Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Pathway - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Pathway - poradnik do gry

Pathway - poradnik do gry

Indiana Piksel! Poradnik do Pathway stanowi kompendium wiedzy na temat tej pikselartowej gry taktycznej. Dowiesz się stąd, jak walczyć i leczyć bohaterów, jak zdobyć psa oraz nowych towarzyszy. Nie zabrakło również szczegółowej solucji oraz porad i wskazówek na start.

Poradnik do gry Pathway to pakiet informacji o tej klasycznej grze. W niniejszym poradniku odnajdziesz wszelkie dane i porady dotyczące eksploracji i działania mechanizmu podejmowania decyzji, walki w trybie taktycznym, czy informacji o cechach bohaterów i ich parametrach. Ponadto znajdziesz odpowiedzi na często zadawane pytania, związane ze śmiercią bohaterów, ich leczeniem czy zarządzaniem paliwem oraz handlem. Ponadto znajdziesz tu zestawienie trofeów / osiągnięć dostępnych w grze, które w Pathway są dodatkowo nagradzane przedmiotami do wykorzystania w grze i są ściśle związane z możliwościami odblokowania nowych grywalnych postaci.

Pathway jest klimatyczną grą indie-RPG utrzymaną w konwencji klasycznych RPGów taktycznych. Gracz otrzymuje do dyspozycji kilka scenariuszy fabularnych, które może rozgrywać wielokrotnie i na różne sposoby, dzięki licznym bohaterom i losowo generowanej mapie świata. Każde z wydarzeń składa się z wyborów i ich konsekwencji, które zależą tak od podjętych działań, cech postaci w drużynie, ale i czynników losowych. W walkach bohaterowie posługują się rozmaitymi broniami palnymi i nożami.

Żadna przygoda nie jest taka sama!

Układ mapy za każdym razem jest nieco zmieniony, a w każdym z punktów pojawiają się losowe wydarzenia - Pathway - poradnik do gry
Układ mapy za każdym razem jest nieco zmieniony, a w każdym z punktów pojawiają się losowe wydarzenia

W grze dostępnych jest pięć misji fabularnych. Ich ukończenie nie będzie jednak proste; każda mapa generowana jest losowo. W związku z tym zmienia się nieco sieć dróg, po których możesz podróżować oraz wydarzenia i ich przebieg (który zależny jest również od cech bohaterów w drużynie). Stałymi punktami w misjach jest tylko miejsce startu i odległość do celu.

Czy Pathway jest grą trudną?

Czy Pathway jest grą trudną - Pathway - poradnik do gry

Czy Pathway jest grą trudną? - w zasadzie tak, dla średnio wprawionych w tym gatunku graczy, Pathway może stanowić przyzwoite wyzwanie. Na poziom trudności szczególnie wpływa mała dostępność środków leczących i nie duże ilości zdrowia i pancerza bohaterów; kluczem jest unikanie obrażeń, gdzie tylko się da. Ze względu na losowy charakter mapy przygód, również mogą występować problemy z zaopatrzeniem czy nieprzewidzianymi starciami - należy być przygotowanym na wszystko. Jeśli lubisz wyzwania, gra oferuje możliwość zwiększenia poziomu trudności dla każdej z misji, poprzez zmniejszenie dostępnych zapasów, z jakimi rozpoczynasz grę oraz możliwość dostosowania siły ataku i wytrzymałości oponentów.

Czy w Pathway występuje crafting?

Pomimo, że w osiągnięciach odnajdziesz takie osiągnięcia jak Tinker, a w samej grze odnajdujesz wiele przedmiotów, które mogą przypominać materiały craftingowe, gra Pathway nie oferuje możliwości tworzenia nowych przedmiotów. Wszystkie przedmioty, które nie są bronią, amunicją, pancerzem, paliwem ani środkami medycznymi/naprawczymi, trafiają do worka Valuables i służą jedynie temu, by sprzedać je u handlarza i za zakupione pieniądze wykupić kolejne przedmioty na podróż.

Ile czasu zajmuje ukończenie Pathway?

