Od koparki do śmieciarki, czyli nietypowe symulatory - cz.1

Uwielbiasz symulatory, a masz już dosyć samochodów, samolotów i pociągów? Przed Tobą cała gama nietypowych gier, które pozwolą Ci wcielić się nawet w kierowcę wózka widłowego.

17 lipca 2009fsm (gry-online.pl)
poprzednia

Zarówno tak jak na rynku pracy, tak na rynku gier komputerowych – specjalizacja to klucz. Taką zasadę bez wątpienia wyznają Niemcy z firmy Astragon. Portfolio gier tego studia wypełniają bez wyjątku niezwykle przydatne (i jednocześnie absurdalnie wręcz hermetyczne) symulatory, które niejednego dwunastolatka ukierunkują na resztę jego życia. Chcesz wiedzieć, co to znaczy operować koparką lub dźwigiem? Albo – co to znaczy jechać niemiecką lokomotywą na trasie Brandenburg an der Havel – Frankfurt (Oder)? Trafiłeś idealnie. Aby ułatwić zadanie zmierzenia się z tą nietypową listą, potraktujmy rzecz jak opis albumu muzycznego. Do dzieła.

Na lądzie

Niemcy z Astragonu serwują coś na wzór albumu koncepcyjnego. Wszak wszystkie opisane tu gry mają związek z naszą codziennością i w jakimś tam stopniu dotyczą każdego z nas (na swojej drodze minęliście niejedną budowę z dźwigami i koparkami, pod Wasz dom co kilka dni podjeżdża śmieciarka, a komunikacja miejska z pewnością nie jest Wam obca). Pierwsza część zestawienia związana jest z pracą lądową. Jeśli lubicie pojazdy kołowe, mam coś dla Was.

Gabelstapler-Simulator 2009 – symulator wózka widłowego

Każda dobra płyta musi zacząć się od mocnego uderzenia. Tak jest również w tym przypadku – na pierwszy ogień idzie symulator wózka widłowego. Cóż za zwinna to maszyna – jeśli zainteresujecie się tym tytułem, czeka na Was bogaty wybór zadań w przeróżnych sceneriach. Ładowanie towarów na pociągi, półki magazynowe czy przyczepy ciężarówek przyprawi o rumieńce nawet największego wyjadacza (a fakt, że macie ograniczenie czasowe tylko doda emocji). Koneserzy pojazdów użytkowych ucieszą się na widok autentycznych maszyn filmy STILL i docenią szczegółowy tryb treningowy, dzięki któremu poznają tajniki kierowania wózkiem widłowym. Całości dopełnia tryb swobodnej gry, w którym możemy przewozić i ładować tak długo, aż zajdzie słońce. Nie jest przechwałką tekst ze strony internetowej twórców, że mamy do czynienia z najbardziej realistycznym symulatorem wózka widłowego na PC. Wszak jest to prawdopodobnie jedyny takowy produkt na tę platformę.

Fahr-Simulator 2009 – symulator jazdy samochodem

Astragon idzie za ciosem. Po mocnym początku czas na melodię popularną i łatwo wpadającą w ucho. Graczom przyjdzie zmierzyć się z symulacją samochodu. Po co Wam GRID, DiRT, Need for Speed czy inne Gran Turismo, skoro dzięki mocy Waszych pecetów możecie spróbować okiełznać typowy miejski samochód? I do tego przestrzegając wszystkich przepisów drogowych? Emocji zatrzymywania się na czerwonym świetle czy włączania kierunkowskazu przy włączaniu się do ruchu z ulicy podporządkowanej nie przebije żaden Burnout! Program oferuje także (oprócz całej gamy praw i obowiązków do zapamiętania) różnorodne misje i zadania do wykonania, a autentyczne komunikacyjne sytuacje znane z dużych miast tylko dodają temu produktowi kolorytu. Przyjazna struktura gry sprawia, że każdy przygotowujący się do zdania egzaminu na prawo jazdy nastolatek chętnie zapozna się z Fahr-Simulatorem. No i mamy opcję pobrania dodatkowych pojazdów z Internetu. Można chcieć więcej?

Bagger-Simulator 2008 – symulator koparki

Otóż można! Trzeci utwór na płycie atakuje gracza zmasowaną siłą ciężkiego metalu. Symulator koparki to rzecz dla prawdziwych mężczyzn – tylko oni dadzą radę opanować całą gamę pojazdów, od małych kopareczek po wielkie szuflowe ładowary (w grze jest nawet taka długa na 240 metrów). Terenem akcji są przeróżne wyrobiska i żwirownie pełne materiału, który koniecznie trzeba załadować na wywrotkę. Oczywiście tą wywrotką również będziecie mogli pokierować, podobnie jak buldożerem czy koparką gąsienicową. Całość jest naturalnie ozdobiona odpowiednio bogatą w szczegóły grafiką (bogate w detale są niestety jedynie pojazdy, ale jaki twardziel będzie zwracał uwagę na ilość polygonów dotyczącą czegokolwiek, oprócz jego własnej kopary?) i mnóstwem dodatkowych zadań na czas. Kierowniku! Ładuj pan ten piasek, bo zaraz fajrant! Symulacja pełną łychą.

