Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

FIFA 19 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
FIFA 19 - poradnik do gry

FIFA 19 - poradnik do gry

What the FUT? Poradnik do FIFA 19 to kompleksowe porady, które nauczą się strzelać piękne bramki. Atak, obrona, podania, drybling - tutaj dowiesz się, jak strzelać gole. Najlepsi piłkarze i najlepsi bramkarze oraz porady FUT pomogą ci skompletować drużynę.

Ostatnia aktualizacja: 25 września 2018

Niniejszy poradnik do gry FIFA 19 zawiera wszystkie niezbędne informacje, które są Ci niezbędne do sprawnej rozgrywki. Pierwszy rozdział poradnika do FIFA 19 w szczegółowy sposób omawia podstawy rozgrywki, takie jak poruszanie się po boisku, podawanie, strzelanie, wyprowadzanie akcji, czy skuteczna gra w defensywie. Drugi rozdział poradnika do FIFA 19 został poświęcony trybom rozgrywki. Gracz znajdzie tutaj wiele informacji, a także porady ułatwiające rozgrywkę. Przedostatni rozdział prezentuje kilka formacji drużyn wraz z poradami, aby ułatwić Graczowi odpowiednie ustawienie zespołu. Ostatni rozdział poradnika do gry FIFA 19 opisuje wymagania sprzętowe gry w taki sposób, aby ułatwić Graczowi dostosowanie ustawień graficznych do posiadanego PC. Znajdziesz tutaj także szczegółowo opisano sterowanie na wszystkie platformy.

Łukasz Telesiński (www.gry-online.pl)

Porady i tipsy na start

Mnóstwo miejsca w naszym poradniku do FIFA 19 poświęciliśmy opisowi porad i tipsów dla początkujących - czyli nauce technik ataku, obrony i rozgrywania piłki tak, aby zachować możliwie największą konstrolę nad grą. Jeśli więc nieustannie tracisz piłkę, przeciwnik odbiera Ci inicjatywę i w konsekwencji przegrywasz mecze lub tracisz bezsensu bramki, to ten dział poradnika będzie dla Ciebie najważniejszy.

 1. Poruszanie się i sprint - ta strona poradnika FIFA 19 nauczy cię przede wszystkim poruszać się po boisku, prowadzić piłkę i zachować kontrolę nad rozgrywką. To podstawa każdego meczu - bieganie na oślep to naprawdę zły pomysł.
 2. Podawanie - nie musisz od razu być mistrzem tiki-taka, ale dobre, precyzyjne podania to połowa sukcesu. Rozgrywanie piłki w czasie meczu to najważniejszy cecha, po której rozpoznasz dobrego gracza w FIFA 19. Spawdź się, jak podawać krótko i po ziemi, jak stosować górne podania, a nawet podawać piętką.
 3. Dośrodkowanie - tzw. centrowanie to jeden ze sposobów stworzenia groźnej sytuacji podbramkowej. Ta strona z poradami poradnika do FIFA 19 nauczy cię, jak precyzyjnie dośrodkować piłkę w pole karne, aby oddać strzał głową.
 4. Strzały na bramkę - strzelanie w najnowszej odsłonie FIFY różni sie odrobinę od poprzedniej części, ale nasz poradnik opisuje również ten aspekt. Strzały na bramkę można oddać na wiele rozmaitych sposobów, z pierwszej piłki, finezyjnie, lobem z przewrotki, główką czy z woleja. Przeczytajcie stronę z poradami, aby dowiedzieć się więcej o technikach gry.
 5. Stałe fragmenty gry - stałe fragmenty gry w meczach to rzuty wolne po faulach, auty, rzuty rożne itd., czyli te elementy, które wznawiają grę po jej przerwaniu. To właśnie tutaj dowiecie się, jak przygotować się do rzutu wolnego, jak dośrodkować z rzutu różnego czy też jak wyrzucać piłki autowe.

Skuteczny atak w FIFA 19

Nie da się strzelać bramek bez sprawnego ataku. FIFA 19 wprowadza kilka ważnych zmian w tej mechanice, dlatego warto prześledzić poradnik. Kluczowe porady dla początkujących pomogą Wam pojąć, jak działa atak pozycyjny i kontra w najnowszej odsłonie, ale również gra z klepki. Możesz skupić się na dynamicznym kontrowaniu ataków przeciwnika lub rozgrywać piłkę wolniej, ale precyzyjniej, stosując grę pozycyjną. Jeśli widzisz, że Twój atak zostanie zablokowany, warto wywalczyć rzut rożny lub chociaż aut. Porady opisują również takie zagadnienia jak sytuacja sam na sam z bramkarzem, strzały z wysokiego kąta i dośrodkowania.

