Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Dobra Zmiana ... T.K.M.

13.06.2017 18:41
1
7
Drackula
170
Bloody Rider

Dobra Zmiana ... T.K.M.

Kuzwa mac, zrobilem obszerny post i poszedl sie ****. Zrobcie cos z tym bledem na forum :/
Drugi raz mi sie nie chce pisac tyle tekstu.

Myslalem nad tytulem: Gdy Etyka Chama Napotyka, ale stwierdzilem ze TKM jest krotsze i jeszcze nie bylo.

W etyce, szczegolnie tej politycznej mozemy znalezc takie stopniowanie:

1) Faworyzowanie
2) Kumoterstwo
3) Nepotyzm.

PiS rozszerzyl skale i teraz mamy:

4) TKM (teraz kurwa my).

O ile za poprzenich rzadow istnialo kumoterstwo, zdarzal sie nepotyzm, to obecnie skala tego zjawiska jest poza jakimikolwiek rozsadnymi wielkosciami. Mamy postepujaca masowa wymiane na wszelkich szczeblach, od prezesow po sprzataczki. To o czym sie dowiadujemy to zazwyczaj tylko to co wycieknie i co jest medialne. To co dzieje sie na nizszych szczeblach mozemy jedynie uslyszec od znajomych o rodziny. Co jest najgorsze, to nie tyle samia wymiana "kadr" co akceptacja takich zachowac przez wyborcow PiSu.

Bylo juz poruszane, ale dla przypomnienia, ostatnie akcje PiSu:

Sadurska:
http://biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci/malgorzata-sadurska-powolana-na-czlonka-zarzadu-pzu/c8f5pl

Szyszko:
https://wiadomosci.wp.pl/szyszko-podchodzi-do-blaszczaka-z-koperta-to-jest-taka-corka-lesniczego-6133175838742657a

Poprzednia czesc:
http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14327163&N=1#

15.06.2017 11:13
57
6
odpowiedz
12 odpowiedzi
Bukary
149
Senator

Lutz, Manolito --->

Lutz napisał:
Najlepsze jest to, ze krytykuje sie nie sama wypowiedz (w ktorej nie widze niczego zdroznego) a jakas randomowa odpowiedz jakiegos randomowego internauty. Na niej budujac cala historie.

Zacytujmy zatem Sierakowskiego jeszcze raz:

Któryś z komentujących poszedł za logiką zawartą w słowach Szydło i zapytał: "Premier Szydło chce robić obozy koncentracyjne dla uchodźców?!". Bo jak to inaczej czytać? Że chodzi o ochronę Żydów, których kto miał obronić jako "swoich obywateli"? Nieistniejący jeszcze wtedy Izrael? Pokonana Polska? Ktoś jeszcze?

Przede wszystkim Sierakowski nie buduje trzonu swojego wywodu w części argumentacyjnej na wypowiedzi internauty, tylko przytacza słowa o "obozach dla uchodźców" jako tzw. exemplum, którego celem jest zobrazowanie absurdu, do jakiego prowadzić może logiczne potraktowanie wypowiedzi Beaty Szydło, jeśli uznamy, że poglądy członków PiS-u należy postrzegać holistycznie. Bo pozostałe logiczne odczytania jej słów po prostu nie mają sensu - zarówno w kontekście historycznym, jak i w kontekście dotychczasowej polityki PiS-u (walka z "pedagogiką wstydu"). Następnie Sierakowski pokazuje, że pani premier jednak nie kieruje się logiką i - wbrew temu, co napisałeś - krytykuje właśnie jej wypowiedź (a nie słowa internauty), dokonując w miarę szczegółowej analizy kontekstu politycznego, historycznego i związanego z locus (Auschwitz). W ramach tejże krytyki pada kluczowe zdanie: "Nie tylko nie sposób uzasadnić Holokaustem rządowej polityki <<chronienia obywateli>> przed uchodźcami, ale przeciwnie, to właśnie Holokaust dla wszystkich powinien być memento, jak postępować wobec uciekających przed wojną". I zapewne w stwierdzeniu "chronienie obywateli przed uchodźcami" jest (dla ciebie) pies pogrzebany.

Napisałem ci w innym wątku, gdzie uległeś czarowi wywodu prawicowego ideologa, dla którego trzonem argumentacji była z kolei krytyka rzekomo marksistowskiego stwierdzenia, jakoby cierpienie było stanem inherentnym "normalnego" uczestnika kultury, że zadzierasz trochę za wysoko nosa, skoro nie podejmujesz dyskusji na konkretny temat, tylko ograniczasz się do wrzutek dotyczących dyskutantów. Sytuacja się powtarza. Zarzucasz innym manipulację, lokujesz się na katedrze intelektualnej wyższości i patrzysz z góry na nędznych rozmówców ("reszta podobnych Sierakowskiemu"), podczas gdy cały twój wkład w dyskusję zamyka się w stwierdzeniu: "nie widzę niczego zdrożnego" w wypowiedzi premier. Stań więc na wysokości zadania i wyjaśnij słowa, które zniesmaczyły nawet dyrektora muzeum w Oświęcimiu czy prezesa Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich: "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli".

Dla mnie możliwe są tutaj co najmniej dwie interpretacje: albo (biorąc w przemówieniu pod uwagę tzw. ko-tekst, a nie tylko kontekst) Szydło chciała powiedzieć, że należy światu przypominać o tym, iż ofiarami w obozie byli Polacy, a katami Niemcy (idea przyświecająca utworzeniu Muzeum Sprawiedliwych, wcześniejsze stwierdzenie o "przekazywaniu prawdy"), albo chciała wcisnąć - nomen omen - szpilę zwolennikom przyjmowania uchodźców ("niespokojne czasy"). A może to takie ogólne dictum w stylu: "świat jest złym miejscem, a nasz rząd zrobi wszystko, zeby uchronić Polaków przed wojnami, trąbami powietrznymi, zarazą i materiałami wybuchowymi"? Nie za bardzo jednak rozumiem logikę (językową i myślową), która stoi zarówno za pierwszym (popieranym przez Manolito), jak i za drugim czy trzecim (popieranym, jak rozumiem, przez ciebie) stwierdzeniem. O co zatem chodziło pani premier?

Auschwitz uczy nas, że powinniśmy "uczynić wszystko". Czym jest to "wszystko" w kontekście przemówienia i ostatnich wypowiedzi Szydło? Pozywaniem gazet za "polskie obozy", walką z UE w kwestii relokacji, budowaniem WOT, niekupowaniem helikopterów bojowych? A może wszystkim naraz? Duży kaliber stwierdzenia premier ("niespokojne czasy", "wszystko", Auschwitz jako "lekcja") sugeruje, że nie chodzi tutaj po prostu o walkę z osobami szkalującymi dobre imię Polski. O co zatem chodzi, Lutz? No i dlaczego kontrowersyjne słowa pojawiają się i znikają w rządowych kanałach informacji?

Przywołałeś stwierdzenie Pawła Jędrzejowskiego:
Wypowiedź Beaty Szydło ("Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli") jest jednoznaczna: jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią (lub nawet sama ideologia) i ich wymorduje.

I chętnie się z tymi słowami zgodzę. Tyle tylko, że dla mnie intencje Szydło w świetle jej ostatnich wypowiedzi są tutaj co najmniej dwuznaczne: nietrudno założyć, że w umysłach pisowców straszna ideologia, przed którą należy nas za wszelką cenę obronić, ma przybyć do Polski wraz z "hordami" Arabów. Rozumiem, że dla osób, które pokładają wiarę w kryształowe intencje Szydło, nie ma w tych słowach nic zdrożnego. Niemniej jednak dla "paranoików" (pokroju Bukarego), którzy niejednokrotnie przekonali się, że PiS uprawia politykę na pogrzebach, tego rodzaju stwierdzenie jest wyjątkowo wielo-, a nie jednoznaczne. I tu się właśnie różnimy. Bo tego rodzaju wieloznaczność przyprawia mnie (i, jak widać, wielu innych ludzi) o cierpki smak w ustach, ponieważ uważam, że w pewnych sytuacjach należy się powstrzymać od uprawiania polityki. Nawet jeśli propaganda ma być widoczna jedynie pomiędzy wierszami.

Manolito napisał:
żydzi byli polskimi obywatelami! dlatego te 4 miliony żydów zalicza się do strat Polski w czasie 2WŚ na łączną liczbę 6 milionów, dlatego jak wyszła sprawa kto ma finansować popadający w ruinę obóz auschwitz, pierwszy tutaj pisałem, że to nasze państwo powinno finansować jego renowację, bo zginęli tam tego państwa obywatele!

I bardzo dobrze. Ale co to ma wspólnego ze stwierdzeniem premier? Dokonałeś po prostu konkretyzacji jej słów: "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić polskich obywateli, którymi w okresie II wojny światowej byli również Żydzi". To oczywiste. Jeśli dobrze zrozumiałem całą twoją wypowiedź, sugerujesz, że Szydło mówiła tutaj o ochronie dobrego imienia Polaków/Żydów i walkę z "zawłaszczaniem" tej tragedii przez inne nacje (Izrael). Już to pokazuje, że rozumiesz słowa premier zupełnie inaczej niż np. Lutz (i Jędrzejowski), chociaż poruszasz się przynajmniej cały czas w kontekście okoliczności wystąpienia (Muzeum Sprawiedliwych). Wspaniała wieloznaczność zdania, które jest według ciebie proste i "banalne"! Dla mnie jednak duża waga znaczeniowa stwierdzenia "należy zrobić wszystko w niespokojnych czasach" nijak nie pasuje po prostu do walki z "zawłaszczaniem Holocaustu". I dlatego twoja interpretacja średnio do mnie przemawia jako jedyny sens wypowiedzi Szydło. Dodajmy ponadto: gdybyśmy uznali, że Szydło krytykuje w Auschwitz Izrael czy amerykańskich Żydów, to musielibyśmy przyznać, że - delikatnie rzecz ujmując - trochę niefortunnie wybrała sobie miejsce tej krytyki. ;)

W skrócie: dla nas słowa Szydło są wieloznaczne, a ponieważ interpretujemy je w kontekście wszystkiego, co robi i mówi PiS, widzimy w nich również przemyconą apologię polityki antyimigranckiej; dla was słowa premier są jednoznaczne, chociaż każdy z was interpretuje je inaczej. ;)

Wybaczcie, jeśli kogoś uraziłem, ale starałem się z całej siły unikać słów "debil", "kretyn", "ludzka szmata". :) I jeszcze jedno: to przemówienie to akurat taka mało znacząca informacja, a wywiązała się wokół niego ogromna dyskusja. Dla mnie, jako obywatela, znacznie ważniejsza jest chociażby "córka leśnika". Że o bondowskich zabawach Kamińskiego, powietrznym taksówkowaniu Antosia czy masowym eksodusie nauczycieli nie wspomnę. :) Zastanawia mnie zatem, dlaczego przy tego rodzaju "błahostkach" zwolennicy PiS-u aktywnie się udzielają, a przy sprawach znacznie większej wagi - milczą.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 12:14:02
13.06.2017 22:48
11
5
odpowiedz
6 odpowiedzi
Bukary
149
Senator

Manolito, ty na poważnie czy rżniesz głupa? Myślałem, że tylko takie dzieciaki pokroju tego z wątku o zakłamanym TVN mają problemy z odróżnianiem propagandy od rzeczywistości. Chyba się myliłem.

BTW, "córka leśnika" pewnie teraz na chybcika pisze jakiś list o neutralnym wydźwięku, żeby można było coś mediom pokazać. A tak w ogóle to jest rzecz z kategorii "fejk njuz". Tako rzecze Lutz. ;)

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-13 22:52:01
13.06.2017 18:53
2
odpowiedz
Kilgur
138
Senator

https://www.instagram.com/p/BU7oW1Xjz0-/

Prosze jaki w rosji porzadek nawet golebie ogarniaja :D

13.06.2017 19:51
3
2
odpowiedz
Flyby
158
Outsider

T.K.M.?
Oczywiście, to normalka --> http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21957445,minister-od-dudy-wreszcie-jednym-prostym-zdaniem-wytlumaczyl.html#
Spójrzcie na tego pana i poczytajcie. Tyle że T.K.M choć zaczyna się od spółek skarbu państwa, sięga znacznie dalej - przynależność partyjna, powinowactwo, znajomości czyli kumoterstwo to dewiza PiS.. Przeżera i zawłaszcza państwo od góry, do dołu..
Tak jak pisze Drackula, nieszczęściem jest to że mocno wierzący elektorat PiS uznaje taką politykę i zachowania za normalne, w niczym nie naruszające zasad prawnych, moralności oraz współżycia społecznego. Teraz będzie "po znajomości".. ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-13 20:04:41
13.06.2017 20:10
4
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Ahaswer
59
ciwun

Mój kolega został zwolniony z ministerstwa (nieistotne którego). 120 osób straciło pracę, w to miejsce weszli pisowcy. Czystki dotyczą też wszystkich innych ministerstw oraz wszelkich innych urzędów państwowych. Skala jest ogromna, nieznana od 1989 roku.
Zatrudnianie pisowskich miernot w ważnych instytucjach pociągnie za sobą obniżenie jakości funkcjonowania państwa polskiego, ale tym neobolszewicy się specjalnie nie przejmują. Ja, natomiast, przejmuję się tym, że depisyzacja będzie bardzo kosztowna a ta cała zgnilizna moralna i intelektualna pisowców przyklei się do różnych sfer polskiego życia na długie lata.

A teraz Tomasz Stańko:
nienawidzę też tych sukins***, którzy nami rządzą. (...)
To populiści chcący zaspokoić swoją żądzę władzy, dla mnie okrutne kanalie, wręcz mutanci. Nie ich wina, bo świat produkuje i takich, i takich – tylko od nas zależy, czy ich akceptujemy i pozwolimy sobą rządzić czy nie. Jeśli tak, nasza strata. Ja mam nadzieję, że sami zdecydujemy, iż już nie chcemy, by rządzili nami populiści, ludzie o zamkniętych umysłach. (...)
Trump to też ktoś, kto chciałby być dyktatorem. Chce władzy, tak jak chciał jej Kadafi i też nasi współcześni rządzący- władzy bez żadnej odpowiedzialności. Tyle że ma nad sobą całą tę amerykańską machinę, która mu nie pozwoli po taką władzę sięgnąć, bo jeśli sięgnie, to marnie z nim będzie.
My nie mamy nad sobą żadnej machiny i musimy sami sobie radzić. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-06-13 20:12:55
13.06.2017 22:18
4.1
1
DanuelX
76
Kopalny

Najważniejszym z powodów dla którego głosowałem za wstąpieniem do UE to instytucje kontrolne nad władzą. Okazało się, że i to za mało i przyszli rządzący muszą wypracować nowe, nienaruszalne organy stojące ponad władzą ustawodawczą.

13.06.2017 20:44
5
2
odpowiedz
Bukary
149
Senator

Ahaswer, mam podobne doświadczenia związane ze znajomymi i członkami rodziny.

Jeden z nich piął się po kolejnych szczeblach kariery od 30 lat. Awansował, docierając w końcu na sam szczyt drabiny w jednej z największych i najważniejszych instytucji służby publicznej. Kolejne nominacje otrzymywał w czasach rządów różnych ekip, także PiS-u sprzed kilku lat. Aż w końcu nadeszła dobra zmiana. :)

Ponad rok temu w jego warszawskim gabinecie pojawił się przedstawiciel PiS-u. Nakazał zwolnienie kilkunastu osób z wysokich stanowisk, żeby zrobić miejsce dla "swoich". Członek mojej rodziny miał znaleźć jakieś powody zwolnienia. Zaczął oponować i dowodzić, że to znakomici fachowcy. Nie miało to dla pana z PiS-u żadnego znaczenia. Kiedy członek mojej rodziny odmówił wyrzucenia z pracy swoich podwładnych, sam został po kilku tygodniach zwolniony. :)

Dodam tylko, że chodzi tutaj o typową rodzinę góralską, która od zawsze popierała PiS ze względu na konserwatywne poglądy ("Kościół", "patriotyzm", ble, ble, ble). No i rok temu rodzinie nagle spadło bielmo z oczu. Na własnej skórze odczuła, jakimi wartościami kieruje się ich ukochana partia.

Podobnych historii znam wiele. Zwłaszcza związanych z instytucjami oświaty (kuratoria, szkoły) i kultury (np. galeria w moim mieście).

Niegdyś wszyscy szydziliśmy z PSL-u jako "wielkiej rodziny" nepotycznych układów i interesów. Pamiętam też zwolenników PiS-u (np. Belerta czy MANOLITO), którzy krzyczeli przed wyborami i tuż po głosowaniu, że mają już dość takich praktyk, bezczelności i buty władzy z czasów PO, więc serce składają na ołtarzu Jarosława. No i doczekaliśmy się bandy, która nie tylko powiela błędy poprzedników, ale na dodatek czyni to w sposób pozbawiony jakichkolwiek skrupułów i na niespotykaną dotąd skalę, a niegdysiejsi krytykanci nagle pochwalają to, co jeszcze kilkanaście miesięcy temu wywoływało ich oburzenie. Albo udają, że nic nie widzą. Jak mówiłem: hipokryzja, głupota i cynizm. Albo całkowite przeżarcie mózgów propagandą. Wstydzilibyście się, panowie. Zero poczucia moralności. PiS kupił was za 5 stówek. Jak zwykłe kurtyzany.

13.06.2017 20:59
6
odpowiedz
1 odpowiedź
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Drackula o jaki błąd chodzi? Jak używasz Firefoxa to u mnie problemem było wciskanie klawisza R z modyfikatorem, da się to wyłączyć ale trzeba pogrzebać w głębszych opcjach, chyba mam na to wtyczkę. Po wciśnięciu przełączałsię widok druku/ uproszczony bez tła itp. i często post się gubił i nie dało się nawet skopiować napisanego tekstu.

13.06.2017 21:02
6.1
1
Drackula
170
Bloody Rider

od jakiegos czasu mam tak, ze jak mam otwarte okienko dodawania posta zbyt dlugo, to po kliknieciu odpowiedz, okienko sie zamyka ale nie dodaje posta. Tym razem zapomnialem zrobic ctrl+c przed klikniecie, :/

13.06.2017 21:27
7
odpowiedz
6 odpowiedzi
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Flyby [3]
Tak jak pisze Drackula, nieszczęściem jest to że mocno wierzący elektorat PiS uznaje taką politykę i zachowania za normalne, w niczym nie naruszające zasad prawnych, moralności oraz współżycia społecznego.

Taki elektorat nie da PiS samodzielnych rządów - to jest 20-25%. Bój toczy się o te ok. 10% "nadwyżki" oraz o te ok. 50%, które nie poszło do wyborów.

Moja prognoza na dziś w kwestii przyszłych wyborów (zakładając, że PiS ich nie sfałszuje): PiS wygra, ale nie będzie mieć samodzielnej większości, by rządzić.

Ahaswer [4]
Zatrudnianie pisowskich miernot w ważnych instytucjach pociągnie za sobą obniżenie jakości funkcjonowania państwa polskiego, ale tym neobolszewicy się specjalnie nie przejmują. Ja, natomiast, przejmuję się tym, że depisyzacja będzie bardzo kosztowna a ta cała zgnilizna moralna i intelektualna pisowców przyklei się do różnych sfer polskiego życia na długie lata.

Ja co prawda nie miałem ani nie mam nikogo z rodziny ani znajomych, kto by pracował w urzędach bądź spółkach państwowych, ale pod tym cytatem podpisuję się w całej rozciągłości.

Bukary [5]
Dodam tylko, że chodzi tutaj o typową rodzinę góralską, która od zawsze popierała PiS ze względu na konserwatywne poglądy ("Kościół", "patriotyzm", ble, ble, ble). No i rok temu rodzinie nagle spadło bielmo z oczu. Na własnej skórze odczuła, jakimi wartościami kieruje się ich ukochana partia.

W sumie... dobra zmiana. ;)

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-13 21:43:24
13.06.2017 21:38
7.1
MANOLITO
153
Legend

sugerujesz, że za czasów peło to to wszystkie stołki były obsadzone ludźmi z kompetencjami? lol, przecież ta karuzela trwa nieustanie, jedne świnie są odsuwane od koryta (stąd ten kwik) i zastępowane innymi...świniami i tu się nic nie zmieni, każda władza wilczym prawem zwycięzcy będzie zawłaszczać stołki.

13.06.2017 22:13
7.2
5
Bukary
149
Senator

MANOLITO, gówno prawda. I typowe pitolenie zwolennika PiS-u: "za PO to lub tamto".

PiS często usuwa właśnie kompetentnych i zastępuje ich miernotami. Wielokrotnie już o tym pisaliśmy. Nie mam czasu, żeby szukać znanych przykładów, a mniej znane obserwuję na własne oczy. Jak nie wierzysz, to dalej żyj w zaślepieniu. Mam to gdzieś. Kiedyś się obudzisz z ręką w nocniku.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-13 22:29:42
13.06.2017 22:31
7.3
MANOLITO
153
Legend

tak, tak, wiem ale nie powiem, zresztą co ja piszę cała poprzednia władza to byli fachowcy.

13.06.2017 22:37
7.4
2
Bukary
149
Senator

Co wiem, ale nie powiem? Przestań chrzanić. Dobrą zmianę obserwuję w swoim mieście i w oświacie. To moje środowisko pracy. Przecież ci nazwisk nie podam.

A co do zmian dobrze znanych: wielokrotnie w tym wątku były podawane konkretne nazwiska. Nawet ja pisałem o zmianach kadrowych w instytucjach kultury (np. Instytucie Książki). Macki PiS-u sięgają tam, gdzie nie sięgały macki PO. Twoja banda chce bowiem przejąć wszystko i wyssać koryto do cna. Dosłownie wszystko. Nawet stanowiska sprzątaczek. A że to grupa imbecyli, z którymi żaden poważny naukowiec, specjalista, artysta czy intelektualista nie chce mieć nic wspólnego, więc mamy w Polsce zalew miernot. I jakbyś jeszcze miał wątpliwości: za rządów PO nie było najazdu niekompetentnych kolesi w takiej skali.

A zatem: nie udawaj cynicznie Greka. Trochę odwagi, chłopie. Kręgosłup moralny pomaga w utrzymaniu prostej postawy.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-13 22:44:41
13.06.2017 23:01
7.5
2
Flyby
158
Outsider

"każda władza wilczym prawem zwycięzcy będzie zawłaszczać stołki"

Tylko nie wyj do księżyca, Manolito bo sąsiadów wystraszysz..

Już starożytni głupole pisali "Homo homini lupus est", zatem wydawać by się mogło że przez taki szmat czasu społeczeństwa nauczyły się czegoś więcej niż wilczego prawa współżycia..
Rządy PiS-u i Twoje tutaj pisanie jest zaprzeczeniem tych nauk.

Gdzieś tam w świecie może być, jakaś tam demokracja, wpisana w tradycje i nauczanie społeczne.
Tutaj banda nienażartych prostaków, przejętych własną rolą, właśnie niszczy wszystko czego się dotknie, nie licząc się z innymi, co nieraz przez lata doskonalili swoje umiejętności.. Na nic kościelne nauki po łebku lizane, z biznesem chodzące pod rękę, na nic podpisywane umowy z resztą świata, zagłuszane wrzaskiem nieustających pretensji i rachunków krzywd..

14.06.2017 08:52
7.6
MANOLITO
153
Legend

tak Byukary, wiem, widzę ale nie powiem, ja za to mogę napisać, że w moim mieście stołki opanowali sami fachowcy z pisu, świetnie rządzą i bardzo się znają - oczywiście nazwisk ci nie podam.

13.06.2017 21:38
8
4
odpowiedz
1 odpowiedź
Widzący
157
Legend

TKM, Twórczy, Kulturalni, Mądrzy.
Palą was oderwane od stołków tyłki, palą.
Skończyło się, raz na zawsze.
Teraz wyłącznie wypróbowani towarzysze, żadnych z przypadku, żadnych niby "fachowców" co wyłącznie podgryzają, judzą, jątrzą i dopytują się o jakieś bzdury.
Ryją pod naszymi ludźmi, znikąd spokoju, tylko wrzeszczą, szczują i przeszkadzają.
Pogonili bandę darmozjadów, rusza mozolnie machina państwowa, młyny sprawiedliwości mielą coraz lepiej.
Szczęście to ogromne, że Pan Prezes Kaczyński Jarosław czuwa nad wszystkim.
Sprawiedliwie kieruje odpowiednich ludzi na odpowiednie stanowiska.
Kadry kuje, a kadry to motorniczy rewolucji, wozowy postępu.
Kierownik.
Ma takich ludzi co sprawdzili się w najgorętszym okresie, w zapalnych punktach się sprawdzili.
I tych właśnie pcha do najcięższych frontowych zadań.
PPS, Prezes Prawo Sprawiedliwość.
Tyle czasu musiałem czekać.
Kiedyś, za poprzedniego reżimu, nie mogłem spać spokojnie.
Nigdy nie było wiadomo co się zdarzy na drugi dzień, żadnej pewności, żadnej stabilizacji.
A teraz, teraz śpię jak niemowlę.
Wiem że jutro będzie tak jak dzisiaj i pojutrze tak będzie, i za tydzień, miesiąc, za rok.

13.06.2017 23:09
8.1
1
Flyby
158
Outsider

Widzący :)

13.06.2017 21:43
9
odpowiedz
krukilis
134
Generał

Drakula --> Dlaczego nie używasz polskich znaczków? Przyznam, że troszkę mnie to irytuje...

13.06.2017 22:14
10
4
odpowiedz
5 odpowiedzi
DanuelX
76
Kopalny
13.06.2017 22:22
10.1
5
Bukary
149
Senator

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21957633,blaszczak-zwrocil-list-od-corki-lesniczego-wreczony-przez.html#Czolka3Img

LOL!

Kamera zarejestrowała, więc zwrócił i udaje, że to jakiś precedens. A na filmie widać, że Szyszko już ma spore doświadczenie w przekazywaniu takich kopert. Nawet telewizja już mu nie straszna. :)

To jest własnie buta i bezczelność władzy gorsza niż za czasów PO, c'nie, MANOLITO? A jej przykłady dostajemy na tacy praktycznie codziennie. Biorąc pod uwagę, że to, co przedostaje się do mediów, jest tylko niewielkim ułamkiem rzeczywistości pisowskiej, skala przekrętów musi być wręcz himalajska.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-13 22:26:05
13.06.2017 22:25
10.2
1
twostupiddogs
168
Legend

Ja pier. To wygląda jak jakiś news w kabarecie.

post wyedytowany przez twostupiddogs 2017-06-13 22:25:54
13.06.2017 22:32
10.3
3
Cyniczny Rewolwerowiec
43
Senator

Czy tylko ja słyszę jak po płaszczakowym "A to jest kamera Polsatu" szyszko mówi "Cudowenie, niech spierdala"?

Notabene płaszczak sobie nieźle refleks wyrobił od sprzątania tej kuwety...

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2017-06-13 22:33:52
13.06.2017 22:38
10.4
MANOLITO
153
Legend

nie no "dramat", facet daje błaszczakowi list, nie mówi mu czego oczekuje, co ma zrobić, chce żeby go przeczytał, robi to przy kamerach, i zdaje się nie ma w tym liście nic zdrożnego skoro zupełnie nie przejmuje się kamerami, poza tym, że ma to znamiona "prywaty" nie ma tu nic zdrożnego, dla mnie bardziej podejrzane jest zachowanie błaszczaka który zachowuje się tak jak by dostał kasę w kopercie, gdyby zachowywał się naturalnie, poza pytaniami o drogę służbową nie robiono by z tego sensacji.

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-13 22:40:44
13.06.2017 22:39
10.5
1
DanuelX
76
Kopalny

No a Mariusz zamiast przyjąć ten niewinny listy wystawia Szyszkę do kamer. Jak dla mnie to ustawka.

13.06.2017 22:48
11
5
odpowiedz
6 odpowiedzi
Bukary
149
Senator

Manolito, ty na poważnie czy rżniesz głupa? Myślałem, że tylko takie dzieciaki pokroju tego z wątku o zakłamanym TVN mają problemy z odróżnianiem propagandy od rzeczywistości. Chyba się myliłem.

BTW, "córka leśnika" pewnie teraz na chybcika pisze jakiś list o neutralnym wydźwięku, żeby można było coś mediom pokazać. A tak w ogóle to jest rzecz z kategorii "fejk njuz". Tako rzecze Lutz. ;)

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-13 22:52:01
13.06.2017 22:51
11.1
MANOLITO
153
Legend

no to wytłumacz mi gdzie szyszko sugeruje co ma zrobić błaszczak? prosi go tylko przeczytanie listu, to jest jakaś straszna zbrodnia? faktem jest że oddaje go z pominięciem drogi służbowej, ale poza tym gdzie tu jest problem? wiesz co tam było napisane? poza tym szyszko widział te kamery, to błaszczak zachowuje się jak przyłapany - tu bym się doszukiwał problemu, bo to sugeruje jak by to nie była pierwszyzna.

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-13 22:52:49
13.06.2017 23:05
11.2
5
Bukary
149
Senator

Manolito, poważnie?

Minister ministrowi to może przecież z pominięciem drogi służbowej przekazać milion prywatnych listów. I nic w tym złego. Jak do mnie przychodzi koleżanka z pracy i mówi w obecności rodzica ("kamery"): "To jest list od Zosi", to ja, nauczyciel, biorę list i dziękuję, nie zwracając w ogóle uwagi na obecność osób trzecich. Bo przecież nie ma nic złego w tym, że koleżanka przekazuje mi list od Zosi. Gdybym jednak nagle powiedział do koleżanki szeptem: "Nie dawaj mi tego teraz, bo rodzic obserwuje", to co byś sobie pomyślał? Że nie mam czystego sumienia i biorę jakąś łapówkę czy coś załatwiam po znajomości. No bo przecież nie zmieszałem się, ponieważ ktoś mi dał list miłosny czy przepis na krem z brokułów. I Błaszczak mówi najpierw: "Jasiu, nie teraz, bo nas rodzice obserwują". Ale skoro list wziął przy świadkach, to zaczyna odczuwać wibracje w pantalonach i mrowienie w żołądku, więc potem dodaje (w oświadczeniu): "Oddałem list koleżance. Wszystkie oficjalne pisma powinny przechodzić przez dziennik podawczy w sekretariacie".

"Córka leśnika" wysmażyła zatem na pewno jakiś oficjalny list. Ty jesteś przekonany, że po prostu prosiła w nim o wizytę w lesie i przecięcie wstęgi przy otwarciu nowego paśnika. A ja mam co do tego wątpliwości... :) Możesz jednak dalej wierzyć w kryształową moralność i dobre intencje tej bandy oszustów. Powodzenia.

Swoją drogą, "córka leśnika" to zajefajny kryptonim. "Leśne ruchadło", "córka leśnika"... Ciekawe, czemu pisowcy mają taką driadyczną fantazję. Muszę zapytać tereputkę...

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-13 23:12:20
13.06.2017 23:35
11.3
1
Flyby
158
Outsider

" ..faktem jest że oddaje go z pominięciem drogi służbowej, ale poza tym gdzie tu jest problem?"
Właśnie w tym jest problem że bagatelizujesz takie zachowania pisowskich rządzicieli, Manolito ;) Bagatelizujesz jak wiele innych pisowskich grzechów i przewinień - zresztą tak, jak to robią pisowcy Kukiza z nim samym na czele ;)
I w tym jest problem bo problemu nie mają ani Szyszko ani Błaszczak ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-13 23:36:44
14.06.2017 00:52
11.4
Lutz
155
Legend

...Muszę zapytać tereputkę...

Bardzo dobry przyklad.

14.06.2017 08:09
11.5
2
Bukary
149
Senator

Pysznego robaczka umieściłem na haczyku, nie?

14.06.2017 08:50
11.6
MANOLITO
153
Legend

ale przecież też napisałem że ja tam widzę dwa problemy, pominięcie drogi służbowej i zachowanie błaszczaka - poza tym szyszka robi to przy kamerach, widzi je i zupełnie się tym nie przejmuje - ktoś kto załatwia lewizny tak się nie zachowuje! oczywiście jest w tym nie frasobliwość i zwyczajnie tak nie powinien zrobić - ale ludzie mają różne problemy i listy piszą (swego czasu dzięki dwóm posłom PO mój kolega który trafił do Ekwadoru za kratki za przemyt narkotyków wyszedł na wolność) do posłów, ministrów, skarżą się, donoszą etc. szyszka prosi o przeczytanie tego listu a nie o to jak ma się błaszczak zachować - zobaczymy czy dziennikarze dotrą do córki leśnika i wtedy dowiemy się co było w liście.

13.06.2017 23:02
12
2
odpowiedz
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Jacek Kurski, obecny prezes TVPiS wiedział, co mówi i choć raz w życiu nie mijał się z prawdą - PiSiorki to "ciemny lud", który wszystko kupi.

14.06.2017 07:24
13
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Drackula
170
Bloody Rider

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-za-afera-podsluchowa-stoja-agenci-cba-zwiazani-z-mariuszem-kaminskim/ewcgxqq

Jak pis przegra wybory, to najlepszym wyjsciem bedzie ten twor zdelegalizowac a co bardziej prominentnych przed TS i do paki

14.06.2017 07:31
14.06.2017 08:19
14
4
odpowiedz
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

Czytam MANOLITO i mi się przypomniało:

Hitler i Bormann stoją przed mapą i planują ważną akcję. Wchodzi Stirlitz z pomarańczami, wyciąga aparat fotograficzny, robi zdjęcia mapy i wychodzi. Hitler zdziwiony pyta Bormanna:
- Kto to był?
- Stirlitz, radziecki szpieg.
- Czemu go nie aresztujesz?
- Nie ma sensu. Znów się wykręci. Powie, że przyniósł pomarańcze.

Mina Mariusza - bezcenna :D

14.06.2017 08:21
15
odpowiedz
1 odpowiedź
Widzący
157
Legend

A takiego wała przegra wybory.
https://www.youtube.com/watch?v=EAmhJfvsqHo
Nie zabraknie nam obrońców rewolucji.
Nie damy pogrześć suwerenności.
Nie damy ukrzywdzić Suwerena.

14.06.2017 08:25
15.1
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

Pytanie za dyszkę brzmi, co zrobi te 50% suwerena, które ma w dupie wybory.

14.06.2017 08:57
17
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cainoor
187
Mów mi wuju
14.06.2017 09:04
17.1
Cainoor
187
Mów mi wuju

CBA w czasie dzialan PIS...

14.06.2017 13:13
17.2
2
Flyby
158
Outsider

Przecież Kamiński nie został ułaskawiony przez Dudę za friko ..jeno za mrówczą pracę na rzecz PiS, poza oficjalnymi strukturami CBA..
Polityczny agent pełną gębą, jakim zawsze był.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-14 13:15:33
14.06.2017 08:58
18
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
Irek22
81
Grzeczny już byłem
post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 09:04:50
14.06.2017 09:01
18.1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Mialem inny przyklad porownania ;)

14.06.2017 09:10
18.2
MANOLITO
153
Legend

wedle greków 80% z tych ludzi to emigranci ekonomiczni(tylko 15% z nich to kobiety i dzieci), gorzej, emigranci socjalni, bo oni nie chcą tu pracować, tylko żyć z zasiłków, a nawet gdyby chcieli nie są w stanie załapać pracy z powodu kiepskiego lub braku wykształcenia.

poza tym poczytaj sobie co się dzieje w ośrodkach dla "uchodźców" i co się dzieje w okolicy tych ośrodków, gwałty w ośrodkach i poza nimi, zabójstwa, kradzieże, napady, pobicia, molestowanie kobiet - chcesz tego u nas?

jak najbardziej powinniśmy przyjmować prawdziwych uchodźców, kobiety i dzieci, ale tylko na czas konfliktu - zupełnie nie są nam potrzebne diaspory/getta muzułmańskie

Polak powinien być mądrzejszy przed szkodą a nie po szkodzie, zgadza się?

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-14 09:16:28
14.06.2017 12:12
18.3
Flyby
158
Outsider

Kwestią otwartą właśnie jest o Manolito, co taki jak Ty Polak, za szkodę uzna i ile szkód przyniesie zapobieganie hipotetycznym "szkodom".
Zwłaszcza sposób PiS zapobiegania "szkodom" - znaczony bezczelną hipokryzją i kłamstwem na wszystkich frontach - od polityki do spraw wiary, będzie podlegał rozwiązaniom i ocenom Europy oraz reszty świata..
Jaka będzie cena? Mędrki takie jak Ty, zapewne mają już "narodową" odpowiedź. Zatem będą płacić za szkody jako pierwsi.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-14 12:24:33
14.06.2017 16:54
18.4
MANOLITO
153
Legend

to nie są hipotetyczne szkody? nie wiesz co się dzieje w krajach gdzie jest duża diaspora muzułmańska? o strefach "no go"? o gwałtach, kradzieżach, pobiciach i wreszcie o zamachach nie słyszał? chcesz to gówno u nas?

wy zdaje pozwolicie się wysadzić w powietrze, albo rozjechać ciężarówką byle by na złość zrobić pisowi

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-14 16:55:13
14.06.2017 17:11
18.5
Flyby
158
Outsider

Kpisz czy o drogę pytasz, Manolito?
Wal sobie takie szmaciane pytania ze swojej trybuny partyjnej, zyskasz tani poklask u naiwnych. Nie przenoś sytuacji społecznej z innych krajów, gdzie "byli kolonialiści", z długiem wobec byłych poddanych, byli zmuszeni do fundowania sobie takich diaspor. Ciesz się że Polska nie miała kolonii i nie wykorzystuj cudzych nieszczęść do podbijania swoich, skądinąd paskudnych, politycznych racji..

14.06.2017 09:00
19
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
187
Mów mi wuju
14.06.2017 09:04
19.1
1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Zasadnicza różnica jest taka, że - wbrew temu, co mówił Jarosław Kaczyński - białe jest białe a czarne jest czarne (--->).

