Warcraft III: Reign of Chaos - poradnik do gry

Trzecia odsłona doskonałej strategicznej serii WarCraft określana przez autorów terminem Role Play Strategy, czyli kolejnym stadium w ewolucji RTS-ów. W tej grze możemy uczestniczyć w konflikcie pomiędzy ludźmi, orkami, nieumarłymi oraz mrocznymi elfami.

16 września 2002Autor solucji: Shuck (gry-online.pl) - dotyczy wersji PC
Nie ma powodu do wielkich wstępów, ale jedno zastrzeżenie powinno się tu znaleźć - Warcraft III: Reign of Chaos - poradnik do gry

Nie ma powodu do wielkich wstępów, ale jedno zastrzeżenie powinno się tu znaleźć. Dotyczy ono bowiem stylu prowadzenia przeze mnie walk, a tym samym większości udzielanych przeze mnie porad. Nie było moim zamiarem (nawet nie czułbym się na siłach), by w poradniku wyczerpać strategiczne i taktyczne techniki, jakie można przyjąć i stosować w strategiach czasu rzeczywistego. Jest ich kilka. Ja zwykle preferuję rozwiązania stricte siłowe w myśl zasady, że większy, silniejszy, bogatszy i liczebniejszy zawsze ma rację. Dlatego opisy przechodzenia kolejnych misji zwykle bazują na tym, by zapewnić swoim podkomendnym silne zaplecze gospodarcze, a następnie zmiażdżyć wroga przeważającymi siłami - aczkolwiek nie aż tak przeważającymi, by pojawiły się kłopoty z ich utrzymaniem. Również z tego powodu, jeśli nie jestem do tego zmuszony, staram się nie korzystać z jednostek, które łatwo giną w boju, a to sprawia, że stosunkowo rzadko korzystam z usług kapłanów, znachorów etc. Myślę jednak, że jeden dobry sposób na jedną misję w zupełności wystarcza - innych zaś zawsze można poszukać.

Informacja o aktualizacjach poradnika

Na dzień dzisiejszy prace nad poradnikiem Warcraft III: Reign of Chaos - poradnik do gry zostały zakończone.

W komentarzach pod poradnikiem zapraszamy do dopisywania swoich uwag, własnych porad i informacji pomocnych dla innych graczy.

Możesz również napisać do nas redakcja@gry-online.pl zgłaszając błędy lub pomysły na rozbudowę poradnika.

Ze względu na możliwe aktualizacje gry (patche), mogą wystąpić pewne różnice w zawartości gry i poradnika. Data ostatniej aktualizacji poradnika: 16 września 2002.

Kody do gry Warcraft III: Reign of Chaos

Patche (łatki) do gry Warcraft III: Reign of Chaos

Trainery do gry Warcraft III: Reign of Chaos

Travian

Travian

Zagraj za Darmo!

The Settlers Online

The Settlers Online

Zagraj za Darmo!

Stellaris PL - PC - 128,90 zł

kup w sklepie

PC 128,90 zł

Hearts of Iron IV D-Day Edition PL - PC - 103,90 zł

kup w sklepie

PC 103,90 zł

Men of War: Oddział szturmowy 2 - Edycja Kompletna PL - PC - 68,90 zł

kup w sklepie

PC 68,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
23.01.2003 20:39
Filevandrel
115
czlowiek o trudnym nicku

Wcale nie uważam jakoby 5 misja kampanii ludzi byla najtrudniejszą. Ja mialem u wylotow miasta tylko po 2 normalne wiezyczki i nawet ivh nie reperowalem tyko je zniszczyli a i tak bez problemu rozwalilem jeszcze karawane z zepsutym zbozem. wystarczy po prostu u Arthasa wyksztalcic wskrzeszanie i spox:) A na karawane kilku piechurow. nie przejmowac sie jak piechorow przy karawanie bedbic. oni i takj ida na straty. chodzi ino o to coby te wozy ze zbozem zniszczyc. Atak nieumarlych ostatnie przyznaje moze sprawic klopot, ale od czegoz mamy wskrzeszanie i niezawodnych kaplanow. co do czarodziejek to nie uzwalem ich w tej misji, bo przydatne sa dopiero
po ulepszeniu.

14.03.2004 16:03
odpowiedz
hermin
0
Legend

fajny poradnik przeczytałem se cały i mi sie podobał

09.05.2010 21:58
odpowiedz
Soplica
1
Junior

Dobry poradnik, lecz dla tych co zaczynają grać. nie ma nic o wysokim poziomie trudności, a to tam jest hardcore

03.08.2011 11:34
odpowiedz
berial6
68
Donut Hole

ja tam w piątej misji kampanii ludzi po prostu budowałem strzelców, kanonierów i piechurów . Zbudowałem drugie koszary i wytrzymałem prawie wszystkimi jednostkami aż do końca, gdy nieumarłych było za wielu. Można by rzec: 'skrypt', bo było to trzy sekundy przed przybyciem Uthera.