Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

War Thunder - poradnik dla początkujących

War Thunder - poradnik dla początkujących

SPIS TREŚCI

Rodzaje sterowania | Sterowanie w War Thunder War Thunder poradnik

Rodzaje sterowania samolotem

Pierwszą, rzeczą, jaką zauważymy po odpaleniu gry będzie okno, w którym do wypełnienia będą poszczególne pola z naszymi danymi. Każdy, nawet początkujący gracz nie powinien mieć z tym najmniejszych problemów. Kolejnym krokiem będzie wybór sterowania. Do dyspozycji będziemy mieli cztery opcje:

Sterowanie myszą - ten tryb pozwala nam na sterowanie samolotem wyłącznie za pomocą myszki. Samolot lecieć będzie w kierunku wskazanym przez celownik a wirtualny instruktor pomoże Ci w dalszym sterowaniu. Warto tu wspomnieć, iż tryb ten nie obsługuje dżojstików.

Sterowanie uproszczone - w tym trybie nasz wirtualny instruktor pomaga nam kontrolować samolot w powietrzu. Ten tryb w przeciwieństwie do trybu sterowania tylko i wyłącznie myszą pozwala nam na sterowanie dowolnym urządzeniem.

Sterowanie realistyczne - Ten tryb pozwala nam na sterowanie samolotem dowolnym urządzeniem oraz umożliwia nam wykonywanie większej ilości czynności. Używając tego trybu wirtualny instruktor jest wyłączony. Zalecane jest użycie przy tym trybie joysticka.

Pełna symulacja sterowania - Ten tryb pozwala nam na pełne sterowanie samolotem (możliwość ustawiania śmigła, sterowanie trymerem, klapami itp.) W trybie tym wyłączony jest wirtualny instruktor oraz jest on zalecany dla zaawansowanych graczy. Do sterowania samolotem zaleca się używanie joysticka.

W zależności od rodzaju wybranego przez nas sterowania latanie samolotem będzie trudniejsze. W przypadku wyboru Pełnego symulatora sterowania podczas walk powietrznych będziemy grali tylko z pozycji pilota. Nie mamy możliwości zmiany kamery podczas sterowania. Dla niektórych może być to niezła zabawa, a dla innych spore utrudnienie. Tak, więc przy wyborze sterowania przemyślmy to dobrze zanim to wybierzemy. Co prawda do panelu sterowania zawsze możemy wrócić, ale, po co się niepotrzebnie bawić ustawieniami zamiast czerpać radość z rozgrywki.