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 09:06:29
14.06.2017 09:33
20
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
81
Grzeczny już byłem

- Ksiądz, o którym jest mowa w artykule zalinkowanym przez Cainoora w poście [19].
- Sadurska.
- Córka leśnika.
- Kłamstwa ws. śmierci człowieka na komisariacie.
- Uwłaczające ludzkiej inteligencji i przyzwoitości wypowiedzi polityków PiS niemal każdego dnia.

W zasadzie co tydzień PiS dostarcza tyle materiału do kręcenia antyPiSiorskich spotów, że głowa mała. Opozycja będzie miała czym walić w rządzących podczas kampanii wyborczych. Pytanie tylko czy będzie umiała to wykorzystać...

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 09:56:18
15.06.2017 01:26
20.1
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Uja będzie umiała. Schetino i "będzie umiała". Litości. On jest lotny jak kiwi.

14.06.2017 09:58
21
odpowiedz
2 odpowiedzi
Lord .
34
Generał

Kółeczko wzajemnej adoracji, która to już część? :-)

14.06.2017 10:02
21.1
EnX
105
White Dragon

Ani pierwsza, ani ostatnia, a rządzący dostarczają tyle materiału że spokojnie starczy przez najbliższe lata.

14.06.2017 10:31
21.2
neXus
160
Fallen Angel

W sumie to trochę mi was żal... Wasi idole codziennie generują takie ilości kretyństw, patologii i cwaniactwa że jest cały czas o czym dyskutować. Natomiast cała opozycja jest tak miałka oraz bezpłciowa i tam masakrystycznie bezczynna, że jedynie co możecie teraz mówić "a PO to robiło...".
Z resztą to chyba najgorsza z wymówek jakie istnieją - niszczenie państwa w imię nieograniczonej władzy motywować... poprzednim niszczeniem państwa. A najbardziej mnie bawi jedno: przy tej ilości informacji jaka spływa o działalności PiSu siedzicie jak ropuchy pod kamieniem i się w zasadzie nie odzywacie, ale jak raz na pewien czas ktoś z całej tej radosnej opozycji walnie coś nieopacznie to od razu zaczynacie starą śpiewkę, jak to PO i Nowoczesna jest straszna :)
Ech... najlepsze jest to, że jak w końcu PiS wprowadzi wszystko to co chce, a na co w zasadzie jest duża szansa z racji braku mechanizmów zabezpieczającym przed tego typu działaniami, to nie tylko nasz wychędorzy bez mydła, ale przede wszystkim was. Bo dla nich jesteście użyteczni do czasu, kiedy ich interesy będą kolidować z wami...

14.06.2017 10:45
22
3
odpowiedz
Hansvonb
157
Res ad triarios venit

Najpiękniejsze jest to że bolszewicy deklarowali że będzie lepiej, taniej, szczodrzej, sprawniej i co tam jeszcze naobiecywali.

A wszystkie swoje czyny przez ostatnie dwa lata uzasadniają "za peło było to-czy-tamto"...

Znaczy nie robią nic lepiej dla państwa, ale lepiej dla własnej sitwy.

Jak powszechnie wiadomo (ale oczywiśnie nie tym miernotom bez horyzontów) tow. Stalin mawiał "kadry decydują o wszystkim"...

14.06.2017 10:52
23
1
odpowiedz
Drackula
170
Bloody Rider

Gdyby nie ta zbyt "skoczna" muzyka, to moglby byc hymn PiSu.

https://youtu.be/7codf_OK-cg

Zdecydowanie oddaje nastroje pomiedzy ludzmi jak byla zona kaminskiego a preziem :)

Dla ulatwienia zrozumienia tekstu:

I wanna act a fool
I wanna loose my cool
I wanna hit the roof
With someone like you

'Cause when worlds collide
We put hopelessness aside
When worlds collide
We put hopelessness aside

I wanna drop my guard
I wanna jump real hard
Wanna start some fizz with someone new
Just like you

'Cause when worlds collide
We put hopelessness aside
When worlds collide
We put hopelessness aside
When worlds collide

When worlds collide
We put hopelessness aside

I'm gonna build from scratch
Bring on the afrermath
Yeah, I'm back on track with a better view
Just like you

'Cause when worlds collide
We put hopelessness aside
When worlds collide
We put hopelessness aside
When worlds collide

When worlds collide
We put hopelessness aside

Yeah, that's what it feels like, alright
We put hopelessness aside tonight (tonight)
We hopelessness aside

I wanna act a fool
I wanna loose my cool
I wanna hit the roof
With someone like you

Yeah, that's what it feels like, alright
We put hopelessness aside
That's what it feels like, alright
We put hopelessness aside
When worlds collide

When worlds collide
When worlds collide
When worlds collide
We put hopelessness aside
When worlds collide

14.06.2017 11:28
24
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Woborcy na pewno docenią taką szczerość: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popoludniowa-rozmowa/news-dera-kto-jest-u-wladzy-obsadza-ludzi-w-spolkach,nId,2405667 .

A.D.: Panie redaktorze, zawsze w momencie, kiedy ktokolwiek obejmuje władzę i obejmował do tej pory w Polsce, to dotyczyło każdej formacji politycznej - można dzisiaj powiedzieć, PSL, PO, PiS - to zawsze jest w ten sposób, że są spółki, są miejsca, gdzie te osoby będą zatrudniane.

RMF FM: Ale PiS mówiło, że teraz będzie inaczej.

A.D.: Ale panie redaktorze, każdy protestował w swoim czasie i każdy protestuje w swoim czasie.

Więcej takich wypowiedzi proszę.

14.06.2017 11:36
24.1
2
Drackula
170
Bloody Rider

mozna strescic to tak:

- PO to byli hipokryci bo swoimi stoki obsadzali a przy tym starali sie stworzyc pozory i zapewnic minimum kwalifikacji
- My nie jestesmy hipokrytami, my jestesmy otwarci. Wciskamy swoje miernoty, nieukow, pastuchow wszedzie tam gdzie sie da i sie z tym nie kryjemy bo to taki mechanizm a my jestesmy otwarci, mechanizm bycia aroganckimi pisowskimi swiniami.

14.06.2017 11:30
25
odpowiedz
Widzący
157
Legend

Pieśni nigdy dosyć!
https://www.youtube.com/watch?v=EAmhJfvsqHo

W trosce o utrzymanie zwartości szyków od teraz będę ją przypominał często.

14.06.2017 11:45
26
odpowiedz
1 odpowiedź
Drackula
170
Bloody Rider

ktos w sejmie powiniene pranka zrobic i puscic z glosnikow ta piesn

https://www.youtube.com/watch?v=G1zQbBzFjJ8

Ciekwe ilu zerwalo by sie z siedzen by stanac na bacznosc :)

14.06.2017 18:30
26.1
Edgar Menadżer
32
Konsól Honorowy

Co jak co ale to wspaniała pieśń jest ;)

14.06.2017 12:08
27
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Nikt tak nie traktuje ludzi jak idiotów, jak to robi PiS: https://twitter.com/AGozdyra/status/874927961392259072 .

14.06.2017 12:32
27.1
2
Bukary
149
Senator

LOL

Trzeba być naprawdę mieszkańcem Ciemnogrodu z narodowością "Ciemny Lud" w paszporcie, żeby się teraz nie śmiać do rozpuku z przaśnej glupoty naszych kochanych ministrów. I nabierać się na takie oficjalne oświadczenia.

14.06.2017 12:50
27.2
Flyby
158
Outsider

"Porządny listonosz próbuje dwa razy" - to mnie rozbawiło ;)

14.06.2017 12:31
28
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
81
Grzeczny już byłem
14.06.2017 12:41
28.1
1
Drackula
170
Bloody Rider

Zaraz sie okaze ze PiS zaniecha robienia jakichkolwiek wiecej komisji. A czemu? Po tajemniaca poliszynela jest , ze PiS jest umaczany w te wszystkie aferki i afery o ktorych tak zawziecie trabi. Jakby sie powaznie wzieli za reprywatyzacje w Wa-wie to dopiero ciekawostki by wyszly na swiatlo dzienne.

Ale z drugiej strony mam ciemny lud, wyborcow pisu, ktorzy glosowali by na kaczke nawet majac przed nnosem papiery na to ze kaczka donosila na brata.

A czy teoria ze balbina donosil na brata jest nieprawdopodbna? Bedac w butach UBeka, bardzo by mi zalezalo aby pozyskac takie zrodl jak blizniak dzialacza opozycji.

- Jarek, zapewniamy ci nietykalnosci i niewykrywalnosc, pozwolimyu dzialac w opozycji pod naszym nadzorem. W zamian oczekujemy szczegolow dzialalnosci brata. Rownoczesnie, twoja wspolpraca zagwarantuje bezpieczentwo bratu i jego rodzinie.

Dla kogos przywyczajonego do wygod resortowego dziecka, propozycja trudna do odrzucenia, nieprawdaz? :)

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-14 12:42:07
14.06.2017 12:56
28.2
Kilgur
138
Senator

Mielismy prezydenta w UBeckich butach, brat sprzedajacy brata w polsce nie dziwi mnie w zaden sposob :P taki kraj poprostu :P

14.06.2017 12:58
28.3
1
Flyby
158
Outsider

"Po tajemniaca poliszynela jest , ze PiS jest umaczany w te wszystkie aferki i afery o ktorych tak zawziecie trabi. Jakby sie powaznie wzieli za reprywatyzacje w Wa-wie to dopiero ciekawostki by wyszly na swiatlo dzienne."
Dokładnie.. Dlatego tak ważną sprawą dla pisowców jest, aby taki Jaki został prezydentem Warszawy ;) Na zaś, co by przykrył po tej całej Komisji, śmierdzące dziury pisowskich kombinacji prywatyzacyjnych i machlojki świętobliwych kancelarii prawniczych.

14.06.2017 13:02
29
odpowiedz
3 odpowiedzi
Kilgur
138
Senator

Komisja Europejska wszczyna formalną procedurę o naruszenie prawa UE wobec Polski, Czech i Węgier w związku z niewypełnianiem przez te kraje decyzji dotyczącej relokacji uchodźców

edit.
Tak to jest jak sie w pracy siedzi czasem hmm trzeba popracowac nie przeczytalem do konca moj blad.

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-14 13:12:39
14.06.2017 13:07
29.1
Trael
184
Ja Bez Żadnego Trybu

Proponuję przeczytać cały artykuł, który zalinkowałeś (całe dwie strony). Wtedy się dowiesz, że to co piszesz o Austrii i Danii to nieprawda.

Edit
Link, który usunąłeś.
https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/what-we-do/policies/european-agenda-migration/20170613_factsheet_relocation_and_resettlement_en.pdf

post wyedytowany przez Trael 2017-06-14 13:30:46
14.06.2017 13:17
29.2
Bukary
149
Senator

Ciii, Trael...

Nie wiesz, że tylko my, Polacy, jesteśmy prześladowani, a nawet krzyżowani przez Rakusa i Borusa? Wredna Europa gnębi Mesjasza Narodów i Mistrza-Przewodnika wszystkich słowiańskich pielgrzymów o imieniu czterdzieści i cztery. Spójrz w lustro: jeśli masz znamię na czole, ty również pokonasz europejskiego lewiatana. Jeśli nie, jedyna nadzieja dla ciebie to zapisać się do PiS-u.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-14 13:18:37
14.06.2017 16:20
29.3
Kilgur
138
Senator

Bukary -> zle trafiles z tymi patriotycznymi podchodami :P od jakiegos czasu mam wyjebane na caly ten kraj, a sporo rzeczy mnie poprostu smieszy, np 27:1 w glosowaniu nad nord stream2
http://forsal.pl/artykuly/1050080,nord-stream-2-budowa-gazociagu-ue-niekorzystne-prawo-dla-polski.html

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-14 16:28:35
14.06.2017 13:52
30
1
odpowiedz
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Uchodźcy uchodźcami (dobrze, że Komisja Europejska w końcu wszczęła tę procedurę), ale bardziej czekam na wszczęcie procedury nałożenia na Polskę sankcji wskutek łamania praworządności i demokracji przez PiS. Bo dopóki "Polcy i Polaki" nie dostaną ostro po dupie (czyt. zabraknie unijnej kasy), będą mieć zamknięte oczy na to, że PiS niszczy państwo polskie i degeneruje naród polski.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 13:54:26
14.06.2017 13:58
31
1
odpowiedz
6 odpowiedzi
Bukary
149
Senator

http://m.onet.pl/biznes/branze/edukacja,rq1j0g

No i PiS stracił kilka tysięcy wyborców. A ponieważ moje codzienne doświaczenia wskazują na to, że rodzice są mocno wkurzeni, rzekłbym nawet: kilkadziesiąt tysiecy. ;)

Dodajmy, że przy okazji rozwalił wiele lat mozolnej pracy w dziedzinie edukacji polskich dzieci i cofnął nas co najmniej o kilka lat, do epoki, w której stosowało się m.in. idiotyczne metody nauczania opisane z zachwytem w filmiku wklejonym przez Lutza w wątku o wychowaniu (np. leczenie dysleksji poprzez przepisywanie jednego wyrazu po 500 razy).

14.06.2017 14:02
31.1
neXus
160
Fallen Angel

Czy dobrze pamiętam, ze minister edukacji grzmiała z mównicy, że żaden nauczyciel nie straci pracy w wyniku reformy edukacji i każdy co tak twierdzi to ordynarny kłamca? :D

14.06.2017 14:09
31.2
Flyby
158
Outsider

"nie nauka a chęć szczera zrobi z ciebie PiS oficjela"

14.06.2017 14:09
31.3
1
Bukary
149
Senator

Dobrze pamiętasz. Ale nie od dziś wiemy, że słowa padające z ust pisowców nie mają żadnego znaczenia.

14.06.2017 14:45
31.4
Flyby
158
Outsider

"Ale nie od dziś wiemy, że słowa padające z ust pisowców nie mają żadnego znaczenia"
Ech Bukary, gdyby potraktować dosłownie takie zdanie. ..Nie dobrze jest, jak edukacja obdarza polityczną naiwnością.
O tym że mają znaczenie, wie doskonale starszy bibliotekarz z Żoliborza i wykorzystuje to, co sam wyniósł swojego czasu z bolszewickich nauk.
Razem z niejakim Antonim i resztą para bolszewickiej gwardii.
Transformacja wzorców, "bez znaczenia", trwa w najlepsze.. Jest łykana przez "ciemny lud" jak uświęcone latami wpajania, prawdy objawione z mitycznymi dodatkami o których gdzieś pisałeś wyżej..
Bez najmniejszego wysiłku bo wszystko wciąż obraca się na poziomie teorii spiskowych, których Antoni był w swoim czasie gorącym zwolennikiem. Pokraczność i zgroza..

14.06.2017 14:49
14.06.2017 14:58
31.6
3
Drackula
170
Bloody Rider

nie zrozumieliscie Zalewskiej. Ona miala na mysli wyborcow pisu, zaden nauczyciel co popiera PiS nie straci pracy! A reszta? Pies ich gryzl.

14.06.2017 15:09
32
odpowiedz
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Drackula [28.1]
Ale z drugiej strony mam ciemny lud, wyborcow pisu, ktorzy glosowali by na kaczke nawet majac przed nnosem papiery na to ze kaczka donosila na brata.

Dokładnie. Jestem przekonany, że gdyby się okazało, że Balbina donosił na Lecha i zostałoby to potwierdzone przez wszystkich kompetentnych ludzi, z IPN włącznie, to i tak co najmniej 95% PiSiorów miałoby to w dupie i zamiast wierzyć ekspertom uwierzyliby Balbinie, że to nieprawda. A Wolfgang i Piotrowicz wszystkich wokół wyzywaliby od "komuchów".

Podobnie z Janem Pawłem II (nie napiszę "papieżem", bo wiadomo, że instytucję papieża jako taką PiSiory i tak mają w dupie) - jeżeli by było trzeba, to i Jana Pawła II Balbina bezpodstawnie oskarżyłby o współpracę z SB i zdradę, a "ciemny lud" by to kupił.
Szczęście dla Jana Pawła II, że zmarł, zanim PiS doszedł do władzy, bo gdyby i on zaczął wypowiadać się krytycznie nt. tego, co w jego ojczyźnie robią obecnie rządzący
(a zrobiłby to), PiSiory bezwzględnie i bezrefleksyjnie zmieszałyby go z gnojem.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 15:21:32
14.06.2017 15:13
33
1
odpowiedz
Flyby
158
Outsider

"..zaden nauczyciel co popiera PiS nie straci pracy!"

Jak za PZPR gdzie gwarancją otrzymania i utrzymania dobrej pracy, była choćby deklarowana, przynależność partyjna lub ideowa. Jedyna partia wraca w pokracznej formie..

14.06.2017 15:52
34
odpowiedz
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Ktoś z przedstawicieli Policji kłamie: https://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/policja-jednak-znala-nagranie-z-przesluchania-igora-stachowiaka-kgp-zmienia-wersje-zdarzen,1633891.html?playlist_id=22045 . Kłamie i jeszcze tam pracuje.

Polecam szczególnie fragment 2:10-2:29 - lutzie, czujcie się bezpiecznie!

14.06.2017 16:04
35
2
odpowiedz
9 odpowiedzi
Drackula
170
Bloody Rider

Czy ona tylko jak roslinka czyta z kartki? Czy wogole zastanowila sie na sensem tego co czyta?
Eh, te kurna pisowskie Ubermenschen :/

https://twitter.com/DarioPocztowski/status/874950935860178944

Pisowskie media juz ta wypowiedz pozdejmowaly.

A tak sie wczesniej zbulwersowali o wizerunek Szydlo w tym klipie ---> https://youtu.be/HMQkV5cTuoY

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-14 16:34:13
14.06.2017 16:50
35.1
MANOLITO
153
Legend

że co?! a co tam jest takiego kontrowersyjnego?

14.06.2017 16:52
35.2
2
Drackula
170
Bloody Rider

dla takich misiow jak ty z falanga w klapie nic, wrecz przewciwnie, powinienes byc pelen ekstazy ;)

14.06.2017 16:56
35.3
MANOLITO
153
Legend

wyjaśnij co tam jest niestosownego?

14.06.2017 17:46
35.4
1
kombinator
65
The Doctor

Brocha w ten sposób przestrzega przed uchodźcami?

W sumie to nic dziwnego bo pis to partia ludzi którzy prowadzą rozgrywki polityczne i zbijają kapitał polityczny wykorzystując śmierć, tragedie, katastrofy innych ludzi.
Chociaż musze przyznać że ich nie doceniłem bo nie spodziewałem sie że wjadą z propagandą do Auschwitz

14.06.2017 17:51
35.5
1
Drackula
170
Bloody Rider

Oni chyba mysleli ze ich przekaz dla ciemnego luda nie zostanie dostrzezony poza granicami :0

https://www.washingtonpost.com/world/europe/at-auschwitz-polish-leader-appears-to-defend-migrant-stance/2017/06/14/a9afe71c-510e-11e7-b74e-0d2785d3083d_story.html?tid=ss_tw-amp

Duch Goebelsa pewnie boki zrywa ze smiechu.

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-14 17:54:40
14.06.2017 17:54
35.6
Cainoor
187
Mów mi wuju

Rozdźwięk miedzy tym co robi i tym co mówi.
Nieadekwatne, nieprzystające porównanie.
Możliwość dwuznacznej interpretacji.
Mieszanie obecnej polityki do momentu zadumy nad ofiarami.
Mało?

14.06.2017 19:12
35.7
1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Teraz PiSiorom na pewno łatwiej będzie walczyć ze sformułowaniem "polskie obozy koncentracyjne"...

Brawo, Beata - wypowiedź godna Carycy!

14.06.2017 19:20
35.8
MANOLITO
153
Legend

LOL, czyli wyciąganie lekcji z historii to dla was "możliwość dwuznacznej interpretacji" albo "Mieszanie obecnej polityki do momentu zadumy nad ofiarami." was to już chyba zwyczajnie pojebało, wystarczy ,że się odezwą, a dla was już wszystko źle, bo możliwość dwuznacznej interpretacji, nie no to już jest jakaś paranoja!

14.06.2017 20:45
35.9
1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Z tym rynsztokowym językiem to do kolegów. Tutaj na forum, a szczególnie w tym wątku, zachowaj elementarny poziom kultury.

14.06.2017 17:13
36
odpowiedz
2 odpowiedzi
Plantator
75
Prokonsul

Sumliński i Kowalski polecam obejrzeć.
https://youtu.be/cUjBO-nIyiM?t=59s

14.06.2017 17:19
36.1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Prawie dwugodzinny kabaret? Daj pan spokój...

14.06.2017 17:21
36.2
Flyby
158
Outsider

"Szkoda czasu i atłasu"
..bardzo mnie bawią pisowskie zastawki narodowe, które korzystając z okazji, obrastają w splendory niemal na równi z towarzyszami z PiS..
Ostatni husarze na pisowskich koniach, z kwiatkami dla ostatniego obrońcy chrześcijaństwa, Trumpa ;) Słychać śmiech i rżenie koni..

..uzupełnię - za czasów komuny, towarzysze z PZPR także podpierali okresami ruch narodowy. Wtedy powstał film o majorze Hubalu czy Piłsudskim, lecz przede wszystkim bijało się Teutonów pod Grunwaldem. Powstało nawet takie stowarzyszenie Grunwald , nad którym pieczę miał niejaki Poręba.. Ech, jakbym patrzył na pogrobowców z tamtych czasów.. ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-14 18:54:26
14.06.2017 17:17
37
odpowiedz
18 odpowiedzi
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Co do uchodźców, to trzeba sobie zadać pytanie, czy polskie prawo może być tak bezwzględne i bezduszne, żeby traktować osobę skrzywdzoną, upokorzoną i zaszczutą tylko przedmiotowo? Dziwi w tej chwili taka bezduszność i obojętność, i umywanie rąk przez rządzących oraz traktowanie uchodźców przedmiotowo.
Jesteśmy tego typu krajem, w którym tego typu przypadki powinny budzić szczególną refleksję, ponieważ przez wiele dziesięcioleci my również poniewieraliśmy się po świecie w poszukiwaniu wolności i pracy. Dzisiaj Polacy również emigrują.
Biorąc pod uwagę historię naszych znajomych i tych osób, które kiedyś wyjeżdżały w poszukiwaniu lepszego miejsca na świecie (jak np. Lutz) i tam również przechodziły różne trudne sytuacje i upokorzenia, ale również znajdowały pomoc, powinniśmy wysnuć z tego jakąś refleksję.
Powinniśmy zrobić wszystko, by uchodźcom pomóc.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 17:20:36
14.06.2017 17:24
37.1
Plantator
75
Prokonsul

Trzeba rozróżnić uchodźców od nachodźców. To co zalewa dzisiejszą europe to nachodźcy. Większość przybywa tu po socjal.

14.06.2017 17:31
37.2
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Przecież jest napisane, że przez wiele dziesięcioleci my również poniewieraliśmy się po świecie w poszukiwaniu wolności i pracy.

14.06.2017 17:39
37.3
Ayano Aishi
8
Centurion

I to ma być niby argument na to, by wpuszczać hordy ludzi których kultura nijak nie może żyć w zgodzie z naszą? Jestem za przyjmowaniem uchodźców (nie imigrantów ekonomicznych) np. z Ukrainy, ale niekontrolowany zalew Europy jest sprzeczny z interesem i bezpieczeństwem Europejczyków. Szkoda, że nadal znajdują się ludzie którzy zdają się tego nie widzieć albo nie potrafią tego zrozumieć.

post wyedytowany przez Ayano Aishi 2017-06-14 17:41:18
14.06.2017 17:42
37.4
1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Chodzi o to, że trzeba sobie zadać pytanie, czy polskie prawo może być tak bezwzględne i bezduszne, żeby traktować osobę skrzywdzoną, upokorzoną i zaszczutą tylko przedmiotowo? Dziwi w tej chwili taka bezduszność i obojętność, i umywanie rąk przez rządzących oraz traktowanie uchodźców przedmiotowo.
Jesteśmy takim krajem, w którym tego typu przypadki powinny budzić szczególną refleksję, ponieważ przez wiele dziesięcioleci my również poniewieraliśmy się po świecie w poszukiwaniu wolności i pracy. Dzisiaj Polacy również emigrują.
Biorąc pod uwagę historię naszych znajomych i tych osób, które kiedyś wyjeżdżały w poszukiwaniu lepszego miejsca na świecie i tam również przechodziły różne trudne sytuacje i upokorzenia, ale również znajdowały pomoc, powinniśmy wysnuć z tego jakąś refleksję.
Powinniśmy zrobić wszystko, by uchodźcom pomóc.

Tak postępować nakazuje chrześcijaństwo/katolicyzm, którym mordy wycierają sobie polscy politycy, zwłaszcza ci obecnie rządzący.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 17:48:21
14.06.2017 17:46
37.5
1
Flyby
158
Outsider

Jak rozróżniać uchodźców od ..khm (ciekawy termin) "nachodźców", Plantatorze? Czy tak jak odróżnia się domokrążcę od żebraka?

Na jakiej podstawie, Ayano Aishi - piszesz zdanie: ..wpuszczać "ludzi których kultura nijak nie może żyć w zgodzie z naszą?" Czyżbyś zapomniał o polskich Tatarach z Kresów? Żyją między nami do dzisiaj według swoich obyczajów i wiary.

..i co synki, znowu minusiki ruszyły zamiast racji? A wysilcie się trochę i więcej piszcie..
Polska tolerancja którą od wieków szczyciła się polska szlachta i kultura, na naszych oczach zmienia się w płytką, cuchnącą kałużę nacjonalizmu..

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-14 18:55:39
14.06.2017 17:57
37.6
Plantator
75
Prokonsul

To proste trzeba ich spytać dokąd chcą jechać. Większość z nich nie chce do Polski, to unia europejska chce ich nam na siłę wcisnąć.

post wyedytowany przez Plantator 2017-06-14 17:57:43
14.06.2017 18:03
37.7
Ayano Aishi
8
Centurion

Na jakiej podstawie, Ayano Aishi - piszesz zdanie: ..wpuszczać "ludzi których kultura nijak nie może żyć w zgodzie z naszą?"

Na podstawie wydarzeń w Europie Zachodniej oraz prognoz związanej z ze zwiększaniem się populacji muzułmańskiej i adekwatnie zwiększonym tym samym nieporządku i "incydentach" związanych z pewna grupą naszych (europejskich) gości.

post wyedytowany przez Ayano Aishi 2017-06-14 18:04:28
14.06.2017 18:12
37.8
1
Edgar Menadżer
32
Konsól Honorowy

Większość z nich nie chce do Polski

Skąd wiesz? Rozmawiałeś z nimi i tak ci powiedzieli?
Tak tylko pytam

14.06.2017 18:18
37.9
Plantator
75
Prokonsul

Znasz sprawę z fundacją Estera prowadzoną przez Miriam Shaded. Sprowadzili do Polski chrześcijan z Syrii. Z tego co pamiętam to chyba 8 dni byli w Polsce i uciekli do Niemiec, bo tam jest większy socjal.

14.06.2017 18:19
37.10
twostupiddogs
168
Legend

A ile to tysięcy ich było?

14.06.2017 18:25
37.11
Flyby
158
Outsider

Apel do rządu, Plantatorze ;) Choć to co piszesz już ma rozmaite stosowane formy wstępnych selekcji uchodźców.

Nie odpowiedziałeś na pytanie Ayano Aischi..Polska historia i kultura udowadnia że można żyć zgodnie z nacjami o obcych nam korzeniach.
Nie zakładaj z góry i nie mieszaj incydentów (zamachów) różnego pochodzenia.

14.06.2017 18:27
37.12
1
Edgar Menadżer
32
Konsól Honorowy

Chociaż w sumie to może tak być że nie chcą do Polski przyjechać. Po tym jak zobaczyli lub usłyszeli co wyprawia rząd w Polsce wolą nie ryzykować

14.06.2017 18:28
37.13
Irek22
81
Grzeczny już byłem

"Nie chcemy przyjmować uchodźców, bo stąd wyjadą" - fuck logic.

14.06.2017 18:29
37.14
Plantator
75
Prokonsul

Ale ja nie jestem przeciw uchodźcom. Do Polski przyjechało ponad milion Ukraińców do pracy i nie mam nic przeciwko. Nie mam nic przeciwko jeśli przyjechało by tu milion arabów do pracy. Nie chce tylko aby przyjeżdżali tu po socjal. Zlikwidujmy zasiłki socjalne dla obcokrajowców (tak jak jest np. w Arabii Saudyjskiej) i przyjmujmy każdego, tylko niech pracuje na siebie.

14.06.2017 18:39
37.15
Kilgur
138
Senator

Nikt nie broni przyjechac uchodzcom do polski przez ostatnie pare lat przyjelismy i dalej przyjmujemy np 90k czeczenow z ktorych 7k zostalo reszte wywialo na "zachod". Pisiory nie chca relokacji na sile co imo jest glupota bo i tak ci relokowani znikneli by z kraju z pare dni wiec problem by zniknal, do polski nikt nie przyjedzie z wlasnej woli sie osiedlic bo bieda tu piszczy :P
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ile-dostaje-uchodzca-w-polsce-a-ile-w-niemczech/c7ldymw

14.06.2017 19:20
37.16
Ayano Aishi
8
Centurion

Nie odpowiedziałeś na pytanie Ayano Aischi..Polska historia i kultura udowadnia że można żyć zgodnie z nacjami o obcych nam korzeniach.
Nie zakładaj z góry i nie mieszaj incydentów (zamachów) różnego pochodzenia.

Tak, tylko Ci tatarzy nie mnożą się na potęgę za socjal którego u nas właściwie nie ma. Nie ma ich też tutaj na tyle dużo i z tego co mi wiadomo asymilują się z lokalnym środowiskiem a przede wszystkim przestrzegają naszego prawa.

I kto tutaj miesza sprawy, problemem jest tutaj to że Ci imigranci to nie są żadni tatarzy tylko przedstawiciele kultury muzułmańskiej z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu. I Ci ostatni za nic mają prawa człowieka(porównując do ich sharia) gdyż ich wiara jest jednocześnie połączona z ich prawami- które zawsze będą ponad naszymi europejskimi prawami człowieka czy też prawem krajowym. I nawet jeśli zdarzają się przypadki porządnych, dobrych muzułmanów to jednak fakty mówią same przez siebie. Oni nie chcą żyć w krajach europejskich, oni przenoszą te ich kraje do nas. O ile podstawowym fundamentem tożsamości europejczyków jest naród, tak w ich wypadku jest to religia- "jedyna słuszna". Ot taka drobna różnica. Także przykład tatarów jest tu kompletnie nie na miejscu. Na siłę nikt tych ludzi nie zasymiluje, a jeśli spróbuje to nie skończy się to dobrze dla żadnej ze stron.

post wyedytowany przez Ayano Aishi 2017-06-14 19:21:30
14.06.2017 19:33
37.17
MANOLITO
153
Legend

jak czytam te wypociny flybego który zamachy nazywa incydentami, przypomina mi się reportaż tefałenu który nożowników nazywał brytyjczykami, czyli nie zrobili tego uchodźcy tylko brytyjczycy! jakim trzeba być pojebem, żeby tak zakłamywać rzeczywistość? jak można być tak ślepym, i nie widzieć, że za tym wszystkim stoją muslimy/salafici? jak można nie zauważać, że jesteśmy wolni od zarazy dlatego właśnie, że ich u nas nie ma?

14.06.2017 20:53
37.18
1
Flyby
158
Outsider

O, mam bojowy "wespół zepsuł" na głowie..

Ayano Aishi -
wypiską cech wojującego islamu, odmawia muzułmanom prawa do pomocy i egzystencji między innymi nacjami.
Religia i obyczaje tych ludzi dyskredytuje ich masowo - tak jak to było kiedyś z innymi ludźmi - co masowo ginęli za pochodzenie.

Zaś niejaki manolito usiłuje mnie dołować niestosownością moich wyjaśnień oraz zwrotami typu "jakim trzeba być pojebem". Z przykrością muszę ci napisać pisowsko-narodowy dyskutancie że wystarczy być manolito aby mieć na własność takie określenie.
I nie dyndaj mi tu mędrku, salafitami co za wszystkim stoją bo ci napiszę że za twoim pisaniem stoi szejtan ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-14 21:00:32
14.06.2017 18:30
38
1
odpowiedz
Cainoor
187
Mów mi wuju

Ayano Aishi
"hordy ludzi" - Zadeklarowaliśmy pomoc dla 7 tysięcy ludzi, nie wiemy jakiej religii
"ludzi których kultura nijak nie może żyć w zgodzie z naszą" - obecnie mamy w Polsce około 11 tyś. muzułmanów.
"niekontrolowany zalew Europy" - Całe szczęscie, że deklaracja owych 7 tyś. dotyczyła przepływu kontrolowanego.
"Na podstawie wydarzeń w Europie Zachodniej" - mówisz o partyzanckiej walce wojowników ISIS?
"prognoz związanej z ze zwiększaniem się populacji muzułmańskiej i adekwatnie zwiększonym tym samym nieporządku i "incydentach"" - a zalinkuj, w wolnej chwili chętnie poczytam

Takie to miałkie to wszystko.

14.06.2017 19:00
39
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Aha, zapomniałem wspomnieć, że post [37] to lekko zmodyfikowana wypowiedź kogoś innego. Nie wstawiłem też linka do źródła.

Zatem wstawiam link: http://orka.sejm.gov.pl/StenoInter5.nsf/0/9905B730449C15D3C12572D6005CF6B1/$file/41_a_ksiazka.pdf . Te słowa znajdują się konkretnie na str. 68, mniej więcej od połowy. :)

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 19:07:03
14.06.2017 19:18
39.1
Kilgur
138
Senator

Dobrze ze "lekko zmodyfikowana" wiadomosc nie zmienia tresci oh wait jednak zmienia to nie jest czasem to czym sie brzydzisz, nienawidzisz i wytykasz pisorom, manipulacja pis zuo jednak my mozemy i nic w tym zlego. #hipokryzjaover40000

14.06.2017 19:28
39.2
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Gdybyś był inteligentny, Kilgur, to zauważyłbyś, że modyfikacja dotyczyła tylko zamienienia jednego uchodźcy na grupę uchodźców, a także zamienienia kompletnie nic nie zmieniającego w treści tej wypowiedzi sformułowania "kolejnych instytucji" na "rządzących". No i dodanie "(jak np. Lutz)".
Natomiast cały (chrześcijański) sens tamtego przesłania został zachowany.

Zresztą, nawet sama Beata nie poprzestała na trosce o tylko tego jednego, konkretnego człowieka, bo przecież historia tej młodej kobiety z Nigerii jest bardzo wstrząsająca. Pytanie, czy jedyna. Czy nie było takich zdarzeń w przypadkach innych osób, które w naszym kraju znalazły się w poszukiwaniu wolności i pracy, i z różnych powodów, często z własnej, ale często również i nie z własnej winy popadły w kłopoty i trudności? Co się działo potem z tymi osobami?

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 19:35:58
14.06.2017 20:33
39.3
Kilgur
138
Senator

Irek22 -> litosci cala sprawa byla o deportacje skatowanej ofiary handlu ludzmi, a nie uchodzcy gdybys byl inteligentny sprawdzilbys czym manipulujesz, masz tu troche informacji dodatkowych :P
http://www.tvn24.pl/polskie-pieklo-janet-z-nigerii,241696,s.html

Druga sprawa jest to ze przez 18 z 24 zaplanowanych miesiecy relokowano ile 10%? 15?% uchodzcow z wloch/grecji to jakis joke :P Problem jest taki KE dala centralnie dupy i teraz szuka kogos zeby zwalic wine za niepowodzenie calej relokacji. Trzecia sprawa to glupota pisowcow, ja na ich miejscu zrobilbym oboz przy granicy niemieckiej i gwarantuje ze uchodzca w polsce pozostalby moze 2 dni :P

14.06.2017 20:44
39.4
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Nie spodziewam się po tobie wiele, więc nie oczekuję, że zrozumiesz to chrześcijańskie, uniwersalne przesłanie Beaty Szydło i że ludzi, którym dzieje się krzywda należy zawsze - bez względu na kontekst oraz bez względu na m.in. płeć, kolor skóry, orientację seksualną, narodowość czy religię - traktować jak ludzi, a nie jeszcze dodatkowo im dokopać.
Dałeś się podejść (oczywiście świadomie i z premedytacją w poście [37] nie przytoczyłem źródła) i teraz rżniesz głupa. Albo nie, nie rżniesz...

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 21:13:48
14.06.2017 21:13
39.5
Kilgur
138
Senator

W jaki sposob dalem sie podejsc? moje stanowisko nie zmieni sie chocbys slowa jp2 tu przytaczal, smiesza mnie tylko metody :P

a nie jeszcze dodatkowo im dokopać.
Przecierz dokopac to im chce EU zeslac do lagrow w polsce, bo przecierz nawet ci hmm "prywatnie" sprowadzeni przez jakas organizacje humanitarna dali noge pierwzej nocy :P Wiec jedynym sposobem zeby po relokacji zostali w polsce to zamknac ich w obozach :P

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-14 21:24:00
14.06.2017 19:20
40
odpowiedz
2 odpowiedzi
szaka24
30
Konsul

http://vesselnews.io/eu-launches-legal-action-hungary-poland-czechs-migrant-quotas/

no brawo panie Tusk. W końcu udało się dowalić ciemnogrodowi. Jest szansa, że jak te PiSowskie ciemniaki dostaną po dupie to znów władzę przejmie PO. Tak trzymać!!!

14.06.2017 19:24
40.1
1
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Tak, imperator Tusk steruje Francją, Niemcami i Beneluxem, od miesięcy przygotowywał ten cios w Rzeczpospolitą.

Oszczędź obcym ludziom w internecie takiej durnoty.