 1. Gra w ataku - czyli co robić, aby bała się Ciebie nawet Brazylia. Gra w ataku w piłce nożnej ma kilka wariantów - od gry pozycyjnej i spokojnego, acz precyzyjnego rozgrywania po szybkie kontry i wykorzystywanie błędów drużyny przeciwnika.
 2. Zakończenie akcji - czyli strzelanie bramek! Co dokładnie możesz zrobić, aby zakończyć swoją akcję sukcesem i umieścić piłkę w siatce przeciwnika? Tutaj piszemy więcej o podaniach prostopadłych i ryzyku spalonego, sytuacjach sam na sam czy wywalczaniu rzutów różnych.

Skuteczna obrona w FIFA 19

Obrona w FIFA 19 nie polega na posiadaniu w drużynie Pazdana. Nasz poradnik wskaże Ci te elementy gry, o których musisz koniecznie pamiętać. Znajdziesz tu zarówni podstawowe techniki defensywy, takie jak zmiana zawodników czy przejęcie piłki, ale również te bardziej ryzykowne jak wślizg i wybicie piłki z pola karnego. Oczywiście nie zapomnieliśmy o bramkarzu i obronie rzutów karnych.

 1. Gra w obronie - czyli podstawy: zmiana zawodnika, gra defensywna, odbiór (przejęcie) piłki i w końcu wślizg.
 2. Zaawansowane techniki obrony - FIFA 19 pozwala na walkę bark w bark i pracę ciałem. Ważny jest również tzw. pressing oraz zasłanianie piłki. Te porady nauczą cię zaawansowanych technik obrony.
 3. Gra bramkarzem - jeśli zawiedzie obrona, pora na ostatnią deskę ratunku. Poruszamy podstawy gry bramkarzem takie jak wykopywanie piłki bliskie i dalekie, wznawianie gry, wyjścia z bramki i ostatecznie obronę rzutów karnych.

Sterowanie w FIFA 19

FIFA 19 powraca i pomocnie wychodzi na wszystkie dostępne platformy. Dlatego przygotowaliśmy rozdział dla tych, którzy preferują strzelać bramki na padzie PS4 lub XBOX, ale również dla tych, którzy zupełnie oldchoolowo uwielbiają rozegrać mecze na klawiaturze i myszce. W tych rozdziałach znajdziecie opis przycisków na konkretne platformy: PC, PS4, XBOX ONE, PS3, XBOX 360 oraz Nintendo Switch.

 1. Sterowanie na PC - klawiatura
 2. Sterowanie na PC - klawiatura i myszka
 3. Sterowanie PS4
 4. Sterowanie PS3
 5. Sterowanie XBOX One
 6. Sterowanie XBOX 360

Tryby, formacje i wymagania sprzętowe FIFA 19

FIFA 19 ponownie wprowadza kilka nowych trybów i usprawnień do starych rodzajów gry. Tutaj nauczycie się więcej o arenie, kick off, lidze mistrzów, trybie Droga do sławy: Mistrzowie, karierze menadżera i karierze zawodnika z drugiej strony aż w końcu o FIFA 19 Ultimate Team czyli FUT. Tutaj również rozwijamy problematykę formacji i ustawienia Twojej drużyny, a także opisujemy wymagania sprzętowe.

 1. Tryby rozgrywki - wszystko o dostępnych trybach rozgrywki w najnowszej odsłonie FIFA.
 2. Formacje - jak ustawić drużynę, aby grało Ci się przyjemnie i skutecznie? Najlepsze formacje w FIFA 19.
 3. Wymagania sprzętowe - podajemy nie tylko minimalne i zalecane wymagania sprzętowe FIFA 19, ale również radzimy, co zrobić, gdy gra się zacina i działa wolno. Jeśli zastanawiacie się, jakie sterowniki NVIDIA wybrać do najnowszej FIFY oraz jakie opcje wyłączyć, aby gra działała płynnie, ten rozdział jest właśnie dla Was.

FAQ - Pytania i odpowiedzi

Odpowiadamy na podstawowe pytania dotyczące FIFA 19 - czy w FIFA 19 można grać na ulicy, czy posiada tryb fabularny lub na czym polega cross platform. To małe kompendium wiedzy na temat zawartości i zmianach.

Czy FIFA 19 posiada tryb World Cup?

Tryby gry kolejnych odsłon FIFA zazwyczaj odpowiadają temu, co dzieje się aktualnie na świecie. Mistrzostwa świata w Rosji zostały już zakończone, toteż mundialu NIE MA w FIFA 19. Tryb Mistrzostw Świata posiadała poprzednia odsłona, FIFA 18. Nie oznacza to jednak, że EA Sports nigdy nie wprowadzi takowego trybu za sprawą patcha.

Czy FIFA 19 posiada tryb Ligii Mistrzów?

