Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Deponia - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Deponia - poradnik do gry

Deponia - poradnik do gry

Przygody Rufusa czas zacząć Poradnik do gry Deponia to kompletny opis przejścia gry.W tekście znalazła się również lokalizacja przedmiotów potrzebnych do ukończenia rozgrywki oraz opisy ich interakcji z innymi obiektami i bohaterami niezależnymi, a także rozwiązania kilku mini-gier.

Poniższy, nieoficjalny poradnik stanowi kompletny opis przejścia gry Deponia autorstwa studia Daedalic Entertainment. Tytuł ten jest klasyczną przygodówką point & click, wymagającą od gracza kojarzenia faktów i sytuacji, w których znajdzie się prowadzona przez niego postać. Oprócz opisu lokalizacji przedmiotów potrzebnych do ukończenia rozgrywki oraz ich interakcji z innymi obiektami i bohaterami niezależnymi, znajdziecie tu również rozwiązania kilku mini-gier napotkanych podczas gry.

Do poruszania się w świecie gry, jak również interakcji z przedmiotami oraz bohaterami niezależnymi, wykorzystujesz wyłącznie mysz. Kursor mysz przypomina dwa koła zębate ze strzałką. Czynność w większym kole zębatym (przeważnie rozmowa bądź podniesienie przedmiotu) inicjowana jest LPM, natomiast za wykonanie czynności w mniejszym kole (głównie zbadanie przedmiotu) odpowiedzialny jest PPM. Na początku rozgrywki możemy również wybrać sposób otwierania ekwipunku - klasyczny, przy pomocy przycisku widocznego w prawym, górnym rogu ekranu, bądź też bardziej "nowoczesny" - za pomocą rolki myszy. Powrót do menu następuje po wciśnięciu przycisku ESC, natomiast wciśnięcie spacji ukazuje wszystkie interaktywne punkty w danej lokacji. W meny głównym, pod opcją BONUS, możemy obejrzeć wszystkie odblokowane to tej pory scenki przerywnikowe.

Napotykani bohaterowi niezależni służą niejednokrotnie pożytecznymi radami, warto więc rozmawiać ze wszystkimi napotkanymi postaciami. Na szczęście nasze poczynania nie są uzależnione od wyboru konkretnych opcji dialogowych, tak więc bez problemu można rozmawiać do woli.

Oznaczenia kolorystyczne w poradniku:

  • czerwony - wszystkie przedmioty, które główny bohater może zabrać do swojego ekwipunku
  • pomarańczowy - angielskie nazwy przedmiotów i lokacji, pomagające w orientacji
  • niebieski - interaktywne przedmioty i obiekty, których Rufus nie może zabrać ze sobą
  • pogrubiony - opcje dialogowe, których należy użyć bądź też specjalne momenty podczas rozgrywki
  • (#1),(#2) - oznaczenia obrazków nad tekstem, jeśli jest ich więcej niż jeden

Maciej "Elrond" Myrcha (www.gry-online.pl)

Informacje o Deponia - poradnik do gry

Autor : Maciej Elrond Myrcha

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 25, ilustracje: 172 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Deponia - poradnik do gry