poradach, sterowaniu, dostępnych trybach rozgrywki, informacje o grze wielomodowej i dowiesz się jak tworzyć własne światy/gry.

  1. Dreams w pigułce
  2. Sterowanie
  3. Omówienie trybów gry
  4. Jak tworzyć własne poziomy i światy
  5. Tryb kooperacji i multiplayer

FAQ

Kolejny rozdział poradnika Dreams zawiera zbiór najważniejszych pytań i zagadnień związanych z grą. Dowiesz się tutaj szczegółów, jak zmienić wygląd Impa i omówienie zasad tworzenia własnych snów w grze. Poruszyliśmy kwestię praw autorskich (czy w grze odnajdziemy pomysły z gier takich jak: Dark Souls, Dead Space, Zelda, czy Donkey Kong) i przedstawiliśmy odpowiedź na pytanie, czy gra jest wspierana sporą ilością dodatkowej zawartości.

  1. Jak zmienić wygląd Impa?
  2. Czy mogę stworzyć wszystko w kreatorze Dreams?
  3. Jak wygląda kwestia praw autorskich?
  4. Czy do gry powstaje dużo zawartości i nowych snów?

Informacje o Dreams - poradnik do gry

Autor : Grzegorz "Alban3k" Misztal

Ostatnia aktualizacja : 14 maja 2019

Poradnik zawiera : strony: 13, ilustracje: 26 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Dreams - poradnik do gry