Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

War Thunder - poradnik dla początkujących

War Thunder - poradnik dla początkujących

SPIS TREŚCI

Tier 5 | Samoloty w War Thunder War Thunder poradnik

Tier 5

Stany Zjednoczone

F-86F-2 Sabre - Tier 5 | Samoloty w War Thunder - War Thunder - poradnik dla początkujących
F-86F-2 Sabre

Na ostatnim tierze, czyli piątym (V) mamy do dyspozycji tak naprawdę dwa samoloty, Sabre oraz Panther.

Sabre to odrzutowiec, który jako cel powinien obrać "osłonę". W War Thunder gracze mają do wyboru dwa prawdziwe myśliwce: Sabre oraz Mig 15. Różnica między nimi jest kolosalna. Uzbrojenie w Sabre, które jakiś czas temu i tak zostało poprawione (karabiny M3), mają za zadanie ostrzelać przeciwnika i zniszczyć go. Służą do niszczenia innych odrzutowców. Do tego Sabre świetnie sobie radzi na niskim pułapie jakim jest poziom do 5km. Na korzyść Sabre jest jeszcze lepsza mobilność (skręca/zawraca trochę szybciej).

Natomiast Panther to samolot bardziej służący jako ciekawostka. Przyspieszenie jest lepsze niż w Sabre, lecz prędkość maksymalna mniejsza. Panther służy bardziej do walki kołowej, jako lekki myśliwiec, lecz Sabre to odpowiednik ciężkiego samolotu. Na plus dochodzi jeszcze możliwość zaczepienia bomb, co daje nam wspaniały rezultat super szybkiego bombowca.

Związek Radziecki

MiG-15bis - Tier 5 | Samoloty w War Thunder - War Thunder - poradnik dla początkujących
MiG-15bis

ZSRR posiada trzy odrzutowce: MiG-15, Jak-17 oraz Ła-15. Czyli najbardziej trafne pomysły i konstrukcje trafiły na sam koniec. Mimo tego zdaniem większości najciekawszy jest MiG-15. W odróżnieniu od Sabre, MiG miał zupełnie inne zadanie. Przykładem jest zamontowane tutaj uzbrojenie, gdzie masz do dyspozycji dwa działka 23mm oraz jedno 37mm. W czasie wojny MiG'i miały niszczyć wrogie bombowce, zaś amerykańskie Sabre miały niszczyć... MiG'i, dlatego mają one mniejszy kaliber (4x 20mm).

Ła-15 i Jak-17 mają mniejszą klasyfikację bitewną czyli taki "osobisty tier". Są one gorzej uzbrojone i wolniejsze, ale za to zwrotniejsze. Mogą walczyć z np. Paterą z USA lub Vampire z Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania

Meteor F. Mk 8 - Tier 5 | Samoloty w War Thunder - War Thunder - poradnik dla początkujących
Meteor F. Mk 8

W służbach RAF'u na chwilę obecną są dwa odrzutowce: Meteor oraz Vampire.

Cała seria Meteor jest bardzo do siebie podobna, więc nic ją zbytnio nie różni. Lecz by dotrzeć do ostatniego wariantu trzeba zakupić poprzednie modele. Samoloty są na przeciętnym poziomie, widać tutaj, iż pierwsze cztery tiery prezentowały solidne maszyny, lecz ostatni tier nie może godnie konkurować z innymi krajami.

Maszyna pozwala zamontować rakiety, co jest bardzo ciekawym urozmaiceniem, a na pokładzie są cztery działka Hispano Mk. V z liczbą 760 sztuk pocisków. Dzięki innowacyjnemu wyglądzie i budowanie, samolot łatwo się pilotuje. Lecz tył maszyny jest bardzo delikatny więc nawet najmniejsza seria przeciwnika potrafi unieszkodliwić cały samolot.

Z drugiej strony jest Vampire, będący odrzutowcem wsparcia, tak jak Panther w siłach USA. Niestety w tej chwili Vampire nie nadaje się do gry. Zdarzały się przypadki, gdzie gracze podczas startu rozbijali się. Jest to niedopracowany samolot, który trzeba przeżyć.

Japonia

F-86F-30 Sabre Japan - Tier 5 | Samoloty w War Thunder - War Thunder - poradnik dla początkujących
F-86F-30 Sabre Japan

Wersja przeznaczona dla Japonii jest równie zwrotna jak Sabre z USA, lecz wystrzeliwuje o połowę mniej pocisków niż amerykański odpowiednik. We wszystkim innym jaki taki sam. Mimo to posiada kilka innych japońskich urozmaiceń sprawiających, że łatwiej się go pilotuje. Oprócz Sabre jest Ki-200, będący odrzutowcem konstrukcji niemieckiej, posiadającym wiele ulepszeń w stosunku do niemieckiego samolotu. Tak samo jak w przypadku Sabre, wystrzeliwuje mniej amunicji.

Niemcy

Me 262 A-1/U4 Pulkzerstorer

Niemieckie samoloty odrzutowe są najbardziej urozmaicone ze wszystkich dostępnych w grze. Jest tak dzięki temu, że są samoloty z USA, ZSRR oraz konstrukcje z Niemiec. Samoloty Sabre oraz Mig 15 nie będą tutaj opisane dlatego, że te opisy są w nacjach ZSRR oraz USA.

Niemcy mają do wyboru pięć samolotów odrzutowych, są to Me 163 B, Me 262 C-2b, He 162 A-2, Me 262 A-1/U4 Pulkzerstorer oraz Arado 234B-2.

Odrzutowiec Me 163 B jest samolotem całkowicie przejściowym, lecz Me 262 to prawdziwa perełka. Niestety i tak jest zdecydowanie słabszy niż amerykański Sabre. Jest wolniejszy o blisko 300km/h, ma słabszą prędkość wznoszenia oraz mobilność. Posiada za to lepsze uzbrojenie, gdyż cztery działka 30mm, zamiast 6x 12,7mm. Chociaż najciekawsza jest odmiana Pulkzerstorer. Jest to ten sam samolot lecz z uzbrojeniem znacznie cięższym, ponieważ jest to kaliber 50mm, lecz zapas amunicji to ledwo 32 sztuki. Mimo tego to jest to bardzo potężna broń, działo potrafiące przebić czołg jest zamontowane na pokładzie samolotu.

He 162 A-2 jest słabszy w porównaniu do swoich konkurentów z innych państw. Posiada bardzo słabe uzbrojenie gdyż tylko dwa karabiny 20mm z magazynkiem 120 sztuk amunicji na jeden karabin. Dane ze statystyk wskazują, że samolot jest słabszy od konkurentów, chociaż w praktyce okazuje się że nie jest najgorszy. Warto wykorzystać te atuty, które posiada.

Bonusem jest Arado, odrzutowy bombowiec. Jest szybki ponieważ lata 700km/h, lecz nie jest tak szybki jak myśliwce odrzutowe, które są nawet o 400km/h szybsze. Bombowiec ma standardowo ładunek trzech bomb 250kg. W rzeczywistości posiadał ładunek nawet do 2 ton.

Jeżeli zdecydowałeś się na tę nację, to najbardziej polecam wybrać Sabre lub Mig 15. Są to maszyny powojenne, dzięki czemu mogą walczyć na równi z np. Panther Navy. Niestety, niemieckie samoloty odrzutowe nie rozwinęły się zbyt daleko, ze względu na zakończenie II Wojny Światowej. Lecz gdyby się rozwinęły szybciej, dzisiejszy świat byłby inny.