Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

War Thunder - poradnik dla początkujących

War Thunder - poradnik dla początkujących

SPIS TREŚCI

Sztuka latania Bombowcem w War Thunder | Mechanika Gry War Thunder poradnik

Sztuka latania Bombowcem

Większość graczy przeważnie w początkach swojej gry zasiada za sterami myśliwców, a dopiero po opanowaniu sztuki latania tymi samolotami przesiadają się na coś bardziej ciężkiego, czyli na bombowce. Walka tymi samolotami jest zupełnie inna niż walka samolotami typu Spitfire. Gdy przyłączamy się do bitwy, chcąc wybrać bombowiec sprawdźmy najpierw tabelę graczy i policzmy ile bombowców jest już w grze oraz ile pozostało do zniszczenia celów naziemnych. Jeśli jest już sporo bombowców lub znaczne braki naziemnych celów wroga nie ma sensu wprowadzanie na pole walki kolejnego bombowca.

Jak latać?

Bombowcami powinniśmy latać na dużych wysokościach, stanowi to znaczną ochronę przed myśliwcami wroga, które przeważnie toczą walki bliżej ziemi. Tu przydaję się pomoc znajomych, jeśli z takimi gramy. Mogą oni zagwarantować nam wsparcie w przypadku, gdy naciera na nas myśliwiec bądź kilka myśliwców. Jeśli jednak rozpoczynamy grę sami należy wznieść się na odpowiednią wysokość w celu uniknięcia bezpośredniego kontaktu z myśliwcami wroga. Pamiętajmy jednakże o uzbrojeniu, jakie mamy zamontowane w naszym samolocie. Jeśli będą to ciężkie bomby wznoszenie będzie bardzo oporne. Jednakże jest na to prosty sposób. Bezpośrednio po wejściu do gry będąc już w trakcie lotu sprawdźmy czy pod nami nie ma żadnych jednostek wroga bądź naszego wsparcia lądowego a następnie zrzućmy bomby. Wtedy nasz samolot nabierze prędkości a w lewym górnym rogu pojawi się czas, w jakim zostaną załadowane bomby na nowo. W tym czasie spokojnie dolecimy na odpowiednią wysokość a bomby będą gotowe do zrzutu.

Lecąc w stronę naszych celów starajmy się za wszelką cenę unikać myśliwców wroga. Bombowce są mało zwrotne, przez co są dla nich łatwym celem. W War Thunder są dwa sposoby na uniknięcie kontaktu z myśliwcem wroga. Są to chmury i słońce. Lecąc naszym bombowcem do celu starajmy się przez całą trasę lotu pozostać w chmurach, wylecieć z nich tylko na czas bombardowania i ponownie się w nich ukryć. Podobnie ma się sprawa ze słońcem. Jeśli za nami będzie słońce, samolotom wroga będzie bardzo trudno nas zauważyć.

Jak i co niszczyć w czasie walki bombowcem?

W War Thunder mamy kilka rodzajów celów naziemnych, a to, na jakich celach powinniśmy się skupić w czasie walki zależy od rodzaju bomb zamontowanych w naszej maszynie. Jeśli lecimy bombowcem z załadowanymi ciężkimi bombami możemy skupić się na dużych celach naziemnych poczynając od bunkrów i stanowisk artyleryjskich kończąc na okrętach. Natomiast, jeśli mamy zamontowaną dużą ilość bomb małych np.: 50kg skupmy się na kolumnach pojazdów. Dobrze wymierzona seria bomb może zniszczyć sporą ilość pojazdów.

Bombardowanie najlepiej odbywa się przy pomocy celownika bombowca, który możemy uruchomić poprzez klikanie V aż dotrzemy do danego celownika bądź domyślnie przyciskiem F7. Po zbliżeniu się nad cel zwalniamy obroty silnika do mniej więcej 10-25% i spokojnie celujemy w wybrany przez nas cel. Pamiętajmy jednak o tym, iż gdy cel jest w ruchu musimy uwzględnić poprawkę na zrzut. Kolejno po zrzuceniu bomb na nasz cel zwiększamy obroty i wracamy powrotem do naszej kryjówki, jakimi są chmury.

Obrazek przedstawia widok z kamery bombowej bombowca. - Sztuka latania Bombowcem w War Thunder | Mechanika Gry - War Thunder - poradnik dla początkujących
Obrazek przedstawia widok z kamery bombowej bombowca.

Osobną rzeczą jest niszczenie lotnisk wroga. Do bombardowania lotniska potrzebne nam będą zamontowane bomby 1000kg. Do całkowitego zniszczenia będzie ich nam jednak potrzebnych aż osiem i to tylko przy dobrym wycelowaniu. Wliczając liczbę nawrotów całkowite zniszczenie lotniska zajmie nam około 10/15minut i to przy dobrym wietrze. Jeśli jednak nie mamy na pokładzie bomb 1000kg to lepiej skupmy się na o wiele mniejszych celach.

Umiejętności załogi, jak dobierać?

Szkoląc załogę swoich bombowców skupiajmy się na umiejętnościach z zakładek Obsługa naziemna i Strzelcy. W umiejętnościach Obsługi naziemnej wybieramy umiejętności takie jak: szybkość przeładowania, szybkość naprawy i szybkość leczenia. Natomiast w Strzelców rozwijamy: precyzja strzału, celność strzału, witalność i wytrzymałość. Warto też pamiętać by liczba doświadczonych strzelców była taka sama jak liczba strzelców w naszym samolocie.