Tak, Liga Mistrzów (Champions League) znajduje się w FIFA 19. Tryb dzieli się na dwie fazy, rozgrywki grupowe (32 drużyny w 8 grupach) jak i rozgrywki play off (czyli system pucharowy). Najnowsza odsłona posiada również licencję na europejskie puchary, więc w Lidze Mistrzów znajdziecie prawdziwe drużyny i prawdziwych zawodników!

Czy FIFA 19 posiada tryb FIFA Street?

Nie, choć warto zaznaczyć, że w FIFA 19 również weźmiemy udział w meczach na ulicy, a to za sprawą początku trybu fabularnego "Droga do sławy", w którym Alex Hunter na początku lat 70 gra właśnie na zniszczonych boiskach ulicznych.

Czy FIFA 19 posiada tryb fabularny?

Oczywiście - w najnowszej odsłonie dostajemy koleją odsłonę trybu fabularnero (tzw. story mode). Trzeci sezon "Drogi do sławy" przedstawia nam Alexa Huntera, legendarnego piłkarza z lat 70, które swoje pierwsze, dość brutalne kroki stawiał na ulicznych boiskach.

Kim jest Alex Hunter w FIFA 19?

Alex Hunter to fikcyjna postać wymyślona przez EA Sports na potrzeby trybu dla jednego gracza, czyli trybu fabularnego "Droga do sławy: Mistrzowie". Obok Alexa Huntera w tym trybie poprowadzimy do sławy Danny'ego Williamsa oraz Kim Huntera. Warto zaznaczyć, że Alex Hunter po raz pierwszy pojawił się w serii już w FIFA 17.

Czy FIFA 19 posiada tryb kariery?

Tak, tryb kariery zarówno menadżera jak i zawodnika jest dostępny i różni się odrobinę od poprzednika za sprawą kilku nowości, m.in. rozbudowane konferencje prasowe, animacje wręczania nagród etc.

Czy mogę zagrać w FIFA 19 na PS3?

Oczywiście, FIFA 19 na PS3 ma premierę 28 września na całym świecie. Gra nie różni się zawartością poza usprawnioną grafiką w przypadku wersji na PS4.

Czy w FIFA 19 istnieje cross-platform?

Obecnie posiadacze PS4 nie mogą grać z graczami XBOX'a One. Poprzednie plotki dotyczące rozgrywek cross-platform nie znalazły potwierdzenia, ale wszystko jeszcze może się zmienić.

Czy FIFA 19 posiada aplikację mobilną (FUT WEB APP/FUT Companion)?

Oczywiście, jeśli nie możesz siedzieć przy konsoli lub komputerze, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarządzać składami i klubem, przeglądać sklep i rynek transferowy z poziomu swojej komórki. Aplikacja FUT Companion doskonale uzupełnia mechaniki pełnoprawnej gry i pozwala zarządzać najważniejszymi elementami w trybie FUT. Aplikacja dostępna jest zarówno na telefony Apple'a oraz smartfony z systemem Android.

Co zawiera edycja mistrzowska FIFA 19?

Edycja mistrzowska najnowszej odsłony FIFA zawiera:

 1. dostęp 3 dni przed premierą gry (early access 25 września);
 2. nagrodę w postaci 20 paczek złotych kart Premium FUT - co tydzień 1 paczka przez 20 tygodni;
 3. złotego piłkarza Ligii Mistrzów UEFA do wyboru;
 4. możliwość wypożyczenia Cristiano Ronaldo i Neymara Jr. na siedem meczów FUT;
 5. dodatkowe stroje FUT wykonane przez projektantów muzyki do gry.

Co zawiera edycja Ultimate FIFA 19?

Edycja ULTIMATE FIFA 19 zawiera:

 1. Aż 40 złotych paczek Premium FUT (2 co tydzień przez 20 tygodni);
 2. Dostęp do early accessu gry (26 września);
 3. Złotego piłkarza Ligii Mistrzów UEFA do wyboru;
 4. Możliwość wypożyczenia Cristiano Ronaldo i Neymara Jr. na 7 meczów FUT;
 5. Dodatkowe stroje FUT wykonane przez projektantów muzyki do gry.
Poradnik do gry FIFA 19 zawiera - FIFA 19 - poradnik do gry

Poradnik do gry FIFA 19 zawiera:

 1. Podstawy rozgrywki: poruszanie się, podawanie, strzelanie, wyprowadzanie akcji oraz gra w defensywie
 2. Opisy wszystkich trybów rozgrywki
 3. Opis gry w ataku
 4. Opis gry w defensywie
 5. Przykładowe formacje
 6. Wymagania sprzętowe PC
 7. Klawiszologia i pełne sterowanie zarówno na PC, jak i konsole

Autor Poradnika

Łukasz "Qwert" Telesiński


Informacje o FIFA 19 - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 36, ilustracje: 458 .

FUT

Ostatnia aktualizacja : 27 września 2018, odwiedź FUT

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 25 września 2018, odwiedź Poradnik do gry

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w FIFA 19 - poradnik do gry