Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Council - poradnik do gry

The Council - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Monety w The Council, Epizod 1 The Council poradnik, solucja

Poniższa strona zawiera mapy z zaznaczonymi wszystkimi monetami w 1 epizodzie The Council pt. The Mad Ones. Lokalizacja monet została dodatkowo opisana i wskazana na mapach.

W całym świecie gry The Council rozsiane są monety, które możesz kolekcjonować. Nie dają one żadnych bonusów, ale po ich podniesieniu bohater czasami opowiada krótką historię. Na niniejszej stronie znajdziesz dokładną lokalizacje monet możliwych do zdobycia w pierwszym epizodzie. Pomogą ci w tym mapy oraz zdjęcia przedstawiające miejsca znajdziek.

Rozdział I - Port

W porcie możesz odnaleźć dwie monety - Monety w The Council, Epizod 1 - The Council - poradnik do gry

W porcie możesz odnaleźć dwie monety. Pierwsza znajduje się w okolicach skrzynki z listami - między skrzynią i pochodnią. Drugą odnajdziesz tuż po wejściu na pomost prowadzący do zamkniętej bramy - moneta leży na deskach.

Rozdział I - Drugie piętro

Na drugie piętro zamku dostaniesz się w rozdziale pierwszym - po zakończeniu rozmowy wszyscy goście udadzą się do swoich pokoi, a ty możesz przeszukać całe piętro - Monety w The Council, Epizod 1 - The Council - poradnik do gry

Na drugie piętro zamku dostaniesz się w rozdziale pierwszym - po zakończeniu rozmowy wszyscy goście udadzą się do swoich pokoi, a ty możesz przeszukać całe piętro.

 1. Moneta 2 - drugą monetę znajdziesz na stoliku w okolicach pokoju Manuela Godoya.
 2. Moneta 3 - kolejna moneta znajduje się w okolicach twojego pokoju, a dokładnie za zasłoną okna balkonowego.
 3. Moneta 4 - czwarta moneta leży między filarem a stolikiem, przed pokojem Waszyngtona.
 4. Moneta 5 - następną monetę znajdziesz za pokojem Waszyngtona, na jednej z sof.
 5. Moneta 6 - tuż po opuszczeniu dużego pokoju, w którym znalazłeś poprzednią monetę, na stoliku pod obrazem leży kolejna moneta.
 6. Moneta 7 - przed pokojem Wollner'a znajdują się schody oraz wnęka z sofą. Obok owej sofy leży moneta.
 7. Moneta 8 - ostatnia moneta dostępna w korytarzu znajduje się w okolicach pokoju Emily. Dokładnie we wnęce, na sofie.
Ostatnią monetę (dziewiątą) w tym rozdziale znajdziesz w twoim pokoju - Monety w The Council, Epizod 1 - The Council - poradnik do gry

Ostatnią monetę (dziewiątą) w tym rozdziale znajdziesz w twoim pokoju. Tuż po wejściu ujrzysz stolik oraz sofy i fotele - tam na ziemi leży moneta.

Rozdział 2 - Pierwsze piętro

W drugim rozdziale możesz odnaleźć trzy monety.

Pierwszą możesz zdobyć tuż po rozpoczęciu rozdziału - Monety w The Council, Epizod 1 - The Council - poradnik do gry

Pierwszą możesz zdobyć tuż po rozpoczęciu rozdziału. Gra startuje w sypialni - ktoś będzie pukał do twoich drzwi, ale zanim pójdziesz je otworzyć spójrz na drzwi balkonowe widoczne na obrazku. Za zasłoną, na ziemi będzie leżała moneta.

Dwie kolejne monety odnajdziesz po zejściu na pierwsze piętro - Monety w The Council, Epizod 1 - The Council - poradnik do gry

Dwie kolejne monety odnajdziesz po zejściu na pierwsze piętro. Powyższa mapa przedstawia ich dokładną lokalizacje.

 1. Moneta 2 - drugą monetę odnajdziesz tuż po zejściu ze schodów, przy ścianie koło sofy.
 2. Moneta 3 - ostatnia moneta leży przed kominkiem.

Rozdział 3

W trzecim rozdziale możesz zdobyć pięć monet.

Dwie pierwsze monety znajdują się na balkonie - Monety w The Council, Epizod 1 - The Council - poradnik do gry

Dwie pierwsze monety znajdują się na balkonie. Rozdział znowu rozpoczynasz w swojej sypialni - skieruj się do drzwi balkonowych, wyjdź przez nie, a następnie idź w prawo. Ujrzysz stolik oraz sofę, tak jak na powyższym obrazku. Jedna moneta leży na sofie, a druga na stoliku.

Kolejne monety wymagają odwiedzenia cudzych pokoi - Monety w The Council, Epizod 1 - The Council - poradnik do gry

Kolejne monety wymagają odwiedzenia cudzych pokoi. Jedna moneta znajduje się w pokoju Elizabeth Adams, a dwie w pokoju Napoleona Bonaparte. Powyższa mapa wskazuje lokalizacje wspomnianych pokoi oraz lokalizacje monet.

 1. Moneta 3 - tuż po wejściu do pokoju Napoleona Bonaparte spójrz w prawo. Będzie tam stolik z trzema fotelami. Za nimi znajdziesz monetę.
 2. Moneta 4 - kolejna moneta znajduje się w sypialni Napoleona. Wejdź do niego - od razu po wejściu skręć w lewo do komody. Na niej leży moneta.
 3. Moneta 5 - ostatnia moneta znajduje się w pokoju Elizabeth Adams. Wejdź do niego i skieruj się do rozrzuconych na ziemi książek. Wśród nich odnajdziesz monetę.

Rozdział 4

W ostatnim rozdziale możesz odnaleźć siedem monet.

Po dwie pierwsze monety musisz udać się do salonu - Monety w The Council, Epizod 1 - The Council - poradnik do gry

Po dwie pierwsze monety musisz udać się do salonu. Pierwszą odnajdziesz w prawym dolnym rogu pomieszczenia na stoliku, a drugą w lewym górnym rogu pomieszczenia pomiędzy komodą, a ścianą.

Zdobycie kolejnych pięciu monet nie wymaga nadmiernego zwiedzenia mapy - wystarczy podążać zgodnie ze ścieżką wyznaczoną przez fabułę.

 1. Moneta 3 - pierwszą monetę odnajdziesz od razu po rozpoczęciu rozdziału. Leży ona na ziemi obok twojej postaci.
 2. Moneta 4 - kierując się w stronę biblioteki (czyli w prawo) zatrzymaj się po pierwszym przejściu. Po lewej stronie, na podłodze leży moneta.
 3. Moneta 5 - trzecią monetę odnajdziesz w bibliotece. Leży przy stercie książek ustawionych na podłodze.
 4. Moneta 6 - kolejna moneta znajduje się w pokoju o którym wspomniała twoja matka. W pierwszym pomieszczeniu udaj się do drugiego kominka. Za nim leży moneta.
 5. Moneta 7 - ostatnia moneta jest w sekretnym pokoju do którego dostaniesz się po rozwiązaniu zagadki z posągami. Moneta leży na gablocie z pistoletem skałkowym.