Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 1 września 2017, 12:09

autor: eJay & fsm

FILMag #70 – To, Kingsman 2, Linia życia i kolejne klocki LEGO

Niektórzy niedługo pójdą do szkoły, a inni do pracy. Ale kina działają stale – we wrześniu zapraszają na nową wersję filmu To, na szpiegowskie wygłupy w Złotym kręgu, ożywione klocki LEGO i remake pewnego dreszczowca z lat 90.

Recenzja filmu Mroczna Wieża

Zdaniem eJaya

Stephen King pracował nad cyklem Mroczna Wieża przez 30 lat, w trakcie których na tysiącach stron przedstawił fascynującą podróż rewolwerowca Rolanda Deschaina. Biorąc pod uwagę fakt, że do kin trafiła luźna, skompresowana do 90 minut adaptacja – nie sądzę, by jakikolwiek fan powieści Kinga był z tego dzieła zadowolony. Twórcy popełnili tu wiele grzechów na poziomie wręcz podstawowym. Brak jakiejkolwiek ekspozycji świata oraz realiów może okazać się dla przeciętnego widza przeszkodą w docenieniu samego materiału źródłowego, z kolei dla miłośników cyklu wszystkie wady będą bolesnym doświadczeniem.

A jeżeli dodamy do tego fabułę, którą streszczę hasłem „złe potwory z kosmosu atakują Ziemię i trzeba je powstrzymać”, otrzymamy produkt, który z książkami ma naprawdę niewiele wspólnego. Tym bardziej szkoda zmarnowanego potencjału oraz wysiłków Idrisa Elby i Matthew McConaugheya, którzy starają się wybić ponad przeciętność zaserwowaną im w scenariuszu. I z tej batalii wychodzą z tarczą, bo to właśnie ta dwójka (plus debiutujący na wielkim ekranie Tom Taylor) przyciąga uwagę widzów. A cała reszta? To słaby, w porywach średni, film fantasy, o którym za miesiąc nikt nie będzie pamiętać.

Ocena: 4/10

FILMag #Ostatni – 9 obowiązkowych filmów do końca roku
FILMag #Ostatni – 9 obowiązkowych filmów do końca roku

Zapraszamy na ostatni odcinek filmowego cyklu, w którym zwracamy Waszą uwagę na 9 najważniejszych filmowych premier końca 2017 roku. Od Blade Runnera po najnowsze Gwiezdne wojny.

FILMag #69 - Valerian i Bodyguard zmierzają do Mrocznej wieży
FILMag #69 - Valerian i Bodyguard zmierzają do Mrocznej wieży

Sierpień w polskich kinach też upłynie pod znakiem dobrej zabawy i wysokich budżetów. Dostaniecie do wyboru widowisko SF (Valerian), nieco zabawnej sensacji (Bodyguard Zawodowiec i Barry Seal) lub długo oczekiwaną adaptację sagi S. Kinga (Mroczna wieża).

FILMag #68 – Spider-Man, Planeta Małp, Dunkierka i pewien kierowca
FILMag #68 – Spider-Man, Planeta Małp, Dunkierka i pewien kierowca

Letni sezon filmowy w pełni – cztery potencjalne wielkie hity, z nowym Spider-Manem na czele, przyciągną do kin rzesze widzów. A Wy co wybierzecie? Zapraszamy na lipcowy magazyn dla miłośników X muzy.