Pathway ze względu na swoją losowość może zająć sporo czasu, nawet wprawionym graczom, gdy napotkają nieprzewidziane trudności. Duży wpływ na to, ile czasu zajmie ci ukończenie gry ma to, jak wiele eksploracji pobocznych podejmujesz oraz jak często wdajesz się w walki. Niech nie zmyli cię pierwsza wyprawa: długość pierwszej misji jest niewielka, gdy poruszasz się po jednej mapie; w kolejnych misjach takich map napotkasz kilka. Ukończenie całej gry może zająć szacunkowo ok. 10-20h.

Interfejs walki

Interfejs walki jest całkiem prosty w Pathways - Pathway - poradnik do gry

Interfejs walki jest całkiem prosty w Pathways:

 1. (1) Ikony pozwalające na przełączanie się między postaciami; między jednostkami możesz przełączać się także klikając na nie.
 2. (2) Informacje o bohaterze: od góry - poziom zdrowia, pancerza i punktów odwagi,
 3. (3) Aktualnie dzierżona broń wraz z ilością amunicji, przedmiot dodatkowy oraz aktualnie używany pancerz.
 4. (4) Przełączanie między funkcjami a podglądem informacji o jednostkach wroga.
 5. (5) Przyciski funkcji ataku i umiejętności: zmieniają się w zależności od postaci, dzierżonej broni i noszonego pancerza.
 6. (6) Przycisk zakończenia tury - naciskaj dopiero, gdy wykonasz ruch wszystkimi jednostkami.

Sterowanie

W Pathway kontrolujemy naszych bohaterów głównie z użyciem myszki. Jednak niektóre skróty klawiaturowe usprawniają rozgrywkę; niektóre zaś klawisze spełniają funkcje niedostępne z użyciem jedynie kursora (np. Tab).

Sterowanie kamerą - Pathway - poradnik do gry

Sterowanie kamerą

Przeładowanie broni - Pathway - poradnik do gry

Przeładowanie broni

Atak bronią dystansową - Pathway - poradnik do gry

Atak bronią dystansową

Atak bronią dystansową (specjalny) - Pathway - poradnik do gry

Atak bronią dystansową (specjalny)

Atak nożem - Pathway - poradnik do gry

Atak nożem

Atak nożem (specjalny) - Pathway - poradnik do gry

Atak nożem (specjalny)

Użycie przedmiotu - Pathway - poradnik do gry

Użycie przedmiotu

Użycie umiejętności - Pathway - poradnik do gry

Użycie umiejętności

Cios pięścią - Pathway - poradnik do gry

Cios pięścią

1 - Pathway - poradnik do gryKolejna / następna jednostka - Pathway - poradnik do gry

Kolejna / następna jednostka

Zakończ turę - Pathway - poradnik do gry

Zakończ turę

Informacje o odległości ruchu jednostki wroga (po nacelowaniu na wroga) - Pathway - poradnik do gry

Informacje o odległości ruchu jednostki wroga (po nacelowaniu na wroga)

Inwentarz / informacje o jednostkach - Pathway - poradnik do gry

Inwentarz / informacje o jednostkach

Menu - Pathway - poradnik do gry

Menu

Wymagania sprzętowe

Pathway cechuje się tym, że możesz uruchomić go na niemal każdym komputerze. Wymogi, które dyskwalifikują jednak niektóre stare urządzenia, to konieczność posiadania procesora i systemu 64-bitowego, a karta graficzna musi obsługiwać OpenGL 3.3. Wymóg 8 GB RAM jest nieco zawyżony; wystarczą 4 GB. Zajmowane miejsce na dysku to ok. 2 GB.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel DualCore 2 GHz
 2. Pamięć RAM: 8GB
 3. Karta graficzna: Intel HD4000

Zalecane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel DualCore 2 GHz
 2. Pamięć RAM: 8GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce 660 / AMD Radeon HD 7000

Informacje o Pathway - poradnik do gry

Autor : Patrick Yxu Homa

Ostatnia aktualizacja : 15 kwietnia 2019

Poradnik zawiera : strony: 30, ilustracje: 133 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Pathway - poradnik do gry