poprzednia
Bus Simulator Deluxe

Bus Simulator Deluxe

Garbage Truck Simulator

Garbage Truck Simulator

popularne artykuły

komentarze czytelników (57)


LedZeppelin  2009-07-17 - 18:41

ja chce symulator obslugiwania tasmy w superkmarkecie

dVk.  2009-07-17 - 21:07

zrobia nie dlugo symulator srania

Gangstah  2009-07-17 - 21:34

Wyglada to jak gowno.

Cyga0000  2009-07-17 - 22:04

Jak zrobicie gramy z tego to ja padnę XD

Duriii  2009-07-17 - 22:17

Już nie przesadzajcie, do Landwirtschafts-Simulator 2009 jest od cholery dodatków robionych przez fanów, a nawet do pogrania przez chwilę też się nadaje :) Ma sporo błędów (niektóre traktory mają dziwny model jazdy, ludzi nie ma prawie wcale więc wszystko robimy maszynami, no i po dłuższym czasie nudzi, pole można siać nawet bez orki... [i coś wyrośnie, jednak im lepiej przygotujemy pole, tym wyższa cena sprzedaży :) ] więc do realizmu to jeszcze daleko), no ale widok pola które rośnie jak trzeba, zebranie z niego plonów i kupowanie nowych sprzętów jest całkiem przyjemne :D Mój znajomy był zachwycony, jak tylko zobaczył jakie można ściągnąć ciągniki, kombajny i inne sprzęty do tej gry :)

Mati_90  2009-07-18 - 00:27

racja, nie wiem co ludzie widzą w tych symulatorach, ale dla przykładu mój 12 letni brat gra w symulator rolnictwa juz od roku i ta gra go znudziła więc zaczął wydawac wlasne mody, naprawde troche to skomplikowane, trzbea stworzyc model, napisac script i zaprogramowac, i on to wszystko robi! (mi to sie w bani nie miesci)

XERXES[PL]  2009-07-18 - 05:36

Zrobią symulator drwala gdzie trzeba będzie przyciąć każde drzewo w odpowiednich miejscach żeby dobrze spadło :D a potem jeszcze zawieżć do tartaku XD

lolecyek00  2009-07-18 - 10:02

garg napisał : Akurat symulator gospodarstwa rolnego był w ubiegłym roku przez KILKA MIESIĘCY w PIERWSZEJ DZIESIĄTCE najlepiej sprzedających się gier w Niemczech. Jak się dowiedziałem, nie mogłem w to uwierzyć, ale w końcu to Niemcy - kto ich zrozumie... ;-)... ...

Barthez x  2009-07-18 - 15:08

Czego to ludzie nie wymyślą

Sergeant1705  2009-07-18 - 19:51

Są jeszcze symulatory firmy kurierskiej i symulator chodzenia babką po cmentarzu :D

andrzej1  2009-07-18 - 20:46

Nie na widzę symulatorów i nie rozumiem ludzi którzy w takie coś grają!!!!!

TobiAlex  2009-07-19 - 11:32

W ogóle gdzieś to można kupić? Zainteresował mnie symulator koparki a właściwie to coś dla mojego 2.5 syna, który lubi koparki :) Oczywiście dorwałem nielegalną kopię i powiem Wam, że zabawa jest przednia! ...

Forbidden_Nick  2009-07-19 - 11:51

Wnioskując po tonie w jakim jest utrzymany artykuł, chyba nie warto zagrać w te gry ...

Dycu  2009-07-19 - 12:07

Forbidden - Zaskoczę cię, duża część z nich jest warta zagrania dla ludzi zainteresowanych tematem.

TobiAlex  2009-07-19 - 14:45

Dycu dokładnie tak jak napisałeś.

Velfrig  2009-07-20 - 09:54

Nie ma to jak pojeździć sobie traktorkiem czy też popływać kutrem rybackim. Wiele osób będzie miało co robić w wakacje :P

JOY  2009-07-20 - 12:39

FunMen [ Level: 24 - FunMan forever ] http://www.kabarety.tworzymyhistorie.pl ...

Mercury Meltdown  2009-07-20 - 12:41

A ja bym chciał symulator dupy!

Pies_PL  2009-07-20 - 18:12

Merc masz za mało zmartwień? a na marginesie - chodzi ci o narząd czy to metafora?

nyger  2009-08-09 - 20:53

elo jestem nowy kto mi powie czy morzna tu cos pobierac za free i jak to morzna zrobic ??