14.06.2017 20:35
40.2
twostupiddogs
168
Legend

.:Jj:.

W dni parzyste Tusk jest potężny, w nieparzyste jest marionetką*

* zasada nie dotyczy pełni księżyca.

14.06.2017 19:21
41
odpowiedz
8 odpowiedzi
Lasterious
6
Chorąży

Ciekawa czy jakiś rząd wprowadzi z powrotem tzw. bykowe. Może PiS? Byłby to bardzo dobry pomysł na zmobilizowanie polskiego społeczeństwa do szybszego zawarcia związku i tworzenie nowych dzieci, które są potrzebne Polsce. Dużo się teraz widzi mężczyzn po 25 roku życia, który nie mają dzieci a nawet stałej partnerki. Taki podatek zmobilizowałby ich do szybszych poszukiwań i zawierania związku. Co o tym sądzicie?

14.06.2017 19:24
41.1
2
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Nie najgorszy pomysł.
Jednak przed tym to bym wprowadził podatek od głupoty.

14.06.2017 19:29
41.2
1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Ale prezesa też by to objęło?

14.06.2017 19:30
41.3
Ayano Aishi
8
Centurion

Super, czyli nie dość że zarabiam minimalną krajową u prywaciarza to jeszcze bym musiał dodatkowo płacić, bo żyję sam? Po prostu genialne...

Żadne 500 plus, albo kary za nieposiadanie dzieci nie jest żadnym rozsądnym wyjściem w celu zwiększenia dzietności. To problem tkwi w większości w dwóch rzeczach
a) mentalności ludzi którzy są w związkach, pieniądze mają, ale wolą wygodę i czas dla siebie
b) wielu ludzi nie ma dzieci albo posiada "tylko" jedno, bo zwyczajnie ich na to nie stać. Brak stabilności finansowej i nikłe perspektywy na poprawę sytuacji- dla dodatkowych pięciu stówek chyba tylko kretyn by się zdecydował na kolejne dziecko.

post wyedytowany przez Ayano Aishi 2017-06-14 19:31:03
14.06.2017 20:19
41.4
Flyby
158
Outsider

Lasterious zajął się na serio produkcją dzieci a Wy go krytykujecie ;)
To świetny pomysł.

Kiedy jedni w pocie czoła produkują dla Polski dzieci za marne 500+, to inni pławią się w bezproduktywnej rozpuście, fundując sobie dobry sprzęt, auta i inne uciechy. Objuczeni dziećmi i obowiązkami prokreacji młodzi, mogą tylko zazdrościć tym bezdusznym osobnikom bawiącym się do rana po klubach go go ;(
Tak, kawalerowie od siebie powinni wesprzeć produkujących dzieci, tą marną sumką 500+, zaś kawalerowie uchylający się od świadczeń, zostać skazani na opiekę i opierunek dzieci produkujących..

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-14 20:21:13
14.06.2017 21:16
41.5
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Flyby

No dobra, ale co z Jarkiem?!

14.06.2017 21:23
41.6
1
Drackula
170
Bloody Rider

Jarek tez, a jak juz mu kuzka nie dyga to podwojnie, bo bezproduktywny ;)

14.06.2017 21:30
41.7
1
Flyby
158
Outsider

Pff ..wszystkie dzieci są Jarka

14.06.2017 22:18
41.8
1
Bukary
149
Senator

Lasterious to mój nowy ulubiony użytkownik GOL-a.

14.06.2017 20:42
42
odpowiedz
4 odpowiedzi
Drackula
170
Bloody Rider

MANOLITO150Legend
LOL, czyli wyciąganie lekcji z historii to dla was "możliwość dwuznacznej interpretacji" albo "Mieszanie obecnej polityki do momentu zadumy nad ofiarami." was to już chyba zwyczajnie pojebało, wystarczy ,że się odezwą, a dla was już wszystko źle, bo możliwość dwuznacznej interpretacji, nie no to już jest jakaś paranoja!

Jesli kogos w tym kraju "pojebalo" to bedzie to wasz wspanialy rzad, jego wyznawcy i paranoik, ktory pociaga za sznurki, widzacy wszedzie zagrozenie. Pisiorki doszly do takiego poziomu glupoty, ze swoja tepa polityczna agitacje wciskaja wszedzie, nawet podczas obchodow upamietniajacych ofiary Auschwitz. Nie wazne, jak, nie wazne gdzie, byle do celu, nawet po trupach.
Paranoik tanczy na grobach 96 ofiar Tupolewa a jego pacynka wskoczyla z agitka na groby 1.1 miliona.
Tu nie ma zadnej dwuznacznosci, cala ta agitka to celowe i zamierzone podkreslenie stanowiska w sprawie uchodzcow. O dwuznacznosci to mowia tylko Ci, ktorzy nie chca walnac prosto z mostu, ze szydlowa zachowala sie jak idiotka.

Ten przyklad dobitnie pokazuje tepote umyslowa pisiorkow, bo szydlowa w swojej "ognistej" przemowie pojechala taka agitka ze Goebbels bylby dumny. Tak wszystko sosem faszystowskim podlala ze az pisiorksie media niesmak poczuly. Niestety dla szydlowej, w internecie nic nie ginie, i oprocz tej agitki takze wspaniale twitty sa znane publice.

Ale jak sie nie zna umiaru to takie sa efekty, pisiorki same sobie faszystowskie latki doszywaja.
Za kazdym, kiedy juz sie wydaje ze pisiorki osiagnely dno, znow ktos od spodu puka.

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-14 20:45:12
14.06.2017 20:51
42.1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Dwuznaczność, bo dla osoby o złej woli można jej słowa interpretować jako pochwałę dla Hitlera, który 'chroniąc' swoich obywateli zaczął gazować wszystkich innych...

14.06.2017 20:52
42.2
1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Drackula
widzacy wszedzie zagrozenie

No, no, tylko bez takich - Widzący jest po Jasnej Stronie Mocy!

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 20:55:16
14.06.2017 20:54
42.3
1
Drackula
170
Bloody Rider

to tez, masz racje, mi chodzilo raczej o dwuznacznosc w sensie braku zlych intencji i jakis niby "przejezyczeniach" szydlo.

Edit.

Obszerniej i z lepsza skladnia to co chcialem w skrocie przekazac takiemu Manolito:

https://opinie.wp.pl/slawomir-sierakowski-podwojne-klamstwo-szydlo-o-holokauscie-6133587041572993a

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-14 20:58:19
14.06.2017 20:55
42.4
Cainoor
187
Mów mi wuju

Nie no, jeśli chodzi o jej intencje 'dopierniczenia uchodźcom' to nie ma dwuznaczności. Ewidetnie taki był jej zamiar. Pierdnęła buzią.

14.06.2017 21:12
43
odpowiedz
5 odpowiedzi
Drackula
170
Bloody Rider

Ja się zagłębiłem, 5 lat studiów poświęconych bezpieczeństwu i na wykładach dobitnie wręcz potwierdzono moje obawy, że im więcej islamu w państwie, tym większy burdel.

Super, czyli nie dość że zarabiam minimalną krajową u prywaciarza to jeszcze bym musiał dodatkowo płacić, bo żyję sam?

Ale jak to? specjalista od bezpieczenstwa pracuje za minimum krajowe? To co ty robisz? Pracujesz jako ciec?

14.06.2017 21:23
43.1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Cieć-antyterrorysta... Cholera, z taką fuchą to powinien zabiegać, by do Polski sprowadzono 7 mln uchodźców, a nie marne 7 tys. - byłby tak rozchwytywany, że stawki by szły w tysiącach euro za godzinę...!

14.06.2017 21:25
43.2
Ayano Aishi
8
Centurion

Ah Drackula ma okazje się odgryźć za to że śmiałem napisać coś sprzecznego z jego poglądami, na co zresztą nie pofatygował się odpowiedzieć w odpowiednim wątku. Ale proszę bardzo- tak, wielka niespodzianka że po humanie pracuje się niekoniecznie w swojej branży, szczególnie że dopiero co obroniłem magistra. Pochwalcie się Waszym wykształceniem i miejscem pracy... Drackula z tego co pamiętam na podstawie Twoich wypowiedzi, to sam wyeimigrowałeś za chlebem. Więc sorry ale próby nazywania mnie cieciem z Twoich ust są kompletnie bez efektu. :)

14.06.2017 21:31
43.3
Drackula
170
Bloody Rider

alez prosze bardzo:

Skonczona polibuda, wydzial mechaniczny. Jeszcze w czasie studiow jedna z czolowych uczelni w UK zaproponowala mi robienie u nich doktoratu. Jako ze bylo przed 2004 to musieli na mnie wydac dosc sporo kasy.
Po skonczonym doktoracie, zaproponowali mi prace i tak mi sie w UK zostalo.

Tak wiec, nie, nie emigrowalem za chlebem. Samo tak sie potoczylo. moglem w kraju zostac, mam gospodarstwo rolne a w najgorszym razie moglem pracowac na tokarkach, CNC itp, a to takie zle pieniadze nie byly. Z glodu bym nie umarl :p

PS. I jako ciec tez pracowalem jakby co;), kiedy na 2-3 roku studiow musialem sobie dorobic na utrzymanie bo niestety nikt mi na studia nie lozyl.

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-14 21:33:36
14.06.2017 21:37
43.4
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Ayano Aishi
szczególnie że dopiero co obroniłem magistra

Pierwsze co powinieneś teraz zrobić, to zapisać się do Partii (jak to się robiło za PRL), a z takim wykształceniem i - przede wszystkim! - legitymacją partyjną na pewno znajdziesz zatrudnienie w BOR, bo zdaje się, że na nadmiar fachowców teraz tam nie narzekają...

Drackula [43.3]
i tak mi sie w UK zostalo

Przy okazji mógłbyś to napisać krukilisowi w poście [9]... ;)

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 21:42:46
14.06.2017 21:51
43.5
Ayano Aishi
8
Centurion

Ah nie ma to jak porady zawodowe na forum o grach w wątku poświęconym polityce... :)

Chcecie tego czy nie, na każdej szanującej się uczelni na których wykłada się kierunki związane z bezpieczeństwem, zwraca się uwagę na zagrożenie związane z rozrastającym się w Europie islamem, jako jedno z największych zagrożeń dla Europy w XXI wieku. I żadne przemowy do przyzwoitości i uczynności chrześcijańskiej tego nie zmienią, nawet próby namówienia do przyjmowania imigrantów przez samego papieża. I PiS jest tego świadom, a także tego że dostał znaczny procent od głosów oburzonych ludzi na deklarację byłej premier Kopacz dotyczących tzw. uchodźców. Dlatego jakby taki PiS ich teraz przyjął mimo woli narodu, to strzeliłby sobie dosłownie headshota. Nie lubię PiSu i sam zagłosowałbym na jakąkolwiek inną partię, gdyby była przeciwko wymuszonemu przez UE rozlokowaniu imigrantów.

14.06.2017 21:49
44
2
odpowiedz
Bukary
149
Senator

Manolito, lektura dla ciebie, bo chyba nie do końca zrozumiałeś, co takiego palnęła Broszka w obozie:

https://opinie.wp.pl/slawomir-sierakowski-podwojne-klamstwo-szydlo-o-holokauscie-6133587041572993a

W czasie obchodów 77. rocznicy pierwszej deportacji polskich więźniów politycznych do niemieckiego obozu Auschwitz premier Beata Szydło powiedziała: "Wstrząsający i haniebny proceder przemysłowego mordu prowadzony w obozach koncentracyjnych na zawsze pozostawił piętno na losach świata. Dla tych zbrodni nienawiści nie ma i nigdy nie będzie usprawiedliwienia, dlatego tak ważne jest przekazywanie prawdy o tamtych wydarzeniach". Jaka jest ta prawda? Dalszy ciąg wystąpienia pani premier: "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli".

Któryś z komentujących poszedł za logiką zawartą w słowach Szydło i zapytał: "Premier Szydło chce robić obozy koncentracyjne dla uchodźców?!". Bo jak to inaczej czytać? Że chodzi o ochronę Żydów, których kto miał obronić jako "swoich obywateli"? Nieistniejący jeszcze wtedy Izrael? Pokonana Polska? Ktoś jeszcze? (...)

Zawarte w słowach Szydło kłamstwo jest podwójne. Nie tylko nie sposób uzasadnić Holokaustem rządowej polityki "chronienia obywateli" przed uchodźcami, ale przeciwnie, to właśnie Holokaust dla wszystkich powinien być memento, jak postępować wobec uciekających przed wojną. Tak się bowiem składa, że częścią historii Shoah są na przykład odganiane od brzegów przez Amerykanów statki z uchodźcami żydowskimi tuż przed wojną i po jej wybuchu. Amerykanie dzisiaj się tego wstydzą. Amerykańscy historycy opisują to w książkach. Amerykańscy studenci uczą się o tym w szkołach. Tam o "pedagogicie wstydu" nie ważyłby się powiedzieć żaden poważny polityk. (...)

Historia Holokaustu to także historia uchodźców żydowskich i tego, jak zabrakło dla nich pomocy. (...) Ani Szydło, ani występującego z nią Piotra Glińskiego, to jednak nie rusza. Do rozgrywania uchodźców można rozegrać nawet Holokaust. Ten rząd nie zna żadnych granic, poza granicami Polski.

Wiesz, chodzi między innymi o to, że godne pogardy jest urządzanie wiecu politycznego w takim miejscu i wykorzystywanie historii Zagłady do siania idiotycznej propagandy. A skoro cała afera jest wynikiem paranoicznej interpretacji słów Beaty Szydło przez antypisowców, to bardzo chętnie bym się dowiedział, jak rozumiesz te słowa pani premier:

https://twitter.com/Exen/status/874936487699206145/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http:%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fdziwne-przemowienie-beaty-szydlo-w-auschwitz-premier-wywolala-burze-w-sieci-6133502707918465a

Co to znaczy według ciebie: "Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli"? Bo widzisz, moim skromnym zdaniem, ta sentencja jest dosyć nielogiczna i wygląda na jakaś zupełnie desperacką i pozbawioną sensu próbę połączenia tragedii Holocaustu z polityką PiS-u. Ale wierzę, że dzięki tobie dostrzegę tutaj żelazną logikę rozumowania naszej milusińskiej.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-14 22:19:27
14.06.2017 21:49
45
odpowiedz
Cainoor
187
Mów mi wuju

Ayano Aishi na studiach uczyli... humanistycznych... Tia. Mało tego humanizmu w takim razie. Mimo wszystko nie wierzę.

14.06.2017 21:57
46
odpowiedz
2 odpowiedzi
Drackula
170
Bloody Rider

a mieli dzis taka piekna okazje aby wyjsc z podniesionym czolem i zachowac twarz w sprawie tej relokacji 7tys uchodzcow.

Mogli rzucic tekstami o zadumie na holokaustem, refleksji nad potrzeba pomocy blizniemu i zapunktowac ogromnie w oczach krytykujacych, ALE NIE dalej w zaparte, po trupach do samego konca.
Ubermenchen sa niereformowalni.

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-14 21:58:27
14.06.2017 22:08
46.1
twostupiddogs
168
Legend

Do ostatecznego zwycięstwa.

14.06.2017 22:14
46.2
USSCheyenne
50
Wiedźmin 3

Raczej do "ostatecznego rozwiązania kwestii uchodźców". Prymitywny przekaz katolskiej hołoty do prymitywnego elektoratu. Tak samo jak słowa konusa o przynoszeniu chorób przez imigrantów.

14.06.2017 22:16
47
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
149
Senator

Zauważam ostatnio u naszej rządowej ekipy jakieś zwiększenie prędkości staczania się w dół oraz intensyfikację przaśnej głupoty kolejnych motorniczych, którzy spychają wózek ze zdrowym rozsądkiem i pozorami przyzwoitości w przepaść: przecież każdego dnia pojawia się co najmniej jedna informacja, która normalnego człowieka może przyprawić o śmiech lub ból głowy. Co to się dzieje? Za bardzo się nasi włodarze rozpanoszyli na włościach, tracąc czujność i przyzwyczajając się niefrasobliwie do "kamer"?

Jeśli potwierdzą się rewelacje "Wyborczej" i Kamiński stoi za podsłuchami, to... No cóż, akcja abolicyjno-ułaskawieniowa nabiera ciekawego znaczenia. :)

14.06.2017 22:19
47.1
1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Żelazny elektorat i tak ma to wszystko w d... Inni są mało aktywni. Dlatego wnoszę o kontynuowanie wątku Dobra zmiana co najmniej do kolejnych wyborów. Nie wyłamywać się Panowie! :-)

14.06.2017 22:34
47.2
1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Bukary
Jeśli potwierdzą się rewelacje "Wyborczej" i Kamiński stoi za podsłuchami, to...

https://twitter.com/PrawicoweSzlugi/status/874606328131530753

14.06.2017 22:24
48
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Ayano Aishi [43.5]
zwraca się uwagę na zagrożenie związane z rozrastającym się w Europie islamem, jako jedno z największych zagrożeń dla Europy w XXI wieku

Tyle tylko, że chodzi o przyjęcie uchodźców, a nie muzułmanów.
Gdyby PiS dogadał się z UE, że przyjmie te 7 tys. uchodźców, ale - po selekcji, która już teraz jest przewidziana dot. np. tylko kobiet i dzieci - wyłącznie chrześcijan, to jestem przekonany, że UE by się na to zgodziła. A Polacy nie kręciliby na to nosem, a na pewno nie w takim stopniu, gdyby chodziło o uchodźców wyznania islamskiego. Ba, w pewnych kręgach PiS mógłby wręcz zaplusować. I UE w innych kwestiach by nieco bardziej przymknęła oko na to, co wyrabia PiS. Byłby i wilk syty i owca cała.
Z punktu widzenia PiS byłoby to najlepsze wyjście.

W Syrii jest ok. 20 mln ludzi. Chrześcijanie tam stanowią ok. 5% populacji, co daje ok. 1 mln ludzi. A Polska zobowiązała się do przyjęcia zaledwie 7 tys. - ok. 0,7% samych syryjskich chrześcijan! Na upartego sama Warszawa byłaby w stanie wchłonąć taką liczbę, a my tu mówimy o rozlokowaniu ich po całej Polsce.

No, ale to PiS - partia hipokrytów, kłamców, manipulantów oraz ludzi mściwych i nienawidzących szeroko rozumianych "innych". A także partia ludzi "carycowych", więc sami na to nie wpadną.
I opozycja powinna się modlić, żeby na to nie wpadli...

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 22:44:31
14.06.2017 22:52
48.1
Kilgur
138
Senator

Wez pod uwage ze po azylant ma prawo do sciagniecia rodziny, nawet jesli jest ona 20 osobowa

14.06.2017 23:13
48.2
Flyby
158
Outsider

o matko .. ta rodzina ściągnie swoich pociotków, pociotkowie znajomych i maluczko a ćwierć Syrii zwali się nam na łeb ;(

15.06.2017 00:23
48.3
Kilgur
138
Senator

Gdzies kiedys czytalem ze wielkosc rodzin srednio 6+, pamietac nalezy ze panstwo ma obowiazek utrzymywac azylanta i jego rodzine przez caly okres ubiegania sie o azyl.

14.06.2017 22:31
49
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cainoor
187
Mów mi wuju

Zmieniając obecny klimat, ale trzymając się tytułowego T.K.M.:
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/antoni-macierewicz-lata-casa-jak-taksowka/lls7j20

14.06.2017 22:45
49.1
1
Bukary
149
Senator

Uuuuu... Wylatał już ponad 2 bańki.

Chyba gdzieś słyszałem, że PiS lepiej niż PO zarządza naszymi pieniędzmi.

14.06.2017 22:47
49.2
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Ale za to ośmiorniczek nie żarł!

14.06.2017 23:10
49.3
1
Flyby
158
Outsider

Mógł za to w Marrakeszu żreć jagnięcą głowę:
".. przed podaniem miły pan obierze ją dla ciebie z mięsa, posieka ozór i dorzuci oczy. Oczy mają konsystencję dość gęstej galarety i są całkiem smaczne, przesiąknięte aromatem przypraw" ;) Czy mrugały tak słodko jak oczka Antoniego?

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-14 23:15:34
14.06.2017 23:07
50
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
A_wildwolf_A
138
Generał

ciekaw jestem przyszłych wyborów
wynik będzie albo :
-pis wygrał bo miał wygrać czy się głosy zgadzają czy nie
-pis przegrał, wyciąga swoją tajną broń jaką jest obrona "trywialna" i przekonuje w odpolitycznionej, rzetelnej tvp, że nastał stan wyjątkowy bo platforma/nowoczesna/nie-pis sfałszowała wybory i nie mogą pozwolić na zniszczenie polski i bedą rządzić bez względu na wynik
-w rosji putin zostaje hospitalizowany z powodu ataku duszności wywołany śmiechem...

14.06.2017 23:30
50.1
Flyby
158
Outsider

" że nastał stan wyjątkowy bo.."
Gdyby przyjąć nie do końca sprawdzone powiedzenie że "historia kołem się toczy", to dlaczego nie, A_wildwolf_A ;)
Podobieństw między rządami PZPR a PiS, jest już tyle że takie coś nawet by pasowało.. Lecz przypomnijmy sobie jak skończył sie stan wojenny zafundowany państwu przez PZPR i jak taki "stan wyjątkowy" PiS, byłby odebrany przez UE i resztę naszych, póki co, sojuszników..

Obawiam się że byłoby hospitalizowanych znacznie więcej osób z różnych przyczyn śmiechowch - nie tylko Putin ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-14 23:36:17
14.06.2017 23:42
50.2
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Flyby
i jak taki "stan wyjątkowy" PiS, byłby odebrany przez UE i resztę naszych, póki co, sojuszników..

Mój wewnętrzny wróżbita Maciej wywróżył, że gdyby PiS wprowadził w takiej sytuacji stan wyjątkowy (w tym Antoś wyprowadziłby na ulice swoich cosplayerów z Obrony Terytorialnej), to reakcja UE byłaby najmniejszym problemem naszego kraju i narodu, bo doszłoby wtedy do wojny domowej.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 23:50:00
15.06.2017 09:50
50.3
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Mój Maciej uważa, że ludzie za bardzo mają to gdzieś, żeby za to ginąć. Nie będzie wojny, tylko taczki dla Beci i Andrzeja.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-06-15 09:50:55
15.06.2017 09:53
50.4
Drackula
170
Bloody Rider

taczki to za malo, potrzeba kapieli w gownie, obsypania kaczym pierzem i przegonienia alejami jerozolimskimi z batem na plecach.

15.06.2017 00:12
51
odpowiedz
kombinator
65
The Doctor

Dobra zmiana to jedno wielkie oszustwo stworzone prawdopodobnie na potrzeby wyborcze. Potwierdzają to od początku kadencji dygnitarze i politycy pisu ponieważ przy każdej okazji kiedy są im stawiane jakieś zarzuty to oni sie usprawiedliwiają tym że- "przez 8 lat Polki i Polacy..." , "a za PO-PSL to było też tak i tak, a oni wtedy robili to i to" itp. itd. bla bla bla. Czyli jak wtedy tak było to oni też tak mogą. Zmiana owszem jest ale na pewno nie dobra. Wręcz przeciwnie bo obecnie rządzący uprawiają taką politykę z jeszcze większym pierdnięciem i obciachem. Symbolem tego wszystkiego stał sie Misiewicz ale jeżeli ktoś do tej pory tego nie zauważał że dobra zmiana to ściema to ostatnio pisowcy dostarczyli bardzo wyraźny na to dowód, a mianowicie wspaniała kariera miłej pani z okienka, czyli jak 90 tysiów zmienia światopogląd. Zresztą nie chodzi tylko o forse a o osobe która przez lata chodziła i piszczała zarzucając innym to co teraz sama uprawia. Każdego dnia zawodnicy z pisu dostarczają dowodów na oszustwo z dobrą zmianą. Jak chociażby przypadek feldmarszałka przytoczony pare postów wyżej i jego podróże lotnicze wojskowym samolotem. Do tego jego gigantyczna ochrona, środki bezpieczeństwa jakich nie powstydziliby sie agenci secret service podczas wizyt prezydenta USA. Jakiś oddział saperów z psami sprawdzający każde pomieszczenie w którym ma sie pojawić pan Antonii, ochraniają go na trasie przejazdu w trzy auta! Co to ma być?! Jeżeli są jeszcze tacy miłośnicy pisu którzy tego nie zauważają to muszą mieć nieźle nakasztanione. Nie mówie tutaj o twardym betonie pisowskich wyznawców bo- jak ktoś tu wcześniej stwierdził- im nawet jakby starszy bibliotekarz z Nowogrodzkiej napluł w otępiałe ryje i nazwał ich śmieciami to dalej uważaliby go za swego mesjasza.
Hasło "dobra zmiana" jest tak samo groteskowe jak nazwa ugrupowania które stoi za tym hasłem.

15.06.2017 00:27
52
odpowiedz
2 odpowiedzi
Lutz
155
Legend

Slawomir Sierakowski zalamal rece nad wypowiedzia pani Szydlo.

Najlepsze jest to, ze krytykuje sie nie sama wypowiedz (w ktorej nie widze niczego zdroznego) a jakas randomowa odpowiedz jakiegos randomowego internauty. Na niej budujac cala historie.

Szczyt manipulacji (ale zarazem jej klasyka), ale to Sierakowski, wiec nie oczekuje od niego wiele wiecej niz od reszty mu podobnych.

15.06.2017 00:30
52.1
kombinator
65
The Doctor

Aha.

15.06.2017 09:16
52.2
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Proszę mi tu nie minusować Lutza, bo przecież zawsze mógł zejść na poziom szamba i wzorem Ziemkiewicza napisać w tej kwestii "spierdalać".

15.06.2017 01:52
53
odpowiedz
15 odpowiedzi
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

To Becia chce zamykać uchodźców w obozie? Ona chyba sugerowała, że jak przyjmiemy jako UE jeszcze więcej uchodźców, to wreszcie narody Europy - których córki i synowie giną w zamachach - kolejne takie piekło jak Oświęcim uchodźcom zgotują, więc lepiej ich nie przyjmować, a tych co są, deportować póki czas... ale nie, Niemcy jak zwykle dążą do tego, by powtórzyć zbrodnie Holokaustu, a wraz z nimi tej ich lokaj Tusk...

Nie żeby wypadało robić taka agitkę podczas takiej uroczystości, ale troglodyci i świnie z PiS-u nie szanują żadnych świętości.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-06-15 01:57:19
15.06.2017 08:29
53.1
MANOLITO
153
Legend

Bukary - żydzi byli polskimi obywatelami! dlatego te 4 miliony żydów zalicza się do strat Polski w czasie 2WŚ na łączną liczbę 6 milionów, dlatego jak wyszła sprawa kto ma finansować popadający w ruinę obóz auschwitz, pierwszy tutaj pisałem, że to nasze państwo powinno finansować jego renowację, bo zginęli tam tego państwa obywatele!
ba nawet na historii na uniwerku uczono nas czym jest tożsamość narodowa i tam mnie nauczono, że Polakiem jest ten kto się Polakiem czuje, nie ważny kolor skóry, język, pochodzenie, wyznanie, miejsce zamieszkania/urodzenia - po 45 nie było możliwości zapytać ofiar tych obozów z jaką nacją/narodem/państwem utożsamiają się, a że byli formalnie obywatelami polskimi - to należy ich do nich zaliczyć!

jakim debilem trzeba być, żeby z tak banalnego i oczywistego stwierdzenia szydło wysnuć wniosek, że chce zamykać ludzi w obozach?!

problem jest jeszcze jeden z holocaustem, chodzi o to że, żydzi, a przede wszystkim żyjący w ameryce, ale też państwo żydowskie przez jego politykę, chce zawłaszczyć sobie to wydarzenie, tak jak by tylko ich dotyczyło, zupełnie ingorując fakt, że ginęły tam inne nacje, i ludzie których także chciano eksterminować do zera, jak świadkowie jehowy, cyganie czy homoseksualiści (ale też rdzenni Polacy i jeńcy sowieccy)- stąd uparcie od lat mówią , tylko o swoich ofiarach obozów, stąd też może powstać wrażenie, szczególnie u tych którzy mają mniejsze pojęcie o tym wydarzeniu, że dotyczy ono tylko żydów - a właściwe ludzi wyznania mojżeszowego, bo jak wiadomo żydem może nazywać się tylko ten praktykujący, reszta jest. np. izraelczykami.

ps. nawet nie chcę komentować, bo mi się nie mieści w głowie jak można być pełnym nienawiści i pogardy, żeby z tak banalnego, prawdziwego stwierdzenia szydło wysnuć wniosek, że chce kogoś zamykać w obozach, to jest po prostu szczyt albo skretynienia, albo szczyt ślepej nienawiści

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-15 09:01:19
15.06.2017 09:32
53.2
1
Drackula
170
Bloody Rider

a mi sie nie miesci w glowie jak mozna byc tak slepym i bezkrytycznym.

Jak by ci szydlowa nasrala na glowe to bys pewnie udowadanial ze to jej wyraz milosci do ciebie.

Zreszta twoja argumentacja jak zwykle jest na poziomie 5latka. Pozwol ze w bardzo wielkim skrocie Ci wyjasnie pewien aspekt. Obozy koncentracyjne, byly glownie wybudowane dla Zydow i Cyganow. Ci pomimo bycia obywatelami Polski, byli rowniez potomkami uchodzcow i imigrantow, ktorzy przybyli do Polski na przestrzeni wiekow. Nazistowska retoryka tez odnosila sie do ochrony swoich wlasnych obywateli - Ubermanshen w wyniku czego Zydzi w pierwszej kolejnosci poszli do obozow.
Szydlo w swojej kolejnej idiotyczne agitce majacej na celu atak w uchodzcow, udezyla w te same nuty. Byc moze to nie ona przygotowala tekst, ale to ona jest premierem i jesli jest tak glupia, ze nie wie i nie rozumie co czyta to jeszcze gorzej dla niej.

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-15 09:48:03
15.06.2017 09:38
53.3
Cainoor
187
Mów mi wuju

Tez tego nie rozumiem. To zaslepienie jest zastanawiajace. Przeciez cala awantura nie toczy sie o to, jakie Szydlo miala intencje wypowiadajac te slowa. Rozchodzi sie o to w jakim miejscu uprawia polityke, w jaki marny sposob nawiazuje do ludobojstwa, jak latwo narodowcom/faszystom zinterpretowac jej slowa opacznie, itp. itd. A najlepsze jest tłumaczenie, ze odnosila sie do zydow, ale przeciez polskich obywateli. Zapominajac chyba, ze oni tez w pewnym momencie byli uchodzcami...

MANOLITO - proponuje bys zapanowal nad jezykiem i bez przeklenstw, zwyczajnie wycofal sie z brniecia w obrone tych calkowicie nie na miejscu slow... Proponuje tez porównać jej zachowanie do papieża i to Jego, a nia ja, stawiac za wzor.

post wyedytowany przez Cainoor 2017-06-15 09:40:10
15.06.2017 09:59
53.4
MANOLITO
153
Legend

Dracula, gdyby powiedziała w tym miejscu tylko o Polakach, zgoda, można by wysuwać różne wnioski, ale ona powiedziała o OBYWATELACH - a tam właśnie mordowano OBYWATELI Polskich - tak więc wasza logika jest błędna, bo opiera się na jakiejś kretyńskiej logice jakiegoś internetowego randoma, a ja się opieram na tym czego mnie uczono na uniwerku, czyli jak współczesna historia i socjologia interpretuje tożsamość narodową - nasze państwo było odpowiedzialne za tych ludzi bo byli jego obywatelami, ma obowiązek, utrzymywać miejsca ich kaźni i dbać o pamięć o nich! Nie ma lepszego miejsca niż obóz koncentracyjny gdzie powinno się mówić o obowiązkach państwa wobec swoich obywateli, bo właśnie tam ginęło całe jego spektrum, ludzie różnych wyznań, kultur, pochodzenia a nawet orientacji seksualnej. W czasach gdzie na około mamy albo wojny, zamachy terrorystyczne, napływ wrogo nastawionych do państw i naszej kultury (vide traktowanie kobiet) trudno żeby nie mówić w tym miejscu o bezpieczeństwie

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-15 10:25:17
15.06.2017 10:04
53.5
Drackula
170
Bloody Rider

tak więc wasza logika jest błędna, bo opiera się na jakiejś kretyńskiej logice jakiegoś internetowego randoma, a ja się opieram na tym czego mnie uczono na uniwerku, czyli jak współczesna historia i socjologia interpretuje tożsamość narodową

no tak, bo ja, Cainoor, i inni nie potrafimy myslec i interpretowac faktowm tylko polegamy na tym co jakis twoj wyimaginowany random z internetu powiedzial. Ty za to jstes kolejnym magistrem ekspertem, ktory zdobywa szlify zawodowe na forum dyskusyjnym. Socjolog pelna geba. Szkoda tylko ze was tam w tej szkole wyzszej o niczym logiki nie nauczyli a z zajec o etyce to chyba zwagarowales.

15.06.2017 10:17
53.6
MANOLITO
153
Legend

akurat swego czasu mocno musiałem się tym tematem interesować z racji egzaminów (nabyłem nawet książkę mojej prowadzącej o mniejszościach narodowych po wojnie) ba nawet często gęsto cytowany tutaj davis dokładnie tak samo interpretuje to zagadnienie - wasz wybór, możecie opierać się na pseudo logice tego randoma którą przywłaszczyliście jako własną, czy też może weźmiecie pod rozwagę wiedzę ludzi którzy się z tym zetknęli zawodowo i robili na tym pracę naukową - wasz wybór.

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-15 10:32:27
15.06.2017 10:23
53.7
Drackula
170
Bloody Rider

to teraz zdawanie egzaminu z przedmiotu jest rownoznaczne z zawodowym zglebieniem tematu? :)

nabyłem nawet książkę mojej prowadzącej o mniejszościach narodowych po wojnie a ja nabylem ksiazke mojego prowadzacego z zkresu wytrzymalosci materialow i co?

Wez mnie pan nie rozsmieszaj, 4/5 polskich ksiazek tzw naukowych to jest marnotrastwo papieru i tuszu. Pseudo-naukowcy musza pisac te swoje brednie tylko po to aby na wyzszy stopien "wtajemniczenia" wejsc :)

15.06.2017 10:27
53.8
MANOLITO
153
Legend

taka jest między nami różnica, że gdy ja chce się leczyć to idę do fachowca od leczenia, jak chcę wybudować dom to idę do architekta, a jak chce się nauczyć czegoś o historii, socjologii to uczę się od historyka i socjologa - ty rób jak chcesz

zresztą wykaż, gdzie moja interpretacja obywatela i obowiązków państwa wobec niego jest błędna?

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-15 10:29:59
15.06.2017 10:30
53.9
Drackula
170
Bloody Rider

nie krec tego kota tak mocna za ogon bo mu go wyrwiesz, panie historyku od siedmiu bolesci :)

15.06.2017 10:33
53.10
MANOLITO
153
Legend

nie marnuj klawiatury, wykaż, że moja interpretacja obywatela i obowiązków państwa wobec niego jest bledna

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-15 10:33:50
15.06.2017 10:41
53.11
Drackula
170
Bloody Rider

kurna, jestes jakis ciezki przypadek umyslowy? ja w tym watku odnosze sie do slow szydlowej, w dupie mam twoje marne proby odwracania kota ogonem i wciskania ze biale to nie biale a czarne to nei czarne.
Czy naprawde inteligencja nie zpowala ci na dostrzezenie tego prostego faktu? szydlo walnela idiotyzm publicznie a tacy jak ty nie potrafia tego prostego faktu zaakceptowac. Nawet pisiorki w swoich szeregach sie zorientowaly ze wyszlo gowno i szybko zacieraly slady ale nie ty, ty dalej usilnie chcesz wciskac ludziom swoje interpretacje i jakies chore odnosniki do obowiazkow panstwa wzgledem obywateli.
Czy moze obowiazkiem ochorny przez panstwo obywateli byl pomysl czesci polskiego establismentu miedzywojennego aby zydow slac na madagaskar?

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-15 10:41:53
15.06.2017 11:10
53.12
Flyby
158
Outsider

"tak więc wasza logika jest błędna"

Lub tych, co koncepcję państwa (w takim a nie innym wydaniu) stawiają ponad uczczeniem w pierwszym rzędzie - ofiar, było nie było, państwowego totalitaryzmu. Powtarzam "ofiar państwowego totalitaryzmu"
Dlatego zdanie:
"Nie ma lepszego miejsca niż obóz koncentracyjny gdzie powinno się mówić o obowiązkach państwa wobec swoich obywateli"
brzmi co najmniej niestosownie także tutaj, na GOL-u.
Miejsce masowej zagłady, ogromny grób - to nie jest miejsce na wykłady o obowiązkach państwa. Kto tego nie jest w stanie zrozumieć, temu po prostu współczuję..

15.06.2017 11:39
53.13
MANOLITO
153
Legend

Dracula , nie to wy jesteście ciężkimi przypadkami umysłowymi, szydłowa mówi wyraźnie o obywatelach ! nie mówi o polkach, żydach, cyganach gejach, ale o obywatelach Polskich - którymi byli ci wszyscy którzy zginęli w obozie - nie rozróżnia ich i nie dzieli - wy natomiast zaślepieni nienawiścią zgubiliście przyzwoitość i zdrowy rozsądek, a nawet logikę! o podstawowej wiedzy w tym zakresie nawet nie wspominam, bo na tym przykładzie nawet nie wiecie co to jest obywatel, tożsamość narodowa!

15.06.2017 12:45
53.14
Flyby
158
Outsider

".. zgubiliście przyzwoitość i zdrowy rozsądek, a nawet logikę! o podstawowej wiedzy w tym zakresie nawet nie wspominam, bo na tym przykładzie nawet nie wiecie co to jest obywatel, tożsamość narodowa!"

;) To zdanie raczej nie świadczy o posiadaniu przyzwoitości i patencie na zdrowy rozsądek wraz z logiką. To prowokacja i krzyk.

15.06.2017 13:29
53.15
Beret z antenką
34
Generał

Nazwisko pani premier pisze sie z dużej litery, nieuku z krzaczastymi brwiami

15.06.2017 09:26
54
1
odpowiedz
8 odpowiedzi
Cainoor
187
Mów mi wuju

TVP tak na powaznie?? lol

15.06.2017 09:31
54.1
Drackula
170
Bloody Rider

co do prowadzacego:

To uczucie kiedy na talerzu podaja ci gowno i kaza delektowac sie jak kawiorem.

15.06.2017 09:38
54.2
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Jako że TVPiS nie oglądam oraz że to z założenia prześmiewczy Sok z Buraka, na razie podchodzę do tego mema z dystansem i humorystycznie.

Inna sprawa, że wcale bym się nie zdziwił, gdyby to była prawda...

15.06.2017 12:24
54.3
Lasterious
6
Chorąży

To jest fake, moje drogie lemingi. Oglądam wiadomości codziennie i na pewno bym zauważył taką wiadomość. Z resztą, jaka to miałaby być prowokacja? Że sobie stali i nic nie mówili?

15.06.2017 12:31
54.4
1
Bukary
149
Senator

Oglądam wiadomości codziennie

To nie może być prawda. Lasterious to najlepszy troll w tym wątku. Szacun. Z niecierpliwością czekam na każdą jego wypowiedź.

15.06.2017 12:49
54.5
Flyby
158
Outsider

O jejku, to fake, Lasteriousie? Poczułem się rozczarowany ;(

15.06.2017 12:55
54.6
Lasterious
6
Chorąży

@Flyby Jak sam autor wątku, Pan Drackula, dał się nabrać.

15.06.2017 13:01
54.7
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Flyby

Tyle tylko, że to nie jest/nie było takie oczywiste, bo Sok z Buraka robi nie tylko fejki. Wrzuca również prawdziwe "suche" wypowiedzi PiSiorów lub zdarzenia mające z nimi związek, a które są tak głupie bądź absurdalne, że tylko pozornie mogą wydawać się fejkami.

Jak napisałem wyżej - tego syfu nie oglądam, więc nadal nie wiem czy to prawda (nie zdziwiłbym się) czy fejk, a wiarygodność "nowego kolegi" jakoś tak nie za bardzo jest dla mnie pewna...

15.06.2017 13:18
54.8
Flyby
158
Outsider

Zaraz jakaś tam wiarygodność Irek22 ;) Czy to potrzebne naszemu nowemu koledze?

15.06.2017 10:11
55
odpowiedz
5 odpowiedzi
Lutz
155
Legend
15.06.2017 10:17
55.1
Drackula
170
Bloody Rider

najpierw zapoznalbym sie z tworczoscia tego "autorytetu" zanim tak chetnie bym go cytowal :)

Choc twoj wpis nie dziwi, wszak w sprawie wczorajszego przemówienia Szydło w Auschwitz dochodzimy do fazy pt."Szydło nie powiedziała tego, co powiedziała"

15.06.2017 10:22
55.2
MANOLITO
153
Legend

a co powiedziała? czego tam nie rozumiesz?

15.06.2017 10:59
55.3
Runnersan
165
Senator

Pamięć o Auschwitz to pamięć o konieczności obrony naszych wartości. Pamiętajmy, do czego prowadzi łamanie prawa narodów do samostanowienia.

Takie coś powiedział prezydent Komorowski. Jak zawsze, wszystko zależy od interpretacji i kontekstu. Dziś te słowa spokojnie mogłaby powtórzyć premier i sądzę, że byłyby jeszcze gorzej odczytane.

15.06.2017 11:07
55.4
Drackula
170
Bloody Rider

Runnersan - oczywiscie masz racje. Jesli Komorowski przez 2 lata na lewo i prawo uprawialby retoryke przeciw uchodzca to na bank jego slowa byly by okreslone jako kolejna proba politycznej retoryki.
Chodzi o to aby umiec oddzielic pewne sprawy i tak sformuowac przekaz aby byl jasny dla kazdego.
To czy pis nie potrafi lub czy taki przekaz byl celowy to juz inna para kaloszy.

15.06.2017 12:57
55.5
Flyby
158
Outsider

"..jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią (lub nawet sama ideologia) i ich wymorduje."

"Jeżeli państwo demokratyczne.."

To jak na chwilę obecną ma się demokracja w naszym państwie? Wszystko z nią w porządku?

15.06.2017 10:42
56
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cyniczny Rewolwerowiec
43
Senator

Jak widać można pluć i sikać na ciemny lud (reprezentowany tutaj przez lutza i manolito), a ten cieszy się, że może wodę źródlaną spijać.

15.06.2017 10:49
56.1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

No, ale to chyba nic dziwnego w naszym kraju. W Polsce zawsze tacy byli, są i będą - obecnie wynosi to na szczęście "tylko" 15-20% społeczeństwa.

15.06.2017 11:07
56.2
Kilgur
138
Senator

biorac pod uwage frekfencje wyborcza, ~50% ludzi w cebulandi ma wyjebane, te 15-20% przeklada sie na 30-40% podczas wyborow i tak sie wlasnie stalo ostatnio :P

15.06.2017 11:13
57
6
odpowiedz
12 odpowiedzi
Bukary
149
Senator

Lutz, Manolito --->

Lutz napisał:
Najlepsze jest to, ze krytykuje sie nie sama wypowiedz (w ktorej nie widze niczego zdroznego) a jakas randomowa odpowiedz jakiegos randomowego internauty. Na niej budujac cala historie.

Zacytujmy zatem Sierakowskiego jeszcze raz:

Któryś z komentujących poszedł za logiką zawartą w słowach Szydło i zapytał: "Premier Szydło chce robić obozy koncentracyjne dla uchodźców?!". Bo jak to inaczej czytać? Że chodzi o ochronę Żydów, których kto miał obronić jako "swoich obywateli"? Nieistniejący jeszcze wtedy Izrael? Pokonana Polska? Ktoś jeszcze?

Przede wszystkim Sierakowski nie buduje trzonu swojego wywodu w części argumentacyjnej na wypowiedzi internauty, tylko przytacza słowa o "obozach dla uchodźców" jako tzw. exemplum, którego celem jest zobrazowanie absurdu, do jakiego prowadzić może logiczne potraktowanie wypowiedzi Beaty Szydło, jeśli uznamy, że poglądy członków PiS-u należy postrzegać holistycznie. Bo pozostałe logiczne odczytania jej słów po prostu nie mają sensu - zarówno w kontekście historycznym, jak i w kontekście dotychczasowej polityki PiS-u (walka z "pedagogiką wstydu"). Następnie Sierakowski pokazuje, że pani premier jednak nie kieruje się logiką i - wbrew temu, co napisałeś - krytykuje właśnie jej wypowiedź (a nie słowa internauty), dokonując w miarę szczegółowej analizy kontekstu politycznego, historycznego i związanego z locus (Auschwitz). W ramach tejże krytyki pada kluczowe zdanie: "Nie tylko nie sposób uzasadnić Holokaustem rządowej polityki <<chronienia obywateli>> przed uchodźcami, ale przeciwnie, to właśnie Holokaust dla wszystkich powinien być memento, jak postępować wobec uciekających przed wojną". I zapewne w stwierdzeniu "chronienie obywateli przed uchodźcami" jest (dla ciebie) pies pogrzebany.

Napisałem ci w innym wątku, gdzie uległeś czarowi wywodu prawicowego ideologa, dla którego trzonem argumentacji była z kolei krytyka rzekomo marksistowskiego stwierdzenia, jakoby cierpienie było stanem inherentnym "normalnego" uczestnika kultury, że zadzierasz trochę za wysoko nosa, skoro nie podejmujesz dyskusji na konkretny temat, tylko ograniczasz się do wrzutek dotyczących dyskutantów. Sytuacja się powtarza. Zarzucasz innym manipulację, lokujesz się na katedrze intelektualnej wyższości i patrzysz z góry na nędznych rozmówców ("reszta podobnych Sierakowskiemu"), podczas gdy cały twój wkład w dyskusję zamyka się w stwierdzeniu: "nie widzę niczego zdrożnego" w wypowiedzi premier. Stań więc na wysokości zadania i wyjaśnij słowa, które zniesmaczyły nawet dyrektora muzeum w Oświęcimiu czy prezesa Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich: "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli".

Dla mnie możliwe są tutaj co najmniej dwie interpretacje: albo (biorąc w przemówieniu pod uwagę tzw. ko-tekst, a nie tylko kontekst) Szydło chciała powiedzieć, że należy światu przypominać o tym, iż ofiarami w obozie byli Polacy, a katami Niemcy (idea przyświecająca utworzeniu Muzeum Sprawiedliwych, wcześniejsze stwierdzenie o "przekazywaniu prawdy"), albo chciała wcisnąć - nomen omen - szpilę zwolennikom przyjmowania uchodźców ("niespokojne czasy"). A może to takie ogólne dictum w stylu: "świat jest złym miejscem, a nasz rząd zrobi wszystko, zeby uchronić Polaków przed wojnami, trąbami powietrznymi, zarazą i materiałami wybuchowymi"? Nie za bardzo jednak rozumiem logikę (językową i myślową), która stoi zarówno za pierwszym (popieranym przez Manolito), jak i za drugim czy trzecim (popieranym, jak rozumiem, przez ciebie) stwierdzeniem. O co zatem chodziło pani premier?

Auschwitz uczy nas, że powinniśmy "uczynić wszystko". Czym jest to "wszystko" w kontekście przemówienia i ostatnich wypowiedzi Szydło? Pozywaniem gazet za "polskie obozy", walką z UE w kwestii relokacji, budowaniem WOT, niekupowaniem helikopterów bojowych? A może wszystkim naraz? Duży kaliber stwierdzenia premier ("niespokojne czasy", "wszystko", Auschwitz jako "lekcja") sugeruje, że nie chodzi tutaj po prostu o walkę z osobami szkalującymi dobre imię Polski. O co zatem chodzi, Lutz? No i dlaczego kontrowersyjne słowa pojawiają się i znikają w rządowych kanałach informacji?

Przywołałeś stwierdzenie Pawła Jędrzejowskiego:
Wypowiedź Beaty Szydło ("Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli") jest jednoznaczna: jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią (lub nawet sama ideologia) i ich wymorduje.

I chętnie się z tymi słowami zgodzę. Tyle tylko, że dla mnie intencje Szydło w świetle jej ostatnich wypowiedzi są tutaj co najmniej dwuznaczne: nietrudno założyć, że w umysłach pisowców straszna ideologia, przed którą należy nas za wszelką cenę obronić, ma przybyć do Polski wraz z "hordami" Arabów. Rozumiem, że dla osób, które pokładają wiarę w kryształowe intencje Szydło, nie ma w tych słowach nic zdrożnego. Niemniej jednak dla "paranoików" (pokroju Bukarego), którzy niejednokrotnie przekonali się, że PiS uprawia politykę na pogrzebach, tego rodzaju stwierdzenie jest wyjątkowo wielo-, a nie jednoznaczne. I tu się właśnie różnimy. Bo tego rodzaju wieloznaczność przyprawia mnie (i, jak widać, wielu innych ludzi) o cierpki smak w ustach, ponieważ uważam, że w pewnych sytuacjach należy się powstrzymać od uprawiania polityki. Nawet jeśli propaganda ma być widoczna jedynie pomiędzy wierszami.

Manolito napisał:
żydzi byli polskimi obywatelami! dlatego te 4 miliony żydów zalicza się do strat Polski w czasie 2WŚ na łączną liczbę 6 milionów, dlatego jak wyszła sprawa kto ma finansować popadający w ruinę obóz auschwitz, pierwszy tutaj pisałem, że to nasze państwo powinno finansować jego renowację, bo zginęli tam tego państwa obywatele!

I bardzo dobrze. Ale co to ma wspólnego ze stwierdzeniem premier? Dokonałeś po prostu konkretyzacji jej słów: "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić polskich obywateli, którymi w okresie II wojny światowej byli również Żydzi". To oczywiste. Jeśli dobrze zrozumiałem całą twoją wypowiedź, sugerujesz, że Szydło mówiła tutaj o ochronie dobrego imienia Polaków/Żydów i walkę z "zawłaszczaniem" tej tragedii przez inne nacje (Izrael). Już to pokazuje, że rozumiesz słowa premier zupełnie inaczej niż np. Lutz (i Jędrzejowski), chociaż poruszasz się przynajmniej cały czas w kontekście okoliczności wystąpienia (Muzeum Sprawiedliwych). Wspaniała wieloznaczność zdania, które jest według ciebie proste i "banalne"! Dla mnie jednak duża waga znaczeniowa stwierdzenia "należy zrobić wszystko w niespokojnych czasach" nijak nie pasuje po prostu do walki z "zawłaszczaniem Holocaustu". I dlatego twoja interpretacja średnio do mnie przemawia jako jedyny sens wypowiedzi Szydło. Dodajmy ponadto: gdybyśmy uznali, że Szydło krytykuje w Auschwitz Izrael czy amerykańskich Żydów, to musielibyśmy przyznać, że - delikatnie rzecz ujmując - trochę niefortunnie wybrała sobie miejsce tej krytyki. ;)

W skrócie: dla nas słowa Szydło są wieloznaczne, a ponieważ interpretujemy je w kontekście wszystkiego, co robi i mówi PiS, widzimy w nich również przemyconą apologię polityki antyimigranckiej; dla was słowa premier są jednoznaczne, chociaż każdy z was interpretuje je inaczej. ;)

Wybaczcie, jeśli kogoś uraziłem, ale starałem się z całej siły unikać słów "debil", "kretyn", "ludzka szmata". :) I jeszcze jedno: to przemówienie to akurat taka mało znacząca informacja, a wywiązała się wokół niego ogromna dyskusja. Dla mnie, jako obywatela, znacznie ważniejsza jest chociażby "córka leśnika". Że o bondowskich zabawach Kamińskiego, powietrznym taksówkowaniu Antosia czy masowym eksodusie nauczycieli nie wspomnę. :) Zastanawia mnie zatem, dlaczego przy tego rodzaju "błahostkach" zwolennicy PiS-u aktywnie się udzielają, a przy sprawach znacznie większej wagi - milczą.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 12:14:02
15.06.2017 11:21
57.1
Drackula
170
Bloody Rider

+

PS.
Bukary, dasz mi kurs jak byc ironicznym na Twiccie, znow mnie pisowskie trolle lajkuja :/

15.06.2017 11:45
57.2
MANOLITO
153
Legend

ale ja się nie doszukuje tego co poeta miał na myśli, tylko co powiedziała dosłownie, powiedziała o obywatelach? powiedziała - zginali tam obywatele polscy? zginali! a kontekst jest jak najbardziej - bo żyjemy w niespokojnych czasach, obok mamy wojnę, na około zamachy terrorystyczne, inwazja nie wykształconych islamskich nie tolerancyjnych emigrantów ekonomicznych (których wy z uporem nazywacie uchodźcami)jesteśmy zaangażowani w walkę z państwem islamskim - trudno żeby nie mówić o bezpieczeństwie w miejscu w którym nasze państwo nie zapewniło bezpieczeństwa takiej masie naszych obywateli.

15.06.2017 11:55
57.3
Bukary
149
Senator

Drackulo, musiałbym być Tomem Cruisem, żeby wykonać zadanie, które przede mną postawiłeś. :)

Ironia rodzi się w interakcji i zależy w głównej mierze od inteligencji i wiedzy odbiorcy. Innymi słowy, jeśli ktoś nie potrafi rozpoznać ironii, to znaczy, że nie ma wystarczającej wiedzy o nadawcy, kontekście lub treści wypowiedzi. Podejrzewam zatem, że z twoimi umiejętnościami ironicznymi wszystko w porządku i pies jest gdzie indziej pogrzebany. :)

Przy okazji: współczesna młodzież w szkole nie potrafi rozpoznawać ironii. I ta umiejętność zanika z roku na rok coraz bardziej. Nie ma np. mowy o tym, żeby statystyczny licealista zrozumiał "Monachomachię", satyrę "Do króla", wiersze Herberta, Szymborskiej, Barańczaka (czyli właśnie ironiczny konceptyzm) przy pierwszym podejściu. Wszystko czytają dosłownie, a do kontekstów (np. historycznych) właściwie w czasie aktu lektury nie sięgają. I to nie wynika raczej z poziomu nauczania w szkole. Oni (w większości) się po prostu niczym nie interesują poza światem wirtualnym, komórkami, popkulturą czy relacjami z rówieśnikami. Zdobywanie wiedzy ogranicza się u nich wyłącznie do czasu pobytu w szkole. Tak jest i tak już będzie. I dlatego tak istotna jest dobra edukacja.

A wybór dobrej edukacji wcale nie jest równoznaczny z wyborem szkoły, która osiąga najlepsze wyniki w egzaminach zewnętrznych (gimnazjalny czy maturalny). Kierujcie się raczej wskaźnikiem EWD.

Manolito, no więc potwierdziłeś to, o czym pisałem. Póki będziemy inaczej postrzegać intencje rządzących, póty w zupełnie odmienny sposób odczytamy to, co mówią czy robią. Nikt nikogo do pokładania wiary w PiS lub wycofania swojego zaufania dla działań tej partii tutaj raczej nie przekona. Podobnie jest z konkretnymi ustawami itp.: dla nas to kolejne przykłady okopywania się przy korycie i zabezpieczania swoich prywatnych interesów, dla was - działania na rzecz obywateli w ramach walki z "układem".

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 12:03:56
15.06.2017 13:05
57.4
Flyby
158
Outsider

"Przy okazji: współczesna młodzież w szkole nie potrafi rozpoznawać ironii. I ta umiejętność zanika z roku na rok coraz bardziej. Nie ma np. mowy o tym, żeby statystyczny licealista zrozumiał "Monachomachię", satyrę "Do króla", wiersze Herberta, Szymborskiej, Barańczaka (czyli właśnie ironiczny konceptyzm) przy pierwszym podejściu. Wszystko czytają dosłownie, a do kontekstów (np. historycznych) właściwie w czasie aktu lektury nie sięgają. I to nie wynika raczej z poziomu nauczania w szkole. Oni (w większości) się po prostu niczym nie interesują poza światem wirtualnym, komórkami, popkulturą czy relacjami z rówieśnikami. Zdobywanie wiedzy ogranicza się u nich wyłącznie do czasu pobytu w szkole. Tak jest i tak już będzie."

Trafne, Bukary. Doświadczam tego, niemal każdego dnia. Lecz z trochę starszym pokoleniem, też w wypadku ironii bywa nie najlepiej.. ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-15 13:20:44
15.06.2017 13:33
57.5
1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Świetny post. Lubie czytać inteligentnych ludzi z duża wiedza.

15.06.2017 14:00
57.6
Bukary
149
Senator

Lecz z trochę starszym pokoleniem, też w wypadku ironii bywa nie najlepiej.. ;)

Dlatego licealiści zamiast czytać jakieś bzdurne i pseudopatriotyczne nowelki powinni zapoznać się przynajmniej z fragmentami "O pojęciu ironii" Kerkegaarda albo dialogami Platona. Taki był kierunek rozwoju edukacji polonistycznej w ostatnich latach, ale PiS wszystko leciutką rączką przekreślił.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 14:01:17
15.06.2017 14:03
57.7
MANOLITO
153
Legend

Bukary, inaczej widzimy, bo wy jesteście uprzedzeni, do tego nakręceni tym randomowym kretynem który rozpętał tą gówno burzę, jesteście zdolni do tego, że z tak prostej i oczywistej wypowiedzi potraficie ukuć coś takiego :zresztą, jakby się tak zastanowić, to sugerowanie, że jeśli przybędzie więcej uchodźców, jedynym rozwiązaniem, jakie nam pozostanie, będzie ich zagazowanie... też nie jest najzręczniejsze. delikatnie mówiąc.

to jest szczyt absurdu i nienawiści, żółć wam zupełnie zalała oczy, gorzej to jest jakaś histeria wymieszana z skretynieniem.

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-15 14:04:44
15.06.2017 14:14
57.8
Flyby
158
Outsider

"to jest szczyt absurdu i nienawiści, żółć wam zupełnie zalała oczy."

Wiem że się starasz być (jak by dodał Bukary) ekspresywny lecz może przestałbyś nam tutaj wymyślać?

15.06.2017 14:14
57.9
Bukary
149
Senator

Manolito, mogę mówić za siebie: tak, jeśli idzie o PiS, jestem uprzedzony. I mam powody. Codziennie widzę, jak partia Kaczyńskiego niszczy to, co dobre, wartościowe, i marnotrawi lub zasysa do swojej kabzy pieniądze podatników w imię słupków wyborczych, prywatnych interesów, schlebiania najniższym gustom i popędom lub walki z kompleksami pewnego jegomościa. Nie mam za grosz zaufania do tej bandy ignorantów i ludzi o wątpliwej moralności. I czasem się dziwię, że osoby twojego pokroju wciąż popierają to, co się teraz dzieje w państwie polskim.

I przy okazji: nigdzie nie pisałem, że Szydło wzywa do zagazowania uchodźców. Takie stwierdzenia to rozwinięcie ad absurdum "złotej myśli" z przemówienia pani premier. Tyle w tym taktu, ile w jej agitkach.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 14:15:55
15.06.2017 14:33
57.10
MANOLITO
153
Legend

ja się nie dziwię, gdy uderzacie tam gdzie uderzyć należy, w misiewicza, w macierewicza, w zamianę świń przy korycie, w kurskiego i jego propagandową telewizję - ale też trzeba przy tych atakach zachować, dystans, proporcje i zdrowy rozsądek - ja go tutaj nie widzę, doszło do sytuacji gdzie premier mówiąca o ochronie obywateli oskarżana jest o to między innymi, że chce otworzyć obozy koncentracyjne - to już jest zwykły festiwal ślepej nienawiści pozbawionej resztek rozsądku i przyzwoitości - takie coś mieliśmy za czasów palikota i tej ślepej tłuszczy rechoczącej ze śmierci Lecha - my się nie musimy lubić, szanować, ale to co teraz uprawiacie jest przekroczeniem tej granicy, gdzie nie ma sensu już z wami się spierać, bo to tak jak by dyskutować z tłuszczą z widłami i pochodniami?

15.06.2017 14:42
57.11
Flyby
158
Outsider

"..bo to tak jak by dyskutować z tłuszczą z widłami i pochodniami?"

Dobrze że ten pisokrata ( to od arystokraty, he, he) postawił znak zapytania. Już mu widać lepiej.

15.06.2017 14:43
57.12
Bukary
149
Senator

Zgadzam się, Manolito: jeśli ktoś na poważnie twierdzi, że Szydło chce otworzyć obozy koncentracyjne dla uchodźców, to ma raczej nierówno pod sufitem. Ale czy ktoś w tym wątku ujawniał takie rewelacje? Ludzie się tutaj raczej oburzają na to, że Szydło uprawia zawoalowaną propagandę w Auschwitz.

A poza tym: skoro wymieniłeś tyle niecnych występków PiS-u, to czemu nadal bronisz tej bandy? Tylko mi nie mów, że za PO było gorzej.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 14:46:40
15.06.2017 11:36
58
odpowiedz
2 odpowiedzi
USSCheyenne
50
Wiedźmin 3

Apropos szyszki to przed chwilą usłyszałem jak jakiś tytan pisowski powiedział, że jego córka bardzo często rysuje serduszka i wkłada do koperty i prosi aby przekazać np. pani premier.

15.06.2017 12:04
58.1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

To powiedział Skurkiewicz (--->) - "intelektualny brat" Carycy.

15.06.2017 12:06
58.2
Bukary
149
Senator

Ha! Ha! Serduszka dla pani premier od córki. Kolejny hit kabaretowy, który przypomina czasy kultu jednostki.

A tu sensowny komentarz:
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/czy-powinnismy-sie-smiac-z-corki-lesniczego-komentarz/jglnfr8

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 12:20:49
15.06.2017 12:39
59
odpowiedz
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

ja podtrzymuję moją interpretacje słów Beci, aczkolwiek skupiony na tej interpretacji związanej z polityką zagraniczna rządu PiS dopiero dzisiaj dostrzegłem, jak brzmią te słowa wyrwane z kontekstu, który nie każdy musi znać.... faktycznie, włos się jeży na głowie... :/ a co, jeśli jednak nie mam racji pisząc o tym, "co poeta..."? nie chcę znać odpowiedzi...

zresztą, jakby się tak zastanowić, to sugerowanie, że jeśli przybędzie więcej uchodźców, jedynym rozwiązaniem, jakie nam pozostanie, będzie ich zagazowanie... też nie jest najzręczniejsze. delikatnie mówiąc.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-06-15 12:46:52
15.06.2017 12:45
60
odpowiedz
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Forumowi PiSiorscy rycerze próbują bronić słów Szydło, które można interpretować tak albo inaczej. Nieistotne.

Fakty natomiast są takie:

1) Wypowiedź Szydło zniknęła z oficjalnego konta PiS na Twitterze. Ergo, sam PiS zorientował się, że w tym miejscu i w tym kontekście było to co najmniej niezręczne sformułowanie. (No, ale oczywiście forumowym PiSiorskim rycerzom nawet to nie daje do myślenia, przez co brną dalej)
Choć trzeba dodać, że to, co powiedziała w tamtym momencie Szydło brzmi jeszcze gorzej niż to, co PiS pierwotnie zamieścił na swoim oficjalnym koncie, a później usunął i wstawił tylko to: https://twitter.com/pisorgpl/status/874933725435482112 .
Na szczęście (i na nieszczęście PiS - jak się wielokrotnie przekonaliśmy, np. w kwestii "Sadurska w PZU") w internecie nic nie ginie...

2) Wypowiedź Szydło poszła w świat i generalnie jest interpretowana negatywnie. Nieważne czy słusznie, czy niesłusznie. Nie zmieni tego nawet Ziemkiewicz wzywający oponentów, którzy negatywnie odebrali wypowiedź Szydło, aby "spierdalali".
Przez wypowiedź Szydło PiS - a wraz z nim i Polska i Polacy - nie po raz pierwszy będzie musiał zjeść żabę, w tym będzie miał utrudnione zadanie w walce ze sformułowaniem "polskie obozy koncentracyjne"*, bo - czy to się komuś podoba czy nie - swoim wystąpieniem Szydło utrwaliła wizerunek Polaka-rasisty-ksenofoba-szowinisty.

*Co planuje robić: http://audycje.tokfm.pl/podcast/Projekt-nowelizacji-ustawy-o-IPN-jakie-zagrozenia-ze-soba-niesie-Dorota-Glowacka-w-rozmowie-z-Jakubem-Janiszewskim/49744?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter .

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-15 12:49:24
15.06.2017 13:39
61
odpowiedz
9 odpowiedzi
~leszek
20
Centurion

czytam to czytam.. i nie wiem ?.. co sądzić? aż trudno uwierzyć,
vacuum horrendum ---> pustka powodująca przerażenie., [ ktoś już tu błysnął powyżej łaciną, spróbuje i ja ]...widzę to w co niektórych wypowiedziach, zaczynacie mnie śmieszyć, no ale trudno nie pisać satyry..hehe
@MANOLITO nie lubię PIS, zdelegalizowałbym PO!!!!, ale Brawo! Masz swoje zdanie:), ale 'podpuścili' Cię, i nic Im nie udowodnisz, linki wypowiedzi które dołączają bla bla bla.. brak tu tylko BZDUR!!! wypowiadanych przez PO Nowoczesną,,..etc..
a, teraz możecie "jeździć" po mnie mam to ... no, mniejsza z tym.
No tak, gdybyście milczeli, bylibyście filozofami..

15.06.2017 13:55
61.1
Bukary
149
Senator

Strasznie się zapiekliłeś, a treści w twojej wypowiedzi niewiele, więc nie za bardzo jest z czym dyskutować. Ale skoro już tak na końcu pojechałeś Platonem i Izaakiem z Niniwy, to mam dla ciebie cytat:

Czasem mowa jest złotem, milczenie trzydziestoma srebrnikami.
- S. J. Lec

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 13:56:18
15.06.2017 14:00
61.2
Flyby
158
Outsider

"No tak, gdybyście milczeli, bylibyście filozofami.."

..proszę, no proszę ..ja też czytam i czytam..
Nie ma to jak prawie filozof ~leszek ..odkrywa vaccum horrendum..
...czy w sobie, pytam?
Zdjęty tym przerażeniem..szuka bzdur (ee, nie chce mi się używać capsloka) zastępuje je ble, ble i Brawami dla Manolito.

Ech, gdyby zechciał zostać całym filozofem ..no mniejsza z tym.

Bukary, on sie nie zapieklił, on się zapiekł..

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-15 14:04:17
15.06.2017 14:41
61.3
~leszek
20
Centurion

Czasem mowa jest złotem, milczenie trzydziestoma srebrnikami.

haha no "zjadłeś" mnie ..nie mogę.., "Im mniejszy rozum, tym większa zarozumiałość." pewnie tak chciałeś mi powiedzieć ... nie bój się,, admin kolejną gwiazdkę Ci przydzieli, jesteście tak zatrzetrzewieni w sobie że nawet pouczać nie potraficie w swoich poglądach.. dobra czekam na kolejny taki pseudo-polityczny temat...............................

15.06.2017 14:45
61.4
Irek22
81
Grzeczny już byłem

troll [61.3]
zatrzetrzewieni

15.06.2017 14:55
61.5
Bukary
149
Senator

Z ciebie, Leszku, to prawdziwa studnia cytatów jest. Teraz znowu Ezop, no, no.

Zanim wykonam kontrmanewr w tej wojnie złotych myśli, chciałem zapytać: co to znaczy "pouczać w poglądach"?

A teraz mój ruch:
Więcej jeden osioł zaprzeczy, niż stu filozofów dowiedzie.
- J. I. Kraszewski

15.06.2017 14:59
61.6
Flyby
158
Outsider

..no proszę, co to z ~leszka wychodzi jak go trochę posumować?
..podsumować?
"zatrzetrzewienie" z samych jego trzewi.

..a ten Kraszewski, Bukary - to szpieg był, tfu ..w dodatku francuski.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-15 15:10:30
15.06.2017 15:06
61.7
~leszek
20
Centurion

wolę Napierskiego [ Stefan Napierski ] ale bez cytatów przynajmniej dziś mi się już nie chce...
Irek22 troll [61.3]
zatrzetrzewieni
.. a uważałem Ciebie akurat tu za błyskotliwego... ale co tam ...

15.06.2017 15:10
61.8
Bukary
149
Senator

ale bez cytatów przynajmniej dziś mi się już nie chce...

Smuteczek...

Ale przynajmniej tym zdaniem dałeś nam trochę materiału do analizy. Wolisz Napierskiego bez cytatów? Czy może dziś już ci się nie chce bez cytatów? W ogóle bez cytatów czy przynajmniej bez cytatów?

ale bez
cytat
ów przy
najmniej
dziś
mi się już nie
chce

..a ten Kraszewski, Bukary - to szpieg był, tfu ..w dodatku francuski.

Chciałeś chyba powiedzieć, że rozwalał Francję od środka.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 15:19:12
15.06.2017 15:21
61.9
Flyby
158
Outsider

To ja Napierskim podsumuję Wasz styl postów:

"Styl – to nowe widzenie rzeczywistości."

Stefan Napierski

..niech ~leszek ma ;)

"..że rozwalał Francję od środka."
Ee tam, Bukary, mało efektywny był - samym Francuzom, zwłaszcza tym od rządzenia, wychodziło rozwalanie o wiele lepiej ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-15 15:36:38
15.06.2017 14:00
62
odpowiedz
8 odpowiedzi
Beret z antenką
34
Generał

Bez urazy leszek ale dlaczego wszystkie swoje posty piszesz w tak bełkotliwy sposób?

15.06.2017 14:02
62.1
Bukary
149
Senator

To się nazywa pisanie ekspresywne. Spadek po romantykach. ;)

15.06.2017 14:06
62.2
Flyby
158
Outsider

Ojejku Bukary - ja też jestem romantykiem a przynajmniej byłem, dopóki mi sie nie poprawiło ;(

15.06.2017 14:07
62.3
Beret z antenką
34
Generał

A to spoko :)
We mnie chyba nie ma za grosz romantyzmu bo jak dla mnie to tego nie da sie czytać. I nie chodzi mi do końca o treść

15.06.2017 14:19
62.4
Bukary
149
Senator

To mniej więcej ten poziom bełkotliwej ekspresyjności:

Zabiłaś mię, zwodnico! Nieba cię ukarzą,
Sam ja... nie puszczę bezkarnie,
Idę, zadrżyjcie, odmieńce!
(dobywa sztylet i ze wściekłą ironią)
Błyskotkę niosę dla jasnych panów!
Ot, tym wina utoczę na ślubne toasty...
Ha! wyrodku niewiasty!
Śmiertelne ścisnę wkoło szyi twojej wieńce!
Idę jak moję własność do piekła zagrabić,
Idę!...
(wstrzymuje się i zamyśla)
O nie! nie... nie... żeby ją zabić,
Trzeba być trochę więcej niż pierwszym z szatanów!
Precz to żelazo!
(chowa)
niech ją własna pamięć goni,
(Ksiądz odchodzi)

Wybacz, Adasiu! ;)

15.06.2017 14:37
62.5
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Nie przepadam za romantyzmem w literaturze, ale sorry, Bukary - m.in. tak: nie wiem ?.. co sądzić? , przerażenie., , PO!!!!, , Nowoczesną,,..etc.. nie pisali nawet romantycy!

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-15 14:38:54
15.06.2017 14:57
62.6
1
Bukary
149
Senator

Bo ty, Irku, nie dostrzegasz, że on stosuje Norwidowską interpunkcję! Miejmyż trochę więcej wiary w intencjonalność tych wspaniałych zabiegów retorycznych!

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 14:57:57
15.06.2017 15:08
62.7
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Bukary [62.6]

Dobra, w końcu to ty jesteś ekspertem od j. polskiego. :)

15.06.2017 15:08
62.8
Flyby
158
Outsider

oj, oberwało mi się swojego czasu na GOL-u za Norwidowską interpunkcję, oberwało ;( Do dzisiaj są tacy co mi ją wypominają..

15.06.2017 14:19
63
odpowiedz
1 odpowiedź
MIAngel
13
Centurion

No ta ...

onet.pl, wp.pl ...

Brakuje tylko TVN :D

Jakim brakiem rozumu muszą kierować się ludzie, jakim ogłupieniem że głosują na PO czy Nowoczesną ...

15.06.2017 14:23
63.1
Bukary
149
Senator

Nie brakuje TVN! Dumnie, z podniesionym czołem i wielokrotnie cytujemy tę zakłamaną stację!

spoiler start

Co to za wysyp trolli dziś? Aaaa... Boże Ciało.

spoiler stop

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 14:24:54
15.06.2017 14:22
64
odpowiedz
3 odpowiedzi
Drackula
170
Bloody Rider

Pisowskie spin doktory dalej pograzaja szydlowa :)

https://twitter.com/Maciej_Swirski/status/875326833847398400

15.06.2017 14:33
64.1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Geniusze.
Magierowskiego można nie lubić, ale strach pomyśleć, gdyby zamiast niego do MSZ poszedł zalinkowany asior.

15.06.2017 14:34
64.2
1
Bukary
149
Senator

Zapraszam na patriotyczne karaoke:

https://www.youtube.com/watch?v=8hEY52N_Oo4

15.06.2017 15:00
15.06.2017 14:32
65
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Nie zgadzam się z Kilgurem i MANOLITO, ale oni przynajmniej nie są "jednostrzałowcami" i jakoś tam próbują uzasadniać swój punkt widzenia.
Lutz dużo mniej merytoryczny, ale też przynajmniej nie "jednostrzałowiec".

Natomiast mam wrażenie, że coś dupka piecze PiSiorków, bo wysyp bełkotliwych trolli w ostatnich dniach jest stosunkowo duży.
Pytanie tylko co jest tego powodem - Sadurska, córka leśnika, kłamstwa Policji ws. śmierci człowieka na komisariacie czy niefortunna wypowiedź Szydło, która odbiła się głośnym echem także w ojczyźnie umiłowanego przez PiS - a oskarżanego przez własne służby o kontakty z Rosją - Trumpa...?

EOT z mojej strony w kwestii jednostrzałowców - na więcej muszą sobie zapracować.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-15 14:42:25
15.06.2017 14:41
65.1
Bukary
149
Senator

EOT z mojej strony w kwestii jednostrzałowców - na więcej muszą sobie zapracować.

15.06.2017 22:16
65.2
Zyava
9
Konsul

Czy TY naprawdę myślisz,że tzw. przez Ciebie "jednostrarzałowcy" mają Ci coś do powiedzenia? Oni Mają na Ciebie wyYebane generalnie ;) Pomyśl.Po co uzasadnić swój punkt widzenia w dyskusji z ludźmi którzy i tak nie uszanują tego? Otrząśnij się wreszcie :)

15.06.2017 15:13
66
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Dobra, wracam do poważnych tematów.

Grubo: http://wyborcza.pl/7,75248,21963947,donald-trump-naduzyl-wladzy-jest-sledztwo.html . Przypominam, że nasze orły są w ekstazie na myśl o jego przybyciu.

15.06.2017 15:39
66.1
Flyby
158
Outsider

..ee tam. Putin go obroni. Razem z Antonim. ;)

15.06.2017 16:03
66.2
1
Kilgur
138
Senator

Fake new media atakuja trumpa od bardzo dawna ciekawe co wymysla jeszcze :P
https://youtu.be/qGh7f742zqg?t=126

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-15 16:03:35
15.06.2017 16:32
15.06.2017 21:17
68
odpowiedz
2 odpowiedzi
Drackula
170
Bloody Rider

Partia pragnie władzy wyłącznie dla samej władzy. Nie obchodzi nas dobro ludzkości; obchodzi nas wyłącznie władza. Nie bogactwa, luksusy, długie życie lub szczęście, a tylko władza, czysta władza.

Skad to pchodzi? Podpowiedz: nie z nowogrodzkiej.

15.06.2017 21:34
68.1
1
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

PO, Kukiz albo przemówienie Hitlera.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-06-15 21:34:12
15.06.2017 22:08
68.2
Flyby
158
Outsider

nauki O Briena ..inna rzecz że zdążyłem zapomnieć Orwella. Niedobrze..

15.06.2017 22:36
69
odpowiedz
13 odpowiedzi
Zyava
9
Konsul

Może nie w temacie troszkę..ale...Myślę,że mogliby się wszyscy zainteresować tym...
Uważam,że Pan Andrzej Nowicki był geniuszem potrafiącym spojrzeć na wiele spraw z dystansem i miał ogromną wiedzę.Znałem Polecam poczytać.
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5127

15.06.2017 22:52
69.1
Flyby
158
Outsider

Hmm, Zyava ;) Może dodam pytanie bardziej ustawiające temat masonerii w wątku ;) Otóż jakiej partii (jej sympatykom) taką książkę byś polecił?

15.06.2017 23:00
69.2
Zyava
9
Konsul

No widzisz Fly, otóż chodzi o to,że żadnej :) Poczytajcie. Chciałem pokazać pewien punkt widzenia. Ja nie znałem Pana Andrzeja osobiście, nie zdążyłem .Ale moja narzeczona tak.Człowiek o wielkiej mądrości i wiedzy.
Pozatym Fly , temat Masonerii jak i Illuminati mnie interesuje bardzo.

post wyedytowany przez Zyava 2017-06-15 23:04:27
15.06.2017 23:07
69.3
Flyby
158
Outsider

Fajnie ;) Znasz takie porzekadło większości pisowskiego elektoratu "cykliści, żydzi i masoni"? Wiesz że przez wieki Kościół z masonerią toczył walki?
..też, dawno temu, interesowała mnie masoneria. Miała swój"złoty okres" w Polsce, związany zresztą także z walkami o niepodległość.
Była też modą, kluczem do wolnomyślicielstwa, brr, władzy, wpływów ponad ustrojami politycznymi, ah ..a przynajmniej taką legendą się posługiwała. I miała (ma) swoje odpowiedniki w Kościele. Ciekawy jest ten świat, prawda Zyava?

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-15 23:18:52
15.06.2017 23:12
69.4
Zyava
9
Konsul

Wiem Flyby. Ale Ja nie wierzę w żadnego Boga.Pisałem w innym wątku,że moim zdaniem religie są wymyślone po to by ludzie mieli o co toczyć wojny. Zwyczajnie staram się myśleć racojoalnie.

15.06.2017 23:24
69.5
Flyby
158
Outsider

Niedobrze Zyava, sympatyk "dobrej zmiany" napisałby Ci że błądzisz.
Ja ze swojej strony, przyjmując za dobrą monetę to że jesteś racjonalistą, musiałbym napisać że Twój racjonalizm nie sprawdza się w wyborach politycznych.. ech

15.06.2017 23:29
69.6
Zyava
9
Konsul

Masz rację Fly. Mój punkt widzenia chyba nie sprawdza się .... chyba w niczym. To zdaje się byłby temat na osobny wątek ta Masoneria i Illuminati i ateizm .Ale nie ważne :) Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam jeśli kogoś uraziłem wcześniejszymi wpisami :)

15.06.2017 23:41
69.7
Cyniczny Rewolwerowiec
43
Senator

-staram się myśleć racojoalnie
-temat Masonerii jak i Illuminati mnie interesuje

Pick one.

15.06.2017 23:46
69.8
Flyby
158
Outsider

W porządku Zyava, rozumiem. Wiesz kiedy Twój "punkt widzenia" się sprawdzi? Kiedy właściwie ocenisz swoje wybory i nauczysz się tego "punktu widzenia" (wyborów) racjonalnie bronić ;)
Trochę to zabiera czasu (ech) i życiowego doświadczenia. Jesteś "w drodze", pozazdrościć..Pozdrowienia dla narzeczonej.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-15 23:48:31
15.06.2017 23:48
69.9
Zyava
9
Konsul

Cyniczny... Why? .... BTW.... Ne ma znaczenia, nie widzisz różnicy? :) Nie ważne, zaśmiecajmy wątku.Niech inni piszą.

15.06.2017 23:57
69.10
Zyava
9
Konsul

Fly, wyczuwam lekką zgryźliwość z Twojej strony... ale nie oceniam :) Szanuję.

16.06.2017 00:02
69.11
Zyava
9
Konsul

Ale z tym...."W porządku Zyava, rozumiem. Wiesz kiedy Twój "punkt widzenia" się sprawdzi? Kiedy właściwie ocenisz swoje wybory i nauczysz się tego "punktu widzenia" (wyborów) racjonalnie bronić ;)" To powinniśmy iść na inny temat albo na spotkanie w realu :) Bo to "racjonalne bronienie" to teemat rzeka Fly :)

16.06.2017 00:27
69.12
Flyby
158
Outsider

Nie było żadnej "zgryźliwości", naprawdę..nie było ironii, co nieraz tak mnie bawi.
Starałem się pisać w Twoim stylu. Też go szanuj, będzie nabierał coraz większego poloru..
"Temat rzeka", o racjonalnym bronieniu się jest ..właśnie jak "rzeka", wciąż płynący.. I zależny także od tematów wątków gdzie najczęściej płynie "meandrami" lub tworzy mielizny.. Nic to, Zyava, trzeba czasu i pisania.
..a teraz razem musimy przeprosić autora wątku za off topy

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-16 00:30:46
16.06.2017 00:43
69.13
Zyava
9
Konsul

Ironia źle zrozumiana zawsze przeważnie bawi :)Przepraszamy Dracule"e za off top :)

post wyedytowany przez Zyava 2017-06-16 00:46:27
16.06.2017 05:49
70
odpowiedz
4 odpowiedzi
dwrob
49
Pretorianin

PIS szykuje nam nowy abonament ...
Abonament węglowy czyli chodzi o dofinansowanie zakładów energetycznych a przy okazji kopalni i górników. Załatwią nas wszystkich bo zwyczajnie doliczą do rachunku za prąd a wg wyliczeń będzie to ok 15%. I zapłacimy już od nowego roku.
http://natemat.pl/210459,prawo-i-sprawiedliwosc-myslalo-skad-wziac-dodatkowe-pieniadze-i-wymyslilo-z-abonamentu-na-wegiel

16.06.2017 10:23
70.1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Skandal. Podatki w formie abonamentow powinny byc nielegalne. Bez TK kto jednak o tym zdecyduje?

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/gw-rzad-szykuje-abonament-weglowy/yep08d

16.06.2017 10:41
70.2
Drackula
170
Bloody Rider

Kupujcie akcje spolek weglowych, teraz beda juz zyski przynosily :), a i gornicy sie uciesza, wreszcie nikt nie bedzie chrzakal o zabieraniu 14 tek i innych bonusow :)

Za rok jakis pisiorek tu przyjdzie i bedzie sie slinil jak to teraz koplanie zarabiaja a tusek zamykal :)

16.06.2017 11:02
70.3
1
A_wildwolf_A
138
Generał

kiedy wprowadzą podatek od podatku, albo lepiej: podatek od utraconych podatków od domniemanego przychodu, bo co ci stoi na przeszkodzie pracować jeszcze gdzie indziej i wyrabiać 112 godzin w tygodniu ? przecież jakbyś pracował tyle to twój pracodawca odprowadzał by podatki i kasa państwowa by się powiększała, a tak nieroby nie chcą pracować jak w chinach i rząd utracił te wpływy !
wprowadzić podatek od internetów! podatek od mebli ! podatek od uśmiechu! podatek od chodzenia! podatek od biegania! dofinansowania do czołgania się !

16.06.2017 11:10
70.4
Flyby
158
Outsider

To charakterystyczne dla manewrów finansowych PiS ..traktowanie podatników jak w centralnie sterowanej gospodarce i przerzucanie w bilansach przychodów z jednej dziury finansowej do drugiej. Są fajne efekty w podsumowaniach i dopóki wszystko trzyma się w kupie, wsparte wizjami Morawieckiego, jest dobrze. ;)
Czy będzie lepiej i jak długo, tego nie wiem - niech piszą ekonomiści, byle nie ci natchnieni politycznie..

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-16 11:43:14
16.06.2017 08:57
71
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
MANOLITO
153
Legend

Bukary, moi rodzice albo teściowie, notabene starsi już ludzie często powtarzają "że kiedyś tego nie było" w sensie morderstw, pedofilii, złodziejstwa itd. dlaczego? bo PRLowskie media tego nie pokazywały - więc tego nie było.

- byliśmy niedawno w sytuacji, gdzie za czasów platformy, media były mocno dotowane z kasy państwowej, więc albo siedziały cicho, albo uprawiały pro pełowską propagandę, albo zajmowały się atakowaniem pisu, albo łagodzeniem zachowań wyznawców tejże partii (słynna rozemocjonowana młodzież pod pałacem) - w efekcie, mieliśmy ciągłe "rekonstrukcje" rządu na skutek afer, ale nie przekładało się to na spadek poparcia - oczywiście do czasu, do czasu rozwoju internetu, na tyle, że ten przejął rząd dusz nad wyborcami i upadku tradycyjnych mediów.

teraz natomiast z jednej strony mamy propagandową gadzinówkę a po drugiej oderwane od koryta media (vide niemieckie gazety i słynny apel do podległych dziennikarzy) które walczą o życie (albo jak tefałen musi być wielkomiejska bo ich targetem są dobrze sytuowane miejskie kobiety - a więc choćby ze względu na ten target muszą promować "nowoczesne" zachowania i "postępowe" partie) oczywiście przeradza się to w permanentny atak obu stron na siebie, gdzie każda choćby błahostka urasta do rangi niezwykłego ważnego wydarzenia - symbolem tego jest t.lis i Onet, który zajmuje się permanentnym atakiem na PIs i tylko tym - natomiast tvp zajmuje się atakiem na opozycję oraz zwyczajna propagandą na rzecz rządu - oczywiście ten konflikt przeniósł się do internetu i tutaj jest najgorętszy

podsumowując, obecnie mamy stan ciągłego konfliktu, stąd wrażenie, że teraz jest "gorzej" bo media tradycyjne i nowoczesne z każdej strony nagłaśniają każdą drobnostkę i nieustannie ze sobą walczą - takiego stanu nie mieliśmy za rządów peło, nie dlatego, że było lepiej, tylko nie walczono ze sobą i nie gryziono ręki która karmi.

a dlaczego bronię pisiaków? bronię ich tam gdzie się da obronić, jak się nie da, to albo milczę, bo są nie do obrony, albo zwyczajnie przyznaję wam rację (za czasów peło też zdarzało mi się bronić/chwalić tuska i jego partię) - ale przede wszystkim bronię zdrowego rozsądku i przyzwoitości - bo chcę żyć z sobą w zgodzie i uczciwie pisać jak jest - tutaj natomiast widzę zwykle chamskie, emocjonalne, bezmyślne ataki, często bez sensu i pozbawione logiki (vide ostatnia przemowa szydło) i dlatego ich właśnie bronię - zresztą powinniście się cieszyć, że ktoś z wami tu wytrzymuje, bo po pierwszych "parchach" "pisowskim ścierwie"jakie o sobie usłyszy chyba nie może was dziwić, że mało kto z wami chce polemizować?

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-16 09:00:46
16.06.2017 10:35
71.1
Cainoor
187
Mów mi wuju

"was to już chyba zwyczajnie pojebało"
Po pierwsze rynsztokowy jezyk jest u Ciebie na porzadku dziennym, wiec nawet nie probuj sie tu wybielac.

Po drugie jestes raczej w mniejszosci, ktora uwaza wczorajsze slowa Szydlo za stosowne. Zostalo na ich temat powiedziane tak duzo, w tak logiczny, sensowny, przemyslany, pragmatyczny i kulturalny sposob (vide post Bukarego), ze az skreca mnie od tej twej manipulacji.

Btw wywodu o mediach nawet nie ma co komentowac. Za PO nie bylo mediow opozycyjnych... jasne. Lol.

Podsumowujac - jesli juz chcesz bronic PiS, tam gdzie uwazasz to za sluszne, nie zaczynaj od obrazania wszystkich dyskutantow.

16.06.2017 10:48
71.2
Drackula
170
Bloody Rider

Cainoor, ale w pisowskiej narracji juz sie pojawilo, ze to wina Tuska. Lichocka i inne pisowskie mendy juz sieja propagande ze to celowy atak tuska na biedna pania premier. Juz nie wpsominam o tym ze to wszystko zorganizowane przez Niemcow.
Takze obroncy Pisu w internetach za bardzo z retoryka nie moga odbiegac, niezaleznie od argumentow z jakimi sie zdezaja.

16.06.2017 11:25
71.3
3
MANOLITO
153
Legend

Cainoor, po pierwsze, łapiesz różnicę pomiędzy mówieniem "kurwa", a nazywaniem kogoś kurwą? ja tutaj jadę po chamach tylko gdy mnie pierwsi wyzywają, bo z chamami tak się postępuje. Dam ci radę, fakty interpretuje się od przyczyn do konsekwencji, jeśli używam wulagryzmów albo każę spierdalać "cynicznemu coś tam" - to tylko gdy te osoby pierwsze zaczną po mnie jechać - wystarczy poczytać sobie moje posty CHRONOLOGICZNIE! - nigdy pierwszy nikogo nie obrażam.

po drugie, bo jestem w mniejszości? jedyną osobą która mówiła grzecznie, ale używała błędnej interpretacji był właśnie Bukary - reszta zupełnie odleciała - już nawet nie chce mi się tłumaczyć co to znaczy obywatel i jak to się ma do żydowskich ofiar w obozach bo wasza argumentacja jest zupełnie pozbawiona logiki i podstawowej wiedzy - za którą stoi jakiś internetowy random, a za mną historia i socjologia. (chciałem żeby ktoś wykazał, gdzie się mylę w interpretacji czym jest obywatel i powinności państwa wobec niego - nikt nawet tego nie spróbował zrobić)

a co mediów, mam ci przypomnieć sowę, gdzie ustalano jakie media zniszczyć? bo za bardzo kopią? jak zniszczono rzepę, "uważam że" - i gdzie ty miałeś opozycyjne media? może tvn albo tvp? onet, interię, rmf?

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-16 11:27:48
16.06.2017 11:06
72
odpowiedz
Cainoor
187
Mów mi wuju

Nowy klucz-wytrych znaleziony przez Pis. Informacja ustna (polecenie), nie stanowi informacji publicznej. W zwiazku z tym nie dowiemy sie, kto kazal usunac wyroki ze strony TK. PISkie prawo.

http://natemat.pl/210473,kto-usunal-ze-strony-tk-wyroki-ktore-nie-podobaja-sie-pis-podjeta-decyzja-byla-decyzja-ustna

16.06.2017 12:09
73
odpowiedz
5 odpowiedzi
Flyby
158
Outsider

.. (chciałem żeby ktoś wykazał, gdzie się mylę w interpretacji czym jest obywatel i powinności państwa wobec niego - nikt nawet tego nie spróbował zrobić)..

Nie miałem zamiaru odpowiadać skrzywdzonej niewinności, lecz zawsze mnie bawią interpretacje zależności "obywatel-państwo"

To obywatele tworzą państwo według swoich potrzeb, na ogół według modeli i idei politycznych, najlepiej sprawdzających się w świecie. Grupa obywateli, czasowo państwo reprezentujących z racji wyborów - nie usiłuje swojej władzy utrwalać i przedłużać, poprzez ustanawianie swoich praw i zawłaszczanie państwowych struktur, tak jak to się dzieje, właśnie teraz. Wycieranie sobie gęby państwem jako dobrem nadrzędnym, dbającym o obywateli reszty "świata", to cecha charakterystyczna polityków PiS, wyniesiona z czasów komuny.
To nie media wywołują "konflikty" - media odbijają opinie ludzi tutaj żyjących a dziennikarze są spośród nas.
TVP jako organ medialny zawłaszczony przez przez partię rządzącą - jest zwykłą, pyszczącą niewybredną propagandą - tubą rządową. Już dawno przestała pełnić funkcje informacyjne dla całego społeczeństwa.
..wyrażaj no się synku Kilgurze stateczniej, najwyższy czas.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-16 12:22:25
16.06.2017 12:13
73.1
Kilgur
138
Senator

Grupa obywateli, czasowo państwo reprezentujących z racji wyborów - nie usiłuje swojej władzy utrwalać i przedłużać, poprzez ustanawianie swoich praw i zawłaszczanie państwowych struktur

Zapomiales dodac magiczne slowo TEORETYCZNIE bo w praktyce kazdy rzad z wiekszym lub mniejszym powodzeniem usiluje to robic wiec nie pierdol glupot bo az przykro sie robi :P

16.06.2017 12:19
73.2
MANOLITO
153
Legend

naprawdę pisiaki nie dbają? a jak nam wytłumaczysz, że opozycja chce kontynuować 500+ ba! nawet chcą go poszerzyć! z chęcią przeczytam twoje logiczne wygibasy:) która władza wcześniej wyciągnęła z biedy taką masę dzieci ? dlaczego rafalska dostałą za ten program nagrodę od ELFAC?

a co do obywatela i państwa odsyłam do Davisa - bo ta "moja" interpretacja, też jest jego interpretacją :)

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-16 13:05:42
16.06.2017 12:27
73.3
Flyby
158
Outsider

Nie przerabiaj Daviesa na swoje kopyto - tak jak to robisz z zależnościami "państwo - obywatel" - podobno wyuczonymi. ;)

..a może chodzi ci o tego Davisa? ;)
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/ue/davis-chcemy-zagwarantowac-prawa-obywateli-ue/jwwzhd

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-16 12:58:42
16.06.2017 12:28
73.4
Kilgur
138
Senator

..wyrażaj no się synku Kilgurze stateczniej, najwyższy czas.

No tak standardowo nie ma argumentow zeby walczyc przyczepmy sie do slownictwa :P

16.06.2017 17:39
73.5
Cainoor
187
Mów mi wuju

Nie wrzucajmy opozycji do jednego worka. Sa partie, ktore 500+ chcą zlokwidowac, sa takie, ktore chca to zamienic na inny program (np Aktywna rodzina wg Nowoczesnej).

Kilgur - to nie tak dziala. Wpierw kuktura wypowiedzi, a dopiero potem kuktura dyskusji. Nie mozesz oczekiwac innych standardow od kukturalnych uzytkownikow.

post wyedytowany przez Cainoor 2017-06-16 17:41:01
16.06.2017 12:17
74
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Zawsze uważałem, że jeżeli Prokuratura komuś nie postawi zarzutów (względnie je wycofa), to znaczy, że jest niewinny: http://wyborcza.pl/7,75248,21967433,obajtek-oczyszczony-w-trzeciej-prokuraturze.html .

Niewiele ponad rok temu Daniel Obajtek zasiadał na ławie oskarżonych w Sądzie Okręgowym w Sieradzu, ale prokuratura podlegająca Zbigniewowi Ziobro (PiS) wycofała sprawę z sądu. (...)
Trudno było się spodziewać innego rozstrzygnięcia tej sprawy, biorąc pod uwagę publiczne zapewnienia sprzed lat Jarosława Kaczyńskiego i Beaty Szydło, że Daniel Obajtek jest niewinny.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-16 12:33:25
16.06.2017 12:27
74.1
Drackula
170
Bloody Rider

jak pisiorki beda w tej Polsce rzadzic do 2031, jak to zapowiadaja, to ludzie zaczna brac takie sprawy w swoje rece i dochodzic sprawieliwosci na wlasna reke.
Ot, tak dba panstwo o obywatela, frazes, ktorym Manolito i inni lubie sobie gebe wycierac :)

16.06.2017 12:35
74.2
Flyby
158
Outsider

Pisowskie prawo ? Bezczelne typy psujące państwo, którym sobie gębę wycierają ..ech, jestem delikatny. Teraz będzie bezprawie partyjnie sterowane.

16.06.2017 14:00
74.3
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Drackula
Ot, tak dba panstwo o obywatela, frazes, ktorym Manolito i inni lubie sobie gebe wycierac

Dlatego życzę wszystkim małym, szarym, przeciętnym PiSiorkom, aby - jako faktycznie niewinni - prędzej czy później stanęli przed PiSiorskim "wymiarem sprawiedliwości", w którym stroną przeciwną będzie członek PiS, ktoś z rodziny członka PiS lub ktoś mocno związany z PiS; a w razie przejęcia sądów przez PiS - by w takiej sprawie orzekał PiSiorski sędzia.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-16 14:05:16
16.06.2017 13:38
75
odpowiedz
10 odpowiedzi
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Wreszcie! Wreszcie pacjenci się ucieszą: http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/publiczne-szpitale-beda-patne-wiemy-ile-moga-placic-pacjenci_1002205.html ...

Minister zdrowia chce, by publiczne placówki zdrowia mogły leczyć za pieniądze! (...) Problem jednak spadnie na pacjentów. Niewielu przecież chorych stać będzie, by zapłacić około 2 tys. zł za usunięcie żylaków nogi, 4,5 tys. zł za operację tarczycy bądź 450 zł za kolonoskopię. Biedniejsi będą więc czekali w kolejkach jeszcze dłużej niż teraz. Przecież ci, którzy zapłacą, nie będą chcieli czekać miesiącami na operację.
- Ochrona zdrowia nie jest po to, żeby dobrze sobie radzić; szpital jest po to, by pacjenci czuli się bezpieczni, a nie, żeby przynosił zyski - mówił Konstanty Radziwiłł jako prezes Naczelnej Izby Lekarskiej.

I jeszcze taka przypominajka: https://twitter.com/jozefmoneta/status/875582727747129345 .

Wyborco PiS, PiS robi cię w uja! :)

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-16 13:50:58
16.06.2017 13:48
75.1
Kilgur
138
Senator

Przecierz szpitale moga leczyc 2-3 razy wiecej ludzi tylko nie ma na to kasy funduszu :P

16.06.2017 13:57
75.2
Flyby
158
Outsider

Czyli poprawa publicznej służby zdrowia - ma iść po linii - chory za siebie płaci?
Aaa, rozumiem - dlaczego zdrowy ma dopłacać do chorego skoro musi dopłacać do górników i dzieci.. To taka ulga dla podatników, no nie?

16.06.2017 14:04
75.3
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Flyby
To taka ulga dla podatników, no nie?

Przede wszystkim to kolejna taka hipokryzja, kłamstwo i manipulacja. No, ale "ciemny lud to kupi". Przynajmniej dopóki nie będzie musiał płacić pieniędzmi, he he...

16.06.2017 14:15
75.4
Flyby
158
Outsider

Prędzej czy później "ciemny lud" będzie musiał płacić - na razie płaci własnym rozsądkiem ..
Potem będzie płacił wolnością osobistą, zdrowiem, resztkami pomyślności. Pieniądze da na końcu, o ile jeszcze będą coś warte ;)

..oczywiście "ciemny lud" dostanie coś w zamian, to będą dodatkowe święta, pochody, nieustające miesięcznice, pomniki, kultura ku czci, szczelne granice których nie przekroczy uchodźca czy wróg..i.t.d.
Resztę pozytywów, dopisze Manolito i inni.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-16 14:26:55
16.06.2017 14:23
75.5
1
Runnersan
165
Senator

A tak protestowali przeciwko prywatyzacji. Tak grozili, że za PO to bogaty pacjent będzie płacił i miał przywileje...

Nie oznacza to, że to są złe pomysły. Ot tak czasami denerwuje mnie znana wszystkim standardowa dwulicowość polityków.

post wyedytowany przez Runnersan 2017-06-16 14:23:56
16.06.2017 14:34
75.6
Flyby
158
Outsider

Jak chodzi o służbę zdrowia, nie interesują mnie "dobre pomysły", Runnersan ;) Chodzi o rzeczywistość jaką mają na co dzień ubożsi pacjenci. Jest lepiej?

16.06.2017 14:36
75.7
1
A_wildwolf_A
138
Generał

co śmiechem przez łzy nawet pomimo takich zagrywek pis nadal będzie miał swój żelazny elektorach 25% otępiałych hasłami "pis to prawdziwi polacy, patrioci, polska najwazniejsza, niech zyje pzpr i stalin... ups to nie to, usunąc natychmiast z tweeterów! )

post wyedytowany przez A_wildwolf_A 2017-06-16 14:37:13
16.06.2017 14:45
75.8
1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Najzabawniejsze jest, że pisze to umiarkowanie proPiSiorski Super Express - gdy ludzie przeczytają o tym w dwa razy poczytniejszym Fakcie, to dopiero będzie.

16.06.2017 14:45
75.9
Kilgur
138
Senator

Czyli poprawa publicznej służby zdrowia - ma iść po linii - chory za siebie płaci?

Coz ci ktorych stac i tak placa bo kolejki czesto sa wielomiesieczne, a czasem nawet kilkuletnie i raczej nie spodziewam sie nagle przyplywu placacych chyba ze ceny beda mocno konkurencyjne. Pis poprostu chce przejac czesc tych ktorzy placa juz teraz, a czy zawalczy o nich cenami zobaczymy to narazie tylko projekt ktory moze wejdzie w zycie.

dlaczego zdrowy ma dopłacać do chorego
Z prostego powodu leczenie powaznej choroby moze kosztowac wiele i nawet jak cale zycie wplcajasz na fundusz nie pokryjesz np przewleklego leczniea raka, np jedna chemia to ok 13 tys

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-16 15:00:41
16.06.2017 15:24
75.10
Flyby
158
Outsider

Cóż, Kilgur, kłopot z tobą mam taki że ja o tym (kolejki, terminy etc) wiem. Zaś kiedy stosuję typową ironię, widoczną w ujęciu całego mojego postu - wyrywasz z kontekstu kawałek sygnalizujący ironię "dlaczego zdrowy ma dopłacać do chorego" traktując go poważnie i wyczerpującą ;)
Dobrze chociaż że oszczędzasz sobie kwalifikacji postu, w rodzaju: "nie pierdol głupot", ech ;)
Nie chcąc konfliktu - napiszę, to wina mojego stylu pisania bo obserwacje mamy podobne.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-16 15:28:10
16.06.2017 15:08
76
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
Bukary
149
Senator

Manolito, dzięki za wyjaśnienia.

Niestety, nie mogę się zgodzić z tym, że za czasów PO było gorzej, tylko przychylne rządowi media milczały, gdy trzeba było wyrazić oburzenie. Rzecz jasna, PO zrobiła wiele złego i dlatego m.in. w ostatnich wyborach na kolesi z "Sowy" nie głosowałem. Nawet sobie przyrzekłem, że partia Kopacz dołączy do niechlubnego kręgu organizacji, na które nigdy już nie oddam swojego głosu. Do tej pory w koszyku wiecznej infamii znajdował się tylko PiS, co było rezultatem nieudolnych rządów tego klanu ignorantów w zamierzchłych czasach. Zaczynam jednak powoli zmieniać zdanie, bo to, co wyprawia PiS teraz, naprawdę przechodzi ludzkie pojęcie.

Nie wiem, dlaczego uważasz, że 500+ może stanowić wystarczające usprawiedliwienie dla pozostałych działań PiS-u. Przecież to partia, którą jedną ręką daje, a drugą zabiera. W niezliczonych już częściach tego wątku można poczytać o wielu "ukrytych" podatkach, które PiS z miną niewiniątka wprowadza. Owszem, zdarzają się pozytywne inicjatywy (ostatnio np. mniejsze opodatkowanie pracujących emerytów), ale w ogólnym rozrachunku dobrych uczynków i grzechów waga tych drugich jest, w moim przekonaniu, zdecydowanie większa. Zresztą marnotrawstwo naszych pieniędzy przybrało za rządów PiS niebotyczną skalę. Wystarczy wspomnieć tylko tzw. komisję smoleńską czy miliony przebimbane przez Antosia.

Daleki jestem od stawiania polskim politykom wysokich wymagań, gdy idzie o moralność. Dlatego np. kwestia uchodźców nie jest dla mnie kluczowa. I dlatego też nie zdziwiły mnie zupełnie rozmowy w "Sowie", bo jestem przekonany, że pisowcy w kuluarach rozmawiają tak samo, o czym zresztą mogliśmy się przekonać, oglądając pewne taśmy z czasów ich poprzednich rządów. Hipokryzja wylewa się wielką falą z każdej strony sali sejmowej. Zauważ jednak, że to PiS przede wszystkim szafuje takimi słowami, jak "wartości", "prawda", "patriotyzm", "Ojczyzna" itp. Może kiedyś miały one jakieś znaczenie w ustach polityków tej formacji. Jednak w świetle wydarzeń z ostatnich lat zamieniły się w puste hasła, które mają na celu jedynie utrzymanie wysokości słupków sondażowych. Rzekomo kryształowy Kamiński, który pewnie stał za podsłuchami u "Sowy"; tchórzliwy Macierewicz, który wyciera sobie gębę wszelkimi wartościami; ziejący nienawiścią Kaczyński, który co miesiąc kłamie o "nadchodzącej prawdzie", urządzając na grobach wiec polityczny; przaśny Szyszko, który idzie śladem najlepszych PSL-owskich tradycji; kłamiąca jak z nut minister Zalewska, która powinna przecież stanowić nieskazitelny wzór prawdomówności dla uczniów. Itd. Itp. A nie wspomniałem nawet o Kempie, Ziobrze, Waszczykowskim, Błaszczaku czy ogromnej rzeszy Misiewiczów... Przecież to jest banda kłamców i oszustów, którzy do tego strasznego kotła polityki dorzucili jeszcze jedną cechę - ignorancję. I śmiem twierdzić, że w rządzie PO (i w państwowych spółkach za czasów PO) tego rodzaju nieuków i w takiej liczbie nie uświadczyliśmy. Mówiąc krótko, ludzie, którzy popierają PiS ze względów moralnych czy etycznych mają, moim skromnym zdaniem, mózgi całkowicie przeżarte propagandą.

A chciałbym przypomnieć, że przed wyborami psioczyłeś, Manolito, na pychę i butę PO. No to możesz teraz doświadczać jeszcze większej pychy i buty (podszytej mnóstwem kłamstw) ze strony PiS-u. Obsadzanie wszystkich stanowisk kolesiami bez kompetencji, i to w pełnym świetle jupiterów - jest! Bezczelna propaganda w telewizji publicznej - jest! Nieliczenie się z głosem obywateli pomimo wcześniejszych obietnic (np. podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji) - jest! Okłamywanie opinii publicznej bez skrupułów (np. Zalewska, Szydło) - jest! Załatwianie prywatnych interesików w świetle kamer - jest! I tak dalej. Bezczelność władzy stała się jeszcze bardziej widoczna, bo PiS-owi brakuje PO-wskiej finezji w kręceniu lodów. Ale maszynka działa jak należy.

Znacznie ważniejsze są dla mnie zatem kwestie związane ze zdrowiem, bezpieczeństwem (ale nie w ramach rzekomego problemu terrorystycznego w Polsce) czy przyszłością naszych dzieci. W każdej z tych kwestii PiS dokonał całkowitej demolki: smog/ekologia i polityka "węglowa", zniszczenie TK i próba podporządkowania sobie władzy sądowniczej in statu nascendi, deforma edukacji. To są rzeczy nie do obrony, które będa miały długofalowe i trudne do cofnięcia konsekwencje. Nie ma chyba sensu, żebym po tylu częściach wątku na temat "dobrej zmiany" po raz kolejny tłumaczył, dlaczego powyższe zmiany/reformy uważam za gwóźdź do trumny "normalnego" rozwoju naszego kraju. Niezależnie od tego, jak złe były rządy PO, partia Tuska nie dokonała tego rodzaju spustoszenia w dziedzianach rzeczywiście istotnych. I to właśnie, jak sądzę, sprawia, że nawet 500+ nie powinno być dla nikogo koronnym argumentem, który przemawia za udzielaniem PiS-owi poparcia.

Pominąłem jeszcze bardzo ważną sprawę, czyli ekonomię. Na razie, niezależnie od tego, kto rządzi, koło spokojnie się obraca. Nie jestem jednak na bieżąco z pomysłami PiS-u w tej dziedzinie, więc może ktoś inny powie nam tutaj coś więcej.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-16 15:09:16
16.06.2017 15:19
76.1
1
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Wszystkie ich nieliczne pozytywne osiągnięcia można w dupę wsadzić przy samym fakcie ciężkiej pracy nad skłócaniem i budowaniem podziałów w społeczeństwie a także prostytuowaniu instytucji kościoła w Polsce.

Stopień bezczelności przy uskutecznianiu kumoterstwa, sitwy i zwyczajnego złodziejstwa w białych rękawiczkach (wszystkie dotacje, komisje, fikcyjne stanowiska, awanse, zarządy, nagrody itd.) jest niewyobrażalny.

Myślałem że krótkie rządy dekadę temu był wypadkiem przy pracy, jednak mentalna Polska B+ wróciła i nie wiadomo czy szybko odejdzie, przerażające czasy.

post wyedytowany przez .:Jj:. 2017-06-16 15:22:08
16.06.2017 15:27
76.2
1
Drackula
170
Bloody Rider

Odniose sie tylko do 500+ , po raz kolejny.

500+ to zadna pomoc, to jest zwykle kupczenie glosami dla ciemmnego luda, za ktory placa pozostali. W zaden sposob to cale 500+ nie przelozy sie na poprawe dzietnosci w przecietnej rodzinie, a jesli juz to zauwazymy azrost raczej w patologiach i tej grupy ludzi, ktorzy z zasilkow zrobili sobie sposob na zycie.

Zgodze sie ze miec 500 a nie miec to jest roznica, ale nie jest to pomoc jakiej chcialaby typowa polska rodzina. Typowa polska rodzina chcialaby wiekszej ilosci zlobkow, przedszkoli i norlamnych cen w tych osrodkach. Bo jesli ktos musi placic 2000 za dziecko to to 500 to takie otarcie lez tylko chyba. Jak juz chcieli dac 500, to mozna bylo to zrobic tak, ze szlo by ono bezposrednio na oplacenie zlobka i inne formy pomocy bezposredniej, rodzina, ktore chca miec dzieci a jednoczesnie nie chca wybierac pomiedzy siedzeniem w domu z dzickiem a praca.
Znam ludzi, ktorzy prawie cala wyplate malzonki przeznaczaja na opieke nad dziecmi, tylko po to aby kobieta miala ciaglosc zatrudnienia i nie wyleciala z rynku pracy. Takie sytuacje to wlasnie jakas farsa i kompletnie olanie tej grupy spolecznej, ktora ma wymierny wplyw na rozwoj kraju i gospodarki.

16.06.2017 15:56
76.3
1
Bukary
149
Senator

Drackula, zgadzam się w całej rozciągłości. Dodałbym jeszcze, że konieczne jest, moim zdaniem, uzależnienie tej "pomocy" od dochodów. Ale próg jej przyznawania powinien być w miarę wysoki (nie tak, jak w przypadku wielu innych "zapomóg"). Chodzi o to, żeby ludzie naprawdę bardzo zamożni nie byli jednak beneficjentami takiej zapomogi, podczas gdy ubodzy z jednym dzieckiem nie dostają nic. Elementarne zasady społecznej sprawiedliwości.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-16 15:58:18
16.06.2017 15:55
77
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
81
Grzeczny już byłem
16.06.2017 15:57
77.1
1
Drackula
170
Bloody Rider

kurna, juz pisalem post o tym

Jarek! Na bacznosc! Rydzyk przywoluje cie do porzadku, kase dawaj.

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-16 15:57:39
16.06.2017 16:01
78
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
USSCheyenne
50
Wiedźmin 3
16.06.2017 16:05
78.1
2
Drackula
170
Bloody Rider

wiekszosc ciemnego luda nie sledzi twitta i nie porusza sie w internetach. W TVPiS tego i tak nie zobacza. dlatego tez poparcie sie nie zmieni, swoj do swego ciagnie, homosovieticus i neobolszewia sa zywe w narodzie.

16.06.2017 16:11
78.2
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Może oni niech lepiej nic nie piszą, jak mają co któregoś tweeta kasować...
Chociaż nie, z drugiej strony to doskonale ilustruje hipokryzję, zakłamanie i prawdziwe oblicze tej partii oraz jej manipulacje "ciemnym ludem": (...) największy procent odpowiedzi "dezaprobuję" jest wśród Włochów i Greków. Akurat w tym przypadku jasne jest, że mieszkańcy są niezadowoleni nie z przymusowych kwot uchodźców, ale właśnie z tego, że inne kraje UE - w tym Polska - nie wywiązują się ze zobowiązań i nie przyjmują uchodźców, którzy są obecnie w Grecji i Włoszech.

Jacek Kurski, obecny prezes TVPiS dobrze wiedział, co mówi i choć raz w życiu nie mijał się z prawdą określając wyborców PiS "ciemnym ludem".

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-16 16:14:31
16.06.2017 16:40
79
odpowiedz
2 odpowiedzi
MANOLITO
153
Legend

Bukary ale ja nie twierdzę, że pis jest specjalnie lepsze albo stosuje inne metody sprawowania władzy - ma mnóstwo na sumieniu - ale to co się teraz dzieje jest sztucznie nagłośnione, a co najlepsze i tak działa na korzyść pisu, wystarczy że pokażą skompromitowanego kijowskiego, gębę schetyny, żale i skargi na własne państwo (vide wolta sarjusza), straszenie nas odcinaniem unijnego cycka, bo nie chcemy zdrowych murzynów bez wykształcenia, albo emigrantów z bliskiego wschodu(tak, tak, wedle greków 80% z nich to nie uchodźcy), albo jakiś marsz tych którzy bronią nie prostych ludzi, ale trybunałów (gdzie były marsze jak komornicy i sitwa sędziowska sankcjonowała pozbawianie ludzi majątków całego życia?) - wisi nam co o nas myślą, że nie jesteśmy dość "europejscy", przestaliśmy się wstydzić swojego zaścianka, bo widzimy, że zachód jest chory, nie broni własnych obywateli w imię lewicowych ideałów, a jak ktoś nas straszy tym bardziej będziemy stawiać opór wobec ue jak tego establiszmentu który im potakuje wbrew naszej racji stanu - wystarczy, że dojdzie do zamachu, przepraszam incydentu i już słupki pisowi rosną - bo przeciętny prostaczek jakim ja jestem, chce żyć bezpiecznie, ma głęboko tam gdzie plecy dzielą się na dwoje los emigrantów których marzeniem jest dostanie się do bogatych niemiec, ma gdzieś "wolność" której mu na co dzień nie brakuje (tobie brakuje?)albo "państwo prawa" które nigdy go nie broniło - obecna opozycja nie broni ludzi, nie zajmuje się ich problemami, nie daje żadnej pozytywnej alternatywy, zajmuje się problemami elit albo własnymi problemami bo potracili stołki, albo media potraciły dotacje, bo co nas interesuje że jedna świnia zostanie zastąpiona drugą świnią? każda władza tak robi i będzie robić.

Podsumowując, dopóki opozycja nie zacznie się zajmować naszymi problemami, a nie tym, że wypieprzono ich kolegów z rad nadzorczych, albo jakimiś innymi stołkowymi sprawami, dadzą nam alternatywę, bo bycie przeciwko pisowi to nie jest żadna alternatywa! każdy to potrafi! albo będą nas zmuszać do przyjmowania emigrantów wbrew naszej woli nadal słupki będą pisowi rosnąć

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-16 16:45:38
16.06.2017 17:09
79.1
2
Bukary
149
Senator

Manolito, ale ja za bardzo nie rozumiem: dla ciebie kwestia uchodźców to rzecz ważniejsza od problemów smogu, wymiaru sprawiedliwości czy edukacji? Naprawdę uważasz, że PiS nas broni przed ewentualnym zalewem Arabów-terrorystów? Serio? I czemu używasz takich słów-kluczy z pisowskiej propagandy, jak chociażby sitwa sędziowska, lewicowy Zachód itp.?* Popierasz podporządkowanie sądów politykom? Poważnie? Nie dostrzegasz tu cholernego niebezpieczeństwa dla każdego normalnego Polaka? Uważasz, że nadal powinniśmy palić węglem i finansować projekty "węglowe", a smog to tylko sztuczna afera medialna? Zgadzasz się z tym, że powrót do metod i treści nauczania, które nijak się mają do współczesnych potrzeb młodzieży i rynku pracy, jest wskazany? I naprawdę uważasz, że wszystkie organizacje i wszyscy politycy, którzy protestują przeciw takim pisowskim rozwiązaniom, nie zajmują się (choćby przy okazji) problemami zwykłych ludzi?

Bo to, że opozycja jest teraz do bani, wszyscy wiemy.

* http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/200965,1,nowomowa-wladzy.read (artykuł z 2006 r.)
** https://plus.google.com/+annatrautmann/posts/Ra6crLS29zp (i nowsza rozmowa z Głowińskim):

Mały cytat z ostatniego artykułu dla rozluźnienia atmosfery:

[ SŁOWNIK ]

Antypolonizm – krytyka działań rządu PiS i parlamentu, w którym PiS ma większość

Demokracja – patrz: dobra zmiana ad. 1

Dobra zmiana – 1. wszystko, co robi władza PiS; 2. sam PiS u władzy

Emeryten gang – 1. protestujący przeciwko niekonstytucyjnym zmianom wprowadzanym przez PiS; 2. Komitet Obrony Demokracji

Folksdojczenie – zwracanie się do instytucji Unii Europejskiej o przyjrzenie się niekonstytucyjnym działaniom polskich władz (PiS)

Gender – słowo oręż konserwatywnej prawicy, wywodzące się od neutralnego terminu oznaczającego zespół zachowań, norm i wartości przypisanych przez kulturę do każdej płci, występujące najczęściej w złowrogim określeniu „ideologia gender”

Jurgieltnik – osoba, która otrzymuje pieniądze od zagranicznego pracodawcy, zleceniodawcy, kontrahenta lub zagranicznej fundacji

Komuniści i złodzieje – 1. protestujący przeciwko niekonstytucyjnym zmianom wprowadzanym przez PiS; 2. Komitet Obrony Demokracji

Lewactwo – 1. światopogląd inny niż pisowski; 2. wszyscy niepopierający władzy PiS;

Najgorszy sort Polaków – patrz: komuniści i złodzieje

Narodowy – świadczący o dobrej jakości zatwierdzonej i kontrolowanej przez władzę PiS

Niepodległość – niezależność od innych państw osiągnięta za rządów PiS, wcześniej był post-PRL

Niepokorne, niezależne media – media mające podobny lub ten sam światopogląd co PiS;

Normalność– rządy PiS

Opcja zerowa– czystka

Pewne kręgi i grupy interesu – patrz: komuniści i złodzieje

Polec– zginąć w katastrofie smoleńskiej

Polski patriota – zwolennik PiS, ew. szerzej: konserwatywnej prawicy

Polskojęzyczne media niemieckie albo media wydawane nad Wisłą nie zawsze przez polskich wydawców – „Gazeta Wyborcza”, „Newsweek”, „Fakt”

Post-Polacy – ludzie, którzy odrzucają „tysiącletnią tradycję narodu polskiego”, a przyjmują socjalizm, postmodernizm, kosmopolityzm

Rasizm – pogląd oparty na przekonaniu o nierównej wartości biologicznej, społecznej i intelektualnej pisowców i niepisowców, łączący się z wiarą we wrodzoną wyższość niepisowców

Świnie, świnki (szczególnie: oderwane od koryta) – patrz: komuniści i złodzieje

Targowica – patrz: folksdojczenie

Unijna szmata – flaga Unii Europejskiej

Wielcy bohaterowie XXI w. – kibice zebrani na 8. Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymce na Jasnej Górze (określenie użyte przez podprzeora o. Jana Poteralskiego)

Wolność – prawa obywateli wyznaczone przez „dobrą zmianę”, interes narodowy i porządek ustanowiony przez PiS

Zgrana drużyna – PiS

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-16 17:37:55
16.06.2017 19:11
79.2
MANOLITO
153
Legend

kwestia emigrantów (80%z nich to nie są uchodźcy), po drugie kwestia samo stanowienia, bo to my powinniśmy decydować kto może do nas przyjechać, a nie jakiś urzędas w brukseli, po drugie kwestia naszej samodzielności i podmiotowości, gdzie tą relokację wymuszają niemcy z francuzami i powstaje pytanie czy jesteśmy ich kolonią czy partnerem? więc to nie jest takie sobie w kij dmuchał i tak, uważam, że pisiaki nas przed tym obronią - bo miedzy innymi dlatego zyskują w sondażach

i oczywiście jest masa innych spraw równie ważnych, drogi, służba zdrowia etc, można wymieniać w nieskończoność i nie chodzi oto czy kwestia emigrantów jest mniej lub bardziej istotna, ważne, że Polacy oczekują żeby ich nie wpuszczać (lewica, geje, lesbjijki, żydzi, kobiety powinny być im wdzięczne, że nie chcą wpuszczać tej nietolerancyjnej chołoty) i psiaki to robią - słuchają ludu - a poprzednia władza była na ten głos głucha

i oczywiście nie popieram podporządkowywania sądów politykom, tak jak nie popierałem wsadzania pijanych rowerzystów do więzień (musieliśmy czekać prawie 20 lat by zmienić ten przepis) tak jak nie popieram komorniczej samowoli, albo sędziowskiej sitwy (vide rozgrzana sędzia krs i amber gold, wolny kiszczak i jaruzelski i kaci prlowscy)

ps. zachód nie jest lewicowy? przecież to państwa najbardziej lewicowe spowodowały ten niekontrolowany napływ emigrantów.

16.06.2017 17:23
80
odpowiedz
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Uwaga, PiSiory - oto prawdziwy powód, dlaczego w Polsce nie ma zamachów terrorystycznych: terroryści mają Polskę w dupie.

spoiler start

A takie czy inne działania polskich władz nie mają w tej kwestii znaczenia.

spoiler stop

16.06.2017 18:37
81
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cyniczny Rewolwerowiec
43
Senator

Dodajmy do tego fakt, że większość (jak nie wszystkie) zamachy były przeprowadzone przez ludzi z OBYWATELSTWEM kraju Unii Europejskiej, a nie przez przyjętych uchodźców. Więc gdyby któryś chciał się rozerwać w Polsce to mógłby w dowolnej chwili tu przyjechać przekraczając granicę, której nie ma, a płaszczak mógłby mu naskoczyć.

A mimo to nie przyjeżdżają...

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2017-06-16 18:38:25
16.06.2017 19:22
81.1
Lasterious
6
Chorąży

A po co mają przyjeżdżać do Polski jak mogą to zrobić w swoim mieście?
A co do tego, że robią to obywatele to chyba nawet jeszcze gorzej, bo to oznacza, że ci ludzie się nie asymilują i, mimo że urodził się w Niemczech/Francji/UK dalej ma terrorystyczne ciągotki.

16.06.2017 20:26
81.2
Flyby
158
Outsider

Rozumiem, Lasteriousie, musimy też bać się i przeżywać za obywateli tych nieszczęśliwych państw. Pouczać ich własnym przykładem.. khm, zostało jakieś miejsce na pomoc, odruchy ludzkiej solidarności?

16.06.2017 19:07
82
odpowiedz
12 odpowiedzi
Zyava
9
Konsul

Sprawa nie przyjmowania uchodźców przez obecny rząd, spowodowane jest głównie przez retorykę UE. Nakazywanie i grożenie do niczego nie prowadzi.Słusznie zauważył to Manolito. Ciekawy jestem co stało by się gdyby UE zmieniła strategię. i nie groziła i nakazywała a poszła w mowę o miłosierdziu, chrześcijańskich wartościach itp. Przecież chrześcijanin z założenia powinien być człek dobry.Wtedy rządowi zabrakłoby argumentów chyba.
Sam też nie zgadzam się na przyjmowanie uchodźców muzułmańskich, ale ze zwykłego strachu. Nikt nie jest w stanie zagwarantować,że za np. 10 lat przyjętemu młodemu chłopcu nie wypiorą mózgu.Oczywiście może zdarzyć się,że z tych kilku tysięcy muzułmanów którzy już w Polsce mieszkają, też może któremuś odbić, może.Ale to tylko gdybanie. Póki co (tu też macie racje) Polska jest nie atrakcyjna politycznie dla radykalnego islamu.Nie angażujemy się bezpośredni w wojnę z ISIS. Jednak przyjęcie ich do kraju i tak zwiększa ryzyko.Jeśli nawet nie zamachu to niepokojów i incydentów związanych z ich kulturowością. Do pracy raczej nie pójdą.Nie mam nic np. do Ukraińców.Też uciekają przed wojną, ale pracują i żyją spokojnie.
Jeszcze jedna kwestia. Jeśli się nie mylę te 7 tys.(poprawcie jeśli się mylę) które miała przyjąć Polska to nie byli czasem syryjscy chrześcijanie? Bo jeśli tak, to nie ma żadnego uzasadnienia dla nie przyjęcia ich do Polski.

16.06.2017 19:59
82.1
1
Flyby
158
Outsider

"Sprawa nie przyjmowania uchodźców przez obecny rząd, spowodowane jest głównie przez retorykę UE."

Wygląda na to Zyava że znasz "retorykę UE" (przyczyny takiej retoryki) z "drugiej ręki" ;)
Z politycznej propagandy serwowanej obficie przez PiS i inne partie, które na takich interpretacjach, robią sobie poparcie społeczne.
Partie polityczne korzystają także z Twojego strachu, skądinąd naturalnego - strachu do obcych.
Podsycają go umiejętnie, abyś został ich "mięsem armatnim", czy tam "wyborczym" ;) Kontrahent własnego strachu, zakładnik niewiedzy i propagandy. ;)

Piszesz o "retoryce UE" dotyczącej kwesti wywiązywania się z ustalonych umów, podpisywanych w momencie przystąpienia do UE.
Co wiesz o tych umowach? Pomogę Ci, wiesz jeszcze mniej niż ja ;)

Mnie też nie podoba się "retoryka UE", lecz z innych powodów niż Tobie. Bo ta "retoryka" jest następstwem partackiej i złej polityki zagranicznej, uprawianej przez PiS. Przede wszystkim.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-16 20:11:33
16.06.2017 20:16
82.2
Zyava
9
Konsul

Wygląda na to Zyava że znasz "retorykę UE" z "drugiej ręki" ;) Czemu z drugiej Fly? UE nie grozi Polsce karami? Grozi.I tyle.Polityka PISu w tym momencie wygląda tak.Wy Nam tak??? A taki h...j, My Wam zrobimy siak ;)
Partie polityczne korzystają także z Twojego strachu, skądinąd naturalnego - strachu do obcych. Błąd ;) Nie czuję żadnego strachu do obcych Fly. Chodzi o jedną konkretną grupę. Nie ma nic przeciw innym nacjom.Nie mam też nic do samych muzułmanów. Jednak cierpią Oni przez to co wyprawiają ich pobratymcy w Syrii a szczególnie tu w zachodniej Europie.
Podsycają go umiejętnie, abyś został ich "mięsem armatnim", czy tam "wyborczym" ;) Kontrahent własnego strachu, zakładnik niewiedzy i propagandy. ;) Ale kto podsyca? Media? Jeśli tak to jakie? Telewizji w domu nie mam ,ale z tego co widzę czasem w pracy to wszystkie media zgodnie pokazują to co się dzieje w zachodniej Europie.I akurat tu wszyscy zgodnie to potępiają. Mięsem wyborczym na pewno się nie dam zrobić.Nie chodzę do wyborów od wielu lat ;)

16.06.2017 21:03
82.3
Flyby
158
Outsider

Przykro mi Zyava..nigdy nie spiesz się z odpowiedzią bo będzie wyglądała tak, jakbyś nie czytał mojego postu.
Jeszcze raz - "retoryka UE", jest następstwem nie wywiązywania się z umów które wynikają z naszej przynależności do UE. Na chwilę obecną uważasz tę "retorykę UE" za przyczynę polityki PiS wobec uchodźców.
To błąd - przyczyny takiej "retoryki UE", zostały spowodowane wcześniejszą polityką rządu PiS, wobec kwestii uchodźców. To były umowy w których UE zobowiązywała państwa członkowskie do konkretnej pomocy uchodźcom i udzielenia im pomocy (także w liczbach) PiS te umowy po prostu odrzucił ;) Zatem w ramach przynależności do UE, musimy ponieść konsekwencje. Nic wielkiego, stracisz to czy tamto, ale za to zaoszczędzisz na strachu ;)
Czy teraz jasne Zyava? Czy nadal będziesz pisał jakbyś z pisowskiego księżyca spadł (skradzionego przez tego z Żoliborza)?

Wróćmy jeszcze do tego strachu co go niby nie masz do obcych, choć masz tylko do jednej "konkretnej" grupy. Może go wyraźniej (szerzej) zdefiniujesz przy okazji?

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-16 21:06:27
16.06.2017 21:46
82.4
Zyava
9
Konsul

Czy nadal będziesz pisał jakbyś z pisowskiego księżyca spadł To Ty zdaje się nie czytasz. Albo masz jakieś klapki na oczach, nie wiem jak to nazwać ;)
Na chwilę obecną uważasz tę "retorykę UE" za przyczynę polityki PiS wobec uchodźców. Bzdura.
Jeszcze raz - "retoryka UE", jest następstwem nie wywiązywania się z umów które wynikają z naszej przynależności do UE. Jakiekolwiek umowy , nakazy, itp. spowodowane tym, że przynależymy do UE to idiotyzm. Przypominam ,że nie tylko Polska się z tym nie zgadza.
Piszesz o "retoryce UE" dotyczącej kwesti wywiązywania się z ustalonych umów, podpisywanych w momencie przystąpienia do UE.
Nie znam praw UE.Ale w momencie przyjmowania do UE nie było mowy o uchodźcach a tym bardziej o ich przymusowym przyjmowaniu. Jest tam wogóle jakiś zapis regulujący sprawy uchodźctwa które każdy kraj ma przestrzegać? Pozatym w momencie wstępowania do UE, takiej fali uchodźców nie było.A przymusowa relokacja to obecny wymysł UE.
Tak czy inaczej wydaje mi się,że Polska miała przyjąć syryjskich chrześcijan.Jeśli wciąż chodzi o Nich to nie rozumiem całej tej kłótni Pisu.Tyle.
Nie chce mi się nic więcej rozwijać Fly.I tak odkręcisz kota ogonem ;)

16.06.2017 22:27
82.5
1
Flyby
158
Outsider

..uff, pasuję. Odwracanie kota do góry ogonem, to specjalność tego z Żoliborza.

16.06.2017 22:33
82.6
Zyava
9
Konsul

Nie pisałem, że do góry ;)

post wyedytowany przez Zyava 2017-06-16 22:34:07
16.06.2017 22:42
82.7
Flyby
158
Outsider

Poczytaj:
"We wrześniu 2015 roku rządy państw Unii uzgodniły dwuletni program rozmieszczenia migrantów z Syrii, Iraku i Erytrei w państwach członkowskich. Na każde państwo przypadała określona kwota, to znaczy liczba uchodźców, którą kraj zobowiązywał się przyjąć (Polska wyraziła zgodę na przyjęcie 7 tysięcy osób z relokacji i przesiedleń). Ponadto wśród osób relokowanych do Europy miało się znaleźć ponad 22 tysięcy uchodźców przebywających w obozach znajdujących się w państwach graniczących z Syrią. Celem tych działań miało być sprawne kontrolowanie napływu uchodźców do Europy oraz zapobieżenie niebezpiecznym i nielegalnym przeprawom przez Morze Śródziemne. Chodziło również o odciążenie państw sąsiadujących z pogrążoną w wojnie Syrią.

Relokacje przebiegają w dużo wolniejszym tempie. Z zaplanowanych 160 tysięcy z powodzeniem relokowano dotychczas jedynie około dziewięciuset osób (stan na 15 marca 2016). Najwięcej relokowanych uchodźców z Grecji przyjęły dotychczas Francja, Finlandia i Portugalia, z Włoch zaś – Finlandia, Portugalia i Holandia. Jest jednak nadzieja na zmianę tego stanu rzeczy, ponieważ w dwóch pierwszych tygodniach marca z powodzeniem przesiedlono ponad dwieście osób przebywających w Grecji. Dowodzi to, że proces relokacji może przebiegać sprawniej niż dotychczas, a jedną z przyczyn opieszałości jest brak woli politycznej u rządów kilku unijnych państw. Negatywnie do tego rozwiązania były od samego początku nastawione państwa Grupy Wyszehradzkiej, z czasem zaś do chóru przeciwników kwot i relokacji dołączyła również Dania.

Unia Europejska zakłada, że aby wywiązać się z założeń programu, należałoby przeprowadzać ponad 5 tysięcy relokacji miesięcznie."
Przykro mi że tyle do czytania ale mnie zmusiłeś, miau
info: http://uchodzcy.info/infos/obecny-kryzys-migracyjny/

..dodam, porzekadło polskie z XVIII w "Słowo się rzekło, kobyła u płotu" - dotyczy podjętych zobowiązań i ich przestrzegania. PiS go nie zna, co nie dziwota. ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-16 23:09:55
16.06.2017 23:16
82.8
Zyava
9
Konsul

Przeczytałem Fly. Jedno Ci powiem.Tym ludziom, tym naprawdę uciekającym trzeba pomóc.Jednak chciałbym w Polsce uniknąć tego.
https://www.youtube.com/watch?v=24m0wwezk5c
Są też i tacy Fly.Tylko jak oddzielić to bydło od normalnych?
https://www.youtube.com/watch?v=sOb-MyRfXEg

16.06.2017 23:26
82.9
Flyby
158
Outsider

"Tylko jak oddzielić to bydło od normalnych?"

Tak, jak się na ogół wszędzie oddziela bydło od normalnych ..w tym temacie akurat mam wystarczająco prawicowe poglądy.

17.06.2017 01:22
82.10
Zyava
9
Konsul

Fly..Nie da się.Nie jesteśmy w stanie ogarnąć tego tematu.Europa nie jest w stanie Nie wiemy którzy chcą żyć normalnie a którzy Nam zagrażają. Cofnijmy się w czasie jakieś.Takiej skali terroryzmu islamskiego w Europie jak teraz kiedyś nie było. Zamachy były zawsze, ale nie na taką skalę.I w Europie to nie islam szalał. Była IRA, ETA, ale Oni walczyli o coś zupełnie innego.Czy lata temu był jakiś zamach spowodowany przez zamachowca samobójcę islamskiego??? Wjazdy ciężarówkami, ataki nożowników?? Nie wkładam wszystkich do jednego worka.Ale skoro nie wiem którzy są dobrzy a którzy źli to nie biorę żadnych.
W poście 83 Irek22 podsunął pewien punkt widzenia. Zgadzam się z tym i tu widzę rozwiązanie dla Polski.Piłka po stronie rządu. Ślepy nie jestem i wiem ,że takim uporem i robieniem UE na złość to My daleko nie zajdziemy.

17.06.2017 01:35
82.11
Zyava
9
Konsul

Gdyby PiS dogadał się z UE, że przyjmie te 7 tys. uchodźców, ale - po selekcji, która już teraz jest przewidziana dot. np. tylko kobiet i dzieci - wyłącznie chrześcijan, to jestem przekonany, że UE by się na to zgodziła. Tak napisał Irek22. W tą stronę rząd powinien pójść.Nawet jeśli nie zgadza się z nakazami i przymusami z UE.To jest dyplomatyczne podejście. A tak to mamy coś takiego... Czemu Kochanie gotujesz bigos w trzech garnkach?....Bo Tak!!!!! ;)

17.06.2017 12:18
82.12
Flyby
158
Outsider

"Czemu Kochanie gotujesz bigos w trzech garnkach?....Bo Tak!!!!! ;)"

"Bo jestem Kochanie, zaś bigos będziesz miał na zaś.."

16.06.2017 19:24
83
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
majstr.
10
Pretorianin

Sprawa nie przyjmowania uchodźców przez obecny rząd, spowodowane jest głównie przez retorykę UE. Nakazywanie i grożenie do niczego nie prowadzi.Słusznie zauważył to Manolito. Ciekawy jestem co stało by się gdyby UE zmieniła strategię. i nie groziła i nakazywała a poszła w mowę o miłosierdziu, chrześcijańskich wartościach itp. Przecież chrześcijanin z założenia powinien być człek dobry.Wtedy rządowi zabrakłoby argumentów chyba.

Tak, gdyby UE ładnie poprosiła to Szydło i reszta bandy na pewno by zmieniła podejście.

post wyedytowany przez majstr. 2017-06-16 19:24:51
16.06.2017 20:41
83.1
Zyava
9
Konsul

Nie mówię o proszeniu :) A podejściu do tematu "od strony dupy" ;) Co wtedy zrobił by rząd, jak myślisz? Przecież to ludzie baaardzo wierzący są (aż za bardzo) ;) Możliwe ,że i to by Ich nie przekonało. Takie tam gdybanie moje. Sprawdziło by się wtedy powiedzenie (papieża Franciszka ) ,że lepiej być dobrym ateistą niż złym chrześcijaninem :)

16.06.2017 21:11
83.2
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Zyava
A podejściu do tematu "od strony dupy"

Przede wszystkim "od strony dupy" zabiera się do przyjmowania uchodźców polski rząd. Dlaczego? Patrz post [48].

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-16 21:12:16
16.06.2017 21:52
83.3
majstr.
10
Pretorianin

Co wtedy zrobił by rząd, jak myślisz?

Nadal miałby to w dupie? Nie dziękuj.

17.06.2017 01:08
83.4
Zyava
9
Konsul

Gdyby PiS dogadał się z UE, że przyjmie te 7 tys. uchodźców, ale - po selekcji, która już teraz jest przewidziana dot. np. tylko kobiet i dzieci - wyłącznie chrześcijan, to jestem przekonany, że UE by się na to zgodziła. O to to to Irek22. O to właśnie mi chodzi.Tych ludzi powinniśmy przyjąć i nie bać się. Nie jestem tylko pewien czy rząd ro rozróżnia.Ba, zdaje się że za cholerę nie rozróżnia.Gdyby przyjęto tych ludzi byłby święty spokój.Oni i tak by zapewne nie zostali, bo tu socjalu nie ma.A nawet gdyby gdyby zostali to ok, niech sobie żyją.

16.06.2017 20:45
84
odpowiedz
2 odpowiedzi
Kilgur
138
Senator

Merkel i niemiecka polityka wyszly eu bokiem, kazdy kraj opiera sie jak moze przed obowiazkowa relokacja z zakladanych 160 tys po 20 miesiacach relokowano ~20% zakladanych liczb, a zostaly niecale 4 miesiace. Dodajac ze po relokacji 80+% znika w ciagu paru dni uciekajac w kierunku niemiec, wiec trzeba by zakladac zamkniete obozy dla nich :P Coz niemcy sa w dupie i tyle, sami przyjeli zaledwie ~25% relokowanych ktorych mieli przyjac, a forsowanie kar dla jawnie opierajacych sie jest zenada i proba zastraszenia reszty krajow i proba zachowania twarzy :P

A biznes na "uchodzcach" sie kreci ladnie za rok beda juz z brzegu ich brac :P
https://www.nytimes.com/interactive/2017/06/14/world/europe/migrant-rescue-efforts-deadly.html

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-16 21:13:38
16.06.2017 21:11
84.1
Flyby
158
Outsider

Jednak obozy?! A po co, niech uciekają gdzie chcą. ;) Kary pójdą na ich utrzymanie w Niemczech, co by te Niemce - do reszty nie zbiednieli..

..to ironia Kilgur, tak na wszelki wypadek zaznaczam

16.06.2017 21:20
84.2
Kilgur
138
Senator

NIemcy juz kiedys plakali na forum miedzynarodowym zeby kraje zatrzymali relokowanych uchodzcow u siebie, ale ich poziom socjalu powodoje ze leca tam oni jak muchy do gowna :P Sa dwa sposoby na zatrzymanie pierwszy obozy zamkniete, a drugi socjal jak w niemczech, co to nie przejdzie nigdzie. Dlatego pis to debile mogli wziasc te 6-7 tys uchodzcow skasowac kase z eu za nich i postawic ladny oboz przejsciowy przy niemieckiej granicy zeby mieli blisko :) problem solved i hajs sie zgadza :) Jesli cos nie wyjdzie w planie coz zgodnie z polska polityka who cares my i tak nie bedziemy rzadzic jak gowno walnie w wentylator :)

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-16 21:22:32
16.06.2017 21:30
85
odpowiedz
Flyby
158
Outsider

No widzisz, Kilgur, wystarczy pomyśleć trochę i jeszcze kasa by była ;)

17.06.2017 03:33
86
odpowiedz
Cyniczny Rewolwerowiec
43
Senator
17.06.2017 08:22
87
odpowiedz
21 odpowiedzi
MANOLITO
153
Legend

a najlepsze, że do tej pory nikt nam nie wyjaśnił dlaczego mamy ich w ogóle w europie trzymać? dlaczego ich zwyczajnie nie odwożą do miejsca z którego przypłynęli? dzisiaj "uratowali" 2000 imigrantów na pontonach, przyjmą ich u siebie i myk rozprowadzanie po europie, czemu ma to służyć? kłócą się o relokacje, a nikt nam z brukseli nie tłumaczy dlaczego mamy ich trzymać u siebie? przecież nikt ich nie zapraszał, przybyli nielegalnie, no to myk z nimi z powrotem, ale nie, mamy się podporządkować niemcom i francuzom i brać ich do siebie "solidarnie" choć oni mieli w dupie "solidarność" z nami i nie pytali nas o zdanie jak merkelowa na własną rękę otworzyła granice.

17.06.2017 08:40
87.1
1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Rozumiem, ze to pytanie egzystencjonalne? Dlaczego mamy ratowac czlowieka przed smiercia? Myslalem, ze to swiadczy o rozwinietym czlowieczenstwie. Jesli nie jestes katolikiem, albo nie uznajesz postawy humanitarnej, to faktycznie odpada Ci pierwotny powod 'dlaczego'. Mimo wszystko taka postawa to glowny nurt w UE.

17.06.2017 12:39
87.2
Flyby
158
Outsider

..Trzeba było te wątpliwości, Manolito wylewać z siebie tutaj na GOL-u przed wrześniem 2015r. - byłoby zabawniej. Niestety już wtedy, optymalnych rozwiązań dla wszystkich państw UE i uchodźców, było tyle, co kot napłakał (jak by powiedział ten z Żoliborza ;))

17.06.2017 13:56
87.3
1
MANOLITO
153
Legend

ratować przed śmiercią? czyli każdy z nich ucieka przed wojną? a kto chce ich zamordować? i dlaczego uciekając przed śmiercią ciągną do bogatej europy? dlaczego mamy ich przyjmować? dlaczego mamy zachęcać kolejne fale NIELEGALNYCH emigrantów przyjmowaniem i rozlokowywaniem w całej europie? czy bycie chrześcijaninem oznacza bycie frajerem i branie na siebie odpowiedzialności za ludzi którzy chcą żyć na nasz koszt? dlaczego mamy przyjmować nie wykształconych murzynów? dlaczego mamy przyjmować nie tolerancyjną muzułmańską hołotę? dlaczego mamy narażać swoją wspólnotę na kradzieże, morderstwa, gwałty ze strony emigrantów? dlaczego mamy wzorem zachodu tworzyć u siebie getta muzułmańskie? dlaczego nie można ich deportować? dlaczego mamy ponosić koszta ich utrzymania? dlaczego nie możemy decydować czy ich chcemy lub nie chcemy u siebie?

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-17 13:58:36
17.06.2017 14:51
87.4
Flyby
158
Outsider

"ratować przed śmiercią? czyli każdy z nich ucieka przed wojną? a kto chce ich zamordować? i dlaczego uciekając przed śmiercią ciągną do bogatej europy?"
Te pytania zadaje człowiek który podobno studiował, zna historię świata, cywilizacji, wojen które je niszczyły, z dodatkiem historii własnego kraju.
Po czym funduje nam pytania które są tej jego wiedzy, propagandowym zaprzeczeniem bo "merkelowa na własną rękę otworzyła granice".
Jakby nie było dokumentów UE, sprawozdań różnych międzynarodowych organizacji o losie uchodźców i przyczynach tej masowej ucieczki.
Pustka - bo "merkelowa otworzyła na wlasna rekę granicę" a Manolito wystawił głowę z kałuży programowej ignorancji..

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-17 14:56:17
17.06.2017 15:05
87.5
MANOLITO
153
Legend

napiszę jeszcze raz wedle greków 80% czy 8 na 10 to są emigranci ekonomiczni, a tylko 15% z nich wszystkich to kobiety i dzieci - wytłumacz mi dlaczego mamy ich przyjmować? tych 8 na 10?

17.06.2017 16:12
87.6
Kilgur
138
Senator

Cainoor -> chcesz przyjac to pewnie jestes gotow po chrzescijansku z wyplaty dac 50 zl miesiecznie na ich utrzymanie.

17.06.2017 17:46
87.7
Flyby
158
Outsider

"wytłumacz mi dlaczego mamy ich przyjmować? tych 8 na 10?"

To przyjmijmy tych 2 na 10 zamiast dyskutować po próżnicy.
Co ty na to?

"Cainoor -> chcesz przyjac to pewnie jestes gotow po chrzescijansku z wyplaty dac 50 zl miesiecznie na ich utrzymanie."

..a jak by tak - Cainoor dał te 50 zł a w zamian zyskał 100zł i czyste sumienie, to co Kilgur, nie opłacałoby się?

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-17 17:51:14
17.06.2017 17:54
87.8
MANOLITO
153
Legend

ale ja nie piszę o tych dwóch na 10, ale o tej całej reszcie, wyjaśnij nam wszystkim dlaczego mamy ich przyjmować?

17.06.2017 18:15
87.9
1
Flyby
158
Outsider

Ani myślę wyjaśniać czegoś, co wciąż tkwi w błędach i propagandzie polityki zagranicznej PiS. Ja pisałem o tych 2 na 10 ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-17 18:20:17
17.06.2017 19:11
87.10
Kilgur
138
Senator

Co mnie obchodzi oplacalnosc imo ktos jest za przyjaciem niech to finansuje, ktos nie jest to nie i tyle :P Ciekawe ile skoczylby w gore % z tych 75% nieprzychylnych jesli w ankietach pytali by:
Czy jestes za przyjeciem uchodzcow i osobistym finansowaniem tegoz procederu

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-17 19:14:18
17.06.2017 19:52
87.11
Flyby
158
Outsider

To ci przypomnę, Kilgur, twój post o opłacalności 84.2 ;)

Jednak rozumiem że właśnie podzieliłeś opłacalność na taką zbiorową i indywidualną ..też dobre. Korci mnie aby cie zapytać jak według ciebie ma się opłacalność do odpowiedzialności i to w obydwu wypadkach, lecz byłoby to pytanie nieopłacalne ;)

17.06.2017 20:37
87.12
MANOLITO
153
Legend

jeszcze raz zapytam dlaczego mamy przyjmować 8 na 10 chłopa którzy nie są uchodźcami? wyjaśnij mi, bo ja zupełnie tego nie rozumiem.

17.06.2017 21:15
87.13
Kilgur
138
Senator

Flyby -> Jesli chodzi o tamta oplacalnosc to zwykli ludzie po pierwsze nie dostana nic, a po drugie tamten przypadek jest nie realny. Jednak ktos chce przyjac uchodzcow, wiec zapytalem o gotowosc utrzymywania tych biednych uciekajacych przed smiercia dwudziestolatkow, bo EU nie bedzie doplacac do ich utrzymania za dlugo bo ich przybywa lawinowo, wiec jak sie skoncza dotacje ktos placic bedzie musial. Prosto byc milosiernym chrzescijaninem jesli chodzi o gadanie, ale jak przychodzi do dzialania to nagle chetnych malutko pozostaje :P

Powiedz mi jak widzisz przyszlosc tych ~7 tys uchodzcow w polsce ? Jako ze zdecydowana wiekszosc uchodzcow 0 wyksztalcenia i praktycznie w polsce malutkie szanse na jakakolwiek prace, bo przegrajaja z ukraincami, o sprowadzaniu rodzin nawet niechce mi sie pisac, bo robi sie x5 do problemu :P

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-17 21:26:13
17.06.2017 21:44
87.14
Flyby
158
Outsider

"a po drugie tamten przypadek jest nie realny"
A to co napisałeś - "Czy jestes za przyjeciem uchodzcow i osobistym finansowaniem tegoz procederu" - jest realne?
Dobrze chociaż że opatrzyłeś propozycję uwagą:
"Prosto byc milosiernym chrzescijaninem jesli chodzi o gadanie, ale jak przychodzi do dzialania to nagle chetnych malutko pozostaje :P"
Twoi znajomi chrześcijanie pewnie ci przyklasną.

"Powiedz mi jak widzisz przyszlosc tych ~7 tys uchodzcow w polsce?"

W danym momencie politycznym, Kilgur, nawet nie muszę nad tym się zastanawiać. PiS mnie od tego uwolnił, budując swoją wielkość i chwałę..

..Manolito, odpisałem (87.9) Nie baw się w katarynkę.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-17 21:52:26
17.06.2017 22:10
87.15
Kilgur
138
Senator

Czyli sa jakies pozytywne rzeczy ktore zrobil dla ciebie pis np sciagajac z glowy problem z uchodzcami :)

17.06.2017 22:33
87.16
Flyby
158
Outsider

Tylko w tej dyskusji, Kilgur ;) Problem pozostał i obrasta tym, co nazwałeś opłacalnością. Problem dla wszystkich.

17.06.2017 22:58
87.17
Kilgur
138
Senator

W jaki sposob obrasta oplacalnoscia ? Pis uchodzcow nie przyjmie jakiekolwiek kary, jesli wogole beda, to najwczesniej za 4-5 lat, a biorac pod uwage jak poprawila sie sytuacja krajow bioracych masowo uchodzcow przez ten czas moze sie naprawde duzo zmienic, nawet rzadzacy w polsce :)

Ja ciekaw jestem co odpowie KE na interpelacje pis :)

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-17 23:06:01
17.06.2017 23:06
87.18
Flyby
158
Outsider

Pożyjemy, zobaczymy..

18.06.2017 00:36
87.19
MANOLITO
153
Legend

nic nie odpisałeś Flyby, jeszcze raz zapytam dlaczego mamy przyjmować tych 8 n a10 którzy nie są uchodźcami?

18.06.2017 01:09
87.20
Flyby
158
Outsider

..Manolito, odpisałem (87.9) Nie baw się w katarynkę.

18.06.2017 08:54
87.21
MANOLITO
153
Legend

no to mi powtórz to zdanie, bo ja tam nie widzę żadnej odpowiedzi, a może pomylił ci się post, proszę napisz mi jeszcze raz, dlaczego mamy przyjmować tych 8 na 10 którzy nie są uchodźcami.

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-18 08:55:56
17.06.2017 08:46
88
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
187
Mów mi wuju

I to jest dobra zmiana, o ktorej mam mieszane uczucia. Z jednej strony faktycznie wyzsze podatki. Wplywy urosly nawet o 20mld zl. Wypadaloby pokusic sie o analize jaki zwiazek mialo to z rozwojem gospodarczym (czyli o ile urosla baza podatkowa), a ile faktycznie wycisnieto wiecej z tych wszystkich podatników. Przypominam, ze nowa ustawa spowodowala, ze mechanizmy omijania podatkow stosowane w przeszlosci, wtedy legalne, staly sie nielegalne.
Z drugiej strony obawiam sie troche wplywu takiej polityki skarbowej na inwestycje. Juz wiadomo, ze ich wskaznik jest bardzo slaby. Czy aby przypadkiem krotkookresowe korzysci z wiekszej sciagalnosci, nie przyczynia sie do wiekszego odplywu gotowki w dluzszym okresie? Czas pokaże.

Mimo wszystko ciezko tego nie zauwazyc, wiec wrzucam:
http://biznes.onet.pl/podatki/wiadomosci/morawiecki-20-mld-zl-wiecej-z-podatkow/z06b1g

17.06.2017 08:53
88.1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Hmm, dalem sie lekko zmanipulowac Morawieckiemu. Na razie uzyskali 5mld, a te 20 to prognoza za caly rok. Raz jeszcze - poczekamy, zobaczymy. Poprzednio pomylil sie znaczaco ze wzrostem gospodarczym, wiec nie ma juz u mnie kredytu zaufania.

"Jak dodał, polski rząd chce mieć wszystkie dostępne instrumenty, żeby uniemożliwić mafiom VAT-owskim okradanie naszego państwa. "Zabraliśmy się za to z ogromną determinacją. Mamy pierwsze bardzo wyraźne, zauważalne sukcesy. Już w pierwszym kwartale (...) uszczelniliśmy system na 5 mld zł. Jak pomnożyć to razy cztery, to mamy około 20 mld zł więcej. Tych pieniędzy nie było, dziś trafią one do polskiego budżetu" - mówił Morawiecki."
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/ue/vat-na-e-booki-ue-nie-chce-obnizenia/nrztgj

17.06.2017 09:50
89
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Hmm... Ciekawe, ciekawe... https://twitter.com/motykamilosz/status/875352831582187521 oraz https://twitter.com/secartur/status/875420388456624129 .

https://oko.press/publicysci-zwiazanych-pis-pisza-list-obronie-wolnosci-mediow-spodobala-im-sie-krytyka-propagandy-uprawianej-tvp/

„Budzą jednak nasz zasadniczy sprzeciw powtarzające się ataki na dziennikarzy niezależnych, w tym zwłaszcza pracujących w TVP” – piszą sygnatariusze listu.

Choć i tak mało co przebije (zdaje się) wczorajszy coming out towarzysza Piotrowicza, byłego komunistycznego prokuratora, że "był wrogo nastawiony wobec PRL".

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-17 10:19:04
17.06.2017 12:28
89.1
1
Flyby
158
Outsider

:) Rada Mediów Narodowych jest dokładnie tym czym jest TVP

..pisowskim organem do kontroli i podporządkowywania sobie wszelakich mediów. Czyli biją pianę jak się da i gdzie się da, byle tylko zmusić do milczenia przeciwników PiS..
A lista podpisów pod tym "apelem" jest rzeczywiście imponująca - aż doznałem zawrotu głowy z zachwytu, kiedy je czytałem..
Naśladowanie apeli opozycji, to małpowanie przed rozbitym przez PiS, kawałkiem lustra t.zw. mediów publicznych..

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-17 12:52:22
17.06.2017 19:59
90
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flyby
158
Outsider

Może Lutz (co ostatnio pisał że wątek sobie podwiesza) przeczyta ten artykuł http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/polityczny-chaos-na-wyspach-brytyjczycy-wystepuja-o-niemieckie-obywatelstwo,104,1944
i napisze ile w nim prawdy? Ciekaw byłbym.

17.06.2017 20:43
90.1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Osobiście bardziej bym wierzył Drackuli.

17.06.2017 21:31
90.2
Flyby
158
Outsider

Drackula Lutza by skorygował, na co też po cichu liczyłem ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-17 22:06:11
17.06.2017 22:16
91
odpowiedz
3 odpowiedzi
Lutz
155
Legend

Drackula mieszka i pracuje na jakiejs wsi. Z drugiej strony ja pracuje z bialymi rojalistami wiec tez mam dosc spolaryzowane info.

Co do kierunkow emigracji to tradycyjnie hiszpania i australia, Niemcy to jakas nowosc, nie mam pojecia kto chcialby mieszkac w tym kraju, nie wspominajac juz o obywatelstwie.
Dlatego obstawiam, ze wiekszosc to urzednicy unijni.

17.06.2017 22:24
91.1
Flyby
158
Outsider

..hmm, to możliwe. Dlatego pytałem bo tytuł jednak trochę mnie zaskoczył. Dlaczego Niemcy? ;) Poza tym, w sytuacji gdzie jest jeszcze sporo niewiadomych, najlepiej obywatelom brytyjskim jechać jak najbliżej. Dzięki.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-17 22:55:27
18.06.2017 01:49
91.2
Trael
184
Ja Bez Żadnego Trybu

Flyby dlaczego Niemcy? Odpowiedź jest prosta ;)

Bratanek Leopolda I, Albert (młodszy syn Ernesta I) w 1840 r. ożenił się z królową brytyjską Wiktorią. Ich wnuk Jerzy V w czasie I wojny światowej zmienił nazwisko rodziny na Windsor, gdyż miano Wettynowie za bardzo kojarzyło się z wrogą dla Wielkiej Brytanii II Rzeszą. Obecnie panująca Elżbieta II jest wnuczką Jerzego V. Jej dzieci z małżeństwa z księciem Edynburga Filipem, formalnie noszą nazwisko Windsor-Mountbatten i faktycznie są przedstawicielami dynastii Glücksburgów, młodszej linii Oldenburgów (książę Filip pochodzi z greckiej linii tej dynastii).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wettynowie#Koburgowie_-_Windsor

18.06.2017 12:46
91.3
Flyby
158
Outsider

Nie, nie Trael - aż tak daleko wstecz w historię Anglii, sięgać nie musimy
aby wyjaśniać przyczyny emigracji do Niemiec, 3000 brytyjskich obywateli. Zwłaszcza jeżeli uwzględnimy wiekowe przemiany składu narodowego tychże obywateli..

18.06.2017 00:41
92
odpowiedz
15 odpowiedzi
MANOLITO
153
Legend

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/berliner-zeitung-cierpliwosci-dla-europy-i-dla-polski/gf0771f

o to jest mentalność niemiecka, oni są europejczykami pełną gębą, a my nie - z nimi jest zawsze ten sam problem, jednym razem nadludzie, a teraz nad europejczycy - ale zawsze są tymi lepszymi i jeszcze to zawłaszczanie sobie "europejskości" i okładanie tym każdego nie prawo myślnego.

18.06.2017 01:04
92.1
Flyby
158
Outsider

To dlaczego Manolito ci "europejczycy pełną gębą", byli "nadludzie", tak się "samobiczują":
"Brigitte Fehrle przypomina, że także w latach powstawania Unii Europejskiej podnosiły się sceptyczne głosy. I także dzisiaj sceptycy są we własnym kraju, czyli w Niemczech: Alternatywa dla Niemiec, część partii Lewica, ludzie nastawieni krytycznie do Europy. „My, Niemcy, współtworzyliśmy tę Europę, jesteśmy współodpowiedzialni za jej błędy strukturalne, za biurokrację, za braki w demokracji” – przypomina komentatorka i jak stwierdza dalej: „Wschodni Europejczycy mogą się przyłączyć lub dać sobie spokój. Ale wschodni Europejczycy są Europejczykami i chcą nimi być. Tyle, że najwyraźniej nie pod każdym warunkiem i nie za każdą cenę. Nie bądźmy więc małostkowi”."
..może zdobędziesz się na szczyptę refleksji?

18.06.2017 01:45
92.2
Kilgur
138
Senator

Mnie w niemieckiej polityce wkur.... mocno zaklamanie, nord stream 1 i 2 pokazuje ladnie ze liczy sie ich interes, a inni moga sobie wypier....... Idealnie widac po tym jak zablokowali port rurociagiem pan na T ustalil z pania na M jak bedzie potrzeba rura pojdzie glebiej, potrzeba zaszla i niemcy powiedzieli fuck off

18.06.2017 08:53
92.3
MANOLITO
153
Legend

i ty nazywasz samobiczowaniem? to raczej przypomina traktowanie nas jak byśmy byli, gorsi, niepełnosprawni i trzeba być wobec nas być wyrozumiałym bo my jesteśmy ci lepsi, jesteśmy europejczykami, a oni czyli my dopiero kandydują do tego miana - a jak myślisz, dlaczego makrelowa otwarła granice dla uchodźców? pamiętasz kontekst? pamiętasz jak węgry blokowali im marsz przez europę? pamiętasz jak orbanowi chciała pokazać swoją wyższość? co tam, że szły tabuny zdrowych byczków - ważne żeby pokazać swoje "europejskie" serce choćby wbrew logice i rozsądkowi, bo my niemcy musimy wskazywać drogę, bo my jesteśmy najlepsi, a reszta to wschodnia chołota nie godna miana europejczyka - dlatego tak nas biczują tą zawłaszczoną "europejskością" - wszystko co robią jest europejskie i oparte na europejskich wartościach (nord stream, wymuszanie i szantaże względem rozlokowania emigrantów, ) a dlaczego są europejskie? bo oni tak zdecydowali.

pycha i poczucie wyższości niemców to stały składnik ich mentalności, zawsze są lepsi, jak nie nad ludzie, to nad europejczycy.

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-18 08:57:02
18.06.2017 09:20
92.4
Wiejski Widzący
6
Centurion

Ależ nareszcie głos rozsądku.
Wypiszmy się z tej cholernej Unii.
Poradzimy sobie sami i to znacznie lepiej.
Dźwigamy Polskę z ruiny nie oglądając się na komunoliberałów, którzy wyrośli z nurtu lewicowo-libertyńskiego.
Różne gorsze sorty, jakieś animalne elementy usiłują nam przeszkadzać.
Ale niech sobie szczekają.
Nasza karawana idzie mimo, brnie dalej ku świetlanej przyszłości.
Niemce czy też inne francuzy nie będą nam mówiły jak mamy żyć.
Od nas uczyli się jeść po ludzku, a teraz wydaje im się, że my nie wiemy jak dźwigać kaganek oświaty, że nie mamy pojęcia jak asymilować, przyjmować i dbać.
Mamy ekspertów, mamy naukowców, mamy przywódców, mamy szlak świetlisty wyznaczony przez Pana Prezesa Kaczyńskiego Jarosława.
My wiemy że zwyciężymy.
Niech żyje!

18.06.2017 12:20
92.5
Flyby
158
Outsider

To co tutaj wypisujesz, Manolito:
"pycha i poczucie wyższości niemców to stały składnik ich mentalności, zawsze są lepsi, jak nie nad ludzie, to nad europejczycy"
..już nie podlega dyskusji.
To absurdalne wrzaski z szowinistycznych narodowych wieców, ziejące nienawiścią do wszystkich, co tak nie krzyczą.
Masz już, jak czytam, w tych wrzaskach, kumpla Kilgura do spółki, więc krzyczcie dalej.
Ja za Wiejskim Widzącym, dodam wam pary w wiecowy gwizdek:
"Wypiszmy się z tej cholernej Unii.
Poradzimy sobie sami i to znacznie lepiej"
"Mamy ekspertów, mamy naukowców, mamy przywódców, mamy szlak świetlisty wyznaczony przez Pana Prezesa Kaczyńskiego Jarosława."
Tak nam dopomóż Manolito z Kilgurem.
..dodam Manolito bo twoje pisanie znam od wielu lat. Nie szukaj drogi na skróty, do rozładowania swoich kompleksów..

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-18 12:39:00
18.06.2017 12:29
92.6
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

"Tak nam dopomóż Manolito z Kilgurem"
I Matko Bosko Wysokich Napięć.

18.06.2017 14:21
92.7
Kilgur
138
Senator

Nic tam ze wydymali polakow na nord streamach wazne jest to ze uchodzcow nie przyjmuja ah chrzescijansko-katolski narod wybrany :)

18.06.2017 15:12
92.8
Flyby
158
Outsider

Jasne, teraz Kilgur będzie dymał Niemców.. (do spółki z Manolito)

18.06.2017 15:35
92.9
Kilgur
138
Senator

Flyby -> Jasne, teraz Kilgur będzie dymał Niemców.. (do spółki z Manolito)

Przestan cpac bo ci szkodzi :P

18.06.2017 15:45
92.10
Flyby
158
Outsider

..wzajemnie, Kilgur. Chyba że to co prezentujesz, to zaćpanie się "ideowymi" hasełkami. Tego sobie nie żałuj ale oszczędź innym.

18.06.2017 16:53
92.11
Kilgur
138
Senator

Jakimi haslami blysnij prosze? Chcialbym wiedziec jakie to swiatle hasla przewodza moim zyciem z racji ze mam wyjebane na pis, po, n i reszte tych zaklamanych cebulackich politykow :P Powiedz tez mi jak moge dymac niemcow czy moze patrzysz po sobie, bo ja wolalbym niemki, jak juz mialbym kogos dymac :P bo chyba nie masz na mysli ze jestem w stanie wydymac niemcow jako nacje :P

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-18 16:55:55
18.06.2017 17:29
92.12
Flyby
158
Outsider

Poczytaj jeszcze raz swoje posty, Kilgurze, to sam je dostrzeżesz.. wiem że "dymanie nacji", ci łatwo nie pójdzie lecz także "wyjebanie pis"
oraz "reszty tych zaklamanych cebulackich politykow" - to hasełka bez podbudowy. Niektóre mnie zresztą bawią. Nie, nie chodzi o słownictwo.
Chodzi o uzasadnienia tego co tutaj wrzucasz, wraz z wskazaniem przyczyn, oraz alternatyw dla tych "cebulackich polityków" ;) Chyba że występujesz z pozycji politycznego nihilisty. Niestety taka postawa też wymaga podbudowania. Inaczej będziesz robił za niejakiego.. hmm, zdaje się że Stonoga mu było.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-18 18:11:01
18.06.2017 17:41
92.13
Kilgur
138
Senator

Nie spodziewalem sie niczego innego jak kolejnego wymigania sie od odpowiedzi

18.06.2017 18:10
92.14
Flyby
158
Outsider

I tak dzięki miłym relacjom Kilgur-Flyby, odpowiadamy sobie bez przerwy. Nie zauważyłeś?

..co do "migania się"
wkleję tę część postu, której nie raczyłeś przyjąć do świadomości:
"Chodzi o uzasadnienia tego co tutaj wrzucasz, wraz z wskazaniem przyczyn, oraz alternatyw dla tych "cebulackich polityków" ;) Chyba że występujesz z pozycji politycznego nihilisty. Niestety taka postawa też wymaga podbudowania. Inaczej będziesz robił za niejakiego.. hmm, zdaje się że Stonoga mu było.."

Jak zauważą moderatorzy, to nałożą nam limit..ach
Niech będzie że to przy niedzieli.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-18 18:24:27
18.06.2017 20:06
92.15
Kilgur
138
Senator

..co do "migania się"
biore przyklad z ciebie zrobiles to wczesniej, a wklejac nie bede bo mi sie nie chce i tak nic to nie zmieni :P Na tym zakoncze bo nie widze sensu dalej prowadzic tej "dyskusji"

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-18 20:08:03
18.06.2017 12:45
93
odpowiedz
1 odpowiedź
SpoconaZofia
8
Centurion

Dziś urodziny Jarosława Kaczyńskiego. Złóżcie życzenia prezesowi.Naczelnikowi państwa Polskiego.
https://www.youtube.com/watch?v=G8BsvOmIAtI

18.06.2017 13:49
93.1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

To co dzisiaj się dzieje na Twitterze w związku z urodzinami Człowieka z Pierzyny, to masakra!

18.06.2017 13:20
94
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
187
Mów mi wuju

Cos mala ta kwota...

18.06.2017 13:50
94.1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Oj tam, oj tam. To tylko ta część, o której wiadomo i tylko od jednego podmiotu...

18.06.2017 14:32
95
1
odpowiedz
Herr Pietrus
156
Ubecka Wdowa

Pewnie było, ale... nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Na szczęście szybki damage control.
https://wiadomosci.wp.pl/tvp-ocenzurowala-slowo-brzoza-w-piosence-z-czterech-pancernych-6134921930115201a

18.06.2017 14:37
96
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
81
Grzeczny już byłem

A teraz, PiSiorki, zróbcie rachunek sumienia za wasz ukochany rząd i partię i tak szczerze, na trzeźwo, przynajmniej chwilowo bez obalania "wina Tuska", zastanówcie się, dlaczego - mimo podobno "wstania z kolan", "liczenia się wreszcie z naszym krajem" oraz posiadania w swym zaprzęgu "Beaty-liderki" - Polska poniosła tak sromotną klęskę* w kwestii Nord Stream 2.

*Z przyczyn geograficznych już nawet pomijam Czechy i Słowację oraz rządzone przez waszego idola Węgry, ale po stronie Polski - znów! - nie stanęła nawet Litwa, Łotwa ani Estonia (a także Finlandia, Szwecja lub Dania).

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-18 14:43:01
18.06.2017 19:08
96.1
Zyava
9
Konsul

Cholera, no bekniemy na tym Nord Stream 2 jeśli coś się nie zmieni.I to srogo bekniemy.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nord-stream-ii-co-oznacza-dla-polski,117,0,1897077.html
Rachunku sumienia nie robię, bo nie muszę ;)

18.06.2017 20:03
96.2
Flyby
158
Outsider

To co Zyava, co obstawiasz - wina Tuska czy PO?

18.06.2017 22:33
96.3
Zyava
9
Konsul

Tu winę ponosi obecny rząd.Nie znam tematu, na tyle dobrze my się tu mądralować(doczytam) jednak rusofobia do niczego dobrego nie mogła doprowadzić. Już od dawna było widać,że Unia słabnie w swoich postanowieniach sankcyjnych wobec Rosji. Wszystkie Państwa o których wspomina Irek22, nie chciały zdaje sę zaryzykować sprzeciwu.No cóż...doopa blada...

post wyedytowany przez Zyava 2017-06-18 22:34:08
18.06.2017 14:46
97
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
Drackula
170
Bloody Rider

Drackula mieszka i pracuje na jakiejs wsi. - wole ta moja wies Cambridge niz jakas klitke w londynie skad swiata nie widac :)

Z drugiej strony ja pracuje z bialymi rojalistami wiec tez mam dosc spolaryzowane info. no ja niestety nie mam takiego elitaryzmu w pracy, sa tez biali labourzysci, jakis Hiapszan czy Amerykaniec sie trafi, a czasem nawet kolorowi.


Co do kierunkow emigracji to tradycyjnie hiszpania i australia,
Hiszpania, to chyba na emeryture. Autralia to raczej nieiwelki odsetek wszystkich wyjezdzajacych.

Niemcy to jakas nowosc, nie mam pojecia kto chcialby mieszkac w tym kraju, nie wspominajac juz o obywatelstwie. Niemcy w tym kontekscie sie pojawili bo sporo ludzie z sektora bankowego odplynie z UK wlasnie w kierunku Niemiec. Tym bardziej ze wiaze sie to ze wzrostem placy. Czym twardszy brexit bedzie tym wiekszy odplyw sektora bankowego do Niemiec.

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-18 14:47:53
18.06.2017 14:49
97.1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Niemcy w tym kontekscie sie pojawili bo sporo ludzie z sektora bankowego odplynie z UK wlasnie w kierunku Niemiec.

No ale Becia i Mati mówili, że całe City londyńskie przeniesie się do Polski!!1!!11!!!!oneoneoneoee11!!!!!OENEE!neee!!!1

18.06.2017 14:55
97.2
Drackula
170
Bloody Rider

Irek, napewno jakies miejsca pracy sie pojawia, ale ze wiekszsc bankow ma juz centra operacyjne w Niemczech, z logistycznego punktu widzenia a rowniez ze wzgledu na koszty, nikt nie bedzie w Polsce tworzyl struktur od zera.

18.06.2017 14:58
97.3
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Drackula [97.2]

Ty to wiesz, ja to wiem, ale "ciemny lud" tego nie wie. :)

18.06.2017 15:10
97.4
Cainoor
187
Mów mi wuju

Chociaz taki Goldman Sachs ma dobry przyczółek w Warszawskim Spire :)

18.06.2017 15:22
97.5
1
Drackula
170
Bloody Rider

Ale biurowca na srebrnej jeszcze nie ma :p

18.06.2017 15:09
98
odpowiedz
2 odpowiedzi
MANOLITO
153
Legend

https://www.youtube.com/watch?v=hQOxpvsQo4g

tutaj jest całe przemówienie szydło w auschwitz (wątpię żeby ktokolwiek z was zadał sobie trud jego obejrzenia) macie tam cały kontekst, a co najlepsze forum żydów polskich wyraźnie napisali, że ta manipulacji słów szydło to wyraz braku przyzwoitości i nienawiści ale wiadomo pewnie to napisali pisowscy żydzi i co oni się tam znają - oczywiście też nikt nie zastanowi się, że ten fałszywy przekaz poszedł na zachód - w jakim świetle tusk, gw i inne tefałeny nas stawiają?

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-18 15:10:07
18.06.2017 15:15
98.1
2
Drackula
170
Bloody Rider

(wątpię żeby ktokolwiek z was zadał sobie trud jego obejrzenia)
na tej samej zasadzie powiem tak: watpie abys mial w glowie wszystko w pozadku.

Tak falszywy przekaz poszedl na zachod, bo na zachodzie nie potrafia sami wnioskow wyciagac. Na zachodzie czekaja na wytyczne od Merkel z Tuskiem aby wiedzieli jak maja interpretowac :)

18.06.2017 15:53
98.2
Flyby
158
Outsider

"(wątpię żeby ktokolwiek z was zadał sobie trud jego obejrzenia)"

Trud obejrzenia zadali sobie przede wszystkim na Zachodzie i może to już wystarczy, co Manolito? Nie baw się w starego kokieta od powtórek, chyba że chcesz żebym sie udzielił emocjonalnie i określił jakie wrażenie robi na mnie, sam widok tej pani. Wtedy gubię resztki staroświeckiej galanterii wobec pań ..ech

18.06.2017 15:23
99
odpowiedz
6 odpowiedzi
MANOLITO
153
Legend

a jaki myślisz jaki komentarz napisała żona sikorskiego w Washington post ? no że własnie, nasza premier wykorzystuje rocznicę do politycznje walki z uchodźcami? a w niemieckich gazetach? oczywiście przekaz zaprzyjaźnionej GW, polska walczy w auschwitz z uchodźcami.

ps. a może zamiast pisać ten bieda żenujący komentarz należy obejrzeć ten film? może trzeba wysłuchać co w całej sprawie ma do powiedzenia szydło albo forum żydów polskich? pewnie to byli pisowscy żydzi?

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-18 15:25:45
18.06.2017 16:00
99.1
2
Flyby
158
Outsider

I tak nam Manolito, co na chwilę od Niemców się oderwał, zmierza na morze, pełne wzburzonych antysemickich bałwanów..
Ahoj, Manolito, sprawdź najpierw czy to na czym żeglujesz, nie jest tylko deską z gwoździem na twój tyłek.. jeszcze cię jakiś ruski ludojad chapnie ;)

18.06.2017 16:44
99.2
Cainoor
187
Mów mi wuju

Rzucisz linka do tego artykułu Anne Applebaum w WP?

18.06.2017 20:40
99.3
MANOLITO
153
Legend

ja nie mam prenumeraty WP, słyszałem o tym w reżimowej telewizorni.

ale jak nikt się nie odniesie do tego filmiku i Stanowska forum żydów polskich? czy to byli pisowscy żydzi?

Polska, nie może mówić w kontekście holocaustu, że powinniśmy być silnym państwem zdolnym obronić swoich obywateli ?

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-18 20:43:36
18.06.2017 21:01
99.4
Runnersan
165
Senator

Sikorski podając tweety z zagranicznych gazet za każdym razem pisze, że ani on, ani jego żona nie rozmawaili z autorami artykułu. Wynikało to z tego, że niestety dziennikarze nieco mniej rozgarnięci przypisywali Sikorskiemu i małżonce, wpływy na poziomie papieża, albo rządu światowego:)


Polska, nie może mówić w kontekście holocaustu, że powinniśmy być silnym państwem zdolnym obronić swoich obywateli ?

Podobne rozumowanie leży chyba u podstaw polityki państwa Izrael jeśli dobrze kojarzę (oczywiście nie o Polsce).

18.06.2017 21:34
99.5
Bukary
149
Senator

Manolito, czytaj uważniej. Przecież się już odnieśliśmy zarówno do całego przemówienia Szydło (pisałem i o kontekstach i o ko-tekście), jak i do tego twojego Forum Żydów Polskich, czyli tak naprawdę do jednej wypowiedzi Pawła Jędrzejewskiego. Lutz już to kiedyś wrzucił.

Mam wrażenie, że coś tam przeczytasz na stronie "wPolityce" albo usłyszysz w TVP i w ogóle nie sprawdzasz, czy informacje są prawdziwe albo wiarygodne. No to pisała coś żona Sikorskiego o Szydło w Auschwitz czy nie pisała?

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-18 21:37:02
18.06.2017 23:41
99.6
MANOLITO
153
Legend

to że się odnieśliście to ja wiem, ale czy oglądaliście ten film? czy forum żydów polskich jest pisowskie?

a co wiarygodności informacji, który z was z czystym sumieniem oglądał to przemówienie szydło przed wyrobieniem sobie zdania na jego temat, ale tak z czystym sumieniem?

18.06.2017 17:56
100
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Cainoor [99.2]
Rzucisz linka do tego artykułu Anne Applebaum w WP?

Mnie też "trochę" zdziwiło, że żona Sikorskiego nazywa się Vanessa Gera: https://www.washingtonpost.com/world/europe/at-auschwitz-polish-leader-appears-to-defend-migrant-stance/2017/06/14/a9afe71c-510e-11e7-b74e-0d2785d3083d_story.html?utm_term=.733c5c87b6f5 .

PS
Znalazłem tylko to: https://www.washingtonpost.com/people/anne-applebaum/?utm_term=.df056ed3f4d8 .
Jeżeli, MANOLITO, masz coś więcej, to rzuć linkiem, bo może nie wszystko Washington Post publikuje na swojej oficjalnej stronie. A nie wierzę, że nie sprawdziłeś tej informacji, przez co - na pewno nieświadomie - kłamiesz i manipulujesz...

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-18 18:02:41
18.06.2017 18:12
100.1
Flyby
158
Outsider

;)

18.06.2017 21:17
100.2
MANOLITO
153
Legend

a co do sprawdzania informacji, chyba mnie przeceniasz, ja nie sprawdzam każdego artykułu albo informacji - zwykle staram się czytać o danym wydarzeniu w kilku źródłach, ale nie prowadzę żadnego prywatnego śledztwa które źródło jest rzetelne a które już nie.

18.06.2017 19:29
101
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Flyby
158
Outsider

To dodajemy konkretów pisowskich pod niedzielny wieczór, wzorem Manolito:
Mamy tutaj pana, uosobienie nie powiem czego, aby zaoszczędzić sobie na słownictwie:
ujeżdżającego w rewanżu za Szydło na Tusku:
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/552420,brudzinski-tusk-niemieckim-popychlem-po-pis-kryzys-migracyjny-szydlo-auschwitz.html
W tych samym tonie niejaki rzecznik Kancelarii Dudy domaga się aby Tusk, zrezygnował z urzędowania w UE
..kukizowa podpora PiS, Jakubiak jedzie dalej, określając Tuska jako "urzędnika brukselskiego pochodzenia polskiego", od razu pozbawiając go obywatelstwa.

Potwarze i własny gnój, z powagą rozrzucany po mediach, zapewne w celu użyźnienia gleby pod pisowskie zbiory i uczczenia tego tam, z Żoliborza.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21975159,rzecznik-dudy-na-oficjalnym-koncie-prezydenckiej-kancelarii.html#
http://www.tvn24.pl/kawa-na-lawe-o-spieciu-na-linii-szydlo-tusk,749812,s.html

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-18 19:53:28
18.06.2017 23:06
101.1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Chciałoby się zaplusowac myślenie Flyby, ale jak plusować takie szabo, które bije z tych linków? ;/

18.06.2017 23:47
101.2
Edgar Menadżer
32
Konsól Honorowy

Jakubiak, poseł polskiego pochodzenia.
Ale trzeba by to jeszcze sprawdzić bo ta apaszka mi nie daje spokoju

19.06.2017 14:22
101.3
Flyby
158
Outsider

Rozbawiłeś mnie Edgar Menadżer ;) Jakubiak ma apaszkę z tradycyjnym tureckim wzorkiem, nosiło się ją koniecznie do sygnetu..i była to moda dystyngowanych panów z pewnych środowisk ..jeszcze za komuny. Nie twierdzę że zła moda, przecież ma tradycje.. To lans, widoczny także w starych filmach z Davidem Nivenem ;) Tureckie wzorki apaszki przenosiły się wtedy, nawet na męskie szlafroki..

..osobiście w tym okresie, nosiłem kraciastą koszulę i dżinsy marki "Lee", zaś fryzurę miałem jak Paul Anka ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-19 14:52:47
18.06.2017 21:29
102
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
81
Grzeczny już byłem

MANOLITO [100.2]
nie prowadzę żadnego prywatnego śledztwa które źródło jest rzetelne a które już nie

Dlatego popierasz PiS.

18.06.2017 23:38
102.1
1
MANOLITO
153
Legend

lol, a ty co robisz takie śledztwo? proszę cie powiedz, że tak, z chęcią chcę usłyszeć jak tego dokonujesz? rozumiem, ż oglądałeś przemówienie szydło za nim GW czy ten internetowy random wpłynął na twój stosunek do tego przemówienia?

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-18 23:42:54
18.06.2017 22:05
103
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
81
Grzeczny już byłem

No, to po II turze: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21976132,partia-macrona-wygrywa-we-francji-z-koalicjantem-maja-bezwzgledna.html .

Z naszego - czyli zwolenników demokracji i wolności - punktu widzenia wybory w Niemczech to formalność, więc w sumie już teraz - pamiętając, że konserwatyści w Wlk. Brytanii w pewnym sensie też przegrali - można napisać, że jest git. :)
Dla PiS wybory w Niemczech też będą korzystne o tyle, że najprawdopodobniej wygra "tylko" nie lubiąca PiSu Merkel, a nie nienawidzący PiSu Schulz.

18.06.2017 22:58
103.1
1
Flyby
158
Outsider

Dla PiS żadne wybory nie mogą być korzystne. Istnienie tej partii opiera się na nieustającym zwalczaniu wrogów - obojętne czy prawdziwych czy urojonych. Kaczy pomór.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-18 22:59:34
18.06.2017 23:05
104
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Edgar Menadżer
32
Konsól Honorowy

Dzisiaj hucznie na Żoliborzu wszyscy składali życzenia ojcu narodu :)
Pan Naczelnik jak zwykle bawił sie wysmienicie,
Było klaskanie z Rubikiem, skubanie kota na czas, rodeo a potem palenie zioła---->
Cały Żoliborz roztańczony i zbawiony!

18.06.2017 23:07
104.1
1
Edgar Menadżer
32
Konsól Honorowy

Goście w oparach absurdu również dopisali

18.06.2017 23:53
104.2
3
Cyniczny Rewolwerowiec
43
Senator

From Russia with love!

19.06.2017 00:14
105
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
81
Grzeczny już byłem

MANOLITO [102.1]
a ty co robisz takie śledztwo? proszę cie powiedz, że tak, z chęcią chcę usłyszeć jak tego dokonujesz?

Proszę bardzo: po prostu, gdy ktoś - w tym przypadku to byłeś ty - gdzieś się na kogoś powołuje, sprawdzam źródło. W dobie internetu to naprawdę nic trudnego i myślę, że, z problemami bo problemami, ale jednak nawet ty mógłbyś się tego kiedyś nauczyć.

19.06.2017 00:20
105.1
MANOLITO
153
Legend

naprawdę? czyli rozumiem obejrząłeś przemówienie szydło za nim wyrobiłeś sobie zdanie na jego temat, tak szczerze z czystym sumieniem?

19.06.2017 00:22
106
1
odpowiedz
qLa
174
Temet nosce

http://www.rp.pl/Zdrowie/306189960-Platne-swiadczenia-w-szpitalach.html

I to się faktycznie dzieje, podobnie będzie ze stomatologami - z tego co mi wiadomo wszędzie obcinają kasę - także szykujcie panowie portfele na leczenie jakiekolwiek, albo na jeszcze dłuższe czekanie.

19.06.2017 07:41
107
2
odpowiedz
Widzący
157
Legend

To mi się podoba.
Nareszcie nie będzie kolejek.
Płacisz masz.
Masz przyjaciół, też masz.
Kocham zmiany.
Szczególnie dobre.

19.06.2017 07:41
108
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
lordpilot
134
Senator

Nerwowo się zrobiło w obozie rządowym i wśród zwolenników podłej zmiany, kiedy następuje "niezwykle brutalny atak" na panią premier za coś czego nie powiedziała, to znaczy... powiedziała, ale została opacznie zrozumiana. A może i nie opacznie, skoro rzeczony wpis został usunięty z rządowego twittera i już nie wrócił :D. Takie tam szczegóły jednak pisiorków nie interesują za bardzo - jest przekazior dnia, więc bronić trzeba!

Bronią więc zawzięcie towarzysze pisowscy ile sił w piersiach! Przeciw potwarzom, przeciw wyrywaniu zdań z kontekstu! Dlatego właśnie towarzysz Brudziński, jak zawsze z kulturą, "ładem, taktem i statkiem" wyrywa z kontekstu, z eseju Tuska, sprzed trzydziestu lat jedno zdanie, które ponadto rozumie całkowicie opacznie :). Sprzeczności żadnej w tym wszakże nie ma, to jest normalność... po pisowsku rozumiana :D

Edycja:

czy forum żydów polskich jest pisowskie?

Forum Żydów Polskich - interesujący nas dział to "Opinie".

Redaktorzy owego działu to: Dawid Wildstein i Paweł Jędrzejewski

^^ O tym pierwszym za chwilę, natomiast teraz o tym drugim, bo to na jego tekst powołuje się Manolito. Otóż zadałem sobie trud i poczytałem kilka tekstów tego pana - jeśli idzie o poglądy na temat polityki migracyjnej, to są one tożsame ze stanowiskiem rządu. Są więc pisowskie duchem i ciałem, do czego zresztą wspomniany pan ma prawo. Trudno jednak w takim wypadku nie założyć, że jego rozumienie słów premier Szydło nie jest nacechowane sympatią, skoro w/w pan z PiS sympatyzuje (sam zaklina się, że jest inaczej, ale te deklaracje nie pokrywają się z rzeczywistością).

Dawida Wildsteina natomiast nikomu przedstawiać nie trzeba - to znany propagandysta Podłej Zmiany, pisowiec duszą i ciałem, obecnie także pracownik reżimowej TVPiS.

Czy FŻP jest pisowskie? Nie wiem, całość być może nie. Czy pisowcem jest autor tekstu, na który powołuje się Manolito? Tak, jest pisowcem.

post wyedytowany przez lordpilot 2017-06-19 08:11:01
19.06.2017 08:44
108.1
Lutz
155
Legend

Przydlugi post i absolutnie zbedny, ten temat jest juz dawno zamkniety przez media. Najpewniej z powodu slabej sily razenia. Wiem ze prezydent cos tam jeszcze oswiadczal ale to juz raczej resztowki.
No iwszyscy wiemy ze sa zydzi i Zydzi.

19.06.2017 10:37
108.2
MANOLITO
153
Legend

tak pisała o tym wyborcza, bo już podzielili żydów na tych fajnych i tych złych - pisowców. Ciekawi mnie jak daleko posunie się ta paranoja.

19.06.2017 11:00
108.3
1
lordpilot
134
Senator

@Manolito,

Ręce opadają. Nie wiem jak i co pisała Wyborcza, nie czytałem. Nie zamierzam też dzielić Żydów na dobrych i złych, prorządowych i opozycyjnych.

Zajrzałem jedynie do źródła, na które UWAGA: TY SIĘ POWOŁAŁEŚ :). Bezpośrednio na Forum Żydów Polskich. Spojrzałem w stopkę redakcyjną (a tam pisowcy, w tym jeden z działu rządowej propagandy!), przeczytałem tekst, do którego Ty się odnosisz, a którego chyba sam nie czytałeś :). Później przeczytałem inne teksty Jędrzejewskiego. I już na tej podstawie mogłem odpowiedzieć na pytanie, które postawiłeś.

Przykro mi, że moja odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje, ale nie zamierzam kłamać tylko dlatego, żebyś poczuł się usatysfakcjonowany :). Na drugi raz czytaj chociaż to na co się powołujesz i do czego linkujesz, to UWAGA: NIE BĘDZIESZ ZADAWAŁ GŁUPICH PYTAŃ, NA KTÓRYCH POTEM POLEGNIESZ :D.

Plus - nie będziesz w panice musiał zmieniać tematu i bredzić coś o Wyborczej lub TVN (bo u Ciebie to są jakieś zamienne "słowa - pałki").

ps. Lutz ma rację o tyle, że temat już dogasa (coś tam jeszcze dziś Adrian pierdnął, ale jego zdanie - nikogo), ale jako człowiek niepozbawiony empatii, chciałem tylko pomóc i odpowiedzieć na pytanie skoro już je zadałeś...

19.06.2017 08:58
109
odpowiedz
piokos
73
27 do 1

Kilgur => sorry, wcześniej nie zauważyłem obrazka.

19.06.2017 09:38
110
1
odpowiedz
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Ot, "misja" telewizji-podobno-publicznej: http://natemat.pl/210643,skandaliczna-prywata-w-tvp-panstwowa-telewizja-promuje-prywatny-biznes-karnowskich .

PS
I nie, za rządów PO-PSL tak nie było.

19.06.2017 09:56
111
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Drackula
170
Bloody Rider

ja nie mam prenumeraty WP, słyszałem o tym w reżimowej telewizorni.

a co do sprawdzania informacji, chyba mnie przeceniasz, ja nie sprawdzam każdego artykułu albo informacji

Manolito, moze przestan sie juz osmieszac?
Siejesz propagandowke i sam sie przyznajesz ze nawet nie raczysz zweryfikowac tego o czym piszesz. A potem jeszcze jak balwan masz czelnosc sie kilka razy dopytywac czy my aby zechcielismy wysluchac przemowienia brochy.

19.06.2017 10:09
111.1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Ale w jednym przyznam mu rację - przeceniłem jego intelekt. W związku z tym nie chce mi się już mu odpisywać i tylko "podczepię się" pod twojego posta.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-19 10:12:43
19.06.2017 10:28
111.2
MANOLITO
153
Legend

w kwestii weryfikacji informacji, zapytam jeszcze raz wyrobiłeś sobie zdanie o przemówieniu szydło przed jego obejrzeniem? to pytanie kieruję do wszystkich i i już chyba czwarty raz, ale tak szczerze w zgodzie z własnym sumieniem.

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-19 10:29:19
19.06.2017 10:32
112
odpowiedz
MANOLITO
153
Legend

w kwestii weryfikacji informacji, zapytam jeszcze raz wyrobiłeś sobie zdanie o przemówieniu szydło przed jego obejrzeniem? to pytanie kieruję do wszystkich i i już chyba czwarty raz, ale tak szczerze w zgodzie z własnym sumieniem.

19.06.2017 10:50
113
odpowiedz
piokos
73
27 do 1

MANOLITO => starasz się, próbujesz ale ci nie wychodzi. Rola Stańczyka tego wątku od dawna jest "zaklepana".

19.06.2017 10:53
114
odpowiedz
MANOLITO
153
Legend

w kwestii weryfikacji informacji, zapytam jeszcze raz wyrobiłeś sobie zdanie o przemówieniu szydło przed jego obejrzeniem? to pytanie kieruję do wszystkich i i już chyba czwarty raz, ale tak szczerze w zgodzie z własnym sumieniem.

19.06.2017 11:00
115
odpowiedz
MANOLITO
153
Legend

w kwestii weryfikacji informacji, zapytam jeszcze raz wyrobiłeś sobie zdanie o przemówieniu szydło przed jego obejrzeniem? to pytanie kieruję do wszystkich i i już chyba czwarty raz, ale tak szczerze w zgodzie z własnym sumieniem.

19.06.2017 11:14
116
odpowiedz
MANOLITO
153
Legend

Dracula jesteś naprawdę żałosny z ukrywaniem moich postów. a wystarczyło przyznać się, że nie oglądałeś przemówienia szydło i że wyrobiłeś swoje zdanie bez jego oglądania - ale musiał byś pokonać własną małostkowość, a ukrywaniem moich postów tylko potwierdzasz jak bardzo jesteś zakłamany :)

19.06.2017 11:27
117
1
odpowiedz
Cyniczny Rewolwerowiec
43
Senator

No i co zrobiliscie, zepsuliscie manolito...

19.06.2017 11:45
118
odpowiedz
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Cyniczny Rewolwerowiec [117]

MANOLITO sam się zepsuł. I nie tylko dlatego, że zamiast rzucać oskarżeniami nie raczył bardziej zainteresować się tematem poruszonym choćby w tym wątku w poście [2]: http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14239612&N=1 .
No, ale jak sam pośrednio przyznał, ma w dupie sprawdzanie informacji i rzetelność, przez co woli MANOLITOWAĆ, znaczy się manipulować i powielać kłamstwa. Ot, typowa PiSiorszczyzna.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-19 11:51:04
19.06.2017 12:47
119
odpowiedz
1 odpowiedź
Flyby
158
Outsider

Manolito? Zapętlił się we własnej propagandzie budowanej na wzór i podobieństwo tej pisowskiej. Bez analizowania faktów i źródeł.
Jeżeli już to robił, to wedle wzorca także lansowanego przez PiS - fakty mówią co innego? Tym gorzej dla faktów. Antoś wraz z tym z Żoliborza potwierdzają to na co dzień.
Efekty takiej polityki w pisowskim wydaniu zagranicznym, budują nieufność i sprzeciw wobec Polski. Oto sprawa Trójmorza, taki projekt na "mocarstwo" regionalne, co miało się wspólnie przeciwstawiać polityce Niemiec i Francji. Czesi odmówili swojego udziału. Dlaczego? Bo Czechom n.p. nie podoba się pisowskie porównywania Unii do ZSRR czy omawianie tego tam z Żoliborza z Orbanem - kontrrewolucji w UE. Nie podoba się także Czechom bezwzględne jechanie PiS po Tusku, uważają że wiele zrobił dla państw Europy Środkowo - Wschodniej..
http://www.newsweek.pl/swiat/polityka/trojmorze-pomysl-polskiego-rzadu-na-antyniemiecka-koalicje-w-ue,artykuly,412012,1.html

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-19 13:01:38
19.06.2017 13:19
119.1
USSCheyenne
50
Wiedźmin 3

Nie podoba się także Czechom bezwzględne jechanie PiS po Tusku, uważają że wiele zrobił dla państw Europy Środkowo - Wschodniej..

99% polityki bolszewii jest na użytek wewnętrzny. Tuska trzeba zohydzić bo ma realne szanse wywalić Adriana. Jakby Tusk znów jakieś wybory wygrał do konusa by żółć zalała na amen. Konus ma w dupie Polskę, rządzi dla rządzenia, aby coś po sobie zostawić. Jemu dobrze w tej piwnicy. Poogląda rodeo, przyniosą mu mielone z kartofelkami, wydrukują trochę materiałów z sieci chwalących go pod niebiosa. Wiele w życiu nie musiał nigdy robić i tego się trzyma.

19.06.2017 12:56
120
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Beret z antenką
34
Generał

Krzaczasty manolo oszalał jak naczelnik podczas męczennic

19.06.2017 13:04
120.1
Flyby
158
Outsider

Krótko, zwięźle - w punkt.

19.06.2017 13:29
121
odpowiedz
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

Wyczuwam, drugie obrażenie się MANOLITA na wątek DZ.

19.06.2017 13:29
122
odpowiedz
Widzący
157
Legend

Niemooooożliwe....

19.06.2017 14:10
123
odpowiedz
1 odpowiedź
neXus
160
Fallen Angel

Tak się zastanawiam nad sensem waszej dyskusji z nim :) Gość jest tak przeżarty propagandą PiSu, że żadne argumenty (choćby w postaci informacji o kolejnych "dobrych zmianach") nie robią na nim żadnego wrażenia. Wszystkie rzeczy niewygodnie dla siebie i rządzących ignoruje i udaje, że nie istnieją, łapie się na siłę wszystkich wpadek opozycji i na każdy konkretny zarzut ma tą samą odpowiedź jak zdarta płyta.
Obawiam się, iż do zrozumienia długofalowych skutków "dobrej zmiany" potrzebna jest i wyobraźnia i choćby podstawy z funkcjonowania współczesnego państwa i gospodarki, czego niestety najwyraźniej mu brakuje.
Albo po prostu jest częścią establishmentu i działa we własnym interesie - wtedy jego poglądy są wpełni zrozumiałe :P

19.06.2017 14:32
123.1
Flyby
158
Outsider

"Albo po prostu jest częścią establishmentu i działa we własnym interesie - wtedy jego poglądy są wpełni zrozumiałe :P"

Niezależnie od pozycji społecznej, dopisuje się do tego "establishmentu" jak może - o czym sam wspomniał głosząc chwałę rządzenia karierowiczów z PiS, we własnym mieście.

19.06.2017 16:38
124
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cainoor
187
Mów mi wuju

Panowie, z całym szacunkiem, ale prosze odpiorkowac sie od MANOLITO. To nie jest tak, ze nie ma logiki w tym co pisze. Milczy przez wiekszosc serii, bo zwyczajnie nie zgadza sie z PiS w wielu kwestiach lub pewne rzeczy sa nie do obrony. I zamiast z taka wlasnie osoba prowadzić polemike, to cześć z Was go antagonizuje. Bez sensu.

To, ze inaczej rozumie wypowiedz Szydło, to nic wielkiego. Pamietam jak sam kilka lat temu broniłem jakiejś wypowiedzi Sikorskiego. I co z tego, ze wszyscy sa przeciwko? Tym bardziej bede bronił ;)
Podobnie z tym artykułem w WP. Wiedziałem ze to nie Appelbaum, wiec wbiłem szpileczke, a MANOLITO troche sie zagalopowal. Ja np przyznaje, ze nie wysłuchałem całego przemówienia Szydło, tylko fragmenty.

Peace and love

19.06.2017 16:46
124.1
1
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Wiedziałem ze to nie Appelbaum, wiec wbiłem szpileczke, a MANOLITO troche sie zagalopowal.

No właśnie... Problem w tym, że nie odszczekał tej podanej przez siebie dezinformacji, tylko odwracał kota ogonem.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-19 16:49:33
19.06.2017 17:27
124.2
Drackula
170
Bloody Rider

Cainoor - Manaolito sie strasznie zapetlil, i stracilo sens aby mu dalej odpowiadac na ten temat. Mozna miec wlasne zdanie i pisac o nim, ale cagle ignorowanie tego co sie nie podoba i odwracanie kota ogonem zwyczajnie staja sie nudne i upierdliwe.
Pisalismy o tym ze wypowiedz Szydlo moze byc dwuznaczna i o to jest caly ambaras. Ta wypowiedz nie powinna taka byc. Skoro grupa ludzi poczula sie tymi slowami dotknieta, inna grupa zinterpretowala to jako niazistowska propagande lub nawiazania do uchodzcow, to znaczy ze albo taki mial byc przekaz albo poprostu glupole z Pisu nie potrafia prostej przemowy napisac.
I teraz, zmiast przeprosic, posypac glowe popiolem, to cale pisowka szczujnia udaje glupich i chce usilnie tlumaczyc ze to inni sa glupi tylko nie oni. Dochodzac do takich absurdow ze Tusk i Merkel winni sa przemowy Szydlo.
Dodatkowo, to ze Manolito nie czyta i nie weryfikuje tego czym nas tu raczy nie znaczy z automatu ze my tez tak postepujemy, to tak jakby smierdziuch upieral sie przy tym ze inni tez sie nie myja.
Osobiscie nie raz a dwa razy tej jej plommiennej przemowy musialem odsluchac bo za pierwszym razem nie bylem pewien czy ktos nie pocial tekstu tak ze jakies idiotyzmy na wizje trafily. Co zreszta zrobilem, zanim pierwszy post na ten temat tu wpisalem. Choc wtedy wydawalo mi sie ze pis sie ocknie i jakos to odkreci. Widac ze nie miali takiego zamiaru i dalej w ta brna. A Manolito w tym watku przyjal dokladnie ta samo strategie, isc w zaparte nie baczac na to jak glupie jego wpisy beda.

19.06.2017 17:29
124.3
Flyby
158
Outsider

biedne te koty tego z Żoliborza ;(
..też im "peace and love"

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-19 17:45:42
19.06.2017 17:44
125
1
odpowiedz
Ryokosha
9
Pretorianin

Manolito a ja wysłuchałem całej wypowiedzi pani premier i to w transmisji na żywo! I myślałem że spadnę z kanapy - po pierwsze dlatego o czym mówiła w takim miejscu a po drugie co mówiła bo to już skrajna głupota pełna nowomowy...

19.06.2017 18:10
126
odpowiedz
Zyava
9
Konsul

Cholera..Spójrzcie na to z innej strony. Zwyczajnie pojechaliście po chłopaku który ma swoje zdanie i odmienne poglądy od Was Panowie. Jeśli ktoś wyraża swoje zdanie to nie wydaje mi się,aby musiał to linkować i podpierać jakimiś artykułami. Wygląda to obecnie tak, jakby w serii wątków Dobra zmiana, wolno było tą zmianę tylko krytykować i robić szyderę z ludzi mających odmienne poglądy. Ale jaki sens ma wtedy cała dyskusja? Teraz Manolito zniknął i będziecie sobie dyskutować między sobą.Może o to chodzi, nie wiem.Ale to może być nudne zwyczajnie. Ja też nie zgadzam się z Wami w wielu sprawach.W wielu jednak macie rację.Ślepy nie jestem i widzę co obecnie rząd wyprawia. Jakoś nie udało mi się wytłumaczyć co miałem na myśli w paru sprawach, nieważne.Też po mnie pojechaliście, ale się nie obrażam :) Choć czasem jak czytam wypowiedzi traktujące innych z góry to paru osobom najzwyczajniej dałbym w gębę ;)

19.06.2017 18:13
127
odpowiedz
1 odpowiedź
Lutz
155
Legend

To, ze inaczej rozumie wypowiedz Szydło, to nic wielkiego.

Chlopaki, macie naprawde wielkie serca, normalnie cos nieprawdopodobnego.

19.06.2017 20:05
127.1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Czepiasz sie

19.06.2017 18:29
128
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Zyava [126]
Jeśli ktoś wyraża swoje zdanie to nie wydaje mi się,aby musiał to linkować i podpierać jakimiś artykułami.

Mnie samo w sobie przemówienie Szydło mało interesuje. O wiele bardziej interesują mnie zaistniałe wokół niego fakty. A fakty są takie, jakie nakreśliłem w poście [60] (zwłaszcza punkt 2). Fakty, nie interpretacje ani "własne zdanie".
Tyle ode mnie w temacie "Szydło w Auschwitz".

I jeżeli o mnie chodzi, to skrytykowałem go jedynie za szerzenie kłamstw, manipulacje i wprowadzanie w błąd w poście [99], a nie za posiadanie własnego zdania.
Nie napisał nawet "chyba", "podobno", "słyszałem", "w TVPiS mówili" lub "wydaje mi się", że żona Sikorskiego napisała taki artykuł. Nie. Po prostu założył, że to, co usłyszał w - jak sam ją określił - "reżimowej telewizji" to prawda i nawet nie pomyślał, aby to zweryfikować. A że TVPiS łże i manipuluje wiedzą nawet m.in. Bronisław Wildstein czy Piotr Zaremba.
Nie wymagam i nie oczekuję od niego przeprosin bo Sikorski mi ni brat, ni swat, ale - choćby dla cichych czytelników tego wątku - nie raczył tej dezinformacji sprostować, mimo że od razu dostał odpowiednie linki. Tylko odwracał kota ogonem. Tak się rodzą plotki i fakenewsy.
Tyle ode mnie na temat MANOLITO.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-19 18:36:18
19.06.2017 19:04
128.1
Zyava
9
Konsul

Ale czy oby na pewno wypowiedź premier Szydło aż tak negatywnie jest interpretowana na świecie? Chyba nie do końca. Rzadko to robię,ale podam przykład:
http://benevolus.salon24.pl/786074,bezprzykladny-atak-na-premier-beate-szydlo
Oglądałem to przemówienie kilka razy, i chyba jeszcze obejrzę. Cały ten szum idzie głównie o to ostatnie zdanie. Nie pasuje ono do całego przemówienia, zdecydowanie nie pasuje.Ale,żeby od razu doszukiwać się w tym porównywania do uchodźców? Autor powyższego artykułu słusznie zauważa, że "odczytano to co chciano odczytać"
Nie rozumiem usunięcia z konta Pis z Tweeta.To jakby przyznanie się do błędu. Błędem było to ostatnie zdanie i pewnie dlatego to usunięto. Rozumiem nagonkę na Pis w wielu inny sprawach, ale tu to jest na siłę szukanie sensacji. Takie jest moje zdanie.
A co do Manolito. Też jestem ciekawy tej wypowiedzi Anny Appelbaum. Nie mogłem się doszukać tego.Ale nie sądzę by info tej wagi było przez Manolito wymyślone.
Tak , czy inaczej chłopak został potraktowany źle.I nie mówię tylko o Tobie.

19.06.2017 19:16
128.2
Flyby
158
Outsider

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, Zyava że praktycznie ciągnięcie "nieszczęścia" Manolito oraz kolejne podbijanie przyczyn tego "nieszczęścia", zaczyna zamieniać wątek o "dobrej zmianie", w parodię wątku o "dobrej zmianie" ;) O to Ci chodzi?

19.06.2017 19:37
128.3
1
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

Tak , czy inaczej chłopak został potraktowany źle.I nie mówię tylko o Tobie.

To mógł napisać tylko ktoś, kto nigdy nie czytał MANOLITO sprzed czasów pierwszego obrażenia się na wątek DZ. No i "chłopak" w kontekście starego pierdziela brzmi uroczo.

19.06.2017 19:43
128.4
Zyava
9
Konsul

Nie czytałem Manolito wcześniej, sprzed... czasów obrażenia? Chyba nie jestem aż tak długo na forum.Nie wiem też jakim pierdzielem jest Mano, nie wnikam ;)
Uważam,że dyskusje są potrzebne. A nie pisał On nic aż tak strasznego i nie obrażał nikogo, by tak po Nim jechać.
Nie @Flyby , nie chcę zamieniać wątku w parodię;) Choć czasem dobra parodia czy kabaret są potrzebne.. No co nie? ;)
Dobra, Manolita zostawiamy w spokoju.

post wyedytowany przez Zyava 2017-06-19 19:50:37
19.06.2017 19:39
129
odpowiedz
4 odpowiedzi
Vader
154
Legend

Zmuszanie uchodźców do przebywaniu w kraju, w którym nie chcą być, trzymanie ich w obozach, których nie mogą opuścić jest łudząco podobne do działań nazistów (ale także komunistów).
Dobrze, że Szydło to powiedziała, choć nie jestem jej fanem.
Jeśli Niemcom i Francuzom się to nie podoba - cóż...

post wyedytowany przez Vader 2017-06-19 19:39:46
19.06.2017 20:07
129.1
Cainoor
187
Mów mi wuju

Chcesz powiedziec, ze wsród wszystkich uchodźców nie znajda sie tacy, co chcieliby sprobowac szczęścia w Polsce?

19.06.2017 20:25
129.2
Flyby
158
Outsider

Dlaczego Vader, porównujesz obozy dla uchodźców z obozami koncentracyjnymi? Coś mi się wydaje że były spore różnice w idei zakładania takich obozów, funkcjonowaniu, w ich warunkach i czasie..

19.06.2017 20:30
129.3
Zyava
9
Konsul

@Vader, ale to nie te same obozy, nie to samo przeznaczenie. To ciekawe co napisałeś, ale chyba nie interpretowałbym tego w ten sposób.Taka wypowiedź premier Szydło to jakby zaproszenie do ataku ze strony opozycji. Wielce niejednoznaczne porównanie :)

post wyedytowany przez Zyava 2017-06-19 20:32:13
20.06.2017 07:27
129.4
Vader
154
Legend

Tak, to nie te same obozy, inna sytuacja, inna intencja. Ale nie w tym rzecz.

Mnie naprawdę tak to się kojarzy. Jeśli w jednym zbiorze mam: Niemcy, obozy, siłą zwieźć i przetrzymywać - to sorry, takie po prostu mam skojarzenie i jest ono całkiem silne. Aby kojarzyć to inaczej, to wręcz muszę włożyć w to spory wysiłek :-)

Cainoor -> Nie ma sensu dyskutować o tym czy "ktoś by się nie znalazł" bo operując na jednostkowych przypadkach, to znajdują się i tacy, którzy potrafią zeżreć potłuczone szkło. Ogólna tendencja jest taka, że nie jesteśmy kierunkiem dla Uchodźców bo Polska to taki kraj, gdzie zwykły obywatel ma ciężko czasem przetrwać, a co dopiero obcokrajowiec bez grosza przy duszy. Wolą Niemcy i się im nie dziwie. Na ich miejscu za żadne skarby nie chciałbym do Polski. Będąc uchodźcą nie przekonałaby mnie ani ta piękna historia, ani Husaria, ani doskonałe piwo (no dobra... ale na piwo skądś trzeba brać kasę).

19.06.2017 21:21
130
1
odpowiedz
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Miałem już nie pisać o "Szydło w Auschwitz", ale dla tego wątku zrobię wyjątek, bo zdaje się, że ktoś tu się powoływał na Forum Żydów Polskich (które już obnażył lordpilot w poście [108]).

No to ciach: https://www.facebook.com/Jewishorgpl-1638755249738786 .

Oświadczenie

W związku z komentarzami na temat publikacji pochodzących z Forum Żydów Polskich, jakie pojawiły się ostatnio w radiu, telewizji i mediach społecznościowych, sugerującymi, że Forum reprezentuje społeczność polskich Żydów oświadczam, że zgodnie z polskim prawem i ustawą o stosunku Państwa do Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej ich oficjalnym reprezentantem jest Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce.

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich zrzesza uznane przez polskie państwo Gminy Żydowskie, a ZGWŻ jest ich przedstawicielem. Opinie przedstawione przez Forum Żydów Polskich nie są stanowiskiem Związku.

Lesław Piszewski
Przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-19 21:25:35
19.06.2017 21:41
131
1
odpowiedz
Widzący
157
Legend

I znowu żydzi.

19.06.2017 21:58
132
odpowiedz
3 odpowiedzi
Lutz
155
Legend

Opinie przedstawione przez Forum Żydów Polskich nie są stanowiskiem Związku.

Co ma piernik do wiatraka?
Co innego powie Jan Hartmann, co innego powie Szewach Weiss, co innego powie pan Leslaw Piszewski.

To jest podobna sytuacja do tej z PiS/PO. doskonale rozumiem, ze chcialoby sie okreslic ktora opcja jest polska a ktora nie, ale to raczej nie do ogarniecia jest.

19.06.2017 22:26
132.1
1
Bukary
149
Senator

Dobrze wiesz, o co chodzi...

Niektórzy, jak Manolito, dokonywali prostego zabiegu erystycznego, przyjmując stwierdzenia relatywne za ogólnikowe, żeby "zagiąć" dyskutantów. I dlatego Manolito, mówiąc o jednej wypowiedzi Jędrzejewskiego, ciągle pytał: "czy to byli pisowscy Żydzi?". Oczekiwał, rzecz jasna, odpowiedzi twierdzącej, dzięki której będzie mógł zarzucić oponentowi "paranoiczność" lub coś w tym stylu. No bo przecież - jak sugerował tym pytaniem - nie ma Żydów "pisowskich" czy "peowskich", tylko są Żydzi in pleno! Tymczasem poprawna odpowiedz na to pytanie była właśnie odpowiedzią twierdzącą, co najpierw starały sie wykazać różne osoby w tym wątku, badając poglądy Jędrzejewskiego, a potem potwierdził Lesław Piszewski poprzez odcięcie się od wypowiedzi z Forum Żydów Polskich i zasygnalizowanie, że nie reprezentuje ona stanowiska wszystkich Żydów (polskich).

I to ma piernik do wiatraka: Irek przytacza słowa Piszewskiego, ponieważ burzą one fundamenty wznoszonej przez Manolito konstrukcji erystycznej. Przecież jest rzeczą oczywistą, że Żydzi propisowcy będą popierać Szydło, a Żydzi anypisowscy - na odwrót. Próba uogólnienia skończyła się w tym wypadku fiaskiem, bo w dyskusję włączył się element zbioru uogólniającego i potwierdził jego niespójność, a tym samym zniweczył całą argumentację Manolito.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-19 22:32:21
19.06.2017 23:43
132.2
Lutz
155
Legend

Mysle, ze jak sie postarasz to znajdziesz zyda popierajacego palestynczykow.
I gdzie tam w tym wszystkim jest napisane kogo popiera Zwiazek?

nic sie nie burzy, moze troche wody w szklance, ale nie widze tam jakiejs dramy.

o i sprawa sie wyjasnila troche bardziej:
http://www.fzp.net.pl/opinie/po-slowach-pani-premier-beaty-szydlo

post wyedytowany przez Lutz 2017-06-20 00:04:20
20.06.2017 01:50
132.3
Flyby
158
Outsider

rzeczywiście się wyjaśniła:

"Nie mogę zgodzić się z wykorzystywaniem naszego portalu w rozgrywkach politycznych. Proszę więc, aby żadna z opcji politycznych tego nie czyniła."

19.06.2017 23:41
133
odpowiedz
10 odpowiedzi
Flyby
158
Outsider
19.06.2017 23:48
133.1
Lutz
155
Legend
19.06.2017 23:55
133.2
Zyava
9
Konsul

@Flyby, inteligentny z Ciebie gość...ale to co przedstawiłeś to jest istne squrwysyństwo, dosłownie z Twej strony.Można a nawet trzeba krytykować PIS, ale do qurwy nędzy nie takim materiałem.Nie powołam się na nic w tym momencie...ale..ni nie...no żesz qurwa ...no nie wolno :( ........
Pisałem w poście [126],że paru osobom z dałbym w gębę .Awansowałeś na 1 miejsce mojej listy ;)
Ostatnie zdanie to ironia, na wszelki wypadek wyjaśniam ;)

post wyedytowany przez Zyava 2017-06-19 23:56:00
19.06.2017 23:58
133.3
Lutz
155
Legend

spokojnie, to jeden z ostatnich przyczolkow, ale nawet tam moderacja spi, jak widac po komentarzach.

fiku miku coraz gorzej prognozuje, jedyna nadzieja we wlodku chyba.

20.06.2017 01:21
133.4
Drackula
170
Bloody Rider

Zyava - na wypadek jakbys nie zalapal o co chodzilo Fyby: Jednym z tlumaczen Pisu dotyczaceych nieprzyjmowania uchodzcow jest rzekoma pomoc na miejscu, tzn tam w Syrii. I faktycznie cos tam posrednio pomagamy jako panstwo, tyle tylko ze okazuje sie ze ta pomoc to taka troche marna, szczegolnie na tle innych panstw. Owszem, kazdy pomaga na tyle ile moze lub na tyle ile ma ochote, tylko po co takie wielkie deklaracje jak stan faktyczny mizerny.

20.06.2017 01:26
133.5
Flyby
158
Outsider

Nie ciskaj się Zyava..wiele rzeczy z polityki nie wiesz (post Drackuli)
a jedziesz mi tu skurwysyństwem niby w ramach ironii.
Taka to ironia jak twoje znawstwo polityki. Miarkuj się.
Nie radzę ci także tworzyć list, abyś sam na jakiejś nie wylądował. Ironia, co?
..a Ty Lutz nie basuj tutaj tanim kosztem - zamieszczasz jakiś indeks opisz jak się ma do wątku, co by się Zyava poduczył.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-20 01:36:06
20.06.2017 01:48
133.6
Zyava
9
Konsul

Co Ty wiesz Flyby o moim znawstwie polityki. Tobie się chyba zdaje,że jesteś alfa i omega w temacie.Po prostu boss jak mniemam ;) Otóż nie chłopie, nie jesteś i wybij to sobie ze łba.Jesteś tylko malutkim miernym pyłkiem któremu się zdaje,że ma w wiedzę i się sadzi....znad klawiatury. Trochę lat już przeżyłem i raczej mnie nie zaskoczysz....
@Drackula, Ja wiem o co chodziło Flyby'owi. Wiem co mówił minister Waszczykowski o pomaganiu tam na miejscu. I wiem też,że do cholery nic nie jest tak jak być miało.Ale do cholery czy wszystkim wyszło tak jak miało wyjść? Może inne kraje pomagają więcej...nie wiem..ale umieszczanie liku ktory umieścił Fly urąga wszelkiej krytyce...no w mordę...nie ogarniam. Jaki by ten PIS nie był...Sadurska, i córka leśnika przelały czarę goryczy. Ale szczucie nie pomaganiem w takim stopniu jak inni? Qurwa Flyby, zidiociałeś albo się za dużo wychlałeś dziś.
I TY Fly mnie nie ucz, sam się poducz..pewnych zasad, choćby krytyki. Bo to co prezentujesz boli.To się nie godzi wręcz.
I będę się ciskał @Drackula, bo Ja wszystko zrozumiem, wszytko przyjmę.Ale to nie znaczy ,że sam zamknę mordę :(

post wyedytowany przez Zyava 2017-06-20 01:52:44
20.06.2017 02:00
133.7
Flyby
158
Outsider

"Wyszło szydło z worka" ..co bardzo mnie cieszy, Zyava a jak cię boli to link jeszcze raz przeczytaj.
I nie jedź mi tutaj personalnie z tego tytułu że cię boli, dobra?

20.06.2017 02:02
133.8
Zyava
9
Konsul

Wyszła to Tobie "słoma z butów". Personalnie to Ja nic do Ciebie nie ma.Qurwa, Ja nawet Cię lubię.Ale weź mi tu nie pyerdoy proszę ...no weź.....

20.06.2017 09:36
133.9
Drackula
170
Bloody Rider

Lis trafnie posumowal pomoc uchodzca udzielana przez rzady Pis'u :)

https://twitter.com/lis_tomasz/status/877051972486148096

20.06.2017 10:09
133.10
Drackula
170
Bloody Rider

a tak w ramach ciekawostki, nie wiecie moze czy ta pisowska pacynka juz dostala jakas fuche? Czy moze prezio potraktowal jak chusteczke do nosa?

https://twitter.com/MrNowosielski/status/877074120680366080

19.06.2017 23:50
134
4
odpowiedz
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Po co dzielić włos na czworo za każdym razem?
Lepiej chyba się skupić na ogólnej sytuacji?

Od początku kadencji tytani dyplomacji pogorszyli stosunki z kim tylko się da. Z Unią jest gorzej, z sąsiadami z V4 do dupy- atrapa bez żadnej mocy i wewnętrznej spójności.
Z Białorusią, Ukrainą i Litwą tak samo czyli źle. Z Rosją to nawet boją się rozmawiać.

Z USA murzyńskość i wielkie sukcesy- bo ktoś się z kimś minął w kiblu. Ale potem się okazuje że nie minął z kimś z rządu US tylko z uczelni Rydzyka. I nie minął tylko dymał.
Oczywiście narciarz podbił Stany bo cyknął sobie fotkę tak jak 150 innych osób więc to nawet bym odpuścił.
Podobnie z Chinami- wielki sukces bo są spotkania. Chińczycy się z każdym spotykają bo tak sie robi, taki mają interes.

Interpretować to można 'Świteziankę' Mickiewicza a nie wypociny tych kompromitacji z łapanki (byle kto, byle wierny). Czy to premier czy minister spraw zagranicznych.

CI troglodyci nawet nie rozumieją XX-wiecznych mediów (retusze serduszek i podobne w tv), co dopiero tych z XXI-go. Nie dziwota że jeden z drugim ciulem potykają się o tak przeraźliwie proste narzędzie jak Twitter.

Zero wyczucia, zero długofalowego planu. Tylko wszyscy źli naokoło, my najlepsi.

Powinniśmy być wolni, jak ot Ukraina, która pozbyła się arsenału jądrowego za gwarancje nienaruszalności terytorialnej nowego państwa, które zostało najechane przez jednego z sygnatariuszy (FR).
Największym pomysłem na wzmocnienie siły kraju jest polaryzacja społeczeństwa, taniec na trumnach i pompowanie socjału (po nas choćby potop).

Naprawdę nie szkoda czasu na analizy tych pierdół recytowanych przez kukłę posła, którego jakimś cudem nadal wybierają do sejmu RP?

post wyedytowany przez .:Jj:. 2017-06-19 23:53:06
20.06.2017 01:15
135
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Widzący
157
Legend

Tylko Pan Prezes Kaczyński Jarosław!
https://www.youtube.com/watch?v=FT5YJxaY8U4

20.06.2017 01:41
135.1
Flyby
158
Outsider

Dedykuję Zyavie i Lutzowi..

20.06.2017 02:21
135.3
Zyava
9
Konsul

Widzący? A TY zamiast sypać wierszykami, napisz cosik normalnie czasem. Napisz o co Ci chodzi konkretnie.Bo chowanie się za taką liryką jest fajne, ale na dłuższą może być nużące. Poza tym pisanie tak jak piszesz nie przez wszystkich, może się wydać zrozumiałe. I potem takie ogry jak Flyby z tego korzystają.Rozumiesz? Łapią wenę twórczą i pyerdolą trzy po trzy....

20.06.2017 01:56
136
odpowiedz
Zyava
9
Konsul

Nic nie zrozumiałeś Fly, za hooooya nic.Twój problem.Takiego poziomu ignorancji nie widziałem już dawno. Jest mi Ciebie wręcz żal człowieku, bo masz problem ewidentnie.
Wróć lepiej na wątek F4 i tam pogadajmy, bez polityki.Bo tu nie masz nic do zaoferownia.
Znewrwicowałem się normalnie. I co ? Mam w ramach rewanżu wysłać tysiąc linków chwalących jadących po PO ? Czy innych partiach? Ale po co? Ja pierniczę..Po co się zapytowywuje? Chciałem porozmawiać a tu takie coś :(

post wyedytowany przez Zyava 2017-06-20 02:00:53
20.06.2017 08:45
137
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Widzący
157
Legend

Wszyscy którzy mnie znają od lat, wiedzą o co mi chodzi.
Chcę spełnienia wszystkich marzeń Pana Prezesa Kaczyńskiego Jarosława.
Chcę aby każdy kto głosował na Pana Prezesa Kaczyńskiego Jarosława mógł w pełni odczuć skutki Dobrej Zmiany.
Do tej grupy zaliczam wszelkie kukizniki i im podobne.
Oni i ich rodziny, bliższe i dalsze, powinny stać się beneficjantami odzyskanej niepodległości.
Powinny czuć się bezpiecznie pod ochroną suwerennych służb, powinny czerpać szeroką wiedzę o świecie i o naszej Ojczyźnie bez niepotrzebnych, złych i jątrzących informacji.
Tego pragnę całym sercem.

Uczucie moje do Dobrej Zmiany, Pana Prezesa Kaczyńskiego Jarosława i Suwerena jest niezmienne i jak skała trwałe.
Co do Antoine'a Mgłę-Smoleńskiego, dałoby się dużo powiedzieć, ale generalnie mam go głęboko w poważaniu.
Nikt nigdy tak po mistrzowsku nie zderzał parówek z puszkami w atmosferze mgły helowej.
Nikt nigdy nie miał tak śmiałych i rewolucyjnych pomysłów wywracających w ułamku sekundy ugruntowane i jak widać, zmurszałe naukowe ustalenia.
Nie wiem czy to co napisałem jest wystarczająco konkretne, chociaż cieszę się że zostało przez Ciebie Zyavo, uznane za liryczne.

A teraz pytanie.
Kim Ty jesteś Zyavo, że zjawiasz się znikąd i pożądasz konkretów?

20.06.2017 09:46
137.1
Zyava
9
Konsul

Nikim jestem, zupełnie nikim.Jestem Zyav'ą i taka ma natura by się zjawiać.Pozdrawiam.

20.06.2017 08:51
138
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
187
Mów mi wuju

Ale ten PiS jest durny. Ambasador RP w Szwajcarii w durny sposób żartuje sobie z kłopotów Szwajcarskiej firmy ...

https://twitter.com/bweglarczyk/status/876857072066985984

A ja ostatnio zwróciłem uwagę na coraz to więcej tabliczek - sfinansowane z programu wsparcia Szwajcari... cos jak tabliczki z funduszy UE.

Dekle w ambasadzie.

20.06.2017 09:37
138.1
Irek22
81
Grzeczny już byłem
20.06.2017 09:12
139
odpowiedz
1 odpowiedź
Bukary
149
Senator

Pora wrócić z oświęcimskiej przeszłości do prawdziwych problemów zwykłych ludzi...

Wiecie, że pisowskie kuratoria wystawiają w ofertach pracy fikcyjne etaty, żeby stworzyć podbudowę do kłamstw pani minister? Zwalniani nauczyciele lub dyrektorzy dzwonią i otrzymują informację, że to jednak nie są aktualne informacje, ale nie zostaną na razie usunięte z ofert. "Niech sobie jeszcze powiszą".

Takiego propagandowego malowania trawy w sferze edukacji nie pamiętam. Ot słynny cynizm, słynna pycha, buta i bezczelność PO... a nie, PiS-u.

20.06.2017 09:22
20.06.2017 09:42
140
odpowiedz
Irek22
81
Grzeczny już byłem

Uh, dzięki temu, że - jak to określił Cyniczny Rewolwerowiec w poście [117] - zepsuliśmy MANOLITO, dobiliśmy już do "500".
Szybko, chyba łapie się do TOP5. A nic aż tak szczególnego się nie wydarzyło jak np. w marcu (wtedy Drackula tworzył kolejną część wątku chyba po 3-4 dniach).

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-20 09:43:15
20.06.2017 09:58
141
odpowiedz
6 odpowiedzi
mich83
113
Generał

Ten wątek to dobry przykład Lewackiej choroby maniakalnej. To takie chorobliwe natręctwa w stronę PIS-u które przekraczają granice bełkotu.

Kaczyński dłubał dzis rano w nosie, precz z Pisem !

20.06.2017 10:01
141.1
1
Bukary
149
Senator

Taaaa, a świstak zawija w sreberka...

Masz coś merytorycznego do powiedzenia? Np. w odniesieniu do kilku ostatnich wypowiedzi w tym wątku?

20.06.2017 10:03
141.2
1
Drackula
170
Bloody Rider

Bukary - tego trola posadzasz o merytoryke? no prosze Cie ;)

20.06.2017 10:09
141.3
1
Widzący
157
Legend

Bukary, ma z pewnością, ale się styda, więc ja za niego:
"Chcę spełnienia wszystkich marzeń Pana Prezesa Kaczyńskiego Jarosława."

Edit: literówka

post wyedytowany przez Widzący 2017-06-20 10:16:22
20.06.2017 10:14
141.4
1
.:Jj:.
97
     Frank Sinatra     

Może ktoś otworzyć okno?

20.06.2017 10:19
141.5
3
Kanon
173
Befsztyk nie istnieje

Ale Lewackiej napisał wielką literą.
Pewnie kryptolewak.

20.06.2017 10:21
141.6
1
Widzący
157
Legend

Ło matko!
Kanon aleś mnie przeraził.

20.06.2017 11:09
142
odpowiedz
Drackula
170
Bloody Rider

Dobra Zmiana po raz kolejny ---> http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14340865&N=1

Forum: Dobra Zmiana ... T.K.M.