Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

War Thunder - poradnik dla początkujących

War Thunder - poradnik dla początkujących

SPIS TREŚCI

Interfejs gry War Thunder | Podstawy rozgrywki War Thunder poradnik

Interface jendostek powietrznych

Na zdjęciu powyżej zostało przedstawione menu gry ukazujące się wszystkim graczom po dołączeniu do wybranej bitwy - Interfejs gry War Thunder | Podstawy rozgrywki - War Thunder - poradnik dla początkujących

Na zdjęciu powyżej zostało przedstawione menu gry ukazujące się wszystkim graczom po dołączeniu do wybranej bitwy. Na screnie zaznaczone zostały punktami wszytki potrzebne miejsce które opisane są poniżej.

1. Pozycja pierwsza to wskaźnik naszych FPS'ow w grze. W zależności od ustawień graficznych bądź sprzętu ich liczba może ulec wzrostowi bądź spadkowi.

2. Pozycja druga to nasz identyfikator czyli awatar, level oraz Nick gracza.

3. Pozycja trzecia to liczba posiadanych przez nas srebrnych lwów, które zdobywamy z każdą rozegraną przez nas bitwą oraz posiadane złote orły, które możemy zakupić bądź zdobyć po wykonaniu samouczka.

4. W pozycji czwartej zamieszczone są nasze samoloty dostępne do walki. Główny skład floty możemy zmienić tylko z menu głównego gry.

5. Pozycja piąta to wskaźnik dotyczący naszego pingu w grze oraz zgubionych pakietów podczas walk. Po każdej skończonej bitwie możemy zobaczyć jak dużo klatek zgubiliśmy. W zależności od ich wielkości będą one zaznaczone odpowiednim kolorem.

6. Po kliknięciu w Tryb obserwatora mamy możliwość obserwacji danego gracza podczas walki, kiedy nasze jednostki zostały już zniszczone i nie mamy, czym toczyć walk.

7. Po wejściu w statystyki mamy możliwość sprawdzenia tabeli wyników, czyli to, na którym jesteśmy obecnie miejscu w danej bitwie, wraz z liczbą zniszczonych pojazdów naziemnych oraz samolotów.

8. Po kliknięciu Do boju zostaniemy przeniesieni do gry na otwartej mapie. Od tego momentu nie mamy możliwości powrotu do menu, w celu zmiany uzbrojenia bądź samolotu. Opcja ta wraca, gdy stracimy nasz samolot.

9. Po kliknięciu na pozycję dziewiątą mamy możliwość wyboru rodzaju bomb podwieszanych do naszego samolotu. Możemy je zakupić w menu głównym gry za srebrne lwy.

10. Po kliknięciu na pozycję dziewiątą mamy możliwość wyboru amunicji, jaką mamy dostępną w wybranym samolocie. Gdy mamy zakupioną amunicję możemy ją zmienić bądź pozostawić domyślną.

11. W pozycji jedenastej mamy możliwość wyboru dodatkowej amunicji w przypadku, gdy dany samolot ma dwa działka. W tym przypadku samolot P-39Q-5 ma taką możliwość.

12. W pozycji dwunastej mamy możliwość zmiany naszego kamuflażu. Kamuflaże zdobywamy poprzez wykonanie misji bądź poprzez przejścia na kolejny poziom. Kamuflaże są historyczne dla każdego rodzaju samolotu.

13. Po kliknięciu w pozycje trzynasta, czyli Odległość celowania mamy możliwość ustawienia odległości, w jakiej nasz ogień kierowany będzie się skupiał w jednej linii.

14. W pozycji czternastej mamy możliwość ustawienia czasu detonacji naszych bomb po uderzeniu ich w ziemie. Mamy tu możliwość wyboru od natychmiastowej detonacji po opóźnieniu detonacji aż do dziesięciu sekund.

15. W pozycji piętnastej mamy możliwość wyboru czasu aktywacji rakiet zamontowanych w naszym samolocie. Nie każdy samolot ma możliwość zamontowania rakiet bojowych.

16. W ostatniej pozycji mamy do wyboru ilość paliwa, które będzie w naszej maszynie podczas walki. Należy jednak pamiętać, iż w nie wszytki trybach gry ma to wpływ na nasz samolot. W trybie zręcznościowym liczba paliwa się nie kończy.

Na zdjęciu powyżej zostały oznaczone główne elementy, które zaobserwujemy podczas rozgrywki - Interfejs gry War Thunder | Podstawy rozgrywki - War Thunder - poradnik dla początkujących

Na zdjęciu powyżej zostały oznaczone główne elementy, które zaobserwujemy podczas rozgrywki.

1. Liczba procentowa prędkości naszego samolotu.

2. Prędkość naszego samolotu wyznaczona w km/s.

3. Wysokość, na jakiej obecnie się znajdujemy wyrażona w metrach.

4 .Wskaźnik przedstawiający wynik naszej drużyny. Gdy nasza bądź przeciwna drużyna zlikwiduje jednostki naziemna bądź przejmie lotniska pasek będzie się zmniejszał.

5. Radar, dzięki któremu możemy poruszać się bez problemowo lecąc przykładowo w chmurach bombowcem. Zaznaczone są na nim punkty wrogich jednostek oraz naszych.

6. Liczba naszych oraz wrogich pojazdów naziemnych, które mamy obowiązek zniszczenia by wygrać bitwę.

7. Wrogie samoloty są oznaczane czerwonym kolorem. Wyświetlana jest nazwa gracza oraz samolot, jakim się porusza.

8. To powiadomienia, które informują nas, gdy ktoś kogoś zestrzeli bądź wyjdzie z gry.

Interface jednostek lądowych

Na zdjęciu powyżej zostało przedstawione ekran główny z gry, ukazujący się wszystkim graczom po dołączeniu do bitwy - Interfejs gry War Thunder | Podstawy rozgrywki - War Thunder - poradnik dla początkujących

Na zdjęciu powyżej zostało przedstawione ekran główny z gry, ukazujący się wszystkim graczom po dołączeniu do bitwy. Na screenie zaznaczone zostały punktami wszytkie potrzebne miejsca, których opis możemy znaleźć poniżej.

1. Wskaźnik naszych FPS'ow w grze. W zależności od ustawień graficznych bądź sprzętu ich liczba może ulec wzrostowi bądź spadkowi.

2. Tryb gry oraz wylosowana mapa. W nawiasie wyświetlany jest rodzaj bitwy (np. dominacja).

3. Pasek profilowy - nasz nick z gry, znajomi, wiadomości oraz powiadomienia otrzymywane po bitwie.

4. Liczba wolnego doświadczenia, które możemy wymienić za złote orły na dowolnym pojeździe. Następnie liczba srebrnych lwów potrzebnych do zakupu nowych pojazdów, modułów, itd. Kolejna jest liczba złotych orłów, czyli waluty premium w grze. Ostatni symbol w menu oznacza, czy nasze konto ma zakupiony pakiet premium, czy jest standardowe.

5. Lista dostępnych maszyn, które mogą wziąć udział w rozgrywce. Pod nazwą czołgu widnieje w nawiasie liczba (np. 2/2), która oznacza ilość możliwych wyjazdów daną maszyną do bitwy. Po jej wykorzystaniu aby kontynuować rozgrywkę musimy wybrać inny czołg.

6. Czas, jaki pozostał do zakończenia danej bitwy.

7. Amunicja dostępna na czołgu. Przesuwając suwaki możemy dostosować ilość amunicji różnego rodzaju do naszych potrzeb.

8. Wybór kamuflażu, zestawu malowań gracza oraz punktu odrodzenia.

9. Informacja o aktualnym połączeniu internetowym - możemy zobaczyć nasz ping (czyli opóźnienie przesyłu danych) oraz ilość pakietów, które zostały utracone na skutek błędów sieci.

10. Przycisk "Do boju!" służący do rozpoczęcia rozgrywki.

Na zdjęciu powyżej zostały oznaczone główne elementy, które zaobserwujemy podczas rozgrywki - Interfejs gry War Thunder | Podstawy rozgrywki - War Thunder - poradnik dla początkujących

Na zdjęciu powyżej zostały oznaczone główne elementy, które zaobserwujemy podczas rozgrywki.

1. Aktualny przełożenie skrzyni biegów.

2. Obroty silnika.

3. Prędkość czołgu.

4. Wskaźnik uszkodzeń naszego czołgu. Kolor żółty oznacza małe uszkodzenie, czerwony - poważne uszkodzenie, natomiast kolor czarny oznacza zniszczenie danego modułu.

5. Krzyżyk - celownik. Zielony oznacza, że nasz pocisk posiada wystarczającą penetrację do przebicia pancerza, żółty - małe prawdopodobieństwo penetracji, czerwony - brak penetracji.

6. Rodzaj amunicji z której korzystamy (do wyboru możemy mieć maksymalnie 4 rodzaje).

7. Mapa taktyczna.

1 - Interfejs gry War Thunder | Podstawy rozgrywki - War Thunder - poradnik dla początkujących

1. Po trafieniu wroga nad mapą wyświetlane są informacje odnośnie modułów jakie uszkodziliśmy naszym trafieniem wrogowi. Kolor żółty oznacza małe uszkodzenie, czerwony - poważne uszkodzenie, natomiast kolor czarny oznacza zniszczenie danego modułu lub zabicie